صفحه 55 از 170 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

تازه دو روز در هفته هم اصلا کار نمی کنید و خوش می گذرونید!! آقا مرسی. واقعا مرسی خب من اگه زودتر از اینها با شما و زندگی شما آشنا شده بودم که به این فکر نمی کردم که سیوینگ راه بیاندازم واسه خودم واقعا حرف هاتون خیلی خوب و امیدوار کننده بود واسه من. این که می گید که شما 6 صبح میرید و 6 عصر می آیید هم خیالی نیست، پول باشه، ما اصلا شب ها توی آزمایشگاه می خوابیم من حتی تو دوران ارشد، همین طوری صبح تا شب تو آزمایشگاه کار می کردم و 3 پروژه در دوره ارشدم انجام دادم و پروژه ی دانشجوی دکترامون را هم خودم ایده ی حلش را دادم . راستی استاد من هم 7 صبح می آمد دانشگاه و 7 عصر بر می گشت و همیشه هم در حال کار کردنه و بچه ها میگن ما ندیدیم کی استاد ناهار میخوره، اما هنوز بعد از 10 سال که استاد دانشگاه علم و صنعته (البته معاون وزیر هم شده بود توی این دولت مهرورز)، هنوز یه پژو پارس سفید رنگ داره.

در ضمن من عکس این ماشین شما را هم با اجازه تون گذاشتم بک گراند لپ تاپ خودم که همچین خوب به من انرژی بده واسه بیشتر تلاش کردن

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    تازه دو روز در هفته هم اصلا کار نمی کنید و خوش می گذرونید!! آقا مرسی. واقعا مرسی خب من اگه زودتر از اینها با شما و زندگی شما آشنا شده بودم که به این فکر نمی کردم که سیوینگ راه بیاندازم واسه خودم واقعا حرف هاتون خیلی خوب و امیدوار کننده بود واسه من. این که می گید که شما 6 صبح میرید و 6 عصر می آیید هم خیالی نیست، پول باشه، ما اصلا شب ها توی آزمایشگاه می خوابیم من حتی تو دوران ارشد، همین طوری صبح تا شب تو آزمایشگاه کار می کردم و 3 پروژه در دوره ارشدم انجام دادم و پروژه ی دانشجوی دکترامون را هم خودم ایده ی حلش را دادم . راستی استاد من هم 7 صبح می آمد دانشگاه و 7 عصر بر می گشت و همیشه هم در حال کار کردنه و بچه ها میگن ما ندیدیم کی استاد ناهار میخوره، اما هنوز بعد از 10 سال که استاد دانشگاه علم و صنعته (البته معاون وزیر هم شده بود توی این دولت مهرورز)، هنوز یه پژو پارس سفید رنگ داره.

