صفحه 10 از 170 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن امریکا ) + سوالات ديگر دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    این خونه ی بزرگ و ماشین اسپورت رو کی داره الان؟ نمی دونم یا این دوستای ما دور از جون خیلی بی عرضه ن که الان 10 سال آمریکان و شرایطشون خیلی با اینی که میگی فاصله داره یا دوستای شما خیلی آدمهای خاصی هستند. من اطلاعاتم محدوده اما اگه با حقوق بگیری تو آمریکا انقدر سطح زندگی بالاست به نظر من نمیشه به سادگی از کنارش گذشت.
    اجازه بدین من با ارقام در این مورد صحبت کنم. اطلاعاتم رو هم بر اساس تورنتو میگذارم که تازه شهر گرونی هم هست.
    در حومه های تورنتو شما باید بتونید با مبلغی در حدود 500 هزار دلار خونه خیلی خوب (حالا نه خیلی بزرگ ولی لااقل 300-400 متر زمین) بخرید. هرچی از منطقه اصلی تورنتو دور تر بشید قیمتش پائینتر هم میاد. با نرخ بهره وام مسکن فعلی قسط وام تون بیش از 2200-2300 دلار در ماه نمیشه با پیش پرداخت پنج درصد.
    یکی از دوستان ما که هنوز دانشجو هم هست یک Lexus SUV 2004 خیلی تمیز خریده 13 هزار دلار! حتی نوش رو هم بخواد بگیره قسط وامش بیش از 600 دلار در ماه در نمیاد.
    یکی که دهسال کار کرده و سطح درآمدش 80-100 هزار دلار باشه حتی اگر فرض کنیم 30-35 درصد مالیات هم بده (در کانادا. تازه امریکا که خیلی کمتره) باز هم مقدار کافی میمونه.

البته حالا معمولا کسی فوری اول اشتغال نمیره خونه 500 هزار دلاری و ماشین لوکس بگیره. یک خوبی جامعه اینجا اینه که میشد خوردخورد شروع کرد. با یک آپارتمان و ماشین معمولی شروع میکنید و بتدریج تبدیل به احسن میکنید.

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن امریکا ) + سوالات ديگر دوستان

والا من هم دوستام هم اشنا و فامیل هر چی دیدم این بوده که با کارمندی تو اونجا بسیار خوب زندگی میکنن حالا شما اگه مورد نا موفق سراغ داری بگو ما یکم عبرت بگیریم
    اما وقتی قیمت خورو 1/10 ایرانه و مسکن هم 1/5 (تهران) در امد 10 برابر خوب ؟؟ غیر از اینه خیلی ار این چیز هایی که اینجا ارزو هست اونجا نرمه جامعس
    من هم تایید میکنم 100% اگه به صرف پول باشه بله حتی ایران خیلی خیلی بهتر میشه تو بغض مشاغل پول ساخت اما این پول اونن پول نیست!!! یعتی شاید عددش همون باشه ها اما قدرت خریدت هیچ وقت اون نیست تازه اگه امکانات رو لحاظ نکنیم و لایف استایل رو
    بنده تو تهران الان زندگی میکنم هیچ مشکل مادی هم ندارم اما هیچ تفریحی نیست! انگار اینجا تموم شده برای من
    اما یه مورد هم که دوست مون ghlobe عزیز اشاره کردن وام های کم بهره و اسون در کشور های غربیه که خرید هر چیزی رو ممکن میکنه
    تازه مواردی که دوستمون راجع به کانادا گفتن راجع به امریکا بهترش هست یعنی قیمت ها ارزون تر و مالیات ها کمتر و سود وام ها هم کمتره
    ویرایش توسط dental.persian : November 6th, 2011 در ساعت 09:42 PM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اجازه بدین من با ارقام در این مورد صحبت کنم. اطلاعاتم رو هم بر اساس تورنتو میگذارم که تازه شهر گرونی هم هست.
    در حومه های تورنتو شما باید بتونید با مبلغی در حدود 500 هزار دلار خونه خیلی خوب (حالا نه خیلی بزرگ ولی لااقل 300-400 متر زمین) بخرید. هرچی از منطقه اصلی تورنتو دور تر بشید قیمتش پائینتر هم میاد. با نرخ بهره وام مسکن فعلی قسط وام تون بیش از 2200-2300 دلار در ماه نمیشه با پیش پرداخت پنج درصد.
    یکی از دوستان ما که هنوز دانشجو هم هست یک Lexus SUV 2004 خیلی تمیز خریده 13 هزار دلار! حتی نوش رو هم بخواد بگیره قسط وامش بیش از 600 دلار در ماه در نمیاد.
    یکی که دهسال کار کرده و سطح درآمدش 80-100 هزار دلار باشه حتی اگر فرض کنیم 30-35 درصد مالیات هم بده (در کانادا. تازه امریکا که خیلی کمتره) باز هم مقدار کافی میمونه.

