صفحه 48 از 51 نخستنخست ... 3839404142434445464748495051 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

سلام من ارشد برق کنترل خوندم و کارشناسی کامپیوتر خونده بودم.معدل کارشناسیم ۱۶.۰۲ کامپیوتر آزاد خوندم و ارشد برق ۱۶.۳۶ غیرانتفاعی.نمره پایان نامه ۲۰ شد و از پایان نامه یک مقاله کنفرانس بین المللی دادم و میخوام دوتا زورنال هم بدم.سوالی که دارم اینکه اگر یک زورنال isc بدم و یک isi بهتره یا دوتا isi البته امیدی به این ندارم که مقاله اولم تو زورنال با ایمپکت خوب چاپ بشه ولی برای کار دوم تلاش میکنم جای خوب چاپ کنم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    سلام من ارشد برق کنترل خوندم و کارشناسی کامپیوتر خونده بودم.معدل کارشناسیم ۱۶.۰۲ کامپیوتر آزاد خوندم و ارشد برق ۱۶.۳۶ غیرانتفاعی.نمره پایان نامه ۲۰ شد و از پایان نامه یک مقاله کنفرانس بین المللی دادم و میخوام دوتا زورنال هم بدم.سوالی که دارم اینکه اگر یک زورنال isc بدم و یک isi بهتره یا دوتا isi البته امیدی به این ندارم که مقاله اولم تو زورنال با ایمپکت خوب چاپ بشه ولی برای کار دوم تلاش میکنم جای خوب چاپ کنم
    دسته بندی ISC ساخته و پرداختۀ آموزش عالی ایرانه و بیرون ایران چندان جایگاه نداره. شما سعی کن هر دو مقاله باکیفیت باشه و ترجیحا در ژورنال های ناشرانی چاپ بشه که اعتبار بین المللی دارند. مقاله در فرآیند پذیرش، عمدتاً برای "جلب نظر استاد آینده" استفاده میشه و خب هر چقدر مقاله باکیفیت تر و محل انتشارش هم معتبرتر باشه، ضریب موفقیت اپلیکنت هم بالاتر میره.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلا درمورد پذیرش برای دکتری رشته مدیریت من شنیدم خیلی سخت گیری بیشتره و به یه استاد مرتبط نیست و دپارتمان در موردش تصمیم میگیره و نمره gmat وIELTs بیشتری هم نسبت به مهندسی میخواد .من فوق مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی هستم لیسانسم هم همین بوده میتونم برای مستر مجدد برای رشته مهندسی صنایع اقدام‌کنم؟؟

پیش فرض پاسخ : فاکتورهای مهم برای پذیرش گرفتن

سلام به دوستای عزیز
    میخوام بدونم اینکه دانشگاه فراغت ما دولتی باشه یا مثلا آزاد تاثیری تو پذیرش داره ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط dashhamid68 نمایش پست ها
    سلام به دوستای عزیز
    میخوام بدونم اینکه دانشگاه فراغت ما دولتی باشه یا مثلا آزاد تاثیری تو پذیرش داره ؟
    بی تأثیر نیست اما این میزان تأثیر، در همۀ کشورها و دانشگاه ها و دانشکده ها به یک اندازه و البته قابل پیش بینی نیست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط dashhamid68 نمایش پست ها
    سلام به دوستای عزیز
    برا استرالیا و نروژ میدونم که بخوبی دانشگاه های ایرانو میشناسن.. نماینده های دانشگاه های استرالیا ایران میان و از جزئات آموزشی ایران خبر دارن. حتی یه استاد از استرالیا گفت که رنک دانشگاهت (آزاد) پایینه و شانسی برا فاند در این دانشگاه نداری (