صفحه 159 از 170 نخستنخست ... 59109149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

جمله ایی که دوستمون تو بالا گفته دقیقا عین واقعیت هستش. اگه phd داشته باشید حتی پیدا کردن جاب بمراتب سخت تر میشه واستون. مستر دیگه حداکثر چیزی بوده که من دیدم تو بیش از 500 اپلیکیشنی که تا بحال انجام دادم. شاید باورتون نشه، بجز شغلای اکادمیک، حتی یکبار هم ندیدم یه پوزیشنی که phd بخاد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    در امریکا به صورت کلی (به غیر از موارد استثنا) داشتن یه لیسانس واسه کار کافی هست ! حتی یه بخش اعظمی از نیروی کار حتی لیسانس هم ندارن و فوقش یه associate degre دارن ! واقعا اگر دنبال کار اکادمیک نیستید بیخیال phd بشید ! چون اتلاف وقتتون هست ! شما با phd میای بیرون نزدیک 30 سالته میری بازار کار میبینی ادم 30 ساله 8-9 سال سابقه کار داره ! و مطمئن باشید تو صنعت فقط سابقه مهمه ! و بعدش یه سری لایسنسا ! مثل PE برای مهندس ها مثلا !
    بازم میگم phd بد نیست اما واسه کسی که دنبال تحقیق و علم و کار علمی هست !

متشکر از این که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید اما سوال من یه سوال general نبود. مشخصا برای role با عنوان data scientist پرسیدم که اتفاقا یکی از همون استثناء هاست که شما گفتید. بسیاری از آگهی های استخدام تو این شغل داشتن MS رو requirement میدونن و Phd هم بعضا preferred و بعضا strongly preferred هست.

http://retrofit.applytojob.com/apply...=INDE&s=Indeed

https://us-amazon.icims.com/jobs/490...jun1offset=210

http://www.respondhr.com/53030911

https://boards.greenhouse.io/timeinc...1#.WJkQhFf-uV4

https://careers.bloomberg.com/job/de...oomberg_Indeed

https://akamaijobs.referrals.selectm...3?src=JB-10122

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    سلام.
    منظورتون از ارشد، در داخل ایران هست یا در امریکا؟ داشتن مدرک امریکایی تاثیر بسیار زیادی داره از اونجایی که شرکت ها با دانشگاه های امریکایی آشنا هستن و احتمال داره بعضی از کارمندانشون یا کارآموزانشون از همون دانشگاه باشن. دلیل اینکه اکثر این موقعیت ها دنبال افراد با مدرک PhD هستند اینه که کسی که دکترا داشته باشه یعنی اینکه که حداقل سابقه ی 3-4 سال کارهای تحقیقاتی سطح بالا در رزومش هست. حالا اینکه از طریق اساتید و شرکت در کنفرانس ها میتونه کانکشن برای خودش درست کنه جای خود. این تجربه رو فقط با کار عملی میشه بدست آورد و صرفا شرکت در کلاس یا دیدن ویدئو کافی نیست (هرچند که ارزشمنده). شرکت هایی که صراحتا میگن دنبال کاندیدهای PhD هستند، در اکثر مواقع اولویت اصلیشون افراد با مدرک PhD هست. تنها استثنا اینه که کسی سابقه ی کار چشمگیری داشته باشه و در مراحل مختلف مصاحبه نظر مصاحبه کنندگان رو جلب کرده باشه.
    اما به صورت کلی برای کارهای مرتبط به machine learning و data science نیاز به PhD نیست. خیلی از شرکت ها هستند که BS و MS رو هم استخدام می کنند.
    متشکر.
    در مورد تجربه منظور من این نبود که با کلاس و ویدئو به این تجربه رسید. سوال من اینه که با توجه به شرایط بازار کار آمریکا برای پیدا کردن شغل با عنوان data scientist ، کسی که در ML دکترا میگیره دکتراش چه ارزش افزوده/مزیتی نسبت به کسی که ارشد گرفته و بعد مدت مشابه 4 سال به عنوان junior data scientist یا ML engineer کار کرده و تجربه کسب کرده داره؟
    بخشی از جوابم رو از بحث connection ها گرفتم.
    (این که ارشد از ایرانه یا آمریکا من خودم ایران میخونم ولی سوالم کلی هست)

یه بخش دیگه از جواب رو هم با دیدن لینک آخری که بالا گذاشتم گرفتم: اینکه با داشتن مدرک بالاتر requirement سابقه کاری مرتبط میتونه کاهش پیدا کنه.

