صفحه 115 از 170 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اینجا هم 12-17 ماه opt داریم. اگر کسی تو این مدت نتونه تو آمریکا کار بگیره با مدرک مستر، قطعا یک مشکلی داره.
    در تایید و روشن تر کردن حرف دوستمون، دوره ی OPT دوازده ماه هستش که اگه رشته تون مهندسی باشه و Employer شما E-Verify باشه میتونه درخواست تمدید کنه که هفده ماه بهش اضافه بشه پس مجموعا 29 ماه بعد از فارغ التحصیلی در رشته های مهندسی، میشه بدون داشتن ویزای کار مشغول کار و تقویت رزومه بود. امریکا سرزمین فرصتهاست از همه لحاظ ولی باز هم باید شرایط رو با هم مقایسه کرد و تصمیم نهایی رو گرفت. البته یه سیب تا بیاد پایین هزار تا چرخ میخوره و حداقل واسه من اینجوری بوده که خیلی وقتا اون چیزی که اصلا انتظارشو نداری واست اتفاق میوفته ولی تلاش لامصب نتیجه ی عموما مثبت داره

(پ.ن : البته میشه OPT رو از دو ماه بعد از فارغ التحصیلی شروع کرد اما توی اون دو ماه شما بهیچ عنوان اجازه ندارید کار کنید)
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    در تایید و روشن تر کردن حرف دوستمون، دوره ی OPT دوازده ماه هستش که اگه رشته تون مهندسی باشه و Employer شما E-Verify باشه میتونه درخواست تمدید کنه که هفده ماه بهش اضافه بشه پس مجموعا 29 ماه بعد از فارغ التحصیلی در رشته های مهندسی، میشه بدون داشتن ویزای کار مشغول کار و تقویت رزومه بود. امریکا سرزمین فرصتهاست از همه لحاظ ولی باز هم باید شرایط رو با هم مقایسه کرد و تصمیم نهایی رو گرفت. البته یه سیب تا بیاد پایین هزار تا چرخ میخوره و حداقل واسه من اینجوری بوده که خیلی وقتا اون چیزی که اصلا انتظارشو نداری واست اتفاق میوفته ولی تلاش لامصب نتیجه ی عموما مثبت داره

(پ.ن : البته میشه OPT رو از دو ماه بعد از فارغ التحصیلی شروع کرد اما توی اون دو ماه شما بهیچ عنوان اجازه ندارید کار کنید)
    البته گفته شما صد درصد درست هست و بعضی وقت ها آینده آدمی خیلی دست خوش عواملی هست که از حیطه اش بزرگتره، ولی من احساس می کنم جاب گرفتن تو کانادا آسون تر هست وگرنه چرا جامعه آماری ( البته طبق مشاهدات من که امیداوارم اشتباه باشه ) بزرگی بعد از گرفتن مستر میرن سراغ دکترا؟

یه نکته دیگه هم هست! برام سواله که چرا اکثر کسایی که من پروفایلشون رو توی لینکداین میبینم بعد از مستر دنبال کار نگشتن و دکتراشون رو شروع کردن؟
    تازه خیلی از این آدم ها هم بعد از گرفتن دکترا میرن کاری میگیرن که واقعا دکترا لازم نداره!

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اینجا هم 12-17 ماه opt داریم. اگر کسی تو این مدت نتونه تو آمریکا کار بگیره با مدرک مستر، قطعا یک مشکلی داره.
    البته این قانون کمی فرق داره با کانادا. کانادا ویزای سه ساله میده که کار بکنی ( اگر برای مثال دو ماه بعد از این ویزا کار پیدا کردی مشکلی نداره - اگر اشتباه می کنم تصحیح کنید ) ولی امریکا ( اگر اشتباه نکنم ) باید تو سه ماه بعد از فارغ التحصیل شدن کار پیدا بکنی وگرنه باید خارج شی از کشور. اگر کار پیدا کردی تازه میری زیر مجموعه این طرح opt

این قضیه کفه ترازو رو کمی به نفع کانادا تغییر میده...
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    البته گفته شما صد درصد درست هست و بعضی وقت ها آینده آدمی خیلی دست خوش عواملی هست که از حیطه اش بزرگتره، ولی من احساس می کنم جاب گرفتن تو کانادا آسون تر هست وگرنه چرا جامعه آماری ( البته طبق مشاهدات من که امیداوارم اشتباه باشه ) بزرگی بعد از گرفتن مستر میرن سراغ دکترا؟
    یه نکته دیگه هم هست! برام سواله که چرا اکثر کسایی که من پروفایلشون رو توی لینکداین میبینم بعد از مستر دنبال کار نگشتن و دکتراشون رو شروع کردن؟
    تازه خیلی از این آدم ها هم بعد از گرفتن دکترا میرن کاری میگیرن که واقعا دکترا لازم نداره!

