صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 55

موضوع: وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    و تعداد شرکتهای بزرگی که ایرانی ها تاسیس کرده اند؟؟
    متاسفانه من اطلاع ندارم.
    راه، همان است که تو می‌روی.

My adviser makes 69 k (he is non-tenured) and is happy

It buys the same life style as 100+ in bay area
    ویرایش توسط rezatheory : July 23rd, 2011 در ساعت 01:18 AM
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

یه سوال برای زدن بیزنس مسلما نیاز به پول و تخصص هست. تخصص که هممون داریم!!! پول رو فکر میکنم باید وام گرفت خوب چقدر طول میکشه ما به کردیتی برسیم که وام ی مثلا در حد 500K $ بدن؟
    آیا باید منتظر بود تا سیتیزن شد؟
    یه نکته ایهم من بگم با اینکه من خیلی ایراد میگیرم نسبت به سیستم مالیاتی امریکا ولی یکی از دوستن گفت مهندس تو امریکا وضعش سخته؟؟؟؟؟ اخه تو ایران به مهندسی که کارمنده چقدر میدن؟
    بعد مسکن خودرو و .... که خیلی ارزون تره اونجا چطوری حساب کردین که به اون نتیجه رسیدین؟
    امریکا خیلی خبری نیست اما نه برای کسی که تو ایران کارمنده !شاید برای کسی که تو ایران برای خودش کار میکنه و درامدش بالای چند میلیونه و با توجه به هزینه هایی که اونطرف باید بکنه و چند سال کارمند شه خوب شاید نصرفه.
    یه نکته دیگه اینکه شما علاوه بر مالیات باید پول سوشال سکوریتی و مدیکر هم بدین
    پس شد SOCIAL security+ state tax+federal tax
    تازه رو اقلامی هم که میخرین حدود 10% tax میدین!!!
    اما گویا دولت برای خرید اولین خونه یه سری تخفیف مالیاتی میده یا اونایی که وام دانشجویی دارن قسطشون از درامد کم میشه بعد مالبات میدن (شنیدم)
    http://en.wikipedia.org/wiki/State_income_tax
    http://www.calculator.net/take-home-pay-calculator.html

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinG نمایش پست ها
    ببینین پسر دایی من که توی لوس آنجلس رستوران دریایی داره گفته که یک نفر استاد دانشگاه هست که توی دو هفته تعطیلات کریسمس میاد پیشش و وظیفش رسوندن غذاست به اینور و اونور ولی من حرفم این نیست اینو مثال گفتم . حرف من اینه که کار ما مهندسا کلا خیلی سخت تره و اونایی که مدیریت و اقتصاد و دروس علوم پایه می خونن میشه گفت که هم درساشون راحتتره هم کاراشون. اگرم حرف منو قبول ندارین می تونین سرچ کنین مثلا آرش داحی استاد دانشگاه لوییزیانا مهندسی نفته و درآمدش سالیانه 140 هزار تاس تقریبا کم نیست ولی متوسط رو به بالاس.

نظر یا تجربیات شما...؟؟!!
    من اين تاپيك را يكم دير ديدم. ولي مي خواستم در مورد پسر دايي شما( با احترام به ايشان و نظرشان) و افرادي مانند آن يك تجربه را در ميان بگذارم.
    دوست عزيز من در پرو‍ژه ها و شهرهاي مختلف كار كردم و آدمهاي گوناگوني در ارتباط بوده ام . يك چيزي كه در افرادي كه معمولا تحصيلات پايين دارند ولي در بيزينس موفقند ديده ام مي خواهند كمبودهاي خود را يك جوري جبران كنند و از اين حرفها زياد مي زنند و شما زياد به اين حرفها اهميت ندهيد. يك نفر بود يك مغازه داشت و ديپلم ردي ولي خوب وقتي مي ديد مثلا من فوق ليسانس دارم مي گفت "مهندس سرم خيلي شلوغه مي خوام يك فوق ليسانس حسابداري بيارم حساب كتابم را برام انجام بده" خوب يك آدم عاقل مي دونه كه يك مغازه به يك فوق ليسانس حسابداري نياز داره يا نه. يا يك نفر ديگر آنهم چند سال پيش كه اوضاع كار به خرابي حالا نبود مي گفت دانشجو دكترا كامپيوتر آمده شركتم و من باهاش مصاحبه كردم و ردش كردم حالا اين شخص يك شركت 2-3 نفره داشت با مدرك فني و حرفه اي. من از اين مثالها تا دلتون بخواهد مي تونم ارائه بدم. در كل براي اين جور حرفها اهميت قائل نشويد.
    ضمنا درآمد 120000 دلار در سال حتي با كسر ماليات در آمد خوبيه. من دلم نمي خواهد ميليونر بشم.به همين حقوق ماهي 5000-6000 دلار هم اگر گيرم بيايد راضييم.
    به نظر من در آمريكا مهمترين چالش ،پيدا كردن كار و بدست آوردن تجربه كاري شما وقتي حتي كار با در آمد پايين داشته باشيد چون خيلي از امكانات را به صورت اقساطي مي توانيد بدست اوريد (مثلا خونه و ماشين) به تدريج سطح رفاهتان بالا مي رود به شرطي كه بتوانيد كارتان را حفظ يا حداقل در همان سطح كار ديگري داشته باشيد. معادلات وقتي به هم مي خورد كه بيكار شويد و نتوانيد اقساطتان را بدهيد آن وقت از يك مهندس يا دكتر مي توانيد به يك بي خانمان تبديل شويد اگر فكر روزهاي سخت را نكرده باشيد.
    ویرایش توسط nima56 : July 26th, 2011 در ساعت 11:16 AM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Hero

دوستان من همه پست هاتون رو خوندم، واقعا نظرات متنوع و جالب بود
    با فوق لیسانس نفت برای دکترای مکانیک اپلای کنم بعد از فارغ التحصیلی، شانس پیدا کردن کار برام بیشتر هست یا با دکترای نفت؟ آیا بین رشته های مختلف مهندسی اختلاف هست؟

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

چرا هیچ کس از اروپا نگفت؟ دوس داشتم تو این موضوع، در مورد تفاوت تحصیل(و اقامت و کار) در اروپا و امریکا بحث می کردیم.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi79 آواتار ها

شريط كار واسه مهندساي مكانيك تو كانادا هم به سختي آمريكاس؟

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

مهدی جان، جنبه خبری جمله ات از پرسشی بودنش بیشتره!

سلام
    لیسانس مکانیکم
    دنبال یک کشور میگردم که امکان کار و تجارت در آن مناسب باشدو حق مالکیت 100% به خارجی ها بده. توصیه شما دوستان چیست؟

Junior Member

سلام..من دانشجوی کارشناسی مکانیکم و تو فامیلمون مهندس عمران زیاد هستن که وضعشون خوبه.من خودم مکانیک رو به عمران ترجیح میدم ولی مسئله بازارکار برای مکانیک در مقایسه با عمران فکرمو مشغول کرده.همه بخاطر بازار کار میگن برو عمران و...من خودم قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاهای آمریکا یا اروپا رو دارم.حال می خواستم ببینم واقعا وضعیت عمران در قیاس با مکانیک چطوره در آمریکا یا اروپا؟؟
    با تشکر.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)