صفحه 104 از 170 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    کلا صحبت های شما اشتباه است. اصلا چه فرقی برای آمریکا می کنه شخصی که کمپانی رو تاسیس می کنه اهل چه کشوری است. سود اصلی هم از فعالیت این کمپانی ها به مالکین نمی رسه و قطعا به آمریکا نمی رسه، برای مثال اپل اکثر سودش (بیشتر از دو سوم) اصلا وارد خاک آمریکا نمیشه که روش به آمریکا مالیاتی بپردازه و بیشتر از 100 میلیارد دلار از سودی که در این سال ها داشته رو در خارج از آمریکا نگه می داره، گوگل هم همینطور با نسبت خیلی بیشتر البته.

خب همین دیگه. هرچقدر موسسین غیر آمریکایی تر باشند ، ترجیه میدهند سرمایه رو ببرند جایی که سود بیشتر است(چین) ، جایی که مالیات نمیدهند(برخی بانک های اروپایی) و جایی خرج کنند(کشورهای توریستی) که هیچکدام نفعی به آمریکا نمیرساند. و اتفاقا به آمریکا به چشم یک بازار مصرف(فروش) عالی برای کالاهاشون نگاه کنند. اینطوری آمریکا کم کم از یک کشور تولیدی میشه یک کشور مصرفی و میشه همین بحران های اقتصادی و بیکاری و .......

(من روی حرف هایم تغصبی ندارم ، اگرم تحلیلی مینویسم به دیده سوال خوانده شود ، نه نظر قطعی)
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    خب همین دیگه. هرچقدر موسسین غیر آمریکایی تر باشند ، ترجیه میدهند سرمایه رو ببرند جایی که سود بیشتر است(چین) ، جایی که مالیات نمیدهند(برخی بانک های اروپایی) و جایی خرج کنند(کشورهای توریستی) که هیچکدام نفعی به آمریکا نمیرساند. و اتفاقا به آمریکا به چشم یک بازار مصرف(فروش) عالی برای کالاهاشون نگاه کنند. اینطوری آمریکا کم کم از یک کشور تولیدی میشه یک کشور مصرفی و میشه همین بحران های اقتصادی و بیکاری و .......

(من روی حرف هایم تغصبی ندارم ، اگرم تحلیلی مینویسم به دیده سوال خوانده شود ، نه نظر قطعی)
    هیچ ربطی به آمریکایی بودن یا نبودن شخصی که موسس کمپانی است نداره (تئوری شما). آمریکایی و غیرآمریکایی این کار رو می کنند. از اپل و گوگل آمریکایی تر که ممکن نیست.

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    شما هر چیزی که مال خودتون هست رو می تونید بفروشید و مشکلی نیست، ولی اگه شروع کنید به خرید و فروش گسترده که شکل دلالی بگیره دیگه اشتغال فعال خواهد بود. مثلا اگه یک دانشجو یک مقدار سهام بخره و چند ماه بعد بفروشه و سود کنه، یا یک ماشین بخره و یکدفعه ماشین گرون بشه و بفروشه و سود کنه، مشکلی نیست (باز هم باید پورسه مالیاتی به درستی اجرا بشه)، ولی اگه شخصی در هفته 3 تا ماشین بخره و بفروشه دیگه قضیه فروش جنسی که صاحب قانونیش بوده نیست، قضیه به کل تبدیل میشه به دلالی و اشتغال فعال.

IRS به دنبال مالیات هست ولی وقتی شما به عنوان یک دانشجو که اجازه کار ندارید شروع کنید به پرداخت های مالی به IRS و داشتن درآمد بالا و ... ، اداره مهاجرت به سراغتون میاد. این سیستم ها به هم مرتبط هستند.
    با تشکر از توضیحات تون
    یک اصل کلی حقوقی هست که البته بعضی جاها بیشتر هست و اجرا میشه، بعضی جاها فقط اسمش هست. اونم اینه که یک فرد هرکاری میتونه انجام بده مگر این که قانون ممنوعش کرده باشه.
    قبلا هم گفتم که تمام برنامه ریزی هاشون جوریه که کسی با ویزای f1 نتونه بیزینس کنه؛ اما کسی هم بیزنس رو ممنوعش نکرده. در مورد همین مثالی که زدید قانونی هست که بگه "خرید و فروش بیشتر از سه ماشین در هفته برای دارنده ویزای f1 ممنوعه"؛ پس ممنوع نیست، هر قدر هم که در عمل دردسر داشته باشه. اداره مهاجرت به سراغ مون بیاد چی بگه؟ من دانشجوام، اینم برنامه کلاس هامه، اینم نمره هامه، اینم شماره استاد ... البته اگر کسی درس رو ول کرده باشه رفته باشه سر کار که هیچ، معلومه چی میشه. اما اگر کسی سر درس و مشقش باشه حالا پتنت ثبت کنه، اپلیکیشن بفروشه و ... که موضوع پرسش دوست مون علمدار هم بود که دیگه اصلا نباید مشکلی داشته باشه.

