صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 55

موضوع: وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedjavani نمایش پست ها
    سلام دوستان. همگی خسته نباشین.
    در مورد وضعیت شغل دکترای مکانیک اطلاعات زیادی ندادن دوستان. من رشته ام مهندسی مکانیک هست. میخواستم بدونم اگه یه نفر دکتری مکانیک رو توی آمریکا یا کانادا بخونه میتونه یه کار خوب پیدا کنه؟منظورم استاد دانشگاهی نیستاااا. منظورم اینه که با مدرک دکتری مکانیک گرایش سیالات میشه یه شغل خوب تو آمریکا یا کانادا به دست آورد؟ یعنی ارزش اینو داره که دکتری بخونیم؟ میدونم که تو ایران ارزش نداره که یه نفر دکتری مکانیک باشه یعنی به زحمتش نمی ارزه. آمریکا هم مثل ایرانه؟ ممنون میشم بتونین کمکم کنین.
    داشتن دکترا در کل یک مقداری فرصت های شغلی رو کم میکنه ولی کار گرفتن توی زمینه های تحقیقاتی و Research and development با مدرک دکترا راحت تره (راحت تر، نه راحت!). گرایش سیالات خیلی گرایش جالبی نیست. البته بستگی به زمینه کاریتون داره. زمینه های مربوط به انرژی روی بورس هستند و از همه بهتر میشه براشون کار پیدا کرد (البته مشکلات مربوط به ویزا و ... هم هست)، جریان های میکرو و نانو هم توی زمینه های بیومکانیکی پرکاربردن ولی کار گرفتن مقداری دشواره - رقابت با کسانی که رشته بیومکانیک خوندن زیاده و اگه به این زمینه علاقه دارید توصیه میکنم برای رشته بیومکانیک اقدام کنید. زمینه های مربوط به انتقال حرارت و خنک کاری سیستم های الکترونیک برای شرکتهایی مثل intel و qualcomm و ... خیلی مهمه ولی در عمل آدمهای زیادی رو استخدام نمیکنن و کار گرفتن توی این زمینه هم سخته. توی زمینه CFD هم معمولا اگه قرار باشه از نرم افزارهای المان محدود استفاده بشه دکترا استخدام نمیکنن و برای مسائل پیچیده تر که نمیشه به طور مستقیم از نرم افزار استفاده کرد دکترا استخدام میکنن که متاسفانه این قبیل فرصت ها کمتر هستن.
    در کل البته این مشکلیه که رشته مکانیک با اون مواجه نه فقط سیالات. شرکت های نرمافزاری وقتی به دنبال جذب نیرو هستند نیاز به تعداد زیادی برنامه نویس پیدا میکنن و ممکنه خیلی هاشون هم دکترا داسته باشن. متاسفانه برای رشته مکانیک اینطور نیست. معمولا به جز شرکتهای سازنده ماشین آلات صنعتی و خودرو، توی زمینه های دیگه شرکتها با استخدام کزدن 2 یا 3 مهندس مکانیک کارشون راه میفته و تا مدت ها کسی رو استخدام نمیکنن.