در نهایت هنوز حس نمیکنم جوابم رو کامل گرفته باشم. خیلی از کسانی که به فکر کار کردن تو این حوزه هستن هم این سوال (داشتن phd) براشون مطرحه و در چند سایت و وبلاگ عین همین سوال رو دیدم. اگر دوستان دیگه خصوصا کسانی که شاید connection ی با شغل با این عنوان دارن بتونن جواب بدن و نکته ای اضافه کنن ممنون میشم.
    ویرایش توسط tornadoz : February 7th, 2017 در ساعت 04:14 AM

Junior Member

حالا یکی مثل من باید چیکار کنه که مجبورم phd بگیرم اینجا؟ اصلا نه علاقه ای به دانشگاه دارم نه به کار تحقیق. ولی به خاطر ویزا مجبورم توی دانشگاه بمونم.
    یه جورایی زجر شده ولی هیچ راه حلی بلد نیستم.
    اگرم بخوام به مستر سوییچ کنم فاندم قطع میشه...
    کسی راه حلی داره؟ چطور از شرر این phd خلاص بشم؟

Senior Member EHSM آواتار ها

موضوع اینه که ما بدون پی اچ دی کار دیگه ای نمیتونیم بکنیم. شما پی اچ دی رو ول کنید و یک مستر بگیرید، با فرض بر اینکه مشکل اقامت داشته باشید، حالا یا باید کار پیدا کنید یا برگردید! موضوع کار پیدا کردن هم به اقامت ربط داره. با داشتن مدرک مستر هم شاید اون کارفرما برای اقامت اون فرد اقدام نکنه چون آمریکاییهای با مدرک مستر هم هستند. حالا بعضیها موضوع ریسرچشون بعضی جاها کاربرد داره و بعد از فارغ التحصیلی یه جاهایی فرصتهای کاری هست، ولی خیلیهای دیگه کاربرد هم نداره و صرفا آکادمیک! امیداورم داشتن پی اچ دی یک جور اورکوالیفاید محسوب نشه بعدا برای پوزیشنهای نه چندان تخصصی.

نقل قول نوشته اصلی توسط tornadoz نمایش پست ها
    متشکر از این که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید اما سوال من یه سوال general نبود. مشخصا برای role با عنوان data scientist پرسیدم که اتفاقا یکی از همون استثناء هاست که شما گفتید. بسیاری از آگهی های استخدام تو این شغل داشتن MS رو requirement میدونن و Phd هم بعضا preferred و بعضا strongly preferred هست.

http://retrofit.applytojob.com/apply...=INDE&s=Indeed

https://us-amazon.icims.com/jobs/490...jun1offset=210

http://www.respondhr.com/53030911

https://boards.greenhouse.io/timeinc...1#.WJkQhFf-uV4

https://careers.bloomberg.com/job/de...oomberg_Indeed

https://akamaijobs.referrals.selectm...3?src=JB-10122

متشکر.
    در مورد تجربه منظور من این نبود که با کلاس و ویدئو به این تجربه رسید. سوال من اینه که با توجه به شرایط بازار کار آمریکا برای پیدا کردن شغل با عنوان data scientist ، کسی که در ML دکترا میگیره دکتراش چه ارزش افزوده/مزیتی نسبت به کسی که ارشد گرفته و بعد مدت مشابه 4 سال به عنوان junior data scientist یا ML engineer کار کرده و تجربه کسب کرده داره؟
    بخشی از جوابم رو از بحث connection ها گرفتم.
    (این که ارشد از ایرانه یا آمریکا من خودم ایران میخونم ولی سوالم کلی هست)

یه بخش دیگه از جواب رو هم با دیدن لینک آخری که بالا گذاشتم گرفتم: اینکه با داشتن مدرک بالاتر requirement سابقه کاری مرتبط میتونه کاهش پیدا کنه.

در نهایت هنوز حس نمیکنم جوابم رو کامل گرفته باشم. خیلی از کسانی که به فکر کار کردن تو این حوزه هستن هم این سوال (داشتن phd) براشون مطرحه و در چند سایت و وبلاگ عین همین سوال رو دیدم. اگر دوستان دیگه خصوصا کسانی که شاید connection ی با شغل با این عنوان دارن بتونن جواب بدن و نکته ای اضافه کنن ممنون میشم.
    من قبلا هم گفتم phd نشانه ای از عملکرد شما زیر دست یه نفر تو یه زمینه محسوب میشه و به شکل سابقه کار بهش نگاه میکنن. کسی اصلا کاری نداره پروژت چی بوده یا فلان. بدون سابقه کار و اقامت و حتی internship شما چاره ای جز دکترا گرفتن ندارید. دوست من با مدرک مستر بعد از 400 جا اپلای کردن فقط یه جا که اونم به صورت محلی از اطراف همون دانشگاه استخدام میشد کار پیدا کرد. رزومش بی تعارف (نه به خاطر اینکه دوست منه!) چیزی از خیلی از دکتراها کم نداره حداقل از دکتراهای ایرانی که میتونم بگم جلوتره ولی جواب نمیدن به شما از ایران با مدرک مستر از یه دانشگاهی معمولی. تازه این برای یه کار جنرال برنامه نویسی. کارای بالا که شما گفتین اصلا حتی فکرش رو هم نمیشه کرد با مستر. البته یه راه داره و اونم اینه بتونین کانکشن پیدا کنین. مثلا تابستون اینترنی رفته باشین تو همون شرکت و بعد که درستون تموم شد 'شاید' استخدامتون کنه همون جا. در غیر این صورت با اپلای کردن به آگهی استخدام با مدرک لیسانس ایرانی و فوق از دانشگاه معمولی (دانشگاه های خوب به مستر فاندی نمیدن) و بدون اقامت شانس کارپیدا کردن در حد صفره.