در مورد خرید و فروش سهام، من کمی تحقیق کردم اما چون واقعا الان دغدغه اصلیم! نیست دقیق نخوندم. در همین حد باهاتون شریک بشم که دارنده ویزای اف1 باید حساب خاصی نزد کارگزار باز کنه، کارگزار بطور پیشفرض سی درصد مالیات بر سود فدرال رو در حساب مربوطه بلوکه میکنه و طرف حساب IRS خود بروکر میشه. درآمد حاصل از گمبلینگ هم بجز بعضی بازی ها که معاف از مالیاته! بقیه تقریبا همین شرایط رو دارند.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Banned

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن امریکا ) + سوالات ديگر دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط omidas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم سال بعد واسه ادامه تحصیل دکتری اقدام کنم. من میخوام بعد از اتمام تحصیل ، در کشور محل تحصیل اقامت و کار بگیرم.
    به نظر شما کدوم کشور برای این شرایط بهتره؟؟من قصد برگشت به ایران رو اصلا ندارم !!!!
    من تعداد زیادی از دوستام تو دانشگاههای اروپا هستن، از بلژیک و ایتالیا و هلند و انگلیس و آلمان هستن. همشون میگن شرایط کار اونجا افتضاحه و به یه خارجی اصلا کار نمیدن .
    من خودم نظرم رو کانادا و آمریکا هست، لطفا اگه اطلاعی دارین بگین . مرسی
    والا منم الان توی امریکا دارم میبینم اوضاع کار چندان جالب نیست! اروپا که داغون. این دوستان اکثرا قراردادهاشون برای قبل از دوره رکود فعلی هست. و من خیلی دیدم افرادی از رشته های مختلف که تازه فارغ التحصیل شدند و کار گیر نیاوردند و برگشتند به ایران اتافاقا طیفی ازشون هم به هیمن نیت برنگشتن اومده بودند اونطور که میگفتند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    با تشکر از توضیحات تون
    یک اصل کلی حقوقی هست که البته بعضی جاها بیشتر هست و اجرا میشه، بعضی جاها فقط اسمش هست. اونم اینه که یک فرد هرکاری میتونه انجام بده مگر این که قانون ممنوعش کرده باشه.
    قبلا هم گفتم که تمام برنامه ریزی هاشون جوریه که کسی با ویزای f1 نتونه بیزینس کنه؛ اما کسی هم بیزنس رو ممنوعش نکرده. در مورد همین مثالی که زدید قانونی هست که بگه "خرید و فروش بیشتر از سه ماشین در هفته برای دارنده ویزای f1 ممنوعه"؛ پس ممنوع نیست، هر قدر هم که در عمل دردسر داشته باشه. اداره مهاجرت به سراغ مون بیاد چی بگه؟ من دانشجوام، اینم برنامه کلاس هامه، اینم نمره هامه، اینم شماره استاد ... البته اگر کسی درس رو ول کرده باشه رفته باشه سر کار که هیچ، معلومه چی میشه. اما اگر کسی سر درس و مشقش باشه حالا پتنت ثبت کنه، اپلیکیشن بفروشه و ... که موضوع پرسش دوست مون علمدار هم بود که دیگه اصلا نباید مشکلی داشته باشه.

در مورد خرید و فروش سهام، من کمی تحقیق کردم اما چون واقعا الان دغدغه اصلیم! نیست دقیق نخوندم. در همین حد باهاتون شریک بشم که دارنده ویزای اف1 باید حساب خاصی نزد کارگزار باز کنه، کارگزار بطور پیشفرض سی درصد مالیات بر سود فدرال رو در حساب مربوطه بلوکه میکنه و طرف حساب IRS خود بروکر میشه. درآمد حاصل از گمبلینگ هم بجز بعضی بازی ها که معاف از مالیاته! بقیه تقریبا همین شرایط رو دارند.

موفق باشید
    واضحه مشکل داره این شیوه. کسی که برای تحصیل میاد حق قانونی کار کردن (از جمله Self-employed بودن) رو نداره، وقتی تشخیص بدن این شخص کار می کنه اصلا مهم نیست نمره هاش و برنامه کلاس هاش چیه. شما می فرمایید بیزنس برای شخصی که F1 داره ممنوع نیست، حرفتون اشتباهه.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن امریکا ) + سوالات ديگر دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    والا منم الان توی امریکا دارم میبینم اوضاع کار چندان جالب نیست! اروپا که داغون. این دوستان اکثرا قراردادهاشون برای قبل از دوره رکود فعلی هست. و من خیلی دیدم افرادی از رشته های مختلف که تازه فارغ التحصیل شدند و کار گیر نیاوردند و برگشتند به ایران اتافاقا طیفی ازشون هم به هیمن نیت برنگشتن اومده بودند اونطور که میگفتند.
    من نمی دونم چه رشته هایی رو مانیتور می کتی، اما دوستای آمریکایی من (چه فنی چه بیزینس و فایننس) که در عرض 1 هفته کار تپل گیر میارن!!! مهاجرای فنی و کد نویس هم نهایت بعد 4-5 ماه کار گیر مبارن. تاره اینا اولین job هستش. کسانی که سابقه کار دارن که عین آب خوردن از این شرکت به اون شرکت می رن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

