صفحه 70 از 170 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677787980120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 1694

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    می خواستم بدونم که کسانی که تصمیم دارن در آینده کار استادی در دانشگاه را انتخاب کنند، محدودیت سنی هم وجود دارد؟ یعنی مثلا کسی که میخواد استاد دانشگاه بشه معمولا از چه سنی نباید بیشتر باشه تا مشکلی واسش پیش نیاد؟ مرسی
    از لحاظ قانونی کسی نمیتونه شما رو بخاطر سنتون استخدام نکنه (age discrimination law) مگه اینکه خودتون ترجیح بدید کار به سنتون نمیخوره و دیگه از پس اون بر نمیایید. ا
    ویرایش توسط behzaad : October 19th, 2013 در ساعت 04:50 AM
    راه، همان است که تو می‌روی.

Banned

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

در یک کلام کار استاد دانشگاهی کار پردرآمدی هست یا خیر؟ به طور عام.
    یعنی کفایت یک زندگی متوسط به بالا رو میده؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    در یک کلام کار استاد دانشگاهی کار پردرآمدی هست یا خیر؟ به طور عام.
    یعنی کفایت یک زندگی متوسط به بالا رو میده؟
    به رشته و دانشگاه بستگی داره ولی در کل بله. حتی برای رشته های کم مشتری (مثلا استاد رشته علوم احتماعی در یک کالج) هم بهرحال از متوسط درآمد در امریکا بالاتر است.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    به رشته و دانشگاه بستگی داره ولی در کل بله. حتی برای رشته های کم مشتری (مثلا استاد رشته علوم احتماعی در یک کالج) هم بهرحال از متوسط درآمد در امریکا بالاتر است.
    مثلا اینا برای رشته من قابل اعتنا هستند؟

http://www.politicalsciencecareer.co...ce-salary.html
    البته یکی از استادای خودمون که آمریکا زیاد میره میاد میکفت کسی که کارش خوب باشه میتونه از حداقل 70 تا حدودا 150-200 رو در سال داشته باشه. این درسته ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    مثلا اینا برای رشته من قابل اعتنا هستند؟

http://www.politicalsciencecareer.co...ce-salary.html
    البته یکی از استادای خودمون که آمریکا زیاد میره میاد میکفت کسی که کارش خوب باشه میتونه از حداقل 70 تا حدودا 150-200 رو در سال داشته باشه. این درسته ؟
    بله فکر میکنم برای علوم سیاسی 60-70 هزار تا رو لااقل بشه. در دانشگاههای تاپ که خیلی بالاتر.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

به رشته و دانشگاه بستگی داره ولی در کل بله.
    من می خواستم اگه بشه در مورد این بستگی به دانشگاه کمی توضیح بدین. من می دونم که حقوق شروع استاد دانشگاه در رشته برق 80 تاست و وقتی پروفسور میشه (حدودا بعد از ده سال) حقوقش تا 150 تا در سال می رسه (اینا را خودتون قبلا گفته بودید ). این هم می دونم که حقوق استاد دانشگاه فقط از دانشگاه نیست و از پروژه هایی که می گیره هم هست. اما این که چقدر از پروژه ها در میارن را نمی دونم.

1) سطح دانشگاه چقدر در میزان پروژه هایی که میگیرن تاثیر داره؟ مثلا یک دانشگاه رنک 10 را با یک دانشگاه رنک 100 و یک دانشگاه رنک 1000 مقایسه کنید.

2) یک استادی که در دانشگاه رنک 1000 (داغون ) هم استاد باشه باز میتونه از کار ریسرچ پول دربیاره یا این که به یه همچین استاد و دانشگاهی پروژه نمیدن؟

3) میشه حدودی از میزان درآمدی که استادها از پروژه هاشون درمیارن را بگین. میدونم که به استاد ربط داره اما در رشته ای مثل برق (یا کامپیوتر) و مثلا در یک دانشگاه رنک 100 یک استاد در سال چقدر از پروژه هاش درمیاره؟ معمولا بعد از مثلا ده سال کار، این درآمدی که از پروژه هاشون درمیارن چقدر بیشتر میشه؟ (مثلا آقای haydar در سال 200 تا از پروژه هاش درمیاره اما هنوز اوایل کار است که در آینده بیشتر میشه البته ایشون در یک دانشگاه رنک تاپ هستن.) در مورد دانشگاه های لول پایین اطلاعی دارین؟ money1.gif

ApplyAbroad Guru

رنک دانشگاه مسلما تاثیر داره. دانشگاههای مشهور و پولدار طبعا حقوق های بهتری میدهند. البته من دوستانی هم داشته ام که در رشته های خوب مثل بیزینس در دانشگاههای متوسط با 100 هزار دلار و نظیر آن شروع کردند.

رقمهایی که من در آن تاپیک دیگر دادم بیشتر البته برای کانادا بود. در کانادا عموما استادها از پول پروژه نمیتوانند چیزی برای خودشان بردارند مگر بعنوان انجام مشاوره های صنعتی و آنهم در سطح خیلی محدود. گرنت های عمده دولتی در کانادا فقط میتواند خرج وسایل آزمایشگاهی یا فاند دانشجو یا هزینه کنفرانس و مانند آن بشود. دوستانی که در امریکا کار میکنند بهتر میتوانند درمورد درآمد پروژه ها نظر بدهند.

ApplyAbroad Guru

رنک دانشگاه مسلما تاثیر داره. دانشگاههای مشهور و پولدار طبعا حقوق های بهتری میدهند. البته من دوستانی هم داشته ام که در رشته های خوب مثل بیزینس در دانشگاههای متوسط با 100 هزار دلار و نظیر آن شروع کردند.

رقمهایی که من در آن تاپیک دیگر دادم بیشتر البته برای کانادا بود. در کانادا عموما استادها از پول پروژه نمیتوانند چیزی برای خودشان بردارند مگر بعنوان انجام مشاوره های صنعتی و آنهم در سطح خیلی محدود. گرنت های عمده دولتی در کانادا فقط میتواند خرج وسایل آزمایشگاهی یا فاند دانشجو یا هزینه کنفرانس و مانند آن بشود. دوستانی که در امریکا کار میکنند بهتر میتوانند درمورد درآمد پروژه ها نظر بدهند.
    البته این توضیح را هم اضافه کنم که بنده با روال دانشگاههای ایالت انتاریو آشنا هستم ولی فکرنمی کنم در بقیه استانهای کانادا هم تفاوت عمده ای داشته باشد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    من می خواستم اگه بشه در مورد این بستگی به دانشگاه کمی توضیح بدین. من می دونم که حقوق شروع استاد دانشگاه در رشته برق 80 تاست و وقتی پروفسور میشه (حدودا بعد از ده سال) حقوقش تا 150 تا در سال می رسه (اینا را خودتون قبلا گفته بودید ). این هم می دونم که حقوق استاد دانشگاه فقط از دانشگاه نیست و از پروژه هایی که می گیره هم هست. اما این که چقدر از پروژه ها در میارن را نمی دونم.

1) سطح دانشگاه چقدر در میزان پروژه هایی که میگیرن تاثیر داره؟ مثلا یک دانشگاه رنک 10 را با یک دانشگاه رنک 100 و یک دانشگاه رنک 1000 مقایسه کنید.

2) یک استادی که در دانشگاه رنک 1000 (داغون ) هم استاد باشه باز میتونه از کار ریسرچ پول دربیاره یا این که به یه همچین استاد و دانشگاهی پروژه نمیدن؟

3) میشه حدودی از میزان درآمدی که استادها از پروژه هاشون درمیارن را بگین. میدونم که به استاد ربط داره اما در رشته ای مثل برق (یا کامپیوتر) و مثلا در یک دانشگاه رنک 100 یک استاد در سال چقدر از پروژه هاش درمیاره؟ معمولا بعد از مثلا ده سال کار، این درآمدی که از پروژه هاشون درمیارن چقدر بیشتر میشه؟ (مثلا آقای haydar در سال 200 تا از پروژه هاش درمیاره اما هنوز اوایل کار است که در آینده بیشتر میشه البته ایشون در یک دانشگاه رنک تاپ هستن.) در مورد دانشگاه های لول پایین اطلاعی دارین؟ money1.gif
    سلام دوست عزیز
    این که گفتید شروع حقوق از 80 تاست ، بستگی به ایالت داره ، پیشنهاد شروع کار من که بلافاصله بعد از اتمام دوره پست داکم بود از چند تا دانشگاه رو براتون مینویسم ، البته این پیشنهادا مربوط به مواردیه که یادمه و البته چند سال پیشه که ممکنه مقداری کم و زیاد هم شده باشه ولی حدود کلیش همین حده ...
    دانشگاه های کالیفرنیا :
    کالیفرنیا جنوبی (دانشکده برق - 74 هزار) ؛ یو سی لس آنجلس ( دانشکده برق - 76 هزار) ؛ برکلی (دانشکده مهندسی پزشکی - 78 هزار) ؛ یو سی سن دیگو ( دانشکده مهندسی پزشکی - 78 هزار) ؛ کلتک (دانشکده مهندسی پزشکی - 78 هزار)
    دانشگاه های تگزاس :
    تگزاس آستین (دانشکده برق - 85 هزار) ؛ تگزاس ای اند ام ( دانشکده برق - 78 هزار ) ؛ رایس ( دانشکده برق - 91 هزار) ؛ تگزاس دالاس (برق - 85 هزار) ؛ تگزاس آرلینگتون ( مهندسی پزشکی - 84 هزار)
    دانشگاه های نیویورک :
    دانشگاه کلمبیا (برق - 110 هزار ) ؛ کرنل (مهندسی پزشکی - 102 هزار )
    سایر دانشگاه ها :
    گاتک ( مهندسی پزشکی - 82 هزار) ؛ بوستون (مهندسی پزشکی - 84 هزار) ؛ اوهایو استیت (برق - 68 هزار) ؛ دانشگاه آیووا (برق - 71 هزار) ؛ هاروارد(برق - لکچر - 86 هزار) ؛ جانز هاپکینز ( مهندسی پزشکی - لکچر - 82 هزار)
    و چند تا دیگه که دقیقاً یادم نیست ولی از اینا کمتر بودن ...
    اینکه شما در یک دانشگاه رنک پایین بتونید پروژه های سنگین بگیرید به خودتون مربوطه و این که دانشگاهتون در ایالت چه وضعیتی داشته باشه ، گیر آوردن یک پروژه در میسوری برای استاد یو میسوری خیلی راحت تر از گیر آوردن پروژه در کالیفرنیا برای من و امثال منه ...
    در کالیفرنیا استیت لس آنجلس با تعدادی از اساتید دوست هستم و بنا به شنیده هام سطح حقوقشون حدود 100 تاست (البته استادیار هستند و پروفسورهاشون حدود 130تا میگیرن) ، اساتید کالج ها هم در کالیفرنیا حدود 60 الی 110 میگیرند که البته وضعیت و کیفیت اونها هم کاملاً معلومه ...
    این که شما بتونید چقدر پروژه گیر بیارید به رزومه شما و بازاریابی و روابطتون بر می گرده ، ممکنه حتی شما بتونید در سال های اول (البته نه 2-3 ترم اول کارتون) تا 300-400 تا هم بسازید که نیاز به یک برنامه ریزی و تلاش خیلی زیادی داره ولی شدنیه ، در ضمن اینکه بتونید از دانشگاهی حدود 250 به بالا دانشجویی رو گیر بیارید که بتونه بهتون در اجرای پروژه های سودآور کمک کنه تقریباً محاله ...
    و مورد آخر اینکه برای انجام کار آکادمیک باید حوصله داشت و پول رو هدف قرار نداد ، وقتی کارتون به موقع و دقیق انجام بشه ، به تدریج موقعیت ها به سمتتون میاد ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

شرمنده من این همه سوالات ریز و مرتبط با موقعیت کاری می پرسم اما این پست هایی که در این ارتباط میزارم مورد پسند خیلی هاست و خیلی ها از این سوالاتم تشکر میکنن و البته از پاسخ های شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    گیر آوردن یک پروژه در میسوری برای استاد یو میسوری خیلی راحت تر از گیر آوردن پروژه در کالیفرنیا برای من و امثال منه ...
    میشه این جمله تون را کمی توضیح بدین؟ چرا این طوریه؟ در حالی که دانشگاه و ایالت شما خفن تر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    در ضمن اینکه بتونید از دانشگاهی حدود 250 به بالا دانشجویی رو گیر بیارید که بتونه بهتون در اجرای پروژه های سودآور کمک کنه تقریباً محاله ...
    یعنی واسه این که بشه از کار ریسرچ پول در آورد، پس باید حتما در یک دانشگاه رنک زیر 250 باشیم درسته؟ یعنی اگر از دانشگاه های رنک های 250 به بالا استاد بشیم، عملا درآمدمون فقط همون حقوق دانشگاه میشه و از درآمد ریسرچ خبری نیست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)