صفحه 26 از 170 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353676126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    نگران نباشید مشاغل بسیار زیادی غیر از رئیس هیئت مدیره گوگل، مدیرعامل سیسکو، مدیر مالی DOW و عضو هیئت مدیره سیگما آلدریچ... هنوز در آمریکا باقی مونده.
    والا تو همين ايران خودمون هم 1 فارغ التحصيل مقطع دكتري، فرداي اون روزي كه مدركش رو ميگيره، نميره صاف بشينه جاي مديرعامل شركت هاي خيلي بزرگ x و y ... مسلما 10تا20 سال سابقه كار لازمه تا فرد بتونه هم از لحاظ روابط و هم از لحاظ تجربه به اون جور پست ها دست پيدا كنه- توي امريكا هم همين طوره ...
    به نظر من اين طور حرف زدن كه حالا ايراني هايي كه در سمت مديريت ارشد شركت هاي امريكايي هستن يا از بچگي اونجا بودن يا سابقه مهندسي قوي داشتن اصلا درست نيست و نشون دهنده فقدان دانش لازم در مورد رشته مديريت هست...
    اين جور پست ها توي اين دوره و زمونه ايراني و چيني و امريكايي سرش نميشه - به ارتباطات قوي و تجربه زياد احتياج داره كه اين دو فاكتور خودش زمان زيادي مي طلبه و فرد ميتونه تو اين زمان مهارت هاي كلامي ش رو هم تقويت كنه...
    من خواهشي كه از دوستان دارم اينه كه روي تك تك كلماتي كه ميخوان بيان كنن - حالا چه توي اين فروم يا هر جاي ديگه - خوب فكر كنن... چون هر كلمه اي ميتونه يه زندگي رو از اين رو به اون رو كنه ...

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط zrahmati نمایش پست ها
    اين جور پست ها توي اين دوره و زمونه ايراني و چيني و امريكايي سرش نميشه - به ارتباطات قوي و تجربه زياد احتياج داره كه اين دو فاكتور خودش زمان زيادي مي طلبه و فرد ميتونه تو اين زمان مهارت هاي كلامي ش رو هم تقويت كنه...
    من می خوام واقع بینانه نظر بدم و قصد نا امید کردن شما رو ندارم اما:
    شما هر کاری هم بکنید ابتدا به ساکن 25 سال از یه امریکایی تو مهارتهای کلامی و ... عقبید!!!! (حداقل اون وقتی که شما رو زبان میذارید رو رقیبتون صرف بالابردن تجربه و دانش مدیریتیش می کنه!!) و اقلا" 10-15 سال از کسی که مثلا تو هلند، ژوهانسبورگ و هند به دنیا اومده عقبید! (هر چند ماها لهجه مون از هندیها عموما بهتره اما واقعا تسلط اونا به structure زبان انگلیسی بالاتره). { نظر شخصی، فاقد اعتبار!}

اینا به این معنی نیست شما به هیچ وجه بهتون کار نمیدن، اما باید بدونید شانس کار پیدا کردنتون به مراتب از رشته های مهندسی پایین تره.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

با توجه به اينكه ما هرجاي دنيا هم كه بريم اين مشكل هست، پيشنهادتون چيه؟ بمونيم ايران ؟!!
    ببینید Nationless بودن کلا" هیچ دوایی نداره

راه بهتر اینه که شما وارد عرصه هایی بشید که کشور مقصد تو اون زمینه ها کمبود داره. مثلا امریکا تو زمینه مهندسی کمبود نیرو داره و مجبوره از جاهای دیگه ی دنیا نیرو جذب کنه. یه زمانی ژاپن (ژاپون!) کمبود نیروی کار داشت (دهه ی هفتاد ایران) و خیلی ها رفتن و زندگیشونم ترقی کرد تا حدودی. آمریکا الان تو زمینه های مدیریت و بیزینس و پزشکی واقعا به اندازه ی مهندسی کمبود نداره. البته طبق گفته ی خود اینا تو اخبار و مقالاتی که من تو Financial times و ... خوندم یه مدتیه بحث این هستش که اینا با کمبود نیروی مدیریتی مسلط به دانش مهندسی رو برو هستن. به عبارتی مهندسین قابلی که توانایی های مدیریتی هم داشته باشن و از اقتصاد و مارکتینگ و تا حدی هم حقوق... سر در بیارن.

این به نظر من فرصت خیلی خوبیه که خارجی هایی که برای مهندسی اومدن اینجا رو زبان و soft skill هاشون کار کنن و از این کانال برن جلو، چون همونطور که گفتم اینجا ملت عموما از ریاضی فراری هستن و تعداد مهندسین نیتیو با بک گراوند مهندسی قوی نسبت به جمعیتشون زیاد نیست (البته رشته به رشته فرق داره) ولی خوب باید بدونید تو این زمینه شما کلی رقیب چینی هندی ژاپنی آفریقایی و ....هم دارید.

ApplyAbroad Guru

به نظر من اين طور حرف زدن كه حالا ايراني هايي كه در سمت مديريت ارشد شركت هاي امريكايي هستن يا از بچگي اونجا بودن يا سابقه مهندسي قوي داشتن اصلا درست نيست و نشون دهنده فقدان دانش لازم در مورد رشته مديريت هست...
    درست است، ولی دشواری کار در همان گرفتن کار اول در زمینه های بیزینس و مدیریت است یعنی برای کسب فرصتی که بتوانید خود را نشان بدهید و جای پای خود را محکم کنید و برای مدت طولانی بتوانید کسب تجربه کنید و خود را بالا ببرید. ضعف زبان در مقایسه با کاندیداهای دیگر شانس شما را برای گرفتن همان کار اول و همینطور برای ترقی های مداوم بسیار پایین می آورد. شروع با کار مهندسی و بعد بتدریج گذار به مدیریت (که دوستمان Pimi گفتند) یک روش حل این مشکل است که البته زمان زیادی از شما میگیرد و دامنه پیشرفت تان را محدود میکند.

در بین ایرانی های بسیار موفق در مدیریت و بیزینس بجز آنهایی که عملا بزرگ شده خارج هستند (امثال امید کردستانی و حسین اسلامبولچی در امریکا و یا شهرام بلوری در کانادا) معدودی که در سن بالاتر به امریکا آمدند عموما بیزینس خودشان را راه انداخته اند و پیش برده اند. در نتیجه اگرتوانایی آن را در خود میبینید یک راه پیشرفت اینست که بیزینس خودتان را بزنید.
    ویرایش توسط ghlobe : September 25th, 2012 در ساعت 12:48 AM

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

من هم معتقدم که بیزنس شخصی خیلی مثمر ثمر تر و در دسترس تر از پیشرفت در شرکتهای بسیار بزرگه. یکی از آشنایان من که سابقه تجارت در عمده کشورهای مطرح جهان را دارد، دو کشور را برای شروع یک کسب و کار بی نظیر معرفی می کند. البته کسب و کارهای مختلف! منظورشه.یکی ایران و یکی آمریکا. البته در مقایسه با استرالیا و اروپا می گفتند. به نظر من می شه بیزنس های متفاوتی را در کشورهای متفاوتی پیش برد. البته این ایده منه.

مثلا در آمریکا تولید و بعد فروش و در ایران صادرات ( محصولات نفتی، پتروشیمی، یک مدت پیشتر قیر و...) به کشورهای کمتر توسعه یافته مثل کردستان عراق، افغانستان و... دو روش درآمدزایی متفاوت.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در نتیجه اگرتوانایی آن را در خود میبینید یک راه پیشرفت اینست که بیزینس خودتان را بزنید.
    البته راه دیگری هم هست که خوب برای ایرانی ها محلی از اعراب نداره؛

کاری که خارجی های دیگه دیدم اینجا انجام میدن و اونم راه انداختن بیزینس در Home Country شون هستش بعد فارغ التحصیلی، و یا کار کردن در شعبات شرکتهای بزرگ خارجی در کشور خودشون، که امکان گرفتن پست مدیریتی هم وجود داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    صادرات ( محصولات نفتی، پتروشیمی، یک مدت پیشتر قیر و...) به کشورهای کمتر توسعه یافته مثل کردستان عراق، افغانستان و... دو روش درآمدزایی متفاوت.
    تمامی این نوع بیزینس ها که فرمودین در این منطقه Exclusive هستن!!! و اگر کسی لینک و پول لازم برای انجام همچین کارایی داشت:

1. Apply نمی کرد.
    2. تو این فروم پیداش نمیشد!
    ویرایش توسط pimi810 : September 25th, 2012 در ساعت 01:05 AM

Banned

یک مطلبی رو از این تاپیک میشه دریافت کرد که البته دوستان اگر اشتباهه تصحیح کنند
    با این تفاسیر و به عنوان نمونه مجبور بودن به راه انداختن بیزینس شخصی و ...... اروپا و مشخصا آلمان که علی الخصوص برای مهندسان یک جورایی بهشت به حساب میاد با وجود امکان کارهای بسیار خوب با حقوق های نقریبا ماهیانه 5000 برای شروع.
    یعنی در صورت داشتن مدرک ارشد یا دکترا از دانشگاه های خوب آمریکا بازهم یافتن کار اینقدر پر پیچ و خم هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    یک مطلبی رو از این تاپیک میشه دریافت کرد که البته دوستان اگر اشتباهه تصحیح کنند
    با این تفاسیر و به عنوان نمونه مجبور بودن به راه انداختن بیزینس شخصی و ...... اروپا و مشخصا آلمان که علی الخصوص برای مهندسان یک جورایی بهشت به حساب میاد با وجود امکان کارهای بسیار خوب با حقوق های نقریبا ماهیانه 5000 برای شروع.
    یعنی در صورت داشتن مدرک ارشد یا دکترا از دانشگاه های خوب آمریکا بازهم یافتن کار اینقدر پر پیچ و خم هست؟
    صحبتی که کردیم فقط درمورد کارهای بیزینس و مدیریت است. برای تخصص های فنی و مهندسی این مشکل وجود ندارد و درآمد اولیه (Starting salary) رشته های مهندسی در امریکا و کانادا معمولا از اروپا و آلمان بالاتر هم هست.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

سلام. من می خواستم چند تا سوال کنم تا بر اون اساس یه برنامه بلند مدت بریزم واسه خودم.
    1) درس خواندن در مقطع دکترا در آمریکا که گفتید پولی از فاندش واسم نمی مونه. اگر من بعد از مقطع دکترا پست داک بخونم آیا از فاندش چیزی واسم میمونه که راحت سیو کنم؟ و آیا موقعیت پست داک راحت گیر میاد یا نادر پیدا میشه؟
    2) اگر کسی بعد از دکترا کاری پیدا کرد (در حد مدرکش) و یه ماشین معمولی خرید و خانه هم نخرید و اجاره نشین بود، بعد از 2 سال میتونه مثلا 50000 دلار سیو کنه یا نه؟ (فرض کنید طرف میخواد یه پولی اونجا بدست بیاره و برگرده ایران)؟
    3) از خرج و مخارج موقع اپلای خبر دارم تا حدودی، میشه از خرج و مخارج موقع کار کردن یه مثال بزنید که مثلا با دکترا x دلار حقوق میدن و خرجت y میشه تا من بفهمم چقدر میمونه واسم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)