صفحه 154 از 170 نخستنخست ... 54104144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,531 تا 1,540 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

کسی هست اینجا به عنوان اپراتور دستگاههای CNC و فرز در آمریکا کار کرده باشه؟ چه به عنوان مهندس ساده که فقط با دستگاه کار میکنه و شرکت برنامه دستگاه مربوطه رو میده و چه به عنوان برنامه نویس یا متخصص دستگاهها که نام کنترلر رو به خودش میگیره.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    مرسی از جواب های خوبتون

ممنون. خب این سازمان های دولتی این پروژه ها و گرنت ها را میدن که پژوهشگرهای کشورهای دیگه (رقیب های آینده مثل هند و چین) تربیت بشن که چه سودی واسه شون داشته باشه؟ درسته که خیلی از اونها در این کشورها می مونن اما خیلی هاشون هم برمی گردن کشورشون. خب این سود تربیت پژوهشگر از جیبشون میره. کشورهای امپریالیسم جهانی، قربت الی الله پژوهشگر تربیت می کنن؟!

1) خب پشت همین 90 درصد کپی کاری، کلی گرنت نخوابیده؟ این ها همش ضرر نیست؟ این ضرر را چرا راحت متحمل میشن؟ البته این هم میشه گفت که در صنعت هم خیلی از کارها همین طوری کپی هستند. مثلا ایده شبکه های اجتماعی با فیسبوک گل کرد اما حالا توی هر کشوری مثل قارچ شبکه اجتماعی زدن. هیچ کدومشون نوآوری خفنی ندارن و یه جورایی همه شون کپی هستند.
    2) این که تحصیلات عالیه بیزینس هستش کمی مبهمه واسم. یعنی چی؟ کی سود مالی می کنه. دانشجو که داره از گرنت پول هم میگیره تازه. حتی خرج تحصیل دانشگاه هم ویو میشه. خب سود بیزینس کجاست؟
    من پستهای شما رو خوندم. پیشنهاد میکنم پذیرش بگیرید و ی هتوک پا تشریف بیارید اینجا اگر تونستید از دانشگاههای top 20 بعد چند سال درک میکنید که صنعت در چه مسیری حرکت میکنه و علم در چه مسیری.
    این سوال که فلان مقاله ها یا فلان تحقیقات به چه درد میخوره رو اینجا هیچ وقت جوابش رو نخواهید یافت. اگر بخواید به عنوان یه نفر که ایده طرح ابزار و دستگاه داره خودتون رو نشون بدید باید ابتدا مدرک ارشد یا دکترا بگیرید فوری خودتون رو به یه شرکت نسبتا معتبر بچسبونید اونجا طرحتون رو با احتیاط به نمایش بگذارید اگر شرکت معتبر باشه در عرض چند ساعت یا روز میتونه به شما بگه این طرح نهایتا به چیزی ختم میشه یا نه که اگر بله باشه معمولا ادامه کار به همون مسیر سرمایه داری و مدیریت و بازاریابی کشیده میشه و عملا بعد چند سال شما خودتون به سوال خودتون تامل خواهید کرد!
    در دانشگاه اکثرا به این چیزها تره خورد نمیکنند چون بیشتر بحثها بر روی برنامه نویسی مقاله تحقیقات جامع میگذره.