Junior Member NTSB آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    داشتن دکترا در کل یک مقداری فرصت های شغلی رو کم میکنه ولی کار گرفتن توی زمینه های تحقیقاتی و Research and development با مدرک دکترا راحت تره (راحت تر، نه راحت!). گرایش سیالات خیلی گرایش جالبی نیست. البته بستگی به زمینه کاریتون داره. زمینه های مربوط به انرژی روی بورس هستند و از همه بهتر میشه براشون کار پیدا کرد (البته مشکلات مربوط به ویزا و ... هم هست)، جریان های میکرو و نانو هم توی زمینه های بیومکانیکی پرکاربردن ولی کار گرفتن مقداری دشواره - رقابت با کسانی که رشته بیومکانیک خوندن زیاده و اگه به این زمینه علاقه دارید توصیه میکنم برای رشته بیومکانیک اقدام کنید. زمینه های مربوط به انتقال حرارت و خنک کاری سیستم های الکترونیک برای شرکتهایی مثل intel و qualcomm و ... خیلی مهمه ولی در عمل آدمهای زیادی رو استخدام نمیکنن و کار گرفتن توی این زمینه هم سخته. توی زمینه CFD هم معمولا اگه قرار باشه از نرم افزارهای المان محدود استفاده بشه دکترا استخدام نمیکنن و برای مسائل پیچیده تر که نمیشه به طور مستقیم از نرم افزار استفاده کرد دکترا استخدام میکنن که متاسفانه این قبیل فرصت ها کمتر هستن.
    در کل البته این مشکلیه که رشته مکانیک با اون مواجه نه فقط سیالات. شرکت های نرمافزاری وقتی به دنبال جذب نیرو هستند نیاز به تعداد زیادی برنامه نویس پیدا میکنن و ممکنه خیلی هاشون هم دکترا داسته باشن. متاسفانه برای رشته مکانیک اینطور نیست. معمولا به جز شرکتهای سازنده ماشین آلات صنعتی و خودرو، توی زمینه های دیگه شرکتها با استخدام کزدن 2 یا 3 مهندس مکانیک کارشون راه میفته و تا مدت ها کسی رو استخدام نمیکنن.
    به نظر شما چه ایالت هایی برای پیدا کردن کار پس از مقطع دکترا برای مهندسان مکانیک بهتر است؟ ایالت کالیفرنیا با اینکه شرکت های صنعتی زیادی داره ولی به نظر می رسد بیشتر به درد رشته های برق و کامپیوتر می خورد نه مکانیک، درست است؟ این لب ها مثل JPL آیا راهی هست که به ایرانی هایی که گرین کارت ندارند یا سیتیزن نیستند اجازه کار بده مثلا اگر استاد راهنما با این لب ها ارتباط خوبی داشته باشه و توصیه کنه؟ بهتر است فکری به حال گرین کارت تا قبل از فارغ التحصیلی کرد؟ ممنون
    ویرایش توسط NTSB : March 16th, 2015 در ساعت 09:42 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط NTSB نمایش پست ها
    به نظر شما چه ایالت هایی برای پیدا کردن کار پس از مقطع دکترا برای مهندسان مکانیک بهتر است؟ ایالت کالیفرنیا با اینکه شرکت های صنعتی زیادی داره ولی به نظر می رسد بیشتر به درد رشته های برق و کامپیوتر می خورد نه مکانیک، درست است؟ این لب ها مثل JPL آیا راهی هست که به ایرانی هایی که گرین کارت ندارند یا سیتیزن نیستند اجازه کار بده مثلا اگر استاد راهنما با این لب ها ارتباط خوبی داشته باشه و توصیه کنه؟ بهتر است فکری به حال گرین کارت تا قبل از فارغ التحصیلی کرد؟ ممنون
    National Lab ها برای استخدام دائم سیتیزنشیپ می خوان ولی به صورت پست داک میتونن استخدام کنن (بدون سیتیزن شیپ یا گرین کارت) البته در صورتی که تکنولوژی حساس نباشه. خیلی بعید میدونم JPL ایرانی به صورت پست داک هم بگیره ولی.
    کالیفرنیا در کل خوبه. بیشتر برای کارهای نانو و میکرو خوبه و برای بیومکانیک و خنک کاری سیستمهای الکترونیک ولی برای انرژی هم بد نیست. ارگان و آریزونا (به خاطر intel) برای خنک کاری سیستم های الکترونیک خوبه و واشنگتن برای بیو. ماساچوست و نیویورک هم برای بیو و انرژی خوبن.
    برای انرژی شاید تگزاس از همه بهتر باشه به خاطر نفت و گاز.

