صفحه 61 از 170 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    البته یکمی دست پایین گرفتید. (:
    اگر شبانه روز و سه شیفت جوامعی مثل ایران و .... کار کنند و جوامعی مثل آمریکا و کلا جوامع مدرن و غربی سه شیفت استراحت مطلق تازه 250.300 ساله دیگهر میرسند به وضعیت امروز اونها . اینا تعارف نیستا نتیجه کلی مقایسه تطبیقی هست.
    اصلا از بیخ و بن فرق دارن و کلا مقایسه سیتسم اینحا با ایران کلا اشتباهه. اقتصاد سرمایه داری و جامعه ی مولتی نشنال اینجا کجا و اقتصاد ناسالم ایران و انزوا و isolation جامعه ی ایران کجا.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    عجیبه شما چرا در نظر نمی گیرید که این سودآوری شما مدیون اقتصاد آمریکاست. این مارکت قوی آمریکا و فضای کسب و کار اینجاست که به شما اجازه داده با همون دستکاهای پاساژ امجد اینقدر سودآوری کنید. شما همون کار رو تو ایران انجام میدادید الان زیر قرض بودین. اصلا کار های تک به کنار همون پیرمردی که تو شمال داره حصیر میبافه رو هم بیارین آمریکا اوضاعش خوب میشه. مساله اون بستره که به همه اجازه ی رشد میده و این مساله ساده که تو آمریکا جزو بدیهیاته، دست کم 100 سال طول میکشه تو ایران جا بیفته. ملت ایران ( به طور عام دارم عرض می کنم، حالا کسی هم خواست بد و بیراه بگه مختاره) فعلا لیاقت همچین دستاوردهایی رو ندارن چون عملا سطح لیاقت خودشون رو تو حرکتهای مدنی و سی ا س ی در طول قرون اخیر اثبات کردن.
    دوست عزیز
    این صحبت کاملاً درسته ، این سودآوری در این سطح فقط ممکن در چند کشور ممکن باشه ولی ارتقا از این سیستم به اوضاع استاندارد کشور های صنعتی فقط با کمی برنامه ریزی امکان پذیره ...
    در ضمن من که نگفتم یک استاد بیاد در ایران سالی 5 میلیون دلار سودآوری کنه ، دارم میگم می تونه به اندازه ای که آزمایشگاهش رو تجهیز کنه ، پروژه هاشو ارتقا بده و تجهیزات اولیه رو تولید کنه ، گام اول اینه گام بعدی تولیدمعقول و گام بعدی تولید زیاد و سودآوره (که از حیطه مهندسی خارج میشه و به بیزینس بر میگرده) ...
    یکی از دوستان دوره لیسانس من درحال حاضر همین روالی که من اینجا پیش گرفتم رو در دانشگاه آزاد یکی از شهرستان ها پیش گرفته ، البته در ابعاد کوچکتر ، آزمایشگاهش رو تجهیز کرده ، ابزارش رو خودش ساخته و استاندارد کرده و حتی برخی از پروژه هاش به فروش صنعتی رسیده در سطح کشور ...
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    ببینید من با مسئولیت و ریاست و ... اصلاً مشکلی ندارم ، اینجا هم بسیاری از کار ها با فتواهای عجیب و غریب بعضی غیر ممکن میشه ...
    ولی مسئله اصلی اینه که کسی که داره کار میکنه باید برنامه ریزی داشته باشه ، باید بتونه از زمان و سرمایه ای که داره (دقیقاً منظورم دانشجوشه) بهترین استفاده رو بکنه ...
    من روزی که وارد کلتک شدم ، بهم 120 متر اتاق دادند با یک کارت اعتباری به مبلغ 120 هزارتا که آزمایشگاهم رو تجهیز کنم ، در حال حاضر آزمایشگاه من حدود 3100 متره و حدود 14 میلیون قیمتشه ، تمام بودجه ای هم که صرف خرید وسایل شده تنها و تنها همون 120 هزارتا بود ، همه چیز رو با دانشجوهای لیسانس و مسترم ساختیم و حتی 5هزار تا از اون پول هم هنوز هست ...
    خوب شما این رو با استادی مقایسه کنید که همش میگه آزمایشگاه فلان رو نداریم ، فلان دستگاه تحریمه ، فلان کار رو نمیشه با این ابزار قدیمی انجام داد ؛ با اطمینان میگن تمام ابزاری که من در سال اول باشون تزهای دانشجوهامو به پایان رسوندم در پاساژ امجد تهران دیدم و در مجموع 2 میلیون تومان قیمت نداشت ، این در حالیه که در اون زمان 2.9 میلیون دلار سودآوری داشت برامون و همه با دانشجوهای لیسانسه بدست اومد ...
    استاد اگر بتونه یک برنامه بلند مدت داشته باشه شاید چند نسلش رو از دست بده (منظورم اپلای و برنگشتنه) ولی بعد از 10 سال آزمایشگاهی کامل ، با بودجه ای مناسب برای تحقیقات و دارای مشتریانی برای دستاوردهاش داره ...
    اگر به این دیدگاه ، مقابله اساتید در مقابل یادگیری رو هم اضافه کنیم مشکلی رو شبیه سازی کردیم که الان وجود داره ...
    نه میخوام از اینجا دفاع کنم نه از اونجا ، ولی با اطمینان میگم مسئه خیلی از رشته ها به راحتی قابل حله ، واقعاً خیلی راحت تر از چیزی که فکرشو می تونید بکنید ...
    میشه این دوتا رو بیشتر توضیح بدید و چند تا مثال بزنید؟ برام جالبه در مورد نمونه های امریکاییش بدونم!
    پس اونجا هم اساتید مشکل دار پیدا میشن..
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    میشه این دوتا رو بیشتر توضیح بدید و چند تا مثال بزنید؟ برام جالبه در مورد نمونه های امریکاییش بدونم!
    پس اونجا هم اساتید مشکل دار پیدا میشن..
    سلام دوست عزیز
    اینجا هم افرادی هستند که حق وتو دارند و بیخودی یک پروژه رو کنسل می کنند ، این افراد هم الزاماً متعلق به یک گروه خاص نیستند و برخی چهره سیاسی ، برخی چهره صنعتی و ... هستند ...

مورد دوم هم منظورم اساتید ایران بود که فکر می کنند هرچه سنشون بالاتر بره با سوادترند و نیاز به یادگیری ندارند ، اگر اینجا استادی لول پروژه هاش پایین بیاد ، دانشگاه امتیاز گرفتن دانشجوی دکتری و مسترش رو کاهش میده ...

(با پست های دو سه روز اخیر اساتید ایران من رو می کشند!)

Member
    رشته و دانشگاه
    .Electrical Eng

سلام دوست عزیز
    اینجا هم افرادی هستند که حق وتو دارند و بیخودی یک پروژه رو کنسل می کنند ، این افراد هم الزاماً متعلق به یک گروه خاص نیستند و برخی چهره سیاسی ، برخی چهره صنعتی و ... هستند ...

مورد دوم هم منظورم اساتید ایران بود که فکر می کنند هرچه سنشون بالاتر بره با سوادترند و نیاز به یادگیری ندارند ، اگر اینجا استادی لول پروژه هاش پایین بیاد ، دانشگاه امتیاز گرفتن دانشجوی دکتری و مسترش رو کاهش میده ...

بعضی از اساتید یا حوصله ندارن یا ... علمشون رو به روز کنند اگه بعد از یکی دو بار مراجعه به اتاقشون جواب سوالتو بلد نباشن، بار سوم ...
    (When we're focused on what we want, things begin to slot perfectly into place. (Paulo Coelho

Banned

سلام دوست عزیز

اینجا جا داره نقل قول یکی از استید بزرگوارم رو بنویسم اینجا. ایشون رتبه 1 کنکور سراسری. رتبه 1 کنکور ارشد و رتبه 1 دکترا هم وروردی و هم خروجی هر سه مقطع هستند.
    یادمه جلسه اول اومده بودند سرکلاس به ما گفتند فکر نکنید بعدا مثلا یک دکترا بگیرید یا یک فوق لیسانس دیگه خدا رو بنده نباشید و فکر کنید علامه دهر هستید(در علوم انسانی علی الخصوص رشتهایی که با اجتماع بیشتر سر و کار دارند واقعا حجم زیاد دریافتی ها برخی اوقات این حس رو به افراد میده. چون با مفاهیمی سر و کار دارند که ابزار نیستند و هدف هستند و.....) نخیر اینطور نیست. بعد از دکترا تازه باید بدونید که یاد گرفتید که چطوری یاد بگیرید. و تازه وقت آموختنه . اما برخی دیگه از استادامون حال با سواد هستند اما میبین یه دانشجویی یه چیزی خونده میخواد نظرشو بگه راجع بهش مه اتفااق درست هم هست دقیقا میگن"چرت و پرت چرا میگی" (:

سلام
    دوتا سوال داشتم امیدوارم دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند منو راهنمایی کنند
    1: یک دانشجو عمران (سال اول) که هدفش درآمد بالا و زندگی آرومه و دنبال کسب علم و تز دادن برای پیشرفت علم نیست(اما حاضره برای درامد بیشتر درس بخونه) بهتره از همین الان وارد بازار کار در ایران بشود یا توصیه میکنید درسشو خوب بخونه و با ی رزومه خوب بورسیه بشه به آمریکا و ادامه تخصیل و وارد بازار کار اونجا بشه؟؟؟
    2:در مورد بازار کار آمریکا در رشته عمران شنیدم دو روش هست یا شخص برای خودش کار کنه یا وارد یک شرکت یا کمپانی مرتبط با رشته اش بشه،کدومش درآمد بشتری داره و زمینه اش برای پیشرفت بیشتره؟یا روش دیگه ای هم هست؟؟
    من این چندروزه از چندین نفر این سوالو پرسیدم و اکثرا گفتن ایران زمنیه اش برای پولدار شدن بیشتره اما کامل قانع نشدم چون از طرفی هم همه دارن از نظام اقتصادی قوی آمریکا میگن.

با تشکر

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط baghestani94 نمایش پست ها
    سلام
    دوتا سوال داشتم امیدوارم دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند منو راهنمایی کنند
    1: یک دانشجو عمران (سال اول) که هدفش درآمد بالا و زندگی آرومه و دنبال کسب علم و تز دادن برای پیشرفت علم نیست(اما حاضره برای درامد بیشتر درس بخونه) بهتره از همین الان وارد بازار کار در ایران بشود یا توصیه میکنید درسشو خوب بخونه و با ی رزومه خوب بورسیه بشه به آمریکا و ادامه تخصیل و وارد بازار کار اونجا بشه؟؟؟
    2:در مورد بازار کار آمریکا در رشته عمران شنیدم دو روش هست یا شخص برای خودش کار کنه یا وارد یک شرکت یا کمپانی مرتبط با رشته اش بشه،کدومش درآمد بشتری داره و زمینه اش برای پیشرفت بیشتره؟یا روش دیگه ای هم هست؟؟
    من این چندروزه از چندین نفر این سوالو پرسیدم و اکثرا گفتن ایران زمنیه اش برای پولدار شدن بیشتره اما کامل قانع نشدم چون از طرفی هم همه دارن از نظام اقتصادی قوی آمریکا میگن.

با تشکر
    بسته به هدفت داره. می خوای پول جمع کنی یا می خوای زندگی کنی؟
    تو ایران اگر خیلی زرنگ باشی و سرمایه خوب هم داشته باشی (که افراد معدودی این شرایط رو دارن) به حجم بیشتری از پول در زمان کوتاهتری دست پیدا خواهی کرد (البته به همون میزانهم ریسک از دست دادنش هست مل این دو سال اخیر) اما تو آمریکا خیلی هم زرنگ نباشی و از صفر هم شروع کنی به کیفیت بهتری از زندگی دست پیدا می کنی ولو با حجم پول خیلی کمتر. اگر زرنگ باشی که دیگه وضعت با ایران قابل مقایسه نخواهد بود.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baghestani94 نمایش پست ها
    سلام

با تشکر
    سلام دوست عزیز
    من هم مثل دوستمون فکر می کنم که بحث پول و زندگی رو باید از هم جدا کنیم ، چه ایران و چه آمریکا ؛ کسی که روزی 15 ساعت و 7 روز در هفته کار می کنه کلی پول می تونه جمع کنه ولی زندگی نمی کنه (بدون در نظر گرفتن منطقه جغرافیایی) ...
    در مورد شرکت داشتن ، شما باید اقامت داشته باشید که بتونید شرکت ثبت کنید یا اسپانسری که اعتبار بالایی داشته باشه ، اما اگر در شرکت های ساختمانی کار کنید به راحتی می تونید به حقوق مناسب دست پیدا کنید که هم رفاه مالی نسبی داشته باشید و هم زندگی کنید ...
    موفق باشید

ممنون میشم بیشتر توضیح بدهید آخه هنوز ابهام تو ذهنمه
    1:منظورتون از زرنگ بودن چیه؟تو ایران زرنگی یجوره مطمینا تو آمریکا یجوره دیگه
    2:درآمدی که شرکت های ساختمانی برای کارکنانشون در ابتدا در نظر میگیرن چقدره و تا چه حد و در چه مدت افزایش پیدا میکنه؟
    3:درس چقدر میتونه موثر باشه؟تو ایران که درس زیاد ملاک نیست مهم کار بلد بودنه.تو پست های گذشته خوندم که رشته های فنی تا مستر بخونن کافیه بهتره بعدش برن کار رو شروع کنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)