البته این قانون کمی فرق داره با کانادا. کانادا ویزای سه ساله میده که کار بکنی ( اگر برای مثال دو ماه بعد از این ویزا کار پیدا کردی مشکلی نداره - اگر اشتباه می کنم تصحیح کنید ) ولی امریکا ( اگر اشتباه نکنم ) باید تو سه ماه بعد از فارغ التحصیل شدن کار پیدا بکنی وگرنه باید خارج شی از کشور. اگر کار پیدا کردی تازه میری زیر مجموعه این طرح opt

اینکه با نگاه کردن به لینکدین یه سری افراد (مخصوصا یه تعداد محدود)، بخواید تصمیم کلی بگیرید اصلا کار درستی نیست دوست من!
    این نکته رو هیچوقت فراموش نکنید که فرصت های شغلی در امریکا قابل مقایسه با کانادا نیستش. بقول دوستم، امریکا کشور نیست بلکه یک قاره ست!
    اونا یا تو رشته و تخصصی بودن که زیاد کار واسش نبوده یا به اندازه ی کافی تلاش نکرده ن یا بدشانس بوده ن یا اصلا دوست داشتن که دکتری بخونن! و هزار تا "یا" ی دیگه!

درسته اگه در دوره ی OPT سه ماه بیکار باشید باید کشور رو ترک کنید اما اگه یه جا حتی داوطلبانه هم کار کنید اونوقت براحتی این قانون رو دور زده اید و میتونید با خیال راحت بمونید!
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Psychollapse نمایش پست ها
    1 برای شرکت ها این که مدرک دکتری باشه یا مستر فرقی داره؟ یعنی خیلی موثره یا نه؟!
    2 یعنی میشه برای مستر با معدل مثلا بالای 17 و نمره زبان خوب فاند گرفت؟
    3 ساختن ماد برای بازی ها چی؟ اونم میتونه مفید باشه اگر تغییر زیادی تو بازی بدم؟
    4 یا مثلا مدرکایی که بیرون برای 3D MAX و مایا میدن اونارو بگیرم برای اونا معتبره؟
    1 مدرک PhD معمولا برای بخش R&D در کمپانی های بزرگ خوبه و اونم بسیار رقابتی هستش. یه کمپانی دوست نداره PhD بگیره مگر اینکه واقعا نیاز داشته باشه.
    2 این یه سوال کلی هستش که جوابی واسش نیست. در تاپیک های مربوطه مطرح کنید و نظر دوستانی که همرشته ی شما هستن رو بگیرید و در نهایت تلاش خودتون رو بکنید.
    3 و 4 اون مدارک تقریبا هیچ ارزشی نداره. کمپانی های Gaming دنبال افراد کاربلد با یه portfolio قوی هستن. اینجا مدرک به داد شما نمیرسه بلکه تجربه تونه که میتونه کمپانی رو جذب کنه. من آشنایی با ساخت ماد ندارم اما اگه یه تخصص هستش و هرکسی براحتی نمیتونه انجام بده و یه development به حساب بیاد چرا که نه؟! حتما کمک میکنه.

