صفحه 105 از 170 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن امریکا ) + سوالات ديگر دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    آخه ببین درآمد بسته به شهر و ایالت فرق داره. شما باید نرملایز کنی. 80 هزار NC مثل 120 هزار CA می مونه. عمران بله یه سری گرایشها مثل سازه که اوضاعش خرابه. اصلا یه آدم بی سواد بیاد تو سایت بشینه و پروسه ی ساخت یه خونه رو تو آمریکا ببینه اینو می فهمه!!! معماری هم به همین منوال (قابل توجه دخترهایی که انقدر عشق معماری دارن و از بازار بی خبر!) رفیق من از آفریقای جنوبی اومد این دانشگاه ما مستر ریاضی داشت رفت مستر فایننس ترم دوم job گرفت 80 هزار تا تو دالاس. هندی ها رو شما ملاحظه کن.

بیزینس و مدیریت فرق داره ها. اونجا رقابت با آمریکایی ها خیلی خیلی سخته. کلی هر چیزی که ریاضی نخواد و سر و زبون و look توش مهم باشه رقابت با آمریکایی ها رو خیلی خیلی دشوار میکنه و یه مهاجر عاقل نباید وارد یه بازی از پیش باخته بشه! :P (شبیه همین قضیه برای کارهای فنی حساس هم صادقه) من اصلا تعجب نمی کنم اگه یه خارجی بیاد اینجا صرفا مدیریت بخونه و کار پیدا نکنه. برای چی باید پیدا کنه؟ وقتی اینهمه native speaker رزومه می کوبن رو میز.

کار تپل هم که متعلق به آمریکایی سیتزن و پاک هستش از انواع و اقسام شرکتهای نظامی و شبه نظامی تا استادی دانشگاه با فاندهای نظامی تا پوزیشنهای مدیریتی و سیاسی و کار در مراکز اطلاعاتی و قاچ کردن مغز آلبالو! .... که دیگه خودت واردی اینا رو. یه مثال ساده بزنم. فرض کن دو نفر، یه ایرانی F1 و یه آمزیکایی GIS بخونن. خوب طبیعتا اون آمریکایی با اون مدرک جاهایی می تونی اپلای کنه که خارجی رو نمی ذارن از دم درش رد شه!!! الان دیگه مثل دهه ی هفتاد نیست.

البته من بگم crappy major تو دانشگاهای آمریکا زیاده. مثل تاریخ و ادبیات و فلسفه و متاسفانه روانشناسی که هر کی هر چی قبول نمیشه میره این رشته! البته اصلا قصد جسارت به فیلد رو ندارم (شخصا احترام خاصی برای روانشناسی قایلم) و صرفا به لحاظ درآمد گفتم. واقعا با لیسانس فلسفه و ادبیات پول درآوردن تو آمریکا سخته. یکی از دلایلی که دخترهای این جور رشته ها میان دپارتمان مهندسی hang out می کنن همینه
    یعنی اینقدر اوضاع ما عمرانی ها خرابه یا گرایش سازه این طوریه ؟! میشه یه کم بیشتر بگید pimi جان ؟!این همه ارزو رو پس .....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

با سلام
    ممنون میشم اگه در مورد بازار کار رشته دکتری صنایع غذایی در امریکا و درامد سالیانه اش چقدر هست بگید؟

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    بله با مهندس ارشد در گوگل و مایکروسافت هم نمیشه (درآمد مهندس های ارشد با سابقه توی این شرکت ها بین 150 تا نهایتا 250 هزار دلار است). اگه وارد تیم Executive بشید فرق داره ولی در هر کمپانی بزرگ حتی 30 نفر در اون لول نیستند و چنین درآمدهایی ندارند. از راه های دلالی هم نمیشه به این درآمدها رسید مگه اینکه یه کار بسیار اساسی باشه (مثلا سفارش تولید و واردات بسیار عمده یک سری کالا از چین) که دیگه اسم این همون کارآفرینی میشه. با کارمندی هیچ کس به مرحله اشرافیت نمی رسه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دانشجوی من که یک ساله مسترش رو تمام کرده و برای جنرال الکتریک کار می کنه حدود 170 تا در سال میگیره (بعد از کم شدن مالیات) ، قطعاً بعد از 5-6 سال می تونند تا دو برابر این مقدار هم بدست بیارند ...
    موفق باشید
    ببخشید این دو تا پست از دو تا از دوستان با تجربه هستش که کمی با هم متناقضه. میشه در موردش بیشتر توضیح بدن که بالاخره اگر مهندس با سابقه در گوگل نمی تونه بیشتر از 250 تا دربیاره، چطوری آقای haydar میگن که دانشجوشون 3-4 سال دیگه (که هنوز مهندس خیلی باسابقه ای هم نشده) خواهد توانست بالای 300 تا دربیاره؟! خوب همچین کسی وقتی خیلی باتجربه بشه خیلی بیشتر هم می تونه دربیاره!!

