صفحه 137 از 170 نخستنخست ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    البته اینطوری که شما می فرمایید نیست. دکتراهای زیادی میرن اپل ولی افراد آکادمیک کمتری میرن چون اپل علاقه ای به انتشار مقالات و ... نداره و هموطور که گفتید محصول محور است و نه تحقیق محور. خروجی Patent های اپل البته بسیار بالاست که نشون میده خروجی ایده بالایی داره ولی خروجی تحقیقات آکادمیک نداره. به هر حال کسی که به دنبال آینده آکادمیک و تحقیقات و دانشگاه و ... است کار در اپل براش جذاب نخواهد بود.
    یعنی برای کسانی که در یک زمینه خاص متخصص هستند مثلن پردازش سیگنال های پزشکی اپل جای جذابی نخواهد بود .و برای این افراد شرکت ها و موسسات دولتی و غیر دولتی و دانشگاه ها جذاب خواهد بود.البته من در پوزیشن های مورد نیاز اپل متخصص مسلط بر سیگنال های پزشکی هم دیدم!!! البته چنین متخصصی اگر وارد اپل بشه نمیتونه به مدیریت برسه .درسته؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    یعنی برای کسانی که در یک زمینه خاص متخصص هستند مثلن پردازش سیگنال های پزشکی اپل جای جذابی نخواهد بود .و برای این افراد شرکت ها و موسسات دولتی و غیر دولتی و دانشگاه ها جذاب خواهد بود.البته من در پوزیشن های مورد نیاز اپل متخصص مسلط بر سیگنال های پزشکی هم دیدم!!! البته چنین متخصصی اگر وارد اپل بشه نمیتونه به مدیریت برسه .درسته؟
    به هیچ وجه. اپل جای خیلی خوبی است برای کسانی که در یک زمینه خاص متخصص هستند، همونطور که قبلا گفتم:

البته اونقدرها مشکل نیست ولی به هر حال اپل (برعکس گوگل و مایکروسافت) معمولا ترجیح میده افرادی رو استخدام کنه که در یک زمینه خیلی خاص (که در اون زمان مورد نیاز اپل است) تخصص خیلی عالی دارند تا اینکه افراد همه فن حریف رو استخدام کنه که ده ها کار رو اوکی می تونن انجام بدن و این باعث میشه خیلی ها اصلا فیت مناسب در کمپانی نباشند حتی اگه افراد فوق العاده باهوش و با استعداد باشند.
    ولی اگه اون شخص به دنبال آینده کار آکادمیک است کار در اپل کمکی به پیشرفتش نخواهد کرد. اپل معمولا مدیران رو از داخل کمپانی استخدام می کنه ولی لزوما بهترین و متخصص ترین ها مدیر نمی شوند ولی اگه شخصی استعداد مدیریت نشون بده میتونه مدیر پروژه های مختلفی بشه و کم کم بالا بیاد. در کل در این کمپانی های بزرگ افراد فنی وقتی بصورت کارمند وارد می شوند شانس زیادی برای پیشرفت به مدیریت ندارند. برای افرادی که به دنبال مدیریت هستند کار کردن در استارت آپ ها بهتر خواهد بود.

به هیچ وجه. اپل جای خیلی خوبی است برای کسانی که در یک زمینه خاص متخصص هستند، همونطور که قبلا گفتم:

ولی اگه اون شخص به دنبال آینده کار آکادمیک است کار در اپل کمکی به پیشرفتش نخواهد کرد. اپل معمولا مدیران رو از داخل کمپانی استخدام می کنه ولی لزوما بهترین و متخصص ترین ها مدیر نمی شوند ولی اگه شخصی استعداد مدیریت نشون بده میتونه مدیر پروژه های مختلفی بشه و کم کم بالا بیاد. در کل در این کمپانی های بزرگ افراد فنی وقتی بصورت کارمند وارد می شوند شانس زیادی برای پیشرفت به مدیریت ندارند. برای افرادی که به دنبال مدیریت هستند کار کردن در استارت آپ ها بهتر خواهد بود.
    حقیقتش اپل یکم نیازهای شلیش عجیبه.یکی از مواردی که بهش نیاز داره پردازش سیگنال های بیومدیکاله. که اصلن ربطی بهش نداره.

ApplyAbroad Guru

حقیقتش اپل یکم نیازهای شلیش عجیبه.یکی از مواردی که بهش نیاز داره پردازش سیگنال های بیومدیکاله. که اصلن ربطی بهش نداره.
    من و شما که نمیدونیم برای چه کاری میخوان. شاید مربوط به Apple Watch و سیستم های فیتنس باشه. شاید برای همکاری در پروژه های پزشکی و ... با سایر کمپانی ها باشه. شاید نیاز به فردی باشه که چنین تخصصی داشته باشه چون میخوان از اون متد ها در کاربرد کاملا متفاوتی استفاده کنند. این چیزها زیاد است در کمپانی های بزرگ.