یه نکته ی کلی و اساسی این هستش که بهتره آدم بازار کار در حال و آینده رو بررسی کنه و سعی کنه مهارت هایی رو کسب کنه که به یه تعداد محدودی از مشاغل یا کمپانی ها محدود نشه. بازار کار واسه Gaming تقریبا محدود و فوق العاده رقابتی هستش.
    ویرایش توسط sabzdarsabz : February 24th, 2015 در ساعت 11:57 PM

Junior Member Psychollapse آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engneering/ Azad Uni

1 مدرک PhD معمولا برای بخش R&D در کمپانی های بزرگ خوبه و اونم بسیار رقابتی هستش. یه کمپانی دوست نداره PhD بگیره مگر اینکه واقعا نیاز داشته باشه.
    2 این یه سوال کلی هستش که جوابی واسش نیست. در تاپیک های مربوطه مطرح کنید و نظر دوستانی که همرشته ی شما هستن رو بگیرید و در نهایت تلاش خودتون رو بکنید.
    3 و 4 اون مدارک تقریبا هیچ ارزشی نداره. کمپانی های Gaming دنبال افراد کاربلد با یه portfolio قوی هستن. اینجا مدرک به داد شما نمیرسه بلکه تجربه تونه که میتونه کمپانی رو جذب کنه. من آشنایی با ساخت ماد ندارم اما اگه یه تخصص هستش و هرکسی براحتی نمیتونه انجام بده و یه development به حساب بیاد چرا که نه؟! حتما کمک میکنه.

یه نکته ی کلی و اساسی این هستش که بهتره آدم بازار کار در حال و آینده رو بررسی کنه و سعی کنه مهارت هایی رو کسب کنه که به یه تعداد محدودی از مشاغل یا کمپانی ها محدود نشه. بازار کار واسه Gaming تقریبا محدود و فوق العاده رقابتی هستش.
    خب شما اگر میشه میتونید چند نمونه مثال بزنید که مثلا من برای چی تلاش کنم که محدود نباشه؟
    من همیشه آرزوم این بود که تو یه شرکت بازی سازی کار کنم
    خدا کنه که بشه آخه کم هم نیستن
    این حرف شما منو کمی به فکر وا داشت و کاملا هم منطقی هستش در واقع یه پلن بی باید داشته باشه هر کس...

ApplyAbroad Guru

خب شما اگر میشه میتونید چند نمونه مثال بزنید که مثلا من برای چی تلاش کنم که محدود نباشه؟
    این حرف شما منو کمی به فکر وا داشت و کاملا هم منطقی هستش در واقع یه پلن بی باید داشته باشه هر کس...
    من یکبار از یکی از استادهای رشته طراحی گیم در یکی از دانشگاههای کانادا شنیدم که مهمترین نکته در گرفتن کار همانطور که دوستان گفتند پورتفولیو و نمونه کار است.مثلاا نمونه بازی هایی که ساخته اید بخصوص اگر مثلا APP نوشته اید و فروخته اید، نمونه کار کد نویسی در Github هم شاید مفید باشد و از این قبیل.

ApplyAbroad Guru

درکانادا اگرکل سه سال رو هم کار پیدا نکنید ویزاتون باطل نمیشه. اگر کار پیدا بکنید که میتونید برای اقامت دائم هم اقدام کنید.

ApplyAbroad Guru

البته اصل کلی نیست ولی در بین بچه های ایرانی اولش که میایند عموما با هدف دکتراست و بخاطر همین در اکثر موارد بعد از مستر سعی میکنند دنبال یک دانشگاه بهتر برای دکترا بروند. بعد که دکترا را میگیرند (یا بعضا در همان مدت تحصیل دکترا) متوجه میشوند که حالا گرفتن کار آکادمیک هم سخت است و هم همچین آش دهن سوزی هم نیست و بخاطر همین اگر موقعیت کار در صنعت پیدا کنند دنبال آن میروند. مدت زمان تحصیل بیشتر فرصتی میدهد که مهاجران جدید خودشان را با جامعه آشنا کنند و جا بیفتند. صرف مدرکی که میگیرند در نهایت خیلی مهم نیست.