کلا به نظرم میاد که آقای haydar یه لول درآمدهای بالاتری را قابل دسترس معرفی می کنن. چرا؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    ببخشید این دو تا پست از دو تا از دوستان با تجربه هستش که کمی با هم متناقضه. میشه در موردش بیشتر توضیح بدن که بالاخره اگر مهندس با سابقه در گوگل نمی تونه بیشتر از 250 تا دربیاره، چطوری آقای haydar میگن که دانشجوشون 3-4 سال دیگه (که هنوز مهندس خیلی باسابقه ای هم نشده) خواهد توانست بالای 300 تا دربیاره؟! خوب همچین کسی وقتی خیلی باتجربه بشه خیلی بیشتر هم می تونه دربیاره!!

کلا به نظرم میاد که آقای haydar یه لول درآمدهای بالاتری را قابل دسترس معرفی می کنن. چرا؟
    متناقض نیست. من چیزی که بیشتر برای اکثریت پیش میاد رو گفتم (اکثریت مهندس ها بعد از یک سال تموم کردن مستر 170 تا در سال اون هم بعد از مالیات درآمد ندارند). ولی قبلا من هم توضیح دادم که تخصص های خاصی در هر رشته ای هست که اگه اونها رو داشته باشید درآمد خیلی بالا رو سریع میشه بدست آورد حتی شروع با 300-400 هزار دلار هم ممکنه. این مثال آقای حیدر هم قطعا از همین حالت ها بوده ولی عموم مهندس ها شرایطشون این نیست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

متناقض نیست. من چیزی که بیشتر برای اکثریت پیش میاد رو گفتم (اکثریت مهندس ها بعد از یک سال تموم کردن مستر 170 تا در سال اون هم بعد از مالیات درآمد ندارند). ولی قبلا من هم توضیح دادم که تخصص های خاصی در هر رشته ای هست که اگه اونها رو داشته باشید درآمد خیلی بالا رو سریع میشه بدست آورد حتی شروع با 300-400 هزار دلار هم ممکنه. این مثال آقای حیدر هم قطعا از همین حالت ها بوده ولی عموم مهندس ها شرایطشون این نیست.
    میشه چند تا از این نوع تخصصها رو تو فیلد کاری مربوطه به خودتون نام ببرید؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    میشه چند تا از این نوع تخصصها رو تو فیلد کاری مربوطه به خودتون نام ببرید؟
    قبلا یک مثال زدم. مثال دیگه استفاده صحیح از Bayesian network ها در مدل سازی رفتارهای مالی است که راحت میشه بعد از یکی دو سال هر ساعت 500-600 دلار درآمد داشت برای شخصی که Freelance کار می کنه (یا سالی 250-300 هزار دلار برای کارمند).

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

من گفتم حقوقم 110 تاست و از انجام پروژه­های خارج از دانشگاه 200 تا در سال می­گیرم (درکل 310 تا) البته اساتید باسابقه تر پروژه­ های بهتر و بیشتری می گیرن.
    من بر اساس تحقیقاتی که کردم، فهمیدم که زمینه ی کاری جناب hayder (یعنی بیو) خیلی بازارش در امریکا خوبه. این درامد بالایی که شما از پروژه های صنعتی درمیارید بیشتر به خاطر این است که در زمینه ی خوبی کار می کنید یا همچین درآمدهایی برای سایر زمینه ها هم وجود دارد (مثلا من خودم تخصصم شبکه های بی سیم و امنیت و ... است. این زمینه ها هم اوضاعش طوری هست که پروژه ی کافی واسه همچین درآمدهایی باشه؟)
    البته رشته بی­ تاثیر نیست ولی کار تحقیقاتی برای همه رشته­ ها وجود داره، رشته­ های فنی ریشه­ داری مثل برق و کامپیوتر و مکانیک و عمران هم که سابقه­ای چندین برابر رشته من دارند به همین سطح پروژه دریافت می‌کنند.
    شرمنده که من کمی گیر دادم ولی واسه کسی مثل من که مهم ترین دلیل مهاجرتش مسائل مادی هستش، خیلی مهمه که دقیق درک کنم اوضاع چطوریه.

