صفحه 21 از 170 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن امریکا ) + سوالات ديگر دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط zrahmati نمایش پست ها
    رشته تحصيلي من مديريت هستش
    و اينجا 6-7 سال درس خودنم و مدتي هم كار كردم و مثل هر كس ديگه اي يه سري لينك هاي كاري پيدا كردم
    حالا الان دارم همه اينا رو ميزارم پشت سر و ميرم واسه تحصيل تو كشوري كه حتي نميدونم برام شغلي در آينده خواهد بود يا نه
    اما خوب اين لينك هاي كاري رو ميشه به نوعي در حين تحصيل هم بدست آورد مثلا از طريق ارتباط با اساتيدي كه تو بازارهم دست دارن
    حالا اگه من برم امريكا بعد نتونم كار پيدا كنم يا بايد برگردم ايران يا مثلا قبل از اتمام درسم درخواسته اقامت بدم واسه كانادا (تازه اگه بتونم اقامت بگيرم) اون وقت بايد برم دوباره همه اون تلاش ها رو بكنم تا بتونم تو بازارش جا بيوفتم و از اين حرفا....
    واسه همين دارم مي پرسم كه بدونم احتمال اينكه نشه واقعا كار پيدا كرد چه قدره؟ اگه خيلي زياده از همين الان واسه كانادا اقدام كنم تا مشكلات بعدي رو هم نداشته باشم
    اما خوب از طرفي تحصيل تو امريكا هم واقعا يه چيزه ديگه ست مخصوصا تو رشته ما..
    حالا ميخوام بدونم نظرتون چيه و من اصلا به فكر دانشگاه هاي امريكا باشم يا نه؟
    ممنونم كه وقت ميذاريد و پاسخ ميديد...
    کانادا از نظر اقامت بهتره ولی از نظر کاری قابل مقایسه با امریکا نیست.
    توجه کنید که در هرحال برای کار گرفتن در رشته مدیریت مشکلاتی خواهید داشت چون احتیاج به زبان بسیار کامل و شبکه آشنایی و لینکهای وسیع داره. باید از رده های پائین شروع کنید و در مورد نوع و مجل کار کاملا انعطاف داشته باشید.

