صفحه 51 از 170 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

Banned

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

چنتا سوال در مورد دوستانی که تجربه کارهای اینترنتی داشتند یا کسی که داشته رو میشناسند دارم

آیا سرمایه گذاری توی بورس هایی مثل فارکس برای دانشجوها ممنوعه و جزو قانون 20 ساعت کار میشه؟ و اگر کسی اینکارو بکنه و بفهمن چکار میکنند؟
    و یا کسی بیاد فروشگاه اینترنتی بزنه و یا با یکی که فروشگاه اینترنتی داره همکاری کنه (مثلا از ایران چند کیلو زعفران ببره اونجا بسته بندی کنه بده به یه فروشگاهی)

سوال آخر اینکه اگر توی بورس ایران از طریق اینترنت کارکنه که دیگه نمیفهمن؟! (آخه جدیدا توی ایرانم میشه اینترنتی بورس بازی کرد )

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    چنتا سوال در مورد دوستانی که تجربه کارهای اینترنتی داشتند یا کسی که داشته رو میشناسند دارم

آیا سرمایه گذاری توی بورس هایی مثل فارکس برای دانشجوها ممنوعه و جزو قانون 20 ساعت کار میشه؟ و اگر کسی اینکارو بکنه و بفهمن چکار میکنند؟
    چون اشتغال Passive هست موردی نداره (البته محدودیت هایی در تعداد معاملاتی که میشه داشت و همین عنوان day trader وجود داره و باید حواستون جمع باشه) تمام سودها باید به IRS گزارش بشه و مالیاتش پرداخت بشه، اگه ضرر کنید مقدار ضرر رو می تونید از درآمد خالص (مثل فاند) کم کنید و برای اونها مالیات پرداخت نکنید.

و یا کسی بیاد فروشگاه اینترنتی بزنه و یا با یکی که فروشگاه اینترنتی داره همکاری کنه (مثلا از ایران چند کیلو زعفران ببره اونجا بسته بندی کنه بده به یه فروشگاهی)
    ممنوع.

سوال آخر اینکه اگر توی بورس ایران از طریق اینترنت کارکنه که دیگه نمیفهمن؟! (آخه جدیدا توی ایرانم میشه اینترنتی بورس بازی کرد )
    نمی فهمند و بفهمند هم تا وقتی در تعریف همون اشتغال Passive بمونه مشکلی نداره. قانونا اگه این درآمد رو بخواید به آمریکا بیارید باید مالیاتش رو پرداخت کنید.

Banned

این اشتغال passive شامل چه شغل هایی میشه؟ مثلا کسی دوربین برداره مستند تهیه کنه و بفروشه یا کتاب و مقاله و جزوه درست کنه بفروشه یا مثلا داستان و فیلمنامه و ... بنویسه و بفروشه یا اصلا طراحی مدارات الکترونیکی و یا برنامه نویسی انجام بده بعد ببره به شرکت ها بفروشه و خیلی کارای دیگه که میشه انجام داد

تعریف passive دقیقا چی هستش؟

-------------------------------------------------------------------------------------------------
    در مورد ارسال پول و مالیاتش میشه بیشتر توضیح بدید؟ مثلا الان خانواده ی یک دانشجو بخواد براش پول بفرسته به این پول مالیاتم تعلق میگیره؟ چند درصد؟ (خیلی بده که!!!!!!)

Banned

راستی در مورد قسمت اول جوابتون .... آیا فقط تعداد معاملات مهمه یا حجمش هم تاثیرگذاره؟ شاید کسی تعداد خیلی کم اما با حجم خیلی بالا معامله کنه و یا سود خیلی بالایی ببره ...اینها مشکلی ایجاد نمیکنه؟

ApplyAbroad Guru

این اشتغال passive شامل چه شغل هایی میشه؟ مثلا کسی دوربین برداره مستند تهیه کنه و بفروشه یا کتاب و مقاله و جزوه درست کنه بفروشه یا مثلا داستان و فیلمنامه و ... بنویسه و بفروشه یا اصلا طراحی مدارات الکترونیکی و یا برنامه نویسی انجام بده بعد ببره به شرکت ها بفروشه و خیلی کارای دیگه که میشه انجام داد