سلام خدمت دوستان. آقای Hadi 1337 ممنون به خاطر وقتی که گذاشتین.
    من دو ترم دیگه کارشناسی مکانیک رو تموم میکنم.ارشد رو فکر نکنم بتونم برم خارج از ایران بخونم. شما اگه جای من بودین و میخواستین دکتری رو برین آمریکا یا کانادا همین رشته مکانیک رو ادامه میدادین یا تو ارشد میرفتین سراغ یه رشته دیگه؟ واقعیتش من بیشتر به این خاطر دکتری رو میخونم که فرصت برای ادامه تحصیل در آمریکا یا کانادا رو به دست بیارم چون واسه من راه دیگه ای واسه رفتن وجود نداره. اگه شما جای من بودین همین رشته رو ادامه میدادین یا میرفتین سراغ انرژی و بیومکانیک و...؟ ممنون میشم اگه بتونین راهنماییم کنین.
    در ضمن میخواستم بدونم شما تحصیلاتتون رو کجا تموم کردین و الان ساکن کجایین؟ البته اگه ایرادی نداشته هباشه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedjavani نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان. آقای Hadi 1337 ممنون به خاطر وقتی که گذاشتین.
    من دو ترم دیگه کارشناسی مکانیک رو تموم میکنم.ارشد رو فکر نکنم بتونم برم خارج از ایران بخونم. شما اگه جای من بودین و میخواستین دکتری رو برین آمریکا یا کانادا همین رشته مکانیک رو ادامه میدادین یا تو ارشد میرفتین سراغ یه رشته دیگه؟ واقعیتش من بیشتر به این خاطر دکتری رو میخونم که فرصت برای ادامه تحصیل در آمریکا یا کانادا رو به دست بیارم چون واسه من راه دیگه ای واسه رفتن وجود نداره. اگه شما جای من بودین همین رشته رو ادامه میدادین یا میرفتین سراغ انرژی و بیومکانیک و...؟ ممنون میشم اگه بتونین راهنماییم کنین.
    در ضمن میخواستم بدونم شما تحصیلاتتون رو کجا تموم کردین و الان ساکن کجایین؟ البته اگه ایرادی نداشته هباشه
    تغییر رشته یک مقداری سخته. شاید برای ارشد برق یا کامپیوتر میخوندم.
    کلا علاقه ام به رباتیک و مکاترونیکه که با برق و کامپیوتر همپوشانی داره. یا توی مکانیک میرفتم سراغ اینها و یا سعی میکردم برق یا کامپیوتر بخونم.

به نظر من مهم اینه که توی زمینه کاری خودتون فقط قسمت مکانیکی قضیه رو بلد نباشید. مثلا اگه به پروژه های بیومکانیک علاقه دارید، برید و مسائل زیستی و غیره رو که ما مهندسین معمولا وب بلد نیستیم رو هم یاد بگیرید.
    کلا هم به نظرم برای اینکه از مهندسین مکانیک دیگه جلو بیفتید باید برنامه نویس خوبی باشید.

Senior Member EHSM آواتار ها

تغییر رشته یک مقداری سخته. شاید برای ارشد برق یا کامپیوتر میخوندم.
    کلا علاقه ام به رباتیک و مکاترونیکه که با برق و کامپیوتر همپوشانی داره. یا توی مکانیک میرفتم سراغ اینها و یا سعی میکردم برق یا کامپیوتر بخونم.

به نظر من مهم اینه که توی زمینه کاری خودتون فقط قسمت مکانیکی قضیه رو بلد نباشید. مثلا اگه به پروژه های بیومکانیک علاقه دارید، برید و مسائل زیستی و غیره رو که ما مهندسین معمولا وب بلد نیستیم رو هم یاد بگیرید.
    کلا هم به نظرم برای اینکه از مهندسین مکانیک دیگه جلو بیفتید باید برنامه نویس خوبی باشید.
    منظورتون از برنامه نویسی در اینجا چیه؟؟ منظورتون Matlab, C, C++, fortran و از این جور برنامهاست یا نه منظورتون چیز دیگه ای و در کاربرد و زمینه دیگه ایه؟؟