در ضمن من عکس این ماشین شما را هم با اجازه تون گذاشتم بک گراند لپ تاپ خودم که همچین خوب به من انرژی بده واسه بیشتر تلاش کردن
    از این 12 ساعت هم کلیشو در این فروم میگذرونم !
    ببینید همه چیز که پول نیست ، من اگر بهم می گفتند که در آمدم هرگز از 100 هزار تا بالاتر نمیره و باید با این درآمد تا آخر عمرم زندگی کنم ولی موقعیت شغلی الانم رو دارم باز هم می پذیرفتم ، من اومدم اینجا که بتونم در یک دانشگاه تاپ درس بدم و با دانشجوهای تاپ روی پروژه های با ارزش کار کنم ، ذهنشون رو به کار بگیرم و برای استادی در دانشگاه آمادشون کنم ، اینکه به عنوان مثال من فلان ماشین رو خریدم اصلاً مربوط به علایقم نیست ، قانون منطقه ای که در اون خونه خریدیم اینه که نباید تناقض در سطح زندگی ساکنین محله وجود داشته باشه ، وقتی همه ماشین 50 هزار تا به بالا می خرند من نمی تونم با ماشین 15هزار تایی از خونه بیام بیرون ، این قانونه ...
    هرچند فاصله درب منزل من تا درب دانشگاه 10 مایل هم نیست و معمولاً خواهرم منو میرسونه دانشگاه و خودش میره دانشگاه خودش و من با دوچرخه در دانشگاه جابجا میشم ولی عرف ها نباید از بین بره ...
    اگر شما به فکر سیو کردن دارید میاید ، باید بگم بهترین سیوتون سوادتونه ، شما با آپدیت ترین ابزار ها سر و کار دارید و روی پروژه هایی کار می کنید که شاید 20 سال دیگه هم در ایران کارایی نداشته باشه ولی به این فکر کنید که زمانی که با 5 سال سابقه تدریس به ایران بر می گردید به لحاظ پختگی علمی و تجربه هدایت پروژه به اندازه اساتیدی با 20 سال تجربه هستید ...
    این ها رو گفتم که بدونید با استادی میشه این چیز ها رو با هم داشت ولی سریع تبش از بین میره ، من و همسرم هم تقریباً تمام حقوقمون رو داریم صرف خواهر و برادرای دانشجومون و اقوامی که برای تحصیل میان اینجا می کنیم (پرداخت شهریه و اقساط وام ماشین و خونه ...)
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    از این 12 ساعت هم کلیشو در این فروم میگذرونم !
    ببینید همه چیز که پول نیست ، من اگر بهم می گفتند که در آمدم هرگز از 100 هزار تا بالاتر نمیره و باید با این درآمد تا آخر عمرم زندگی کنم ولی موقعیت شغلی الانم رو دارم باز هم می پذیرفتم ، من اومدم اینجا که بتونم در یک دانشگاه تاپ درس بدم و با دانشجوهای تاپ روی پروژه های با ارزش کار کنم ، ذهنشون رو به کار بگیرم و برای استادی در دانشگاه آمادشون کنم ، اینکه به عنوان مثال من فلان ماشین رو خریدم اصلاً مربوط به علایقم نیست ، قانون منطقه ای که در اون خونه خریدیم اینه که نباید تناقض در سطح زندگی ساکنین محله وجود داشته باشه ، وقتی همه ماشین 50 هزار تا به بالا می خرند من نمی تونم با ماشین 15هزار تایی از خونه بیام بیرون ، این قانونه ...
    هرچند فاصله درب منزل من تا درب دانشگاه 10 مایل هم نیست و معمولاً خواهرم منو میرسونه دانشگاه و خودش میره دانشگاه خودش و من با دوچرخه در دانشگاه جابجا میشم ولی عرف ها نباید از بین بره ...
    اگر شما به فکر سیو کردن دارید میاید ، باید بگم بهترین سیوتون سوادتونه ، شما با آپدیت ترین ابزار ها سر و کار دارید و روی پروژه هایی کار می کنید که شاید 20 سال دیگه هم در ایران کارایی نداشته باشه ولی به این فکر کنید که زمانی که با 5 سال سابقه تدریس به ایران بر می گردید به لحاظ پختگی علمی و تجربه هدایت پروژه به اندازه اساتیدی با 20 سال تجربه هستید ...
    این ها رو گفتم که بدونید با استادی میشه این چیز ها رو با هم داشت ولی سریع تبش از بین میره ، من و همسرم هم تقریباً تمام حقوقمون رو داریم صرف خواهر و برادرای دانشجومون و اقوامی که برای تحصیل میان اینجا می کنیم (پرداخت شهریه و اقساط وام ماشین و خونه ...)
    واقعا ممنون از راهنمایی ها و شفاف سازی های شما. راستش من زندگی رویایی ام کار در آزمایشگاه و ریسرچ است. این را بر اساس دو سالی که ارشد در علم و صنعت بودم میگم. این دو سال، از زندگی و ریسرچ لذت بردم. من روی پروژه ی خودم کار کردم. پروژه ی دانشجوی سال قبل را هم که نیمه رها کرده بود تمام کردم. با دانشجو دکترا هم همکاری کردم و پروژه ی اون را هم ایده ی حلش را من دادم وقتی ایده ای دادم که دانشجو دکترا گفت: عمرا درست باشه، اما بعد از یک هفته شبیه سازی ها نشان داد درسته، کلی کیف کردم و حس باهوش بودن همه وجودم را گرفته بود و تا یک ماه ولم نمی کرد از تدریس و کار تکراری خوشم نمیاد و عاشق اینم که همش ایده های جدید کار کنم، البته نه به هر قیمتی. اگه پول خوبی گیرم نیاد، ترجیح میدم بیام ایران و برم توی همان شورای شهر یا نماینده مجلس بشم و ... البته میدانم که با دیدگاه های سیاسی ای که دارم، حتما منو رد صلاحیت می کنند. پس چاره ای ندارم جز این که وارد بساز و بفروشی بشم اما اگه کار ریسرچ و پول خوب (منظورم همین زندگی ایه که شما دارید) گیرم بیاد که دیگه خداحافظ ایران عزیز. سیوینگ معنی نمیده واسم و برگشتی هم تو کار نیست.

بازم ممنون از این که دید من را کلی بازتر کردید و به من در تصمیم گیری خیلی کمک کردید. واقعا میگم امروز خیلی از خواندن نظرات و دیدگاه های شما کیف کردم. همچین قشنگ خستگی این چند ماهه در رفت و من واسه ادامه راهم، انگیزه ی مضاعف گرفتم. خدا خیرتان بدهد استاد عزیز.