با سنسورهای MEMS به راحتی میشه دستگاه نوار قلب کامل رو iphone یا ipod پیاده کرد. بعدش هم که کار DSP مشخص هست. MEMS هم چیز جدید و خفنی نیست و موضوع کار 10-15 سال پیش دانشگاها بود.

Junior Member Koooka آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    با سنسورهای MEMS به راحتی میشه دستگاه نوار قلب کامل رو iphone یا ipod پیاده کرد. بعدش هم که کار DSP مشخص هست. MEMS هم چیز جدید و خفنی نیست و موضوع کار 10-15 سال پیش دانشگاها بود.
    سلام. همچه چیزی تو خیلی از شرکت ها داره اتفاق میفته مثلاً اینتل هم جدیداً خیلی روی آنالوگ (مخصوصاً میکس مد) مانور میده و دلیلش هم بازار آینده اینترنت چیزها (آی او تی) و ادوات قابل پوشش (شبیه ساعت مچی) که قراره تو سال 2020 از از بازار گوشی جلو بزنن. همچنین ضمن احترام به دوست باتجربه بن فرانکلین، لازم میدونم ذکر کنم که ممز اولین بار تو سال 2010 تونست سنسور شتاب سنج ارائه کنه؛ به نظر من هنوز اوایل کارشه مخصوصاً تو بخش نویز و رزولوشن و امثالهم. ضمناً سیگنال قلبی انواع داره و به نوار قلب محدود نمیشه، هرچند الان سیگنال های مغزی اهمیت به مراتب بیشتری پیدا کرده ن.
    شکستی که تنها با پیروزی جبران می شود
    Once my visa failed

LOL
    نقل قول نوشته اصلی توسط Koooka نمایش پست ها
    سلام. همچه چیزی تو خیلی از شرکت ها داره اتفاق میفته مثلاً اینتل هم جدیداً خیلی روی آنالوگ (مخصوصاً میکس مد) مانور میده و دلیلش هم بازار آینده اینترنت چیزها (آی او تی) و ادوات قابل پوشش (شبیه ساعت مچی) که قراره تو سال 2020 از از بازار گوشی جلو بزنن. همچنین ضمن احترام به دوست باتجربه بن فرانکلین، لازم میدونم ذکر کنم که ممز اولین بار تو سال 2010 تونست سنسور شتاب سنج ارائه کنه؛ به نظر من هنوز اوایل کارشه مخصوصاً تو بخش نویز و رزولوشن و امثالهم. ضمناً سیگنال قلبی انواع داره و به نوار قلب محدود نمیشه، هرچند الان سیگنال های مغزی اهمیت به مراتب بیشتری پیدا کرده ن.

دوست عزیز اولین mems accelerometer در واقع در سال 1979 در استفورد ساخته شد. اما تا سالها dormant باقی ماند چون امکان mass-production وجود نداشت. اوج کار در حوالی 2000-2005 بود و الان هم رو به افوله. بسیاری startup ها در این زمینه اصلا ورشکست شدند و رفت پی کارش البته هنوز هر کسی ایده خوب داشته باشه میشه باهش کارکرد.
    ضمنا ممز یه شخص یا شرکت نیست که چیزی رو ارایه کنه یا نکنه
    ویرایش توسط BenFranklin : January 20th, 2016 در ساعت 07:18 PM

الکترونیک انالوگ که در امریکا بازار کاری خوبیی نداره و رو به اشباع رفته. حتی در دانشگاه ها دقیقن این ملموسه که اساتید کمی براش هست.الان دیجیتال داغه ولی پنج سال بعد ببه سمت اشباع میره و بیشتر بازار میره سمت نیمه هادی .البته من در فیلد مهندسی الکترونیک مطلع هستم .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن امریکا ) + سوالات ديگر دوستان

سلام
    من یه سوال دارم
    همه پست هارو نخوندم ولی بعضی صفحات رو که خوندم حس کردم کسانی که اینجا هستند همشون از نخبگان کشور و دانشگاههای سطح بالا هستند چون همش صحبت راجع به هیات علمی و استاد دانشگاه بود
    اما میشه یکی راهنماییم کنه و بگه که ما که سطح پایین تر هستیم مثلا من فوق لیسانس شیمی تجزیه از دانشگاه پیام نور هستم اگه کارامون ردیف شه و گرین کارت بگیریم بریم امریکا باید اونجا چه شغلی رو انتخاب کنیم؟یا نه اونجا اصلا جای ما نیست و الکی پا نشیم نریم؟!!

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن امریکا ) + سوالات ديگر دوستان

اتفاقا برای رشته شما خیلی کار هست .شرکتهای دارویی و شرکت های تولید مواد شیمیایی .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)