صفحه 57 از 170 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Kivi نمایش پست ها
    استاد دانشگاه هیوستون؛ حیف شد هم رشته ای نبودیم‍! شاید ...
    خدمت دوست عزیزم KAVEH عرض کنم که رزومت خوب هست یعنی می تونستی با فاندشم بگیری ولی اگه وضع مالیت خوبه برو مستر بخون GPA=4 بیار بعدش حداقل تو یه ژورنال معروف رشته ات یه پیپر به مطمئن باش کمتر کسی از فوق از ایران بتونه بیاد باهات رقابت کنه برای PHD.
    استاد عزیزم نفرمودید که اون ایالت واشینگتن که شمال غربی آمریکاست و می گن هوای مطبوعی داره وضعیت شغلیش چه جوری؟(درحد اطلاع غیر تخصصی)
    ممنون دوست عزیز، امام من به استاد دانشگاه شدن علاقه ای ندارم و هدفم کار صنعتیه به خصوص که در آمد بالا تری داره و آدم 6 سال از زندگی جلو می افته ( ولی علاقه به دکترا دارم اما چون بازده مالی نداره و کار پیدا کردن را تو صنعت مشکل می کنه ترجیح می دم سمتش نرم) آقا حیدر درست می گم؟ به نظرتون برای پیدا کردن کار صنعتی باید در دوران تحصیل چی کار کنم؟ همین روال معدل و مقاله؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

خواهش می کنم بسیار بسیار مفید، من هدفمو پیدا می کنم از لابلای فرمایشاتت.
    حقوق ها از 20تا 35 درصد رفته بالا!
    اینجا مثل ایران افزایش حقوق سالیانه (که معمولاً سالی 15-20% افزایش داره) معنی نمیده ، این حقوقی که شما فرمودید بر حسب 20 ساعت کاره که هیچ استادی 20 ساعت ار نمی کنه ، معمولاً 50-60 ساعت کار در هفته انجام مدن که بر حسب تدریس در کلاس ، کار اداری و انجام پروژه (حتی تعداد پروژه هم مطرحه) به ازای هر ساعت کار مقداری حقوق اضافه میشه ، به عبارتی اون مبلغی که شما فرمودید پایه حقوق حساب میشه ...

بسیار نکته ظریفی اشاره کردید؛
    پس هر ایالتی که برای Ph.D پذیرش گرفتم همون جایی شدم به احتمال 90% درسته؟
    اگه بازار کار باشه: خوب چندوچون اون ایالت به دستت می آد شرکتاشون می شناسی و قوانین ایالت می فهمی و...
    استادی باشه که بالا فرمودید.
    درست گفتم؟
    دانشگاهی که پست داک میگیرید ، البته معمولاً پست داک گرفتن در ایالتی که دکتری گرفتید هم خیلی راحت تره ...
    بله درست میگید عموماً به دلیل قوانین ایالتیه که یه مقداری با هم متفاوت هستند ...
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

واشنگتن که خط خورد- در اول صحبتون فرمودید نیویورک، پس اونم خط بزنمش؛ (این تاپیک شرایط شغلی حالا مدیر محترم می آد می گه چرا فرضا آب و هوا شد- خوب سوالات پیوسته)
    حالا با توجه به 1- شرایط شغلی برای استادی 2- آب و هوا و پذیرش نژاد ایرانی کدوم ایالت اپلای کنم به دید شما صلاح هستش؟
    1-؟
    2-؟

الان دلار .... باید هدفم دقیق باشه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh6 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز، امام من به استاد دانشگاه شدن علاقه ای ندارم و هدفم کار صنعتیه به خصوص که در آمد بالا تری داره و آدم 6 سال از زندگی جلو می افته ( ولی علاقه به دکترا دارم اما چون بازده مالی نداره و کار پیدا کردن را تو صنعت مشکل می کنه ترجیح می دم سمتش نرم) آقا حیدر درست می گم؟ به نظرتون برای پیدا کردن کار صنعتی باید در دوران تحصیل چی کار کنم؟ همین روال معدل و مقاله؟
    برای کار صنعتی دیگه نیازی به معدل و مقاله ندارید ، البته اگر مراکز تحقیقاتی شرکت ها باشید ین دو پارامتر کمکتون می کنند ولی در غیر این صورت سابقه کار کمک خیلی بیشتری بهتون می کنه
    دانشجویانی که هدف شما رو دارند سال آخر تحصیلشون رو بصورت مجانی (گاهی اوقات هم با حقوق کم و معمولاً آمریکایی ها) برای شرکت ها کار می کنن که پس از تحصیل استخدام بشن ...
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

ببخشید زیاد واضح نیست برام، پست-داک می گیرید اونجا؟
    تو ایران می آی اول مربی می شی- بعد استادیار-دانشیار -استاد
    پست-داک جدای از اسمش یعنی باید 1 سال بعد از دکتری بخونی تا مربی بشی یا استادیار؟ آیا اجباری؟

ببخشید زیاد واضح نیست برام، پست-داک می گیرید اونجا؟
    تو ایران می آی اول مربی می شی- بعد استادیار-دانشیار -استاد
    پست-داک جدای از اسمش یعنی باید 1 سال بعد از دکتری بخونی تا مربی بشی یا استادیار؟ آیا اجباری؟
    پست داک دیگه خوندنی در کار نیست، به عنوان یک ریسرچر توی یه لب کار می کنید و دانشجوهای دیگه رو سوپروایز می کنید. مدتشم دو ساله معمولا و برای پیدا کردن شغل آکادمیک لازمه. البته مربی کسیه که مدرک فوق لیسانس داره

پس این آمریکایی ها leturer به چی می گن؟ فوق لیسانس؟ آیا تو لیست استاد دانشگاهی هستن و حقوقی تقریبا بدی نمی گیرند!؟
    پس 6 سال + 2 سال تازه می شی استاد یا 6 سال + چند ماه می شی استاد؟ جایگاهت بعد از پست-داک ثابت می شه ، یعنی خیالت راحت می شه که استاد شدی (البته کارت درست باشه) یا نه این 8 سال بشه تازه ببینن چی می شه/

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    من تناقضی نمی بینم که ...
    بعضی دانشگا ها مثل ام آی تی و هاروارد و استنفورد و دو سه دانشگاه دیگه بحثشون فرق می کنه ، اما معمولاً جذب ها درون ایالتیه ، شما وقتی تشریف بیارید می بینید که دانشگاه ها درون ایالت به دنبال پست داک هستند و بسیار کم پیش میاد که به سراغ ایالات دیگه برند (به استثنا اون چند دانشگاه)
    اگر شما بخواید به دنبال کار برید بله می تونید به هر دانشگاهی در هر ایالتی در خواست بدید ولی کم پیش میاد که دانشجویی 4-5 ماه از دوره پست داکش رو گذرونده باشه و درخواستی بهش نشده باشه ...
    درود
    حیدر عزیز پس این روند برای متقاضیان دارای دکترای خارج از آمریکا تقریبا ناممکن هست یا بسیار سخت. درسته؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

پس این آمریکایی ها leturer به چی می گن؟ فوق لیسانس؟ آیا تو لیست استاد دانشگاهی هستن و حقوقی تقریبا بدی نمی گیرند!؟
    پس 6 سال + 2 سال تازه می شی استاد یا 6 سال + چند ماه می شی استاد؟ جایگاهت بعد از پست-داک ثابت می شه ، یعنی خیالت راحت می شه که استاد شدی (البته کارت درست باشه) یا نه این 8 سال بشه تازه ببینن چی می شه/
    منظور من از 6 سال 4 سال دکترا و 2 سال پست داک بود. (البته پست داک مدت زمان ثابتی نداره) 8 سال نمی شه هیچ وقت.

ApplyAbroad Guru

بسیار نکته ظریفی اشاره کردید؛
    پس هر ایالتی که برای Ph.D پذیرش گرفتم همون جایی شدم به احتمال 90% درسته؟
    اگه بازار کار باشه: خوب چندوچون اون ایالت به دستت می آد شرکتاشون می شناسی و قوانین ایالت می فهمی و...
    استادی باشه که بالا فرمودید.
    درست گفتم؟
    همیشه اینطور نیست. شما لیست استادهای دانشکده های مختلف رو نگاه کنید میبینید به استثنای یک سری دانشگاههای تاپ، محل تحصیل ممکنه همیشه مرتبط به محل اشتغال نباشه. پست داک هم همینطور. منتهی طبعا جایی که شما مدتی بوده اید لینک های بیشتری دارید و موقعیت های بهتری جورمیکنید ولی نه 90 درصد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)