صفحه 56 از 170 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    اگر پست داک داشته باشید بعید می دونم مشکلی برای هیئت علمی داشته باشید ، در این دو ایالت شانس هیئت علمی خیلی زیاده ، به خصوص تگزاس که از درآمد نفتی فوق العاده زیادش به دانشگاه ها هم سود داده میشه و مشکل مالی برای جذب استاد ندارند ...
    من دو دوست دارم که بیزینس خوندند و دکتریشون رو از دانشگاه تگزاس آستین گرفتتند ، بنا به گفته خودشون اونی که هیئت علمی شده حدود سالی 100 هزار تا میگیره ، اونیکه در یک شرکت نفتی کار می کنه 160 هزار تا ، البته هیئت علمی شدن(دانشگاه هیوستون) منافع خودشو داره ، مثل کارت های تخفیف برای خرید ، اگر برای ارائه مقاله به خارج از کشور برید هزینه بلیط و هتل هم شما و هم خانوادتون رو دانشگاه پرداخت می کنه و و و ...
    آقا حیدر برای راهنمایی هایی که می کنید ممنون، من فارغ التحصیل علم و صنعتم. کلا آدم پرتلاشیم و روزی 12-13 ساعت درس خودن در طول دوران دانشجوییم روال عادیم بوده، اما به دلیل شرایط بسیار مشکلی که داشتم توی این دوران نتونستم رزومه چندان درخشانی داشته باشم (معدل 18.27و GRE 326و IELTS 8.0 و بدون مقاله). الانم دارم برای مستر بدون فاند به دانشگاه میشیگان تک میام و عزمم رو هم جزم کردم که از جون و دل مایه بذارم (اگر کلیر بشم). بنابر اطلاعاتی که جمع کردم ایالت میشیگان مناسب کار پیدا کردن در زمینه خودرو سازی هست می خواستم ازتون بپرسم که آیا امکان پیدا کردن کار برای یک اینترنشنال وجود داره؟ یا به فکر دکترا باشم؟ به نظرتون از لحاظ مالی کدوم رو هدف خودم قرار بدم؟

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

دوست عزیزم من هنوز در آرزوی Ph.D موندم چه برسد به پست-داکش.
    حالا سوال دیگه اینکه فرضا من الان که مدرکم Master یه مقدار CV جمع کرده هستم با این می آم پذیرش می گیرم بعد به خواست خدا Ph.D تمام شد آیا این CV که الان دارم به عنوان رزومه من بعد از فارغ التحصیلی PHD بکار می آد یا فقط به درد پذیرش گرفتنم می خوره، اگه بدرد می خوره وزنش در مقایسه با CV دوره PhD چقدره؟ راستش من خیلی دوست دارم استاد بشم به جایی اینکه پول دار بشه، خوب اگه هردوش باشه فبها، ولی هیچ موقع اولی رو فدای دومی نمی کنم. یادم رفت باعث افتخارم که جنابعالی وقتتون رو برایمون می ذارین.

Senior Member

به خاطر تخصصی نبودن که باید پوزش من رو بذیرید ، کار من چیز دیگه ایه و بزرگترین بیزینسی که داشتم گرفتن وام بوده ! اگر در حیطه تخصص خودم بود بطور کامل توضیح میدادم (همون طوری که تابحال گفتم)
    این تعداد دانشگاهی که نام بردید ، باید بگم این ها دانشگاه نیستند ، این ها فقط آموزشگاه هستند ، مثل فنی و حرفه ای های خودمون که با مدرکشون می تونید کار کنید ، تعداد دانشگاه های کالیفرنیا (چیزی که واقعاً دانشگاه باشه) حد اکثر 100 تاست که برخی نهایتاً تا مستر رو ارائه می کنند ...
    بیزینس بدون جی مت ؟!!! اصلاً ممکنه ؟ زمان لیسانس من هم تافل فقط یکی دوبار در سال برگزار می شد ه من مجبور شدم در ارمنستان سی بی تی امتحان بدم (البته پی بی تی رو ایران دادم که خوب نشد) ، شما هم باید به فکر امتحان در جای دیگه باشید ...
    شما در دو شهر هیوستون و دالاس به تعداد خیابان ها می تونید شرکت تجاری پیدا کنید (شاید هم بیشتر)
    این اعدادی که در مورد حقوق گفتید کمتر از چیزیه که دریافت می کنند ، پیشنهاد خودم که هنوز بهشون جواب ندادم برای سپتمبر امسال 110 تاست بدون مالیات (من هیچ گونه لول علمی ندارم و اگر بپذیرم قائدتاً استادیار بحساب میام) ...
    نوشتم که استاد دانشگاه هیوستون هستند ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

جناب آقای hydar انگار یه خورده سرتون شلوغ شده، اگه برگردیم به پست قبلیتون جنابعالی فرمودید که :
    "اگر به دنبال هیئت علمی شدن هستید که ایالت های کالیفرنیا ، تگزاس و پنسیلوانیا تعداد دانشگاه زیادی دارند ، تعداد دانشگاه بیشتر هم به معنی موقعیت بیشتر شغلیه ..."
    خوب سوال اینه مگه نمی شه از یه دانشگاه تو یه ایالت خوند و بعد رفت یه ایالت دیگه استاد شد؟ یا اینکه همون ایالت درس بخونی بعد بری یه دانشگاه دیگه از تو همون ایالت استاد بشی راحتتر؟ برای شرایط غیر آکادمیک آره اما برای استاد شدن فرق نداره که کدوم ایالت می خونی مهم اینه که دانشگاهت بد نباشه درست می گم؟ ببخشید سرتونو درد آوردیم، چه کنیم سوال پشت سوال...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh6 نمایش پست ها
    آقا حیدر برای راهنمایی هایی که می کنید ممنون، من فارغ التحصیل علم و صنعتم. کلا آدم پرتلاشیم و روزی 12-13 ساعت درس خودن در طول دوران دانشجوییم روال عادیم بوده، اما به دلیل شرایط بسیار مشکلی که داشتم توی این دوران نتونستم رزومه چندان درخشانی داشته باشم (معدل 18.27و GRE 326و IELTS 8.0 و بدون مقاله). الانم دارم برای مستر بدون فاند به دانشگاه میشیگان تک میام و عزمم رو هم جزم کردم که از جون و دل مایه بذارم (اگر کلیر بشم). بنابر اطلاعاتی که جمع کردم ایالت میشیگان مناسب کار پیدا کردن در زمینه خودرو سازی هست می خواستم ازتون بپرسم که آیا امکان پیدا کردن کار برای یک اینترنشنال وجود داره؟ یا به فکر دکترا باشم؟ به نظرتون از لحاظ مالی کدوم رو هدف خودم قرار بدم؟
    سلام دوست عزیز
    رزومه شما خیلی خوبه ، فقط مقاله کم داره ، دانشجوهای مستر من رزومشون به خوبیه شما نیست !
    ایالت میشیگان از نظر صنعتی به خصوص صنایع مکانیکی خیلی قویه ، اگر هدفتون کار صنعتیه که مستر بیشتر از دکتری کمکتون می کنه ...
    کار صنعتی دریافتی بیشتری داره نسبت به استادی ، اما ثبات کاری استاد خیلی بیشتر از یک مهندس حتی در جنرال موتوره ...
    به لحاظ سطح دریافتی هم بعید می دونم تاثیر زیادی داشته باشه دکتری گرفتن ، حقوق شما به کاراییتون بر می گرده ...
    موفق باشید

خواهش می کنم بسیار بسیار مفید، من هدفمو پیدا می کنم از لابلای فرمایشاتت.
    حقوق ها از 20تا 35 درصد رفته بالا!
    آره می شه!به خاطر CV من از جی متم گذشتن، ولی فاند فول نبود به همین دلیل گذاشتم امسال به خواست خدا. می خوام برم آذربایجان - ارمنستان سنترش بسته شد!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kivi نمایش پست ها
    جناب آقای hydar انگار یه خورده سرتون شلوغ شده، اگه برگردیم به پست قبلیتون جنابعالی فرمودید که :
    "اگر به دنبال هیئت علمی شدن هستید که ایالت های کالیفرنیا ، تگزاس و پنسیلوانیا تعداد دانشگاه زیادی دارند ، تعداد دانشگاه بیشتر هم به معنی موقعیت بیشتر شغلیه ..."
    خوب سوال اینه مگه نمی شه از یه دانشگاه تو یه ایالت خوند و بعد رفت یه ایالت دیگه استاد شد؟ یا اینکه همون ایالت درس بخونی بعد بری یه دانشگاه دیگه از تو همون ایالت استاد بشی راحتتر؟ برای شرایط غیر آکادمیک آره اما برای استاد شدن فرق نداره که کدوم ایالت می خونی مهم اینه که دانشگاهت بد نباشه درست می گم؟ ببخشید سرتونو درد آوردیم، چه کنیم سوال پشت سوال...
    من تناقضی نمی بینم که ...
    بعضی دانشگا ها مثل ام آی تی و هاروارد و استنفورد و دو سه دانشگاه دیگه بحثشون فرق می کنه ، اما معمولاً جذب ها درون ایالتیه ، شما وقتی تشریف بیارید می بینید که دانشگاه ها درون ایالت به دنبال پست داک هستند و بسیار کم پیش میاد که به سراغ ایالات دیگه برند (به استثنا اون چند دانشگاه)
    اگر شما بخواید به دنبال کار برید بله می تونید به هر دانشگاهی در هر ایالتی در خواست بدید ولی کم پیش میاد که دانشجویی 4-5 ماه از دوره پست داکش رو گذرونده باشه و درخواستی بهش نشده باشه ...

استاد دانشگاه هیوستون؛ حیف شد هم رشته ای نبودیم‍! شاید ...
    خدمت دوست عزیزم KAVEH عرض کنم که رزومت خوب هست یعنی می تونستی با فاندشم بگیری ولی اگه وضع مالیت خوبه برو مستر بخون GPA=4 بیار بعدش حداقل تو یه ژورنال معروف رشته ات یه پیپر به مطمئن باش کمتر کسی از فوق از ایران بتونه بیاد باهات رقابت کنه برای PHD.
    استاد عزیزم نفرمودید که اون ایالت واشینگتن که شمال غربی آمریکاست و می گن هوای مطبوعی داره وضعیت شغلیش چه جوری؟(درحد اطلاع غیر تخصصی)

بسیار نکته ظریفی اشاره کردید؛
    پس هر ایالتی که برای Ph.D پذیرش گرفتم همون جایی شدم به احتمال 90% درسته؟
    اگه بازار کار باشه: خوب چندوچون اون ایالت به دستت می آد شرکتاشون می شناسی و قوانین ایالت می فهمی و...
    استادی باشه که بالا فرمودید.
    درست گفتم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kivi نمایش پست ها
    استاد دانشگاه هیوستون؛ حیف شد هم رشته ای نبودیم‍! شاید ...
    استاد عزیزم نفرمودید که اون ایالت واشینگتن که شمال غربی آمریکاست و می گن هوای مطبوعی داره وضعیت شغلیش چه جوری؟(درحد اطلاع غیر تخصصی)
    من فقط در حد آکادمیک اطلاع دارم که برای یک ایرانی خیلی مشکله که بتونه از دانشگاه های واشنگتن و نیویورک خصوصاً و سایر شهر های سیاسی عموماً پوزیشن استادی بگیره ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)