منظورم از برنامه نویسی همون هاست (به اضافه ی Python). لزوما زبانی که بلدید خیلی مهم نیست. مثلا اگه C بلدید فقط به بلد بودن اصول برنامه نویسی توی C اکتفا نکنید. یاد بگیرید که میکروکنترلر prgoram کنید و یا processing یاد بگیرید که از C بر گرفته شده و برای برنامه نویسی arduino استفاده میشه. اگه ++C و یا python کار میکنید با library های موجود برای حی مسائی ریاضی و مهندسی آشنا بشید، از library های جبر خطی استفاده کنید و به object oriented programming مسلط باشید، نه که فقط بتونید یک برنامه بنویسیو که یک مسئله ساده رو حل میکنه. اگه کنترلی هستید و MATLAB کار میکنید به simulink و پکیج های کنترلی مسلط بشید.

Junior Member

آقا با این حساب پس مکانیک نخونیم دیگه یا لااقل ادامه ندیم؟؟؟؟؟؟ لامصب من الان ارشد هم دارم (تبدیل انرژی). نمیدونم با این اوصاف میشه برق مستر با فاند گرفت یا نه؟؟؟ یه مسئله دیگه اینکه سن آدم که میره بالا دیگه آدم حوصله تغییر دادنو نداره. ولی اگه خارج از کشور با فاند باشه قضیه فرق میکنه.
    الان اینهمه بچههایی که دکترا میخونن میخوان چه کار کنن!!!!! برگردن یا همه برن استاد بشن؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael2 نمایش پست ها
    آقا با این حساب پس مکانیک نخونیم دیگه یا لااقل ادامه ندیم؟؟؟؟؟؟ لامصب من الان ارشد هم دارم (تبدیل انرژی). نمیدونم با این اوصاف میشه برق مستر با فاند گرفت یا نه؟؟؟ یه مسئله دیگه اینکه سن آدم که میره بالا دیگه آدم حوصله تغییر دادنو نداره. ولی اگه خارج از کشور با فاند باشه قضیه فرق میکنه.
    الان اینهمه بچههایی که دکترا میخونن میخوان چه کار کنن!!!!! برگردن یا همه برن استاد بشن؟؟؟؟
    بچه ها با بدبختی یه کاری پیدا مکنن اکثرا ولی خیلی وقتها کاری که میکنن اصلا نیاز به دکترا نداشته و یا کارشون رو دوست ندارند و یا توی زمینه کاری دوران تحصیلشون نبوده. استاد شدن هم گزینه ایه. ولی خیلی سخته. حداقل توی دانشگاه خوب (دانشگاهی که دکترا بده). واقعا کامپیوتر وضعش از همه رشته ها بهتره. کسانی که کامپیوتر توی دانشگاه خوب میخونن به راحتی کار پیدا میکنن در صورتیکه توی مکانیک شاید فقط کسانی که تاپ 5 خوندن راحت کار پیدا میکنن. من آدم میشناسم University of Michigan مدرک گرفته (ارشد) و حدود یک سال طول کشیده کار پیدا کنه.
    مستر با فاند که کلا سخته. اون هم توی یک رشته دیگه! باز شانس دکترای با فاند بیشتره. اگه میخواهید این کار رو بکنید پیشتهاد میکنم توی دوره ارشدتون درس های دانشکده برق رو هم بگیرید تا یه چیزی داشته باشید توی اپلیکیشن نشون بدید. در صورت ممکن موضوع پایان نامه رو هم تا میتونید به برق نزدیک کنید.

سلام دوستان خسته نباشید. من ترم دو مکانیکم و از الان دنبال اینم که ارشدو آلمان بخونم و برای اقامت برم آمریکا.میخواستم بدونم چه گرایشی توی کارشناسی و ارشد بخونم که برای اقامت و سطح درامد تو آمریکا به مشکل بر نخورم.راستش سطح درامد ها و بازار کار مهندسیا رو هم ک دیدم دلم میخواد رشتموعوض کنمو برم مهندسی نفت بخونم.میخواستم بدونم اصن امکان انجامش هست یا ن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)