صفحه 160 از 170 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    بله در مورد کامپیوتر ساینس زیاد شنیدیم که موقعیتهای کاری خوبی داره ولی دیگه تغییر رشته هم نمیشه داد. البته شرکتهای بزرگ که گفتید مثلا IBM اینها استخدام میکنن منهی نمیدونم چند نفر در سال. البته با مدرک پی اچ دی هم میگیرن. متاسفانه خیلی از موضوعاتی که در دانشگاههای متوسط در دوره گرجوئیت کار میشه صرفا آکادمیک هست و عملا چیزی نصیب اون فرد نمیشه.
    در CS بستگی به زمینه کاری داره. مثلا PhD در Machine Learning یا Systems در صنعت کاربرد خوبی داره و شرایط کاری بسیار خوب است ولی PhD در Theory یا Semantics اصلا اینطور نیست و خارج از محیط آکادمیک کاربرد کمی دارند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    phds who can't get a job related to their filed of study become data scientist

market doesn't care about academia
    except for few top universities, the rest are divorced from the realty of the market

phd is 20% useful work and 80% waste of time
    again the only exception is top research groups with solid industry oriented research
    کاملا درست وبجا بود اولا همه این شانس ندارن که وار دانشگاههای تاپ ۱۰ بشن درثانی مگه بعد فارغ لتحصیلی دکتری چقدر پوزیشن استادی یا حتی R&D در دنیا وجود داره در مقابل این خیل عظیم تحصیل کرده ایرانی بکنار چینی و هندی و ... کلا اگر شانس حضر در صنعت دارید عاقلانه برید دنبال کار و پول در آوردن که هدف ۹۰٪ ما تحصیل کرده هاست ی جورایی متاسفانه با قبول فشار که یجوری عادت شده خدمونو برای کار اوورکوالیفای میکنیم

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    phds who can't get a job related to their filed of study become data scientist

market doesn't care about academia
    except for few top universities, the rest are divorced from the realty of the market

phd is 20% useful work and 80% waste of time
    again the only exception is top research groups with solid industry oriented research

اوکی قبول. مستر برای کار بهتره. الان شمایی که در آمریکا تشریف دارید میتونید بگید که با چه احتمالی کسی که مستر از یک دانشگاه متوسط امریکا میگیره میتونه به محض فارغ التحصیلی استخدام بشه؟ من منظورم برای رشته مهندسی کامپیوتر هست. با فرض اینکه دو ساله مستر بگیریم و گرین کارد هم نداریم، من شنیدم که خیلی از شرکت ها ارجحیتشون استخدام کسانی هست که یا اقامت دارند یا سیتیزن شیپ. با این رییس جمهور جدید هم که مشکل تشدید شده! الان خود من علاقه دارم اگر بتونم با مستر سریع کار پیدا کنم، بیام اونجا و PhD رو سوییچ کنم به مستر.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Junior Member

دوستان بازار کار برای رشته شیمی نه مهندسی شیمی در امریکا چطور هست؟کسی که دکترا رو از آمریکا بگیره چقد شانس داره برای پیدا کردن کار؟
    ویرایش توسط Morteza95 : March 16th, 2017 در ساعت 08:29 PM دلیل: ویرایش

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    اوکی قبول. مستر برای کار بهتره. الان شمایی که در آمریکا تشریف دارید میتونید بگید که با چه احتمالی کسی که مستر از یک دانشگاه متوسط امریکا میگیره میتونه به محض فارغ التحصیلی استخدام بشه؟ من منظورم برای رشته مهندسی کامپیوتر هست. با فرض اینکه دو ساله مستر بگیریم و گرین کارد هم نداریم، من شنیدم که خیلی از شرکت ها ارجحیتشون استخدام کسانی هست که یا اقامت دارند یا سیتیزن شیپ. با این رییس جمهور جدید هم که مشکل تشدید شده! الان خود من علاقه دارم اگر بتونم با مستر سریع کار پیدا کنم، بیام اونجا و PhD رو سوییچ کنم به مستر.
    درصد نمیشه گفت اما با احتمال خوبی کار گیر میارید با مستر کامپیوتر بعد از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه متوسط. درسته که کار گرفتن برای اینترنشنال ها خیلی سخت تر از اونایی که اقامت دارن اما حداقل برای کامپیوتر من با اطمینان می گم که می تونید کار گیر بیارید مخصوصاً اگر در حوزه Data Analytics ، Machine Learning بخواهید کار کنید. تقریبا تمام دوستان من که اینجا مستر کامپیوتر گرفتن در مدت کوتاهی تونستن کار بگیرن. بازار کار کامپیوتر با اختلاف زیادی از بقیه رشته ها خیلی خوبه.

موفق باشید

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

به نظر من كار تو امريكا زياده اگر كسي دنبالش باشه
    شايد كار مرتبط با پي اچ ديتون گير نياريد همون اول ولي كار پيدا ميشه
    اول بايد ياد گرفت كه هيچ كاري عار نيست . من ٢ سال پيش درسم كه تموم شد تا چند ماه دنبال كار بودم ولي گير نيوردم . رفتم تو يه رستوران شبا سياه كار ميكردم . بعد ٨ ماه كار مرتبطم رو پيدا كردم و رفتم سراغ كار مورد علاقم . الان بعد دو سال دلم هنوز واسه رستوران تنگ ميشه . اونم شد يه تجربه و خاطره واسه من
    كمي سخت نگيريد به هرچي بخوايد ميرسيد
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    depends on what you know and how well you know it
    I know people with chemical engineering degree and a very good understanding of Node.js making 110k in SV

If you have a math-based degree and your skillests are up to date, you can get job in CS
    with high probability
    of course someone with PhD in machine learning from CMU will be in a batter position/company than you,
    but that's a different story
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza95 نمایش پست ها
    دوستان بازار کار برای رشته شیمی نه مهندسی شیمی در امریکا چطور هست؟کسی که دکترا رو از آمریکا بگیره چقد شانس داره برای پیدا کردن کار؟
    it's very tough
    unless you get phd from a top uni and join an R&D or national labs which is highly competitive
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    به نظر من كار تو امريكا زياده اگر كسي دنبالش باشه
    شايد كار مرتبط با پي اچ ديتون گير نياريد همون اول ولي كار پيدا ميشه
    اول بايد ياد گرفت كه هيچ كاري عار نيست . من ٢ سال پيش درسم كه تموم شد تا چند ماه دنبال كار بودم ولي گير نيوردم . رفتم تو يه رستوران شبا سياه كار ميكردم . بعد ٨ ماه كار مرتبطم رو پيدا كردم و رفتم سراغ كار مورد علاقم . الان بعد دو سال دلم هنوز واسه رستوران تنگ ميشه . اونم شد يه تجربه و خاطره واسه من
    كمي سخت نگيريد به هرچي بخوايد ميرسيد
    اینکه سیاه کار کنید، بنظرم توصیه جالبی نیست، چون حداقل پیآمدش میتونه دیپورت شدن باشه
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member blackra1n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University / UCI

سلام دوستان. خیلی وقت بود که به انجمن سر نزده بودم. من اقامت دائم دارم ودرحال حاضر هم درامریکا هستم . اوضاع کاری به شدت بده. من فوق لیسانس مکانیک دارم و حدود 8 ماهه که دارم برای کار اپلای میکنم. تنها 3 شرکت برای مصاحبه با من تماس گرفتن و هیچ کدومشون موفقیت امیز نبود. هنوز که هنوزه ایرانی بودن یک امتیاز منفیه متاسفانه. واقعا تاسف داره. خیلی دیگه از دوستانم هم یا تصمیم گرفتن phd بخونن یا رفتن MBA چون نتونستن کار پیدا کنن. اینم بگم که دوستانم که به دنبال کار هستن (که اکثرا رو OPT هستن) از دانشجویان قوی هستن و معدل و سوابق خوبی دارن. به هرحال اوضاع برای ما مکانیکیا اصلا خوب نیست. توی career fair بارها ار رزومم تعریف شده ولی وقتی دیدن که ایرانی هستم, با افسوس میگن "کاش که سیتیزن بودی. حالا با manager ام صحبت میکنم. "خیلی دوست داشتم بدونم کسی لیستی از شرکتهای ایرانی داره که بلکه بشه ازاون طریق کار پیدا کرد؟

لازم به ذکره که بگم عده ی قلیلی هم هستن که آشنا دارن و با پارتی بازی تونستن کار پیدا کنن. این دسته طبق قانون پایستگی هیچ وقت از بین نمی روند بلکه از کشوری به کشوری دیگر اتقال پیدا میکنن و همچنان کارشان راه میافتد.
    Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.__Albert Einstein

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)