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در امریکا (به روایت دوستان ساکن امریکا ) + سوالات ديگر دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    توجه کنید که در هرحال برای کار گرفتن در رشته مدیریت مشکلاتی خواهید داشت چون احتیاج به زبان بسیار کامل و شبکه آشنایی و لینکهای وسیع داره. باید از رده های پائین شروع کنید و در مورد نوع و مجل کار کاملا انعطاف داشته باشید.
    اين موضوع كه تو اين رشته نياز به داشتن زبان خوب هست و همچنين بايد از رده هاي پايين تر شروع كنيم يه موضوع جهان شموله ....
    مسئله اي كه من فكر ميكنم در مورد كار تو امريكا مطرحه اينه كه با توجه به بحراني كه 2-3 سال پيش امريكا باهاش مواجه شد و سياست هاي بعدي دولت واشينگتون مبني بر ايجاد اشتغال از طريق كارآفريني و مشاغل كوچك موقعيت ما خارجي ها يه كم خراب شد.
    چون ما خارجي ها با سرمايه آنچناني وارد اون كشور نميشيم و راه انداختن كسب و كار اونجا براي ما بارها سخت تر از افرادي بوميه اون كشوره
    در مورد كار گرفتن تو سازمان هاي بزرگترش هم اگه فرصتي باشه واقعا، رقابت بسيار زياده و با توجه به اين كه ما ايراني هستيم يكمي (نظر شخصيه منه) نگاه ها نسبت به ما منفيه و من فكر ميكنم اونها كمتر به خارجي ها بالاخص ايراني ها فرصت پيشرفت تو مقاطع مديريتي بدن (حتي مثلا 10 سال بعد)
    اما تو كانادا با توجه به اينكه به لحاظ اقتصادي از ثبات بيشتري برخورداره و باتوجه به اينكه نسبت به امريكا از نيروي انسانيه كمتري برخورداره و همچنين درگيري سياسي با ايران نداره من فكر ميكنم كار پيدا كردن هم آسون تر باشه ولو اينكه مسلما موقعيت هاي شغليه كمتري نسبت به امريكا داره( همون طور كه ميدونين كانادا به دانشجوهاي دكتري اخيرا بعد از 1 ترم تحصيل اقامت دائم ميده پس احتمالا فرصت هاي شغلي اي هم براشون داره و گرنه اونم مثل امريكا مي تونست بعد از 10 سال كار كردن اقامت دائم بده)
    اما اينها كه ميگم تصورات من هستش و ممكنه 180 درجه با واقعيت متفاوت باشه
    اين تصورات باعث شده كه من از اپلاي كردن براي دانشگاه هاي امريكا صرف نظر كنم (علي رغم ميل شخصيم) تا اينكه اين موضوع رو تو فروم ديدم و دوباره فيل ام ياده هندوستان كرده!!
    خواهش ميكنم اگر كسي اطلاعاتي داره كه اين تصوراته من رو نقض مي كنه به اشتراك بزاره تا بقيه راحت تر بتونن تصميم بگيرن ...
    سپاسگزارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zrahmati نمایش پست ها
    اين موضوع كه تو اين رشته نياز به داشتن زبان خوب هست و همچنين بايد از رده هاي پايين تر شروع كنيم يه موضوع جهان شموله ....
    مسئله اي كه من فكر ميكنم در مورد كار تو امريكا مطرحه اينه كه با توجه به بحراني كه 2-3 سال پيش امريكا باهاش مواجه شد و سياست هاي بعدي دولت واشينگتون مبني بر ايجاد اشتغال از طريق كارآفريني و مشاغل كوچك موقعيت ما خارجي ها يه كم خراب شد.
    چون ما خارجي ها با سرمايه آنچناني وارد اون كشور نميشيم و راه انداختن كسب و كار اونجا براي ما بارها سخت تر از افرادي بوميه اون كشوره
    در مورد كار گرفتن تو سازمان هاي بزرگترش هم اگه فرصتي باشه واقعا، رقابت بسيار زياده و با توجه به اين كه ما ايراني هستيم يكمي (نظر شخصيه منه) نگاه ها نسبت به ما منفيه و من فكر ميكنم اونها كمتر به خارجي ها بالاخص ايراني ها فرصت پيشرفت تو مقاطع مديريتي بدن (حتي مثلا 10 سال بعد)
    اما تو كانادا با توجه به اينكه به لحاظ اقتصادي از ثبات بيشتري برخورداره و باتوجه به اينكه نسبت به امريكا از نيروي انسانيه كمتري برخورداره و همچنين درگيري سياسي با ايران نداره من فكر ميكنم كار پيدا كردن هم آسون تر باشه ولو اينكه مسلما موقعيت هاي شغليه كمتري نسبت به امريكا داره( همون طور كه ميدونين كانادا به دانشجوهاي دكتري اخيرا بعد از 1 ترم تحصيل اقامت دائم ميده پس احتمالا فرصت هاي شغلي اي هم براشون داره و گرنه اونم مثل امريكا مي تونست بعد از 10 سال كار كردن اقامت دائم بده)
    اما اينها كه ميگم تصورات من هستش و ممكنه 180 درجه با واقعيت متفاوت باشه
    اين تصورات باعث شده كه من از اپلاي كردن براي دانشگاه هاي امريكا صرف نظر كنم (علي رغم ميل شخصيم) تا اينكه اين موضوع رو تو فروم ديدم و دوباره فيل ام ياده هندوستان كرده!!
    خواهش ميكنم اگر كسي اطلاعاتي داره كه اين تصوراته من رو نقض مي كنه به اشتراك بزاره تا بقيه راحت تر بتونن تصميم بگيرن ...
    سپاسگزارم
    اطلاعات شما درست نیست دوست عزیز.
    طبق قانون جدید دانشجویان دکترا بعد از دوسال (و نه یک ترم) تحصیل میتونند برای اقامت اقدام کنند و خود پروسه اش هم 12 تا 18 ماه طول میکشه. در نتیجه عملا اقامت شما وقتی دستتون میاد که شما نزدیک فارغ التحصیلی هستید. بعلاوه سیاستهای مهاجرتی کانادا اصولا ربط چندانی به موقعیتهای شغلی نداره. پارلمان کانادا سالها پیش تصویب کرد که حدود سالی 1% جمعیت رو بعنوان مهاجر اضافه کنند و تا بحال همین روال رو ادامه داده اند.