سلام خدمت استاد پر افتخارمون جناب آقای haydar
    دوست عزیز شما که ماشاءالله اطلاعات خوبی تو زمینه های مطرح شده دارید؛ خواهش می کنم اگه اطلاعی از این سوال دارید محبتتون رو نسبت به بنده دریغ نفرمائید. راستش تو چند پست قبلی پرسیدم ولی دوستان بزرگوار التفاتی نفرمو دند.گفتم شاید جنابعالی اطلاعی داشته باشید یا از سایر دوستانتان شنیده باشید.
    راستش من مایلم که در مقطع Ph.D در رشته Businessتو گرایش Finance بخونم. حالا سوالم اینه تو کدوم ایالتها کار بهتری برای من موجوده و درآمد چنین افرادی در چه رنجی هست؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kivi نمایش پست ها
    سلام خدمت استاد پر افتخارمون جناب آقای haydar
    دوست عزیز شما که ماشاءالله اطلاعات خوبی تو زمینه های مطرح شده دارید؛ خواهش می کنم اگه اطلاعی از این سوال دارید محبتتون رو نسبت به بنده دریغ نفرمائید. راستش تو چند پست قبلی پرسیدم ولی دوستان بزرگوار التفاتی نفرمو دند.گفتم شاید جنابعالی اطلاعی داشته باشید یا از سایر دوستانتان شنیده باشید.
    راستش من مایلم که در مقطع Ph.D در رشته Businessتو گرایش Finance بخونم. حالا سوالم اینه تو کدوم ایالتها کار بهتری برای من موجوده و درآمد چنین افرادی در چه رنجی هست؟
    سلام دوست عزیز
    همه این ها منم ؟!
    اگر به دنبال هیئت علمی شدن هستید که ایالت های کالیفرنیا ، تگزاس و پنسیلوانیا تعداد دانشگاه زیادی دارند ، تعداد دانشگاه بیشتر هم به معنی موقعیت بیشتر شغلیه ...
    اما اگر شغل غیر اکادمیک می خواید داشته باشید ، ایالت های کالیفرنیا ، نیویورک ، پنسیلوانیا ، هر دو کارولینا ، جورجیا ، فلوریدا و تگزاس دارای شرکت های خیلی بزرگی هستند که می تونید روی پوزیشن های اون ها هم حساب کنید ...
    موفق باشید

سلام دوست عزیز haydar
    خیلی ممنونم. من CV بد نیست. اینجا معمولا دوستان بطور کلی معرفی نمی کنند، خوب ما هم مستثنی نیستیم. شاید بتونم هیئت علمی بشم. من می خواهم برای تگزاس و فلوریدا اقدام کنم. پوزیشن اولیه ام هستند. ولی نفرمودید آیا از رنج درآمدی این گرایش اطلاعی دارید یا نه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kivi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز haydar
    خیلی ممنونم. من CV بد نیست. اینجا معمولا دوستان بطور کلی معرفی نمی کنند، خوب ما هم مستثنی نیستیم. شاید بتونم هیئت علمی بشم. من می خواهم برای تگزاس و فلوریدا اقدام کنم. پوزیشن اولیه ام هستند. ولی نفرمودید آیا از رنج درآمدی این گرایش اطلاعی دارید یا نه؟
    اگر پست داک داشته باشید بعید می دونم مشکلی برای هیئت علمی داشته باشید ، در این دو ایالت شانس هیئت علمی خیلی زیاده ، به خصوص تگزاس که از درآمد نفتی فوق العاده زیادش به دانشگاه ها هم سود داده میشه و مشکل مالی برای جذب استاد ندارند ...
    من دو دوست دارم که بیزینس خوندند و دکتریشون رو از دانشگاه تگزاس آستین گرفتتند ، بنا به گفته خودشون اونی که هیئت علمی شده حدود سالی 100 هزار تا میگیره ، اونیکه در یک شرکت نفتی کار می کنه 160 هزار تا ، البته هیئت علمی شدن(دانشگاه هیوستون) منافع خودشو داره ، مثل کارت های تخفیف برای خرید ، اگر برای ارائه مقاله به خارج از کشور برید هزینه بلیط و هتل هم شما و هم خانوادتون رو دانشگاه پرداخت می کنه و و و ...

کالیفرنیا حدود 677تا -تگزاس حدود 420تا-پنسیلوانیا 382تا -فلوریدا 352تا - نیویورک 406تا جورجیا 177 تا کرولینا در جمع 207تا ------- هستن اوهایو 335تا -ایلونویز294 تا ایندیانا 150 تا
    ولی این جواب تخصصی نبود. بازم ممنونم. اگر از درآمد شغلی این رشته اطلاعی دارید ممنون می شم بفرمائید.

درسته هردو دانشگاه تاپپند، آستین حدود رنک 15 و هیوستون 50 .
    راستش از ایران خیلی کم Business پذیرش می گیرن بخصوص Finance. یه مشکل اصلی GMAT که تو ایران برگزار نمی شه!
    چیز دیگه اینکه Business School مثل رشته شما نیست که با استاد ارتباط برقرار کنی به همین دلیل می پرسم که پول اپلایم به هدر نره!
    پس به فرموده جنابعالی فوریدا و تگزاس بد نیست. راستش یه دانشگاه دیگه تو واشینگتن هست اونی که شمال غربی می گم اگه اون اکی داد و درسم تموم شد بازار کار اون ایالت چه جوری؟

فرمودید که آستین خوندند، بفرمائید که کجا درس می دن که 100 می گیرن
    تو آستین استاد 140 تا-دانشیار 90تا- استادیار 80 تا لکچر 55 تا می گیرن!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)