البته حالا معمولا کسی فوری اول اشتغال نمیره خونه 500 هزار دلاری و ماشین لوکس بگیره. یک خوبی جامعه اینجا اینه که میشد خوردخورد شروع کرد. با یک آپارتمان و ماشین معمولی شروع میکنید و بتدریج تبدیل به احسن میکنید.
    با آماری که شما دادین و صحبتهایی دوست دندونپزشکمون شرایط خیلی خوبه. منتهی دو سول خیلی مهم مطرح میشه:

1. چقدر کار پیدا کردن آسونه؟ و امنیت شغلی چقدره؟ طبق صحبتهایی که قبلا داشتیم تو کانادا و آمریکا کارت رو از دست بدی هر چقدر هم سطح زندگیت خوب باشه در مدت کوتاهی اوضاعت خیلی خراب میشه.
    1. ماهیت شغلی که این درآمد تیپیکال رو داشه باشه چیه؟ چند ساعت در هفته باید کار کرد؟ من بعضی دوستام تو امریکا با شغلشون ازدواج کردن،(phd برق هم دارن) مشکل از خودشونه؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

کار پیدا کردن سخته اما نه مثل ایران ! اکثرا درامد های در حد اندازه مدرکو میدن
    امنیت شغلی تو امریکا خیلی پایینه یعنی خاصیت اقتصاد ازاد همینه
    اونم که میگین اگه کارتو از دست بدی بد بختی درسته چون اکثرا اونجا قسط دارن و پس انداز ندارن ! و هزینه جاری هم بالاست خوب معلومه که یهو وضعشون بد میشه
    اما چند ساعت و اینها باید بگم اونجا سخت کار میکنن یعنی واقعا کار میکنن و وقت تلف نمیکنن
    اما دو روز تو هفته هم تعطیلن
    اینکه یه نفر تک بعدی زندگی میکنه مقصر خودشه

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    چند تا سوال واسه من پیش اومده که اگه یکی از دوستان محبت کنه و راهنماییم کنه خیلی ازش ممنون میشم
    1- آیا سیتی زن آمریکا با دارنده گرین کارت فرق می کنه؟ و اگه فرق می کنه در رابطه با پیدا کردن کار چقدر با هم دیگه تفاوت دارن؟
    2- شغل مترجمی توی آمریکا چقدر بها داره؟(آشنا به فارسی، ترکی و انگلیسی.)
    3- من فوق دیپیلم برق دارم، آیا می تونم واسه ادامه تحصیل در رشته مخابرات روی آمریکا حساب باز کنم؟
    4- بعد از گرفتن مدرک در آمریکا میشه گرین کارت گرفت؟ اگه میشه شرایطش چطوریه؟

باز هم ازتون ممنونم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kafa نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    چند تا سوال واسه من پیش اومده که اگه یکی از دوستان محبت کنه و راهنماییم کنه خیلی ازش ممنون میشم
    1- آیا سیتی زن آمریکا با دارنده گرین کارت فرق می کنه؟ و اگه فرق می کنه در رابطه با پیدا کردن کار چقدر با هم دیگه تفاوت دارن؟
    2- شغل مترجمی توی آمریکا چقدر بها داره؟(آشنا به فارسی، ترکی و انگلیسی.)
    3- من فوق دیپیلم برق دارم، آیا می تونم واسه ادامه تحصیل در رشته مخابرات روی آمریکا حساب باز کنم؟
    4- بعد از گرفتن مدرک در آمریکا میشه گرین کارت گرفت؟ اگه میشه شرایطش چطوریه؟

باز هم ازتون ممنونم.

1. بله فرق میکنه. با گرین کارت شما هنوز باید از پاسپورت ایرانی تون استفاده کنید. با سیتیزن شیپ شما پاسپورت امریکایی میگیرید. از نظر کاری بستگی به رشته تون داره. کارهای زمینه های حساس، شرکتهائی که در زمینه های دفاعی کار میکنند، آزمایشگاههای فوق پیشرفته (مثل آزمایشگاه لینکلن ام آی تی) و برخی کارهای دولتی تخصصی معمولا نه تنها سیتیزن شیپ میخوان بلکه باید security clearance هم داشته باشید. ولی برای کارهای معمولی گرین کارت کافیه.

2. هیچ ارزشی نداره. هر ایرانی که چند سال اونجا زندگی کرده باشه میتونه کار مترجمی بکنه. زیره به کرمان بردنه اگر بتونید مثلا چینی یا اسپانیولی به انگلیسی ترجمه کنید شاید.

3. باید از لیسانس بخونید. شاید چند تا واحدتون رو قبول کنند

4. باید ویزای کار بگیرید و چند سالی کار کنید تا گرین کارت تون جور بشه. جزئیات بیشترش در تاپیک های مربوط به گرین کارت هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اخراجی از موزیک و معماری:(

من دارم پناهنده میشم به امریکا
    چه مهارتی کسب کنم تا بتونم اونجا رو پای خودم بایستم؟
    فقط چند ماه فرصت دارم
    الان در ترکیه هستم
    مدرکی جز دیپلم و پولی ندارم

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

بازار کار مستر برق یا مدیریت (اخذ شده از آمریکا) تو شرایط فعلی چه طوره؟ احتمال بیکار موندن هست؟ آیا ممکنه مجبور شی دوباره برای مقاطع بالاتر اقدام کنی؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

با سلام.

من یه وسالی داشتم !

ایا ما اقامت دائم بگیریم و بریم یه مدت انجا کار کنیم بعد بخواهیم که کلا برگردیم ایران ایا امکانش هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط M0TRIX نمایش پست ها
    با سلام.

من یه وسالی داشتم !

ایا ما اقامت دائم بگیریم و بریم یه مدت انجا کار کنیم بعد بخواهیم که کلا برگردیم ایران ایا امکانش هست ؟
    بله امکانش هست اما...
    عملا این کار اشتباهه چون وقتی شما گرین کارد داری باید حتما فکر میکنم سالی 1-2 دو بار بری امریکا وگرنه باطل میشه و اکثر کسانی که من دیدم اینطوری بودن بالاخره از مسافرت خسته شدن و قید گرین کارد رو زدن(کشور عای دیگه برای این کار خیلی بهترن)
    و اگه شما اینقدر موقعیت خوبی دارین اینجا به جای این کار بهتره برای ویزا درخواست کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)