بعنوان فردی که سالهاست مقیم کاناداست باید خدمتتون عرض کنم که گرچه کانادا ثبات اقتصادی خوبی نسبت به امریکا داشته ولی اصولا بازار کار کانادا بسیار کوچکتر از امریکاست و موقعیتهای شغلی در کانادا خیلی کمتر است ضمن اینکه سابقه کار کانادایی برای کارفرماهای کانادایی بی نهایت مهم است و گرفتن اولین کار دشوارترین بخش کار است.

اگر فعلا پذیرش ندارید حالا برای دانشگاههای هردوکشور اقدام کنید ببینید کدوم شون پذیرش و ویزا میگیرید و بعد بر اساس موقعیت های موجود انتخاب کنید.
    ویرایش توسط ghlobe : June 28th, 2012 در ساعت 01:40 AM

دوست عزیز.
    از اطلاعاتتون ممنونم.
    یعنی پیدا کردن کار در امریکا آسانتر از کانادا هست؟
    راستش من تعداد زیادی ایرانی میشناسم که برای ویزای کار در کانادا اقدام کرده اند (به خصوص برای استان کبک). اگر کار پیدا کردن در کانادا آسان نیست پس چرا این همه ویزای کار میدهد یه خارجیها؟
    دوست عزیز با توجه به اینکه شما در کانادا هستید, خیلی خیلی ممنون میشوم اگر تجربیات خودتون را در مورد مقایسه بین امریکا و کانادا بدید. به خصوص در مورد اقامت و کار. من نمیتوانم بین امریکا و کانادا یکی را انتخاب کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abraham66 نمایش پست ها
    دوست عزیز.
    از اطلاعاتتون ممنونم.
    یعنی پیدا کردن کار در امریکا آسانتر از کانادا هست؟
    راستش من تعداد زیادی ایرانی میشناسم که برای ویزای کار در کانادا اقدام کرده اند (به خصوص برای استان کبک). اگر کار پیدا کردن در کانادا آسان نیست پس چرا این همه ویزای کار میدهد یه خارجیها؟
    دوست عزیز با توجه به اینکه شما در کانادا هستید, خیلی خیلی ممنون میشوم اگر تجربیات خودتون را در مورد مقایسه بین امریکا و کانادا بدید. به خصوص در مورد اقامت و کار. من نمیتوانم بین امریکا و کانادا یکی را انتخاب کنم.
    ویزای کار یا مهاجرت؟
    تعداد ایرانیهایی که هر ساله ویزای کار و اقامت امریکا میگیرند خیلی بیشتر از ایرانیهایی است که ویزای کار و اقامت کانادا میگیرند. آمارش را روی یکی از تاپیکهای دیگر گذاشتم.

از نظر اقامت و کار باید ببینید کجا برایتان موقعیت جور میشود. برای ما که فرش قرمز به هر دو کشور پهن نکرده اند که حالا بگوئیم کدامش را انتخاب کنیم. اگر بفرمائید چه موقعیتی برای شما در هرکدام از این دو کشور فراهم شده بهتر میشود مقایسه کرد و نظر داد. اگر هم هیچ موقعیتی هنوز فراهم نشده هردو (و همینطور جاهای دیگر مثل استرالیا و اروپا) را همزمان پیش ببرید و ببینید کدام جواب میدهد. در اکثر موارد بیش از یکی دو انتخاب برای آدم پیش نمیاید.

Banned

درسته ...
    دوستان خواهش میکنم مرطب با موضوع صحبت کنید ...

امریکا جز کشور هایی هست که اگر با جیب خالی بری میتونی کار کنی و خرج خودت رو در بیاری کار های خدماتی جز کار هایی هستن که راحت پیدا میشه مثل (تمیز کردن - نگهداری بچه - پیتزایی و .. ) اگر شما تخصصی هم داشته باشید مثل لوله کشی تعمیر ماشین و ... دیگه نونتون توی روغنه و میتونی حسابی پول در بیارید البته باید توجه کنید که هفته ای میتونید 20 ساعت کار قانونی انجام بدید که هزینه هاتون هم در میاد و نگران نباشید ..
    الیته خیلی بستگی داره که توی چه شهری زندگی میکنید و اینکه به هر کاری لازم هستید یا خییییییییییییر ؟