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

لب کناری ما، یه لب Gaming هستش. ظاهر بسیار فریبنده ای داره که حتی اگه طرفدار بازی های کامپیوتری هم نباشی جذبش میشی! پر از کامپیوترهای فوق العاده قدرتمند (همین ترم پیش تمام سیستم هاشو نو کردن) و در و دیوارش پر از پوسترهای رنگ و وارنگ بازی های مختلف. اما از ظاهر فریبنده ش که بگذریم، اونقدرا هم چیز دندون گیری نیستش چون چندیدن ساله که فاند ندارن و کلا فیلد Gaming بسیار سخت و دردناک (!) هستش. من یکی از دانشجویان دکتری که در این لب "ظاهرا" ریسرچ میکنه رو میشناسم. اون میگفت جمله ی "من همیشه آرزوم این بود که تو یه شرکت بازی سازی کار کنم" یه جمله ای هستش که ما از اکثر دانشجویان سال اول دوره ی لیسانس میشنویم اما یه ذره که میان تو بحرش فرار میکنن چون میبینن اون چیزی که انتظارشو داشتن نیست و تقریبا ربطی به بازی کردن نداره! شمایی که Gaming تو سرته اول باید ببینی میتونی جایی پذیرش با فاند در زمینه ی بازی بگیری یا نه!
    در اشل بزرگتر شما میتونی به Software Development و Software Engineering فکر کنی که بخش Gaming هم باهاش همپوشانی داره و فعلا تا چند سال آینده جزو یکی از بهترین و داغترین مشاغل بازارکار امریکا به شمار میاد.

ApplyAbroad Guru

لب کناری ما، یه لب Gaming هستش. ظاهر بسیار فریبنده ای داره که حتی اگه طرفدار بازی های کامپیوتری هم نباشی جذبش میشی! پر از کامپیوترهای فوق العاده قدرتمند (همین ترم پیش تمام سیستم هاشو نو کردن) و در و دیوارش پر از پوسترهای رنگ و وارنگ بازی های مختلف. اما از ظاهر فریبنده ش که بگذریم، اونقدرا هم چیز دندون گیری نیستش چون چندیدن ساله که فاند ندارن و کلا فیلد Gaming بسیار سخت و دردناک (!) هستش. من یکی از دانشجویان دکتری که در این لب "ظاهرا" ریسرچ میکنه رو میشناسم. اون میگفت جمله ی "من همیشه آرزوم این بود که تو یه شرکت بازی سازی کار کنم" یه جمله ای هستش که ما از اکثر دانشجویان سال اول دوره ی لیسانس میشنویم اما یه ذره که میان تو بحرش فرار میکنن چون میبینن اون چیزی که انتظارشو داشتن نیست و تقریبا ربطی به بازی کردن نداره! شمایی که Gaming تو سرته اول باید ببینی میتونی جایی پذیرش با فاند در زمینه ی بازی بگیری یا نه!
    در اشل بزرگتر شما میتونی به Software Development و Software Engineering فکر کنی که بخش Gaming هم باهاش همپوشانی داره و فعلا تا چند سال آینده جزو یکی از بهترین و داغترین مشاغل بازارکار امریکا به شمار میاد.
    گیمینگ در دانشگاه ها تقریبا صفر است و کلا صنعتی است مگه تحقیق در زمینه های تئوری و AI و پردازش تصویر و ... (که اون هم توسط متخصص ها در شاخه های مربوط به همون مسئله بررسی میشه). صحبت شما درسته که در اکثر مواقع بهترین راه برای ورود به صنعت گیمینگ همون مهندسی نرم افزار است.

برای شرکت ها این که مدرک دکتری باشه یا مستر فرقی داره؟ یعنی خیلی موثره یا نه؟!
    یعنی میشه برای مستر با معدل مثلا بالای 17 و نمره زبان خوب فاند گرفت؟
    ساختن ماد برای بازی ها چی؟ اونم میتونه مفید باشه اگر تغییر زیادی تو بازی بدم؟
    یا مثلا مدرکایی که بیرون برای 3D MAX و مایا میدن اونارو بگیرم برای اونا معتبره؟
    مگه اینکه در زمینه AI کار کنید، دکترا برای کار در صنعت گیمینگ بی فایده است. مدارکی که در ایران برای دوره های نرم افزارهای حرفه ای میدن (در هر زمینه ای)، تقریبا بی ارزش است در سطح جهانی.

افرادی که در گیمینگ کار می کنند یا مهندس نرم افزار هستند، یا AI و یا طراح و گرافیست و معمولا گیم ها وقتی طراحی میشن این سه قسمت کاملا ماژولار توسعه پیدا می کنند (موتور بازی رو مهندسین نرم افزار طراحی می کنند، تکسچرها و افکت ها و ... رو طراح ها، و رفتار Agent ها رو افراد AI).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)