سلام
    دوستان امریکایی شما بعد از PhD راحت کار گیر می اورند یا بعد از MS؟
    ارادتمند

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من نمی دونم چه رشته هایی رو مانیتور می کتی، اما دوستای آمریکایی من (چه فنی چه بیزینس و فایننس) که در عرض 1 هفته کار تپل گیر میارن!!! مهاجرای فنی و کد نویس هم نهایت بعد 4-5 ماه کار گیر مبارن. تاره اینا اولین job هستش. کسانی که سابقه کار دارن که عین آب خوردن از این شرکت به اون شرکت می رن.
    توی حوزه علوم انسانی زیااااد اینطوری هستن
    مهندسی و اقتصاد هم کم نمیبینم والا. مثلا رشته هایی مثل عمران رو که دقیق خبر دارم.
    کار تپل؟ توضیح لطفا.

Banned

مهندسی و اقتصاد هم کم نمیبینم والا. مثلا رشته هایی مثل عمران رو که دقیق خبر دارم.
    کار تپل؟ توضیح لطفا.
    آقا من به چند نفر از دوستام میل زدم وپرسیدم تماس هم داشتم برای بیزینس و اقتصاد و فاینانس باور کن همشون الان حتی اونهایی که توی ماساچوست هستن میگفتن الان حقوق ها بین 50 تا 60 هزار تاست. این میشه کار تپل؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

کار تپل؟ توضیح لطفا.
    آخه ببین درآمد بسته به شهر و ایالت فرق داره. شما باید نرملایز کنی. 80 هزار NC مثل 120 هزار CA می مونه. عمران بله یه سری گرایشها مثل سازه که اوضاعش خرابه. اصلا یه آدم بی سواد بیاد تو سایت بشینه و پروسه ی ساخت یه خونه رو تو آمریکا ببینه اینو می فهمه!!! معماری هم به همین منوال (قابل توجه دخترهایی که انقدر عشق معماری دارن و از بازار بی خبر!) رفیق من از آفریقای جنوبی اومد این دانشگاه ما مستر ریاضی داشت رفت مستر فایننس ترم دوم job گرفت 80 هزار تا تو دالاس. هندی ها رو شما ملاحظه کن.

بیزینس و مدیریت فرق داره ها. اونجا رقابت با آمریکایی ها خیلی خیلی سخته. کلی هر چیزی که ریاضی نخواد و سر و زبون و look توش مهم باشه رقابت با آمریکایی ها رو خیلی خیلی دشوار میکنه و یه مهاجر عاقل نباید وارد یه بازی از پیش باخته بشه! :P (شبیه همین قضیه برای کارهای فنی حساس هم صادقه) من اصلا تعجب نمی کنم اگه یه خارجی بیاد اینجا صرفا مدیریت بخونه و کار پیدا نکنه. برای چی باید پیدا کنه؟ وقتی اینهمه native speaker رزومه می کوبن رو میز.

کار تپل هم که متعلق به آمریکایی سیتزن و پاک هستش از انواع و اقسام شرکتهای نظامی و شبه نظامی تا استادی دانشگاه با فاندهای نظامی تا پوزیشنهای مدیریتی و سیاسی و کار در مراکز اطلاعاتی و قاچ کردن مغز آلبالو! .... که دیگه خودت واردی اینا رو. یه مثال ساده بزنم. فرض کن دو نفر، یه ایرانی F1 و یه آمزیکایی GIS بخونن. خوب طبیعتا اون آمریکایی با اون مدرک جاهایی می تونی اپلای کنه که خارجی رو نمی ذارن از دم درش رد شه!!! الان دیگه مثل دهه ی هفتاد نیست.

البته من بگم crappy major تو دانشگاهای آمریکا زیاده. مثل تاریخ و ادبیات و فلسفه و متاسفانه روانشناسی که هر کی هر چی قبول نمیشه میره این رشته! البته اصلا قصد جسارت به فیلد رو ندارم (شخصا احترام خاصی برای روانشناسی قایلم) و صرفا به لحاظ درآمد گفتم. واقعا با لیسانس فلسفه و ادبیات پول درآوردن تو آمریکا سخته. یکی از دلایلی که دخترهای این جور رشته ها میان دپارتمان مهندسی hang out می کنن همینه
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)