صفحه 1 از 51 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

پیش فرض فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

چه جیزهایی به نظرتون مهمترین فاکتورها برای پذیرش هستند؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : فاکتورهای مهم برای پذیرش گرفتن

در مورد دانشگاه‌های آمریکا به نظرم این فاکتورها مهمترین هستند:
    ۱. معدل لیسانس
    ۲. داشتن مقاله در کنفرانس‌های معتبر
    ۳. معدل فوق لیسانس
    ۴. نمره GRE
    ۵. توصیه نامه (Recommendation letter)
    ۶. داشتن سابقه کار مرتبط

سلام وحید جان می‌شه بگی‌ این فایل ورد رو اون درصدها از کجا برداشته شده و تا چه حد معتبره؟ آیا graduate office این رو زده بود؟
    ویرایش توسط sahand_a : November 26th, 2011 در ساعت 09:06 PM دلیل: پینگلیش
    فرقی نمی کند که گودال کوچک آبی باشی ، یا دریای بیکران ،
    زلال که باشی ، آسمان در توست.

در مورد دانشگاه هاي آمريكا سيستم يه مقداري بازه. يعني اگه شما يكي از شرايط رو هم در سطح پايين داشته باشي بقيه ميتونه اون رو جبران كنه. ولي در حالت كلي:
    ١: نمره تافل(براي گرفتن Admission از طريق معمولي براشون از بقيه مهمتره)
    ٢:نمره GRE و معدل و CV معمولا با همديگه بررسي ميشه
    ٣: اينكه Interest هاي شما چقدر به استاداي اونجا نزديك باشه
    ولي بازم ميگم كه ممكنه شما همه اينا رو هم نداشته باشي ولي به خاطر يه استاد پذيرش بگيري
    موفق باشي

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

والا همینطور که نوشته یه کار آماری بوده و من از یکی از سایتهای apply پیدا کردم و آماری بوده که از دانشگاههای مختلف جمع شده ولی من خودم تا حدودی به درصد هاش هم رسیدم. مهدی هم درست میگه apply مخصوصا واسه آمریکا قانونی نداره اگه از رزومه خوشش بیاد میتونید خیلی جلو بیفتید.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

اگه یکی همه فاکتورهایی که نوشته ای رو داشته باشه ولی معدلش 13_14 باشه بازم امیدی هست؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

بله چرا که نه باسایر فاکتورها میشه راحت جبرانش کرد
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

به نظرم این تایپک مهم کمی مهجور مونده
    کلا پذیرش فاکتورهای مختلفی داره که به سه دسته کلی تقسیم می شن
    1- صلاحیت های علمی شما شامل نمره ها و معدل نمره زبان تافل gre دادن مقاله سابقه پژوهشی ....مشکل این قسمت اینه که اکثرا دیر یادشون می افته که مثلا معدلشون رو سرپانگه دارن
    2- داشتن پول کافی برای اقدام کردن برای آزمون ها ترجمه مدارک آزاد کردن مدارک سربازی ثبت مقاله ها ....مشکل این قسمت که همیشگی هستش و با راه های همیشگی هم حل می شه مثل وام و دو در کردن و بابا پولداری
    3- توانایی ارتباط برقرار کردن نوشتن CV نوشتن SOP و بعضا Recom تعریف از خود و کمی هم غلو کردن مشکل این قسمت اینه که ما ایرانی ها دائما در حال غلو هستیم و چون می دونیم اون ها در همه حال این طوری نیستن حالا که باید غلو کنیم دست و پامون می لرزه تا اینکه کم کم عادی می شه و می تونیم خودمون رو نشون بدیم. شاید عده ای ناراحت بشن ولی جنبه مثبت غلو رو می گم که اگر شما از خودتون تعریف نکنید و کارهایی که کردید رو مو به مو نگید که اونها نمی دونن.
    HOPE, GIVES YOU WINGS

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    بله چرا که نه باسایر فاکتورها میشه راحت جبرانش کرد
    درود
    با چي جبران مي شه؟! اگر شما هم به اين درصد ها رسيدي كه بهتره همين حالا بريم دنبال يك كار خوب تو همين كشور بگرديم آخر عمري يه نوني واسه خوردن داشته باشيم!
    اون چيزي كه اينجا نوشته شده مي گه 60% تقريبا معدل مهمه!!! 6%gre و تافل و...! 10% مقاله(اعم از كنفرانس و isi و ...) چند تا مقاله isi بديم كه بشه اين 10% رو كه مي تونيم توش مانور بديم جلوي اون 60%!!!! bold كنه؟! به هر حال ممنونم آقا وحيد .
    من كاملا نااميدانه دارم تلاش مي كنم. ببينم چي مي شه دعا مي كنم كه واقعا پروسه پذيرش يخورده شانسي باشه . وگرنه اگر اين موارد به همين ترتيب و با همين اولويت و با همين نسبت ! اهميت باشند عقل حكم به تسليم مي ده.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

من سال آخر دکترام تو یه دانشگاه آمریکائی. تو این مدت زیاد دیدم (آخرین موردش 10 دقیقه پیش بود) که اساتید دانشگاهمون علاوه بر رزومه و ...، 2 منبع اطلاعاتی خیلی مهم برای تصمیم گیری در مورد پذیرش دارند: 1- توصیه اساتید و دانشجوهای ایرانی موجود در دانشگاه. 2- اطلاعات بخش انگلیسی ویکی پدیای دانشگاههای ایرانی. در مورد اول، بد نیست اگه یه ارتباطی به ایرانی های دپارتمانی که درخواست پذیرش می کنید داشته باشید. برای دومی، من متاسفم که اطلاعات ویکی حتی برای دانشگاههای خوب ایرانی اینقدر کمه. توصیم اینه که بچه های در حال گرفتن پذیرش قبل از رسیدن فصل پذیرش یه سری هم به ویکی پدیای داتشگاشون بزنند و آن را با اطلاعات موثق و جامع پر کنند.

صفحه 1 از 51 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)