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

می خواستم بدونم که همین طوری نمیشه بدون رفتن به آمریکا، با استادهای اون ور لینک شد و واسه شون کار کرد. یعنی همین طوری که دانشجو می گیرند و بهش پول میدهند، از ایران بتونم باهاشون لینک شم و کار بگیرم و انجام بدم و به من حقوق بدن. همچین کاری میشه کرد؟
    اگر احتمالا نمیشه، اون وقت اگر کسی بره و دکتراش را از امریکا بگیره و برگرده ایران، باز میتونه همیچین لینکی را برقرار کنه یا باز هم نه؟ چون من تمایلی برای ماندن در امریکا ندارم و ترجیح میدم توی شهرستان ارام کنار والدینم باشم. توی یک دانشگاه شهرستانی تدریس کنم و اگر بشه از اون ور کار بگیرم و همین جا انجام بدم. میشه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    می خواستم بدونم که همین طوری نمیشه بدون رفتن به آمریکا، با استادهای اون ور لینک شد و واسه شون کار کرد. یعنی همین طوری که دانشجو می گیرند و بهش پول میدهند، از ایران بتونم باهاشون لینک شم و کار بگیرم و انجام بدم و به من حقوق بدن. همچین کاری میشه کرد؟
    اگر احتمالا نمیشه، اون وقت اگر کسی بره و دکتراش را از امریکا بگیره و برگرده ایران، باز میتونه همیچین لینکی را برقرار کنه یا باز هم نه؟ چون من تمایلی برای ماندن در امریکا ندارم و ترجیح میدم توی شهرستان ارام کنار والدینم باشم. توی یک دانشگاه شهرستانی تدریس کنم و اگر بشه از اون ور کار بگیرم و همین جا انجام بدم. میشه؟
    بصورت فی البداهه که اصلا جوابت رو هم نمی دن چون کار کردن با طرف ایرانی برای دانشگاه های آمریکا در حد جرم هستش
    در مورد دوم هم با توجه به رقابتی بودن بازار کار خودت رو بذار جای کارفرما ترجیح می دادی زیر دستت چقدر ازت دور باشه
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط hichkas2 نمایش پست ها
    درسته ...
    دوستان خواهش میکنم مرطب با موضوع صحبت کنید ...

امریکا جز کشور هایی هست که اگر با جیب خالی بری میتونی کار کنی و خرج خودت رو در بیاری کار های خدماتی جز کار هایی هستن که راحت پیدا میشه مثل (تمیز کردن - نگهداری بچه - پیتزایی و .. ) اگر شما تخصصی هم داشته باشید مثل لوله کشی تعمیر ماشین و ... دیگه نونتون توی روغنه و میتونی حسابی پول در بیارید البته باید توجه کنید که هفته ای میتونید 20 ساعت کار قانونی انجام بدید که هزینه هاتون هم در میاد و نگران نباشید ..
    الیته خیلی بستگی داره که توی چه شهری زندگی میکنید و اینکه به هر کاری لازم هستید یا خییییییییییییر ؟
    دوست عزیز، شما با ویزای دانشجویی اجازه کار در این مواردی که فرمودین رو ندارید. با ویزای دانشجویی شما می توانید تا 20 ساعت در هفته در داخل دانشگاه کار کنید. در موارد ویژه، می توانید اجازه کار در خارج از دانشگاه در حد همان 20 ساعت در هفته را بگیرید منتها کار باید در زمینه مرتبط با رشته و یکی از دروس اخذ شده باشد و نیاز به تایید و مجوز استاد راهنما یا Adviser خواهید داشت. کار دانشجویی هم نرخی بین 7 تا 9.5-10 دلار در ساعت بسته به نوع کار داره که تازه اگه خوش شانس باشید و بتوانید برای کل 20 ساعت مجازتان کاری گیر بیاورید، همچین رقم چشم گیری نمی شود که نونتون توی روغن باشه.

کارهای خدماتی و فنی که در بالا اشاره کردید رو باید به صورت غیر قانونی انجام بدید که البته خیلی ها هم انجام می دهند.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

متوجه منظورتون نمیشم. چه نوع تخلفی؟ اگر در آگهی استخدام بگویند "حداقل مدرک موردنیاز لیسانس است" که به این معنی نیست که دکترا را نمیتوانند استخدام کنند. تا آنجا که بنده میدانم قانونی وجود ندارد که این امر را منع کند.
    قانونی وجود ندارد که نتوان یک دکتری را به جای یک لیسانس استخدام کرد. اما طبق قانون کارفرما اجازه ندارد از حداقل حقوق هر مدرک تحصیلی، حقوق کمتری به کارمند بپردازد. بنابراین برای کارفرما اقتصادی نیست که یک فرد دکتری (یا هر فرد Over Qualified) را برای یک پست لیسانس استخدام کند.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)