حرف های جناب S03 این نتیجه را میده که واسه داشتن حقوق بالای 200 باید حتما یه تخصص خاص در یک رشته خاص داشته باشیم. حرف های جناب haydar این نتیجه را می رسونه که با هر تخصصی در رشته های برق و کامپیوتر و ... میشه توی دانشگاه (البته دانشگاه های سطح بالا)‌ حقوق بالای 300 داشت. از حرف های جناب S03 نتیجه می گیرم که شانس داشتن حقوق بالای 200 خیلی کمه (مگه چند نفر می تونن مدیر ارشد گوگل و ... بشن یا مگه چند تا تخصص خاص در هر رشته وجود داره؟) اما از حرف های جناب haydar نتیجه می گیرم که شانس داشتن حقوق بالای 300 هم خیلی سخت نیست.

خب این ها یه مقدار با هم متناقضه بازم شرمنده که گیر دادم و شما را اذیت می کنم

سوال دومم از جناب S03 اینه که از کجا می تونم زمینه های با درآمد بالا در رشته ی خودم را پیدا کنم؟‌ زمینه تحقیقاتی من امنیت شبکه های بیسیم است. تو این حوزه همچین زمینه های کاری تخصصی ای هست یا نه؟ مرسی

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

شرمنده که من کمی گیر دادم ولی واسه کسی مثل من که مهم ترین دلیل مهاجرتش مسائل مادی هستش، خیلی مهمه که دقیق درک کنم اوضاع چطوریه.

حرف های جناب S03 این نتیجه را میده که واسه داشتن حقوق بالای 200 باید حتما یه تخصص خاص در یک رشته خاص داشته باشیم. حرف های جناب haydar این نتیجه را می رسونه که با هر تخصصی در رشته های برق و کامپیوتر و ... میشه توی دانشگاه (البته دانشگاه های سطح بالا)‌ حقوق بالای 300 داشت. از حرف های جناب S03 نتیجه می گیرم که شانس داشتن حقوق بالای 200 خیلی کمه (مگه چند نفر می تونن مدیر ارشد گوگل و ... بشن یا مگه چند تا تخصص خاص در هر رشته وجود داره؟) اما از حرف های جناب haydar نتیجه می گیرم که شانس داشتن حقوق بالای 300 هم خیلی سخت نیست.

خب این ها یه مقدار با هم متناقضه بازم شرمنده که گیر دادم و شما را اذیت می کنم

سوال دومم از جناب S03 اینه که از کجا می تونم زمینه های با درآمد بالا در رشته ی خودم را پیدا کنم؟‌ زمینه تحقیقاتی من امنیت شبکه های بیسیم است. تو این حوزه همچین زمینه های کاری تخصصی ای هست یا نه؟ مرسی
    به نظر من حرفهای S03 عزیز، منطقی و با واقعیت سازگار تر هست! آقا روسای دانشگاه حدود 400 هزارتا میگیرن با این turn over مالی دانشگاه تازه تو ایالت نیویورک! داشتن حقوق 300 که سهله 200 هزارتاش هم همچین راحت نیست! بله ممکنه بعد از 10 15 سال شما به عنوان یک طراح تجربه ای داشته باشی که کمتر کسی داره و شرکتها حاضر بشند برای استخدام شما پول زیادی بدند ولی خیلی این قضیه نادره!

Senior Member fanta آواتار ها

Since 2001, the president has earned a $400,000 annual salary, along with a $50,000 annual expense account, a $100,000 nontaxable travel account, and $19,000 for entertainment.[78][79] The most recent raise in salary was approved by Congress and President Bill Clinton in 1999 and went into effect in 2001

http://en.wikipedia.org/wiki/President_of_the_United_States

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

قبلا یک مثال زدم. مثال دیگه استفاده صحیح از Bayesian network ها در مدل سازی رفتارهای مالی است که راحت میشه بعد از یکی دو سال هر ساعت 500-600 دلار درآمد داشت برای شخصی که Freelance کار می کنه (یا سالی 250-300 هزار دلار برای کارمند).
    یک همچین شخصی دقیقا باید به چه تاپیک هایی تسلط داشته باشه؟ و چه مهارتهای خاصی برای این تیپ کارها لازمه؟ (به طور خاص تو این دو مورد که شما مثال زدید.)
    کلا یه overview از مسیری که باید طی کرد و به این level رسید رو میدید؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)