‎دوستان یه سوال داشتم در رابطه با مشاغل بعد از فارغ اتحصیلی دانشجوهای ایرانی که با مدرک مهندسی برای مستر MBA و یا MIS و گرایشهای دیگه مدیریتیی اپلای میکنن،
    ‎معمولا این دانشجوها که از قبل سابقه کار مدیریتی در خاک آمریکا ندارن و مدرکی هم گرفتن مدرک مهندسی نیست در چهجاهایی و با چه پستی مشغول به کار میشن؟
    ‎به صورت کلی شانسی دارن؟
    ‎من خودم ساکن آمریکا هستمو با لیسانس برق میخوام برای MIS اپلای کنم ( که البته هنوز در این رابطه دودلم)ودر رابطه با آینده کا ری نگرانم چون لیسانسم با فوقم در آینده مرتبط نیست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sayidteh نمایش پست ها
    ‎دوستان یه سوال داشتم در رابطه با مشاغل بعد از فارغ اتحصیلی دانشجوهای ایرانی که با مدرک مهندسی برای مستر MBA و یا MIS و گرایشهای دیگه مدیریتیی اپلای میکنن،
    ‎معمولا این دانشجوها که از قبل سابقه کار مدیریتی در خاک آمریکا ندارن و مدرکی هم گرفتن مدرک مهندسی نیست در چهجاهایی و با چه پستی مشغول به کار میشن؟
    ‎به صورت کلی شانسی دارن؟
    ‎من خودم ساکن آمریکا هستمو با لیسانس برق میخوام برای MIS اپلای کنم ( که البته هنوز در این رابطه دودلم)ودر رابطه با آینده کا ری نگرانم چون لیسانسم با فوقم در آینده مرتبط نیست.
    اصلا اینطوری فکر نکن دوست من. لیسانس برق حتی اگر شما حداقل ها و بیسیک رو یاد گرفته باشید بسیار پایه ی خوبی برای خیلی از رشته هاست. تجربه هم چیزی نیست. با 2 تا اینترن تو بانک یا شرکتهای تکنولوژی راه میوفتید و بقیه ش دیگه سابقه کاره.

منتهی شما وقتی بکگراوند هایبرید مثل این دارید باید سعی کنید یکیش رو خیلی قوی کنید.مثلا بعد بیزنس و مارکت رو تو کیس شما. کلا مهندسی که بیزینس بدونه یا دیزاینری که بیزینس بدونه تا آمریکا زیاد نیست و اگر کارتون درست باشه با سابقه ی کار کافی نتورک قوی می تونید راحت تا رده های بالای شرکت برید.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اصلا اینطوری فکر نکن دوست من. لیسانس برق حتی اگر شما حداقل ها و بیسیک رو یاد گرفته باشید بسیار پایه ی خوبی برای خیلی از رشته هاست. تجربه هم چیزی نیست. با 2 تا اینترن تو بانک یا شرکتهای تکنولوژی راه میوفتید و بقیه ش دیگه سابقه کاره.

منتهی شما وقتی بکگراوند هایبرید مثل این دارید باید سعی کنید یکیش رو خیلی قوی کنید.مثلا بعد بیزنس و مارکت رو تو کیس شما. کلا مهندسی که بیزینس بدونه یا دیزاینری که بیزینس بدونه تا آمریکا زیاد نیست و اگر کارتون درست باشه با سابقه ی کار کافی نتورک قوی می تونید راحت تا رده های بالای شرکت برید.
    لطف کردید دوست من
    با توجه به مشاهدات خودتون بین رشته MIS و MBA کدوم آینده و بازار کار مناسبتری داره؟
    یه سوال دیگه
    واحدهای درسی رشته MBA به صورتی هست که خلاء عدم آشنایی با سیستم کسب و کار آمریکارو پربکنه؟ بزارید سوالمو به یه صورت دیگه مطرح بکنم یک شخص مهندس با داشتن مدرک MBA به نسبت کسی که 4سال کالج و دانشگاه مدیریت و بیزینس خونده در چه جایگاهی در بازار کار قرار داره؟(اگر برای پوزیشنی که اپلای میکنه نامرتبط با رشته مهندسی باشه)
    خیلی ممنون

لطف کردید دوست من
    با توجه به مشاهدات خودتون بین رشته MIS و MBA کدوم آینده و بازار کار مناسبتری داره؟
    یه سوال دیگه
    واحدهای درسی رشته MBA به صورتی هست که خلاء عدم آشنایی با سیستم کسب و کار آمریکارو پربکنه؟ بزارید سوالمو به یه صورت دیگه مطرح بکنم یک شخص مهندس با داشتن مدرک MBA به نسبت کسی که 4سال کالج و دانشگاه مدیریت و بیزینس خونده در چه جایگاهی در بازار کار قرار داره؟(اگر برای پوزیشنی که اپلای میکنه نامرتبط با رشته مهندسی باشه)
    خیلی ممنون
    لطف کردید دوست من
    یه سوال دیگه
    خیلی ممنون
    من با مدرک مهندسی کامپیوتر از ایران اینجا MBA خوندم.در مورد MIS اصلا اطلاعی ندارم ولی چند تا نکته راجع به MBA می نویسم. اگر سوال دیگه ای هم داشتین بپرسین
    1-سوالتون به کاری که در نظر دارید بستگی داره ولی داشتن MBA اصولا شما را برای کار های بیزنس qualify می کنه و احتمالا خیلی بیشتر از مدرک لیسانس بیزنس .امّا نداشتن تجربه در زمینه های بیزنسی می تونه موقعیتتون رو ضعیف تر کنه
    2- بسیاری از مهندسین MBA می خونن شاید 20% هر کلاس MBA مهندس هستن
    3-به عنوان مهندس شما رو به عنوان کسی که در اعداد و ریاضی قویه می بینن. این می تونه مثلا ضعف در زمینه هایی مثل finance و consulting رو جبران کنه
    4- مهمترین چیز راجع به MBA دانشگاه و رنکینگ است. حتماّ سعی کنید در top 30 باشید و هر چی بالاتر بهتر. وگرنه کار پیدا کردن می تونه سخت باشه

5- اصولاً MBA از دانشگاه خوب باید اینده ی بهتری از MIS و مهندسی داشته باشه ولی بستگی به توانایی های خودتون هم داره
    6-سابقه ی مدیریتی لازم نیست (اگر چه خوبه) ولی حتما قبل از apply و3-4 سال سابقه کار داشته باشید (حتی اگر فقط کار مهندسیه)
    7- شما به مدرک برق + MBA به نظرمن می تونین به کار هایی در زمینه ی (finance , consulting , Business analyst فکر کنید و همین طور به کار های بیزنسی در industry مربوطه مثلاً توی شرکت های محصولات الکترونیکی یا تک (مثلاً product management
    شما باید برای networking , internship تون هم خیلی وقت و زمان بزارین. در مجموع من معتقدم کاملاً شدنی است و تجربه ی من مثبت بوده.

امیدوارم این نکات به دردتون بخوره

نقل قول نوشته اصلی توسط GreenLantern نمایش پست ها
    من با مدرک مهندسی کامپیوتر از ایران اینجا MBA خوندم.در مورد MIS اصلا اطلاعی ندارم ولی چند تا نکته راجع به MBA می نویسم. اگر سوال دیگه ای هم داشتین بپرسین
    1-سوالتون به کاری که در نظر دارید بستگی داره ولی داشتن MBA اصولا شما را برای کار های بیزنس qualify می کنه و احتمالا خیلی بیشتر از مدرک لیسانس بیزنس .امّا نداشتن تجربه در زمینه های بیزنسی می تونه موقعیتتون رو ضعیف تر کنه
    2- بسیاری از مهندسین MBA می خونن شاید 20% هر کلاس MBA مهندس هستن
    3-به عنوان مهندس شما رو به عنوان کسی که در اعداد و ریاضی قویه می بینن. این می تونه مثلا ضعف در زمینه هایی مثل finance و consulting رو جبران کنه
    4- مهمترین چیز راجع به MBA دانشگاه و رنکینگ است. حتماّ سعی کنید در top 30 باشید و هر چی بالاتر بهتر. وگرنه کار پیدا کردن می تونه سخت باشه

5- اصولاً MBA از دانشگاه خوب باید اینده ی بهتری از MIS و مهندسی داشته باشه ولی بستگی به توانایی های خودتون هم داره
    6-سابقه ی مدیریتی لازم نیست (اگر چه خوبه) ولی حتما قبل از apply و3-4 سال سابقه کار داشته باشید (حتی اگر فقط کار مهندسیه)
    7- شما به مدرک برق + MBA به نظرمن می تونین به کار هایی در زمینه ی (finance , consulting , Business analyst فکر کنید و همین طور به کار های بیزنسی در industry مربوطه مثلاً توی شرکت های محصولات الکترونیکی یا تک (مثلاً product management
    شما باید برای networking , internship تون هم خیلی وقت و زمان بزارین. در مجموع من معتقدم کاملاً شدنی است و تجربه ی من مثبت بوده.

امیدوارم این نکات به دردتون بخوره
    خیلی ممنون از لطفتون
    واقعا جواب کاملی بود
    کسانی که بخوان business analystو یا data managment کار کنن بهتر نیست همون MIS بخونن ؟ یا اشخاصی که تمایل دارن finance بخونن طبق تحقیق من معمولا از حسابداری وارد این گرایش میشن.
    در رابطه با سابقه کاری که گفتید در ایران چند سال سابقه مرتبط دارم که اگر مورد قبول اینجا باشه این خلاء جبران میشه و میمونه پذیرش گرفتن از تاپ 30 که با توجه به رزومم کار سختیه.
    به طور مثال اگر از دانشگاهی مثل سن خوزه یا همرده اون مثل لانگ بیچ و برناردینو پذیرش بگیرم ( که رنکینگ پایینتری دارن) چقدر آینده کاری متفاوته؟
    ویرایش توسط sayidteh : June 25th, 2016 در ساعت 10:47 AM

سلام دوئستان من همسرم فوق ریاضی داره و الان به مدت 14 سال هست که کار مربوط به بازنشستگی و بیمه رو انجام میده میخواد برا دکترا اقدام کنه شما دوستان چه رشته و گرایشی رو پیشنهاد میدید.ایا این سابقه کار در پیدا کردن کار بعد از اتمام دکتری تاثیر داره؟ایا یک فوق بخونه و تغییر گرایش بده بهتره؟مثلا فوق اقتصاد؟ایا با فوق ریاضی و این سابقه کار میشه درخواست برا دکتری اقتصاد وبیمه کرد.

خواهش میکنم دوستان سوالات من رو بخونند و راهنمایی کنن. من از همه دوستان که وقت میذارن بسیار سپاسگذارم

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marmareghlide نمایش پست ها
    سلام دوئستان من همسرم فوق ریاضی داره و الان به مدت 14 سال هست که کار مربوط به بازنشستگی و بیمه رو انجام میده میخواد برا دکترا اقدام کنه شما دوستان چه رشته و گرایشی رو پیشنهاد میدید.ایا این سابقه کار در پیدا کردن کار بعد از اتمام دکتری تاثیر داره؟ایا یک فوق بخونه و تغییر گرایش بده بهتره؟مثلا فوق اقتصاد؟ایا با فوق ریاضی و این سابقه کار میشه درخواست برا دکتری اقتصاد وبیمه کرد.

خواهش میکنم دوستان سوالات من رو بخونند و راهنمایی کنن. من از همه دوستان که وقت میذارن بسیار سپاسگذارم
    اگه واقعا پایه ریاضی قوی داره (نه صرفا مدرک) به نظر من اکه بتونه کامپیوتر بخونه آینده ی خوبی خواهد داشت. حسابداری هم البته خیلی خوبه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

تا بحث در مورد business و MBA هست منم یه سوال بپرسم! دوستان، شما پیشنهادتون برای کسی که مستر Business داره و سابقه ی کار آنچنانی هم نداره چیه؟
    یکی از دوستان من دنبال کاره ولی مشکل اینه که شرکت های کوچیک برای ویزا اسپانسر نمیشن، توی شرکت های بزرگ هم چون سابقه ی کار نداره، شانس زیادی نداره.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)