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت

دوستان کسی از اوضاع کاری در رشته های مرتبط با متریال، خبر داره چجوری هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    I highly recommand undergrads to focus on math, CS, and biology.

The job market for majors like mechanical engineering, physics, material science, aerospace engineering, chemical engineering, civil engineering, and even electrical engineering is really bad and shaky "compared" to CS

Hardware is extremely budget sensitive and hard to scale.

The only sector that still massively recruits for those fields and pays good money is military
    من فکر میکردم اوضاع مکانیک داغوونه. شما که تمام رشتههای مهندسی رو نام بردید!!! دیگه این جوری هم فک نمیکنم باشه. موضوع مهمتر این مدرک پی اچ دیه هست که ممکنه اصلا نیازی بهش نباشه برای کسی که نمیخواد وارد آکادمیک بشه. اصلا من هیچ دیدی از کاری که تو شرکتها از یک employee دارن ندارم.
    منهای کسانی که با خوندن پی اچ دی روی یک مسئله کاربردی کار میکنن و لزومی نداره بعدش وارد آکادمیک بشن.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    من فکر میکردم اوضاع مکانیک داغوونه. شما که تمام رشتههای مهندسی رو نام بردید!!! دیگه این جوری هم فک نمیکنم باشه. موضوع مهمتر این مدرک پی اچ دیه هست که ممکنه اصلا نیازی بهش نباشه برای کسی که نمیخواد وارد آکادمیک بشه. اصلا من هیچ دیدی از کاری که تو شرکتها از یک employee دارن ندارم. منهای کسانی که با خوندن پی اچ دی روی یک مسئله کاربردی کار میکنن و لزومی نداره بعدش وارد آکادمیک بشن.
    I am telling you about the hard truth
    for every startup and funding opportunity in chemical engineering, there might be 100 more in software and the internet
    those fields are capital intensive and highly regulated and only military and large companies afford to enter
    Knowing Node.js or React or openFlow well will put you in much much better position in today's job market than being an expert in chemical engineering
    You should put your ego out of the context and deal with reality of the world
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    I am telling you about the hard truth
    for every startup and funding opportunity in chemical engineering, there might be 100 more in software and the internet
    those fields are capital intensive and highly regulated and only military and large companies afford to enter
    Knowing Node.js or React or openFlow well will put you in much much better position in today's job market than being an expert in chemical engineering
    You should put your ego out of the context and deal with reality of the world
    بله در مورد کامپیوتر ساینس زیاد شنیدیم که موقعیتهای کاری خوبی داره ولی دیگه تغییر رشته هم نمیشه داد. البته شرکتهای بزرگ که گفتید مثلا IBM اینها استخدام میکنن منهی نمیدونم چند نفر در سال. البته با مدرک پی اچ دی هم میگیرن. متاسفانه خیلی از موضوعاتی که در دانشگاههای متوسط در دوره گرجوئیت کار میشه صرفا آکادمیک هست و عملا چیزی نصیب اون فرد نمیشه.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    بله در مورد کامپیوتر ساینس زیاد شنیدیم که موقعیتهای کاری خوبی داره ولی دیگه تغییر رشته هم نمیشه داد. البته شرکتهای بزرگ که گفتید مثلا IBM اینها استخدام میکنن منهی نمیدونم چند نفر در سال. البته با مدرک پی اچ دی هم میگیرن. متاسفانه خیلی از موضوعاتی که در دانشگاههای متوسط در دوره گرجوئیت کار میشه صرفا آکادمیک هست و عملا چیزی نصیب اون فرد نمیشه.
    phds who can't get a job related to their filed of study become data scientist

market doesn't care about academia
    except for few top universities, the rest are divorced from the realty of the market

phd is 20% useful work and 80% waste of time
    again the only exception is top research groups with solid industry oriented research
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)