تعریف passive دقیقا چی هستش؟
    اشتغال Passive یعنی شما کار نکنید و پول در بیارید مثلا من یک ماشین بخرم و بعدا بفروشم شاید گرونتر از خرید هم بفروشم ولی سودی که بدست اومده Passive بوده یعنی براش کاری انجام نشده. زمانی که شما خرید سهام و فروش می کنید (سهام هم مثل ماشین یک چیز خریدنی است) تا یک حد به همین شکل بهش نگاه میشه و محدودیتی نداره دقیقا مثل اینه که ماشین خریدید و فروختید ولی وقتی این کار از یک حد بالاتر میره، مانند دلالی ماشین میشه که اشتغال فعال هست و اون خلاف قونینه.

تمام مثال هایی که زدید همگی بدون استثنا خلاف قوانین هستند.

در مورد ارسال پول و مالیاتش میشه بیشتر توضیح بدید؟ مثلا الان خانواده ی یک دانشجو بخواد براش پول بفرسته به این پول مالیاتم تعلق میگیره؟ چند درصد؟ (خیلی بده که!!!!!!)
    اگه شما در حالی که در آمریکا هستید در خارج از آمریکا درآمد زایی کنید، باید مالیاتش رو در آمریکا پرداخت کنید. چون اگه در ایران درآمدزایی کنید اونها نمی فهمند، فقط اگه قصد آوردن پول به آمریکا رو دارید لازمه به IRS گزارش بشه و مالیاتش پرداخت بشه. کتابچه قوانین مالیاتی آمریکا نزدیک به 60 هزار صفحه است و این مسائل پیچیده هستند.

واضحه که چون خانواده یک دانشجو اون پول رو در آمریکا بدست نیاوردند نیازی نیست برای اون پول مالیاتی پرداخت بشه.

راستی در مورد قسمت اول جوابتون .... آیا فقط تعداد معاملات مهمه یا حجمش هم تاثیرگذاره؟ شاید کسی تعداد خیلی کم اما با حجم خیلی بالا معامله کنه و یا سود خیلی بالایی ببره ...اینها مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    تعداد مهمه.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

امروز HR یکی از معتبرترین شرکتهای Computer & IT دنیا ( که گرایش تخصصیش در ساختمان سازی هستش) با من تماس گرفت پیرامون یک پوزیشن بسیار عالی Management برای شعبه مرکزیشون. پنج ماه پیش اپلیکشن رو انجام داده بودم و فکر کرده بودم که ریجکت شدم! به رزومه من علاقه مند بودن و در همون تماس تلفنی یک Pre-interview انجام شد که سربلند بیرون اومدم اما بعدش فقط و فقط و فقط به خاطر این که در حال حاضر پاسپورت اروپایی ندارم، به مرحله بعدی مصاحبه نرفتم! ( این شرکت مرکز و اکثر شعبه هاش در اروپاست)
    بعد از اون تماس، به hiring manager اصلی تماس گرفتم و مسئله رو مطرح کردم و اون هم به رزومه من ابراز علاقه کرد و همون دلیل رو ذکر کرد و این که این قانون سیتزن شیپی شامل همه کارمندا میشه.....و در نهایت گفت هروقت سیتیزنشیپ یک کشور اروپایی رو گرفتی، برگرد پیش ما که خوش اومدی!
    ایا من میتونم از این اتفاق به نحوی Take advantage کنم؟ مثلا میتونم برای اپلیکیش هام در بقیه شرکت ها، این اتفاق رو ذکر کنم؟ یا روش های دیگه ای که من به ذهنم نمیرسه..........
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    امروز HR یکی از معتبرترین شرکتهای Computer & IT دنیا ( که گرایش تخصصیش در ساختمان سازی هستش) با من تماس گرفت پیرامون یک پوزیشن بسیار عالی Management برای شعبه مرکزیشون. پنج ماه پیش اپلیکشن رو انجام داده بودم و فکر کرده بودم که ریجکت شدم! به رزومه من علاقه مند بودن و در همون تماس تلفنی یک Pre-interview انجام شد که سربلند بیرون اومدم اما بعدش فقط و فقط و فقط به خاطر این که در حال حاضر پاسپورت اروپایی ندارم، به مرحله بعدی مصاحبه نرفتم!
    بعد از اون تماس، به hiring manager اصلی تماس گرفتم و مسئله رو مطرح کردم و اون هم به رزومه من ابراز علاقه کرد و همون دلیل رو ذکر کرد و این که این قانون سیتزن شیپی شامل همه کارمندا میشه.....و در نهایت گفت هروقت سیتیزنشیپ یک کشور اروپایی رو گرفتی، برگرد پیش ما که خوش اومدی!
    ایا من میتونم از این اتفاق به نحوی Take advantage کنم؟ مثلا میتونم برای اپلیکیش هام در بقیه شرکت ها، این اتفاق رو ذکر کنم؟ یا روش های دیگه ای که من به ذهنم نمیرسه..........
    کار بسیار آماتوری است اگه این قضیه رو در بقیه اپلیکیشن ها بگید و اگه من مسئول استخدام جایی باشم و کسی همچین حرفی بزنه قطعا اون شخص رو استخدام نخواهم کرد.

Banned

شرمنده من سوالام زیادی مبتدیه ... مثلا من تو بورس ایران فعالم و پول توی حساب من توی ایرانه و همه معاملاتم با حسابم توی ایران و از طریق اینترنت انجام میشه.
    پس عملا هیچ فعالیت اقتصادی توی آمریکا صورت نگرفته و احتمال بالا(مگر اینکه تک تک افرادو جاسوسی کنن!!) نمیفهمند من دارم با حسابم توی ایران کار میکنم .

حالا فرضا من می خوام از حساب ایرانیم توی آمریکا پول برداشت کنم . اصلا این امر ممکنه؟ و اگر ممکن باشه مالیات که تعلق نمیگیره؟
    اگر مالیات تغبق میگیره ، خب من اولش پولو میریزم به حساب یکی از اعضای خانواده و دوباره اون واسم میریزه به حسابم تو آمریکا و ایندفعه دیگه مالیاتی بهش تغلق نمیگیره درسته؟

ApplyAbroad Guru

شرمنده من سوالام زیادی مبتدیه ... مثلا من تو بورس ایران فعالم و پول توی حساب من توی ایرانه و همه معاملاتم با حسابم توی ایران و از طریق اینترنت انجام میشه.
    پس عملا هیچ فعالیت اقتصادی توی آمریکا صورت نگرفته و احتمال بالا(مگر اینکه تک تک افرادو جاسوسی کنن!!) نمیفهمند من دارم با حسابم توی ایران کار میکنم .
    شما الان توی ایران هستید ولی وقتی بیاید آمریکا مهم اینه که خود شما بطور فیزیکی (بدن شما) در آمریکا باشید و همین کافیه که به درآمدهای شما در خارج از آمریکا مالیات تعلق بگیره. مهم این نیست که فعالیت اقتصادی کجای دنیا صورت گرفته.

حالا فرضا من می خوام از حساب ایرانیم توی آمریکا پول برداشت کنم . اصلا این امر ممکنه؟ و اگر ممکن باشه مالیات که تعلق نمیگیره؟
    اگر مالیات تغبق میگیره ، خب من اولش پولو میریزم به حساب یکی از اعضای خانواده و دوباره اون واسم میریزه به حسابم تو آمریکا و ایندفعه دیگه مالیاتی بهش تغلق نمیگیره درسته؟
    توی ایران همه چیز هرکی هرکیه و دور زدن این چیزها ممکنه ولی مثلا اگه از شما خواستند منبع این پول رو نشون بدید (اینکه خانواده ام دادند منبع نیست باید بگید اونها از کجا آوردند و سوابق پرداخت مالیاتیش چیه و ...) اون موقع گیر افتادید.

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر های امریکا

سلام دوستان عزیزم
    یه سوالی داشتم. من قصد دارم برای سال آینده برای یکی از دانشگاه ها تو این ایالتها با توجه به موقعیتم apply کنم. سوالم اینه تو کدوم ایالتها کار بیشتر برای رشته Business با گرایش finance هست؟
    Texas
    Washington
    Georgia
    اینها با توجه به موقعیت منه، اگه دوستان ایالتی رو می شناسن که برای گرایش من کار خوبی هست، ممنون می شم راهنماییم کنن.
    با پاسخ به این سوال کمک بزرگی می کنید، دعاتون می کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)