صفحه 163 از 170 نخستنخست ... 63113153154155156157158159160161162163164165166167168169170 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,621 تا 1,630 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن ا

سلام. می خواستم بپرسم که آیا برای شرکت در آزمون PE یا FE حتما باید از دانشگاهای آمریکا مدرک گرفته باشیم؟ اگر مدرک ایرانم قبول دارن شانس کسی که از دانشگاهای خوب ایران دکتری گرفته و تافل خوب داشته باشه و این آزمون رو هم داده باشه برای پیدا کردن کار مهندسی (مثلا عمران) و مهاجرت چقدره؟ لطفا فقط دوستانی که در آمریکا اطلاع دقیق دارن پاسخ بدن. خیلی ممنون

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Danny021 نمایش پست ها
    سلام. می خواستم بپرسم که آیا برای شرکت در آزمون PE یا FE حتما باید از دانشگاهای آمریکا مدرک گرفته باشیم؟ اگر مدرک ایرانم قبول دارن شانس کسی که از دانشگاهای خوب ایران دکتری گرفته و تافل خوب داشته باشه و این آزمون رو هم داده باشه برای پیدا کردن کار مهندسی (مثلا عمران) و مهاجرت چقدره؟ لطفا فقط دوستانی که در آمریکا اطلاع دقیق دارن پاسخ بدن. خیلی ممنون
    نه مدرك ميتونه از خارج باشه
    مساله اينه كه بايد تجربه كار و رفرنس در امريكا داشته باشيد
    به علاوه اينكه ايالت به ايالت قوانين كمي متفاوته
    در اخر اينكه صرف داشتن مدرك PE بدرد نميخوره
    تجربه كار خيلي مهمتره
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    نه مدرك ميتونه از خارج باشه
    مساله اينه كه بايد تجربه كار و رفرنس در امريكا داشته باشيد
    به علاوه اينكه ايالت به ايالت قوانين كمي متفاوته
    در اخر اينكه صرف داشتن مدرك PE بدرد نميخوره
    تجربه كار خيلي مهمتره
    ممنون از پاسختون. تجربه کاری رو صرفا برای گرفتن اقامت میفرمایید؟ مشکل نداشتن تجربه کار در آمریکا برای همه فکر میکنم وجود داره نه فقط کسانی که از خارج از ایران مدرک گرفتند حتی در همین ایرانم همچین راحت نیس کار پیدا کردن. چون بالاخره میشه با داشتن PE اولش کار entry level پیدا کرد دیگه؟ یا این که همینشم نیاز به گرفتن مدرک تحصیلی از آمریکا داره؟ بعد با همون کار entry level میشه ویزای کار گرفت مثلا؟ حالا طبیعتا نمیشه انتظار داشت همون اول درخواست اقامت بشه داد.

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Danny021 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. تجربه کاری رو صرفا برای گرفتن اقامت میفرمایید؟ مشکل نداشتن تجربه کار در آمریکا برای همه فکر میکنم وجود داره نه فقط کسانی که از خارج از ایران مدرک گرفتند حتی در همین ایرانم همچین راحت نیس کار پیدا کردن. چون بالاخره میشه با داشتن PE اولش کار entry level پیدا کرد دیگه؟ یا این که همینشم نیاز به گرفتن مدرک تحصیلی از آمریکا داره؟ بعد با همون کار entry level میشه ویزای کار گرفت مثلا؟ حالا طبیعتا نمیشه انتظار داشت همون اول درخواست اقامت بشه داد.
    نه خیر اشتباه برداشت کردید
    برای گرفتن PE باید رفرنس و سابقه کار داشته باشید . صرف امتحان دادن نیست
    برای کار entry level نیازی به PE ندارید کسی هم توقعش رو نداره
    مثل این میمونه که شما بگید من میخوام ناظر پایه 1 از نظام مهندسی بگیرم تا باهاش کار پیدا کنم.
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Senior Member EHSM آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    دوستان کار هست در آمریکا الان برای اکثر رشته ها از جمله فنی-مهندسی چون شرایط اقتصادی خوبه. ولی نکته اینه که رشته با رشته خیلی متفاوته و اصلا نمیشه با قطعیت نظر داد. اقامت نداشتن هم کار پیدا کردن رو خیلی سخت میکنه ولی غیر ممکن نیست. مثلا اگر یک دارنده گرین کارد یا سیتزن با 10 ایمیل کار پیدا میکنه شما به عنوان یک خارجی با 100 ایمیل به کار ممکنه برسید. مهم اینه که اگر میخواهید در آمریکا بمونید و موفق بشید باید پشت کار زیادی داشته باشید، که من تو اکثر بچه های ایرانی این رو دیدم. تقریبا تمامی فارغ التحصیل هم دوره من از Virginia Tech کار پیدا کردند و هیچ کس بیکار نموند. هم با مدرک مستر و هم دکتری. فعلا که شرایط خوبه ولی باید دید ترامپ چه آشی برای این مملکت میپزه!!
    ببخشید میتونید بگید منظورتون از ایمیل چیه؟ یعنی منظورتون اینکه عین اپلای کردن باید به کارفرماها ایمیل زد و دید آیا موقعیت کاری دارن یا نه؟
    اصولا موقعیت های کاری رو کجا و چجوری میشه پیدا کرد؟ یکی از دوستان گفته بودن لینکداین. حالا تو لینکداین چجوری میشه این موقعیتها رو دید و پیدا کرد؟

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    اصولا موقعیت های کاری رو کجا و چجوری میشه پیدا کرد؟
    ۱- از طریق آشنا و پارتی (بیشتر کارها)
    ۲- از طریق نمایشگاه های کار
    ۳- سایت خود شرکت ها
    ۴- سایت های آگهی مشاغل شامل

کد:
    Indeed
    CareerBuilder
    Dice
    Glassdoor
    Monster
    ziprecruiter
    SimplyHired
    linkup
    ۵- شرکت های کاریابی شامل

کد:
    Randstad
    Allegis
    Adecco
    Aerotek
    Robert Half
    Kelly Services
    KNF&T
    Modis
    Kforce
    ۶- شبکه های اجتماعی مثل linkedin
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    تو لینکداین چجوری میشه این موقعیتها رو دید و پیدا کرد؟
    به سه روش می توان در این سایت کار پیدا کرد

۱- وقتی وارد سایت شدی در قسمت بالا روی گزینه ی
    job
    کلیک کن بعد می توانی جست و جو کنی

۲- توی همان صفحه اول در قسمت جست و جو عبارت
    recruiter
    را وارد کن. در صفحه ای که می آید ، تب
    people
    را انتخاب کن. از گزینه های موجو موقعیت را به آمریکا محدود کن
    بعد این آدم های که می بینی را اد کن وقتی با آن ها دوست شدی بگو که دنبال کار می گردی و آیا آن ها موقعیتی می شناسند
    بدان که این آدم ها درآمدشان از طریق معرفی گزینه کار به شرکت ها است

۳- به صفحه شرکت های که می خواهی برو و ببین تو بخشی که می خواهی بروی چه کسانی هستند
    با آن ها دوست شو و بگو دوست داری با آن ها همکاری کنی
    این ها مانند دسته قبل بابت معرفی ات پولی نمی گیرند. معرفی این دسته موثر تر از دسته قبل هست. اما یادت باشد که این جا باید مخشان را بزنی بطوری که دوست داشته باشند شما همکارشان بشوی
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

سلام خدمت دیگر دوستان،
    ممنون از اطلاعاتی که در صفحات قبل دادید.

من رشته ی مهندسی کامپیوتر مستر در دانشگاه USC قبول شدم ولی سلف فاند هستم و سالی 220 میلیون باید هزینه تحصیل و زندگی بدم. ببخشید من چهار تا سوال دارم خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید.

1 - به نظر شما می ارزه این پول رو بدم؟ به نظر خودم می ارزه فقط اگر بتونم بعد از فارغ التحصیلی کاری با حقوق 100 هزار تا پیدا کنم تو 2 تا 3 سال این پول بهم بر می گرده.

2 - با توجه به این که USC در رشته برق و مهندسی کامپیوتر جزو تاپ 10 هست و در کالیفرنیا و شهر بزرگ لس آنجلس هست از نظر پیدا کردن کار مشکلی ندارم و پوزیشن های زیادی در سیلیکون ولی برای این رشته هست. ولی وقتی سرچ کردم اکثر پوزیشن ها جزو requirement های اصلیشون citizen بودن هست. به نظر شما می تونم بعد از فارغ التحصیلی کاری پیدا کنم که citizen نخواد ؟ نگرانم چون با این سیاست های ترامپ شاید سخت تر هم بشه

3- ویزای من تا 10 می 2019 وقت داره. من احتمالا تا 31 می 2019 فارغ بشم. این یعنی بلافاصله بعد از این تاریخ که تو ویزام خورده باید برگردم ایران ؟ یا اون 3 ماه رو وقت دارم که کار پیدا کنم حتی اگر از تاریخ ویزام گذشته باشه ؟

4- به نظر شما می تونم قسمتی هزینه ی سالی 220 میلیون رو از بانک یا موسسات خارجی کمک بگیرم؟ اگر موسسه ای می شناسید که وام یا کمک مالی میده می شناسید ممنون میشم معرفی کنید. من FAFSA و چند تا بانک رو بپدا کردم که وام می دند و بعد از فارغ التحصیلی وقتی کار پیدا کردم پول رو برمیگردونم ولی بعضی هاشون میگن باید سیتیزن باشی.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط soheildif نمایش پست ها
    سلام خدمت دیگر دوستان،
    ممنون از اطلاعاتی که در صفحات قبل دادید.

من رشته ی مهندسی کامپیوتر مستر در دانشگاه USC قبول شدم ولی سلف فاند هستم و سالی 220 میلیون باید هزینه تحصیل و زندگی بدم. ببخشید من چهار تا سوال دارم خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید.

1 - به نظر شما می ارزه این پول رو بدم؟ به نظر خودم می ارزه فقط اگر بتونم بعد از فارغ التحصیلی کاری با حقوق 100 هزار تا پیدا کنم تو 2 تا 3 سال این پول بهم بر می گرده.

2 - با توجه به این که USC در رشته برق و مهندسی کامپیوتر جزو تاپ 10 هست و در کالیفرنیا و شهر بزرگ لس آنجلس هست از نظر پیدا کردن کار مشکلی ندارم و پوزیشن های زیادی در سیلیکون ولی برای این رشته هست. ولی وقتی سرچ کردم اکثر پوزیشن ها جزو requirement های اصلیشون citizen بودن هست. به نظر شما می تونم بعد از فارغ التحصیلی کاری پیدا کنم که citizen نخواد ؟ نگرانم چون با این سیاست های ترامپ شاید سخت تر هم بشه

3- ویزای من تا 10 می 2019 وقت داره. من احتمالا تا 31 می 2019 فارغ بشم. این یعنی بلافاصله بعد از این تاریخ که تو ویزام خورده باید برگردم ایران ؟ یا اون 3 ماه رو وقت دارم که کار پیدا کنم حتی اگر از تاریخ ویزام گذشته باشه ؟

4- به نظر شما می تونم قسمتی هزینه ی سالی 220 میلیون رو از بانک یا موسسات خارجی کمک بگیرم؟ اگر موسسه ای می شناسید که وام یا کمک مالی میده می شناسید ممنون میشم معرفی کنید. من FAFSA و چند تا بانک رو بپدا کردم که وام می دند و بعد از فارغ التحصیلی وقتی کار پیدا کردم پول رو برمیگردونم ولی بعضی هاشون میگن باید سیتیزن باشی.

1- ارزیدنش دو جنبه داره .. یک جنبه معنوی و یک جنبه مالی .. در مورد جنبه معنوی باید دید اگر به USC نرید چه گزینه دیگری دارید تا بشه مقایسه کرد. در مورد جنبه مالی هم محاسباتش معلومه ... فقط توجه داشته باشید به طور معمول با مدرک مستری بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی حقوق 100 هزار دلاری بهتون پیشنهاد نمیشه .

2- نه این طور نیست .. به ویژه در رشته مهندسی کامپیوتر اکثرا خارجی ها مشغول هستند. اون پوزیشنهایی که دیدید احتمالا بیشتر مربوط به شرکتهای دولتی یا نظامی بوده اند ... اگر در دوران دانشجویی خوب بدرخشید و روایط خودتان رو توسعه بدید و از کارآموزی هاتون استفاده کنید حتما میتونید شرکتی رو پیدا کنید که حاضر بشه اسپانسرتون بشه برای ویزا یا حتی گرین کارت. البته همونطوری که اشاره کردید سیاستهای ترامپ هم قابل پیشبینی نیست ... ولی باز هم من به نکته ای اشاره میکنم. پلن آلترنتیو روی میزتون چیه که بشه مقایسه انجام داد؟؟؟

3- ویزای دانشجویی تا سه ماه بعد از پایان تحصیل اعتبار داره و حداکثر تا اون زمان فرصت دارید خاک آمریکا رو ترک کنید در صورتی که تا قبل از اون کاری برای تغییر وضعیت ویزاتون انجام نداده باشید. به طور اتوماتیک ویزاهای دانشجویی تا یک سال ( و برخی رشته ها تا دوسال) قابلیت تمدید دارند تحت عنوان کارآموزی پس از تحصیل (OPT)به شرطی که بتونید شرکتی رو پیدا کنید که بهتون کار پیشنهاد بده .. در این مرحله اسپانسرشیپ لازم نیست و ویزای یکساله براحتی و فقط بر اساس جاب افر شرکت مورد نظر توسط خود دانشگاه صادر میشه ... در این فاصله فرصت دارید تا برای ویزای کار اقدام کنید. فراموش نکنید ویزای کار در آمریکا سالی یکبار قابل درخواست هست .. اگر فرصت را از دست بدهید و برای ویزای کار اقدام نکگرده باشید، در پایان فرصت OPT باید خاک آمریکا رو ترک کنید.

4- بله. بانکها و موسسات خصوصی وام های خصوصی برای تحصیل پرداخت میکنند. منتها توجه داشته باشید شما چون خارجی هستید برای دریافت وام باید یک ضامن معتبر شهروند آمریکا و یا دارای گرین کارت داشته باشید. ضمنا نرخ بهره این وامهای خصوصی معمولا بالای 8 درصد هست. وام FAFSA به دانشجویان خارجی تعلق نمیگیره.
    در
    پایان باز هم توجه تون رو جلب میکنم به این نکته .. پلن آلترناتیوتون چیه؟ اگر میخواهید به USC نیایید به جایش قرار است چه کنید؟ به سربازی بروید؟ به دانشگاه ازاد بروید؟ به سر کار در ایران بروید؟
    اگر توان مالی پرداخت هزینه دانشگاه رو دارید و شرایط دیگه هم براتون مهیاست، و آلترناتیو قوی دیگری هم ندارید، خیلی به جزئیات فکر نکنید. این جور موقعیتها زیاد در زندگی پیش نمیایند ...
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

U.S. unemployment hits lowest level since 2001

the unemployment rate dropped to 4.3% in May -- its lowest level since May 2001. Shortly after the Great Recession ended in June 2009, unemployment peaked at 10%.

ظاهرا اوضاع بازار کار امریکا به خوبی داره به سمت ایده ال ها حرکت میکنه. با این شرایط و رسیدن به تعریف اقتصادی "اشتغال کامل"، اخراج و سخت گیری بر مهاجران هم دیگه بی معنی میشه. و حتی برعکس نیاز به مهاجر متخصص پیدا خواهد کرد بازار کار امریکا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)