صفحه 170 از 170 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,694 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    نیروی کار از همه جای دنیا در کانادا وجود داره و همه کارفرماها سیستم ارزیابی مخصوص خودشون رو دارند، من در مورد ارایه اطلاعات نادرست نظری ندارم، اما بطور کلی برای کار پیدا کردن در کانادا ابتدا باید اقامت قانونی داشته باشید، بعلاوه اینکه الزاما سابقه کار خارج از کانادا منجر به پیدا کردن شغل نمیشه، عوامل موثری دیگری وجود دارند که مهم‌ترینش توانایی های واقعی فرد در انجام دادن شغل هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    کسی با شرکت های ایرانی تماس برقرار نمیکنه که شما نگران سابقه کار الکی باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    تصور ایران که یک زونکن از نامه های سابقه کار و گواهی و تشویق نامه و تقدیرنامه (وبعضا معرفینامه!) را برخی جمع آوری میکنند و در مصاحبه های شغلی همراه می برند کلا فراموش کنید.
    برای شرکتهای (معتبر) در کانادا توانایی شما در انجام کاری که تعریف شده اهمیت دارد و برای این نامه ها با بیمه یا بدون بیمه کسی تره هم خرد نمیکند. بسیاری از شرکتها نیز سابقه کار فرد را در شرکتهای معتبر کانادایی امریکایی یا شعبه های بین المللی آنها مدنظر برای پوزیشنهای سینیور قرار میدهند و چیزی که در برگه نوشته اید اگر شامل فعالیت در هر شرکت دیگری که شناخته شده نیست یا امکان صحت سنجی نداشته باشد به همان میزان اهمیت نخواهد داشت. به عنوان مثال اگر شرکت X نفری با مدرک مهندسی کامپیوتر و دارای توانایی Yرا قصد استخدام داشته باشد شما باید اثبات کنید توانایی انجام Y را دارید حال مدرک از بورکینافاسو یا ایران (کشورهایی که دانشگاههای ان را ممکن است فرد مصاحبه کننده نشناسد) و کار در شرکت مهندسی باز از شرکتهایی که شما اسم برده اید هیچ کردیتی به شما در رقابت با سایر رزومه ها نمیدهد مگر آنکه مشخص باشد بابت n سال کار ادعا شده در شرکت مذکور و مدرک از دانشگاه فلان چه میزان برتری به رقبای دیگر در تامین خواسته های شغل بر اساس Y را دارید.
    ساده نر اینکه باید به میزان سابقه کاری که ادعا میکنید توانایی متناسب ارایه کنید وگرنه تاثیر نه تنها مثبت نیست که در بسیاری موارد منفی هم ممکن است باشد.
    در کانادا و برخی کشورهای دیگر افراد به محض فارغ التحصیلی از شغلهای جونییو شروع میکنند و با افزایش رتبه و سابقه به همان میزان بایستی تغییراتی در توانایی یا پوزیشنهای قابل ارایه ایجاد گردد. عنوان شغلی هم مثل ایران باز تعریف نمیشودو کاملا شرح وظایف مشخص و تعریف شده است. مثلا رنج ساعتی که باید در این پوریشن بابتت توسعه این نرم افزار جدید صرف شود بر اساس داده های موجود تعیین شده و پوزیشنی برای همکاری در نوشتن این برنامه تعریف شده و شخص بایستی این توان را ارایه دهد .
    این مطلب را البته کلی و برای مشخص شدن دید افراد که ممکن است ذهنیتی از موضوع نداشته باشند تکمیل کردم و لزوما همه مطالب به سوال شما برنمیگردد. در عین حال تصور اینکه مدرک و مستندات صرف در کانادا به اندازه حتی 10 درصد ایران در ارزیابی صلاحیتهای فرد برای پیدا کردن شغل اهمیت دارد به شخصه تردید دارم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    در ادامه و تکمیل پست قبلی این مساله را عرض کنم که هم در امریکا و هم کانادا و هم اروپا تا حدود زیادی این مساله با تفاوتهای نه چندان زیاد به همین ترتیب است. این مساله به خصوص در مورد افرادی که در سنین بالاتر یا میان سالی قصد مهاجرت و یا تحصیل و نظایر آنرا دارند دارای اهمیت است. سابقه کاری آفیشال یا غیرآفیشال ممکن است از درجه اهمیت بسیار پایین تری در مقایسه با آنچه در ایران مورد نظر است برخوردار باشد و به ازای آن مساله کارایی و توان هندلینگ دارای وزن بیشتری باشد. از طرف دیگر قراردادهای نیروی انسانی به ویژه به میزان زیادی تابع شرایط اقتصادی کشورها و دارای نوسانات قابل ملاحظه تری است که اهمیت کارایی را بیش از پیش مشخص می سازد و البته این مساله ممکن است برای اتباع یک کشور خاص مثل ایران نسبت به همان شرایط اتباع کشور دیگر متفاوت باشد.
    حداقل چندسال قبل به دلیل کمتر بودن محدودیتهای رفت و آمدی اتباع ایرانی در امریکا مساله متفاوت تر بود و شخصا معتقدم پیدا کردن پوزیشن و در ادامه اقامت برای ایرانیان بهتر بود و شاید برای افراد دارای سوابق کار غیر موثر (بنا به تعریف فوق) هم می توانست نسبت به شرایط الان شانس بیشتری توصیه شود
    در مورد ایران به دلیل عدم دسترسی و روابط ویژه مساله علاوه بر همه اینها به وضعیت اقامتی افراد نیز وابسته است و به ویژه در مورد ایرانیها در امریکا با وجود شرایط اقتصادی بهتر (در حال حاضر) ممکن است محدودیتهای ویژه تری نیز به علاوه مسایل تکنیکی مطرح باشد که توان رقابت برای دریافت آفر را سخت تر میکند. به ویژه مساله تبدیل اقامت و مشکل تر شدن پروسه بر این وضع نیز تاثیرگدار است.
    در هر حال سابقه کار مساله مثبتی است اما در ازای آن باید به مسایل دیگری که این مساله را تحت تاثیر قرار میدهد نیز توجه ویژه ای داشت.
    من همیشه دنبال کار در کشورهای دیگه که می گردم به یک نکته بر می خورم. اونم اینکه در همه آگهی های شغلی ذکر شده که شما باید مثلا اینقدر سابقه کار داشته باشید. حقیقتا به اندازه انگشتان دستم آگهی شغلی بدون نیاز به سابقه کاری دیدم. پس خود غربی ها چطور در ابتدا بدون تجربه می رن سر کار؟

نکته دیگه مهارت ها و ملزومات برای اپلای کردن هستش. در ایران شاید دوستان دیده باشند که کارفرما مهارت ها و نیاز های زیادی را برای اپلای کردن در آگهی قید می کند. در غرب هم ظاهرا اینطور هستش. آیا لازم هستش که همه موارد را داشته باشیم یا می توانیم برای این نوع شغل ها هم اپلای کنیم؟ شاید کارفرما ما رو استخدام بکنه؟ ممکنه؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط rob11 نمایش پست ها
    من همیشه دنبال کار در کشورهای دیگه که می گردم به یک نکته بر می خورم. اونم اینکه در همه آگهی های شغلی ذکر شده که شما باید مثلا اینقدر سابقه کار داشته باشید. حقیقتا به اندازه انگشتان دستم آگهی شغلی بدون نیاز به سابقه کاری دیدم. پس خود غربی ها چطور در ابتدا بدون تجربه می رن سر کار؟
    بسیاری از رشته های تحصیلی شامل دوره های کارآموزی از 4 تا 16 ماه هستند که برای دانشجوها موقعیتی برای کسب تجربه ایجاد می کنند. علاوه بر آن استخدام مستقیم تازه فارغ التحصیلان برای ورود به بازار کار از طریق مراکز کاریابی دانشگاهها هم بسیار معمول است.

بطور کلی از داخل ایران دنبال کار پیدا کردن در امریکا و کانادا نباشید چون امکانش نزدیک به صفر است. اول باید راهی برای آمدن این طرف پیدا کنید و بعد از آمدن دنبال کار باشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rob11 نمایش پست ها

نکته دیگه مهارت ها و ملزومات برای اپلای کردن هستش. در ایران شاید دوستان دیده باشند که کارفرما مهارت ها و نیاز های زیادی را برای اپلای کردن در آگهی قید می کند. در غرب هم ظاهرا اینطور هستش. آیا لازم هستش که همه موارد را داشته باشیم یا می توانیم برای این نوع شغل ها هم اپلای کنیم؟ شاید کارفرما ما رو استخدام بکنه؟ ممکنه؟
    معمولا اگر 50 درصد مهارت های لازم را دارید بهتر است اپلای کنید. کمتر کسی پیدا میشه که همه مهارت ها رو همزمان داشته باشه و حتی اگه داشته باشه همیشه میزان تسلط فرد بر همه مهارت ها یکسان نیست. خیلی مواقع اون مهارت های مورد نیاز برای یک پروژه است و چندین نفر استخدام میشوند که همه مهارت ها پوشش داده شود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT engineer

سلام و عرض ادب
    من حدودا 7 سال سابقه کاری در زمینه شبکه های کامپیوتری دارم و مدارک بین الملل مرتبط با رشته ام رو نیز دریافت کرده ام نمره زبان هم 8 هست و 32 سالمه و مدرک تحصیلی نیز کارشناسی کامپیوتر با معدل 17 از دانشگاه داخلی هست . دوستان با شرایطی که بنده دارم آیا امکانش هست که در آمریکا شغل مرتبط پیدا کنم و برای ویزا و گرین کارت نهایتا به مشکل نخورم یا بهتره از طریق تحصیلی اقدام کنم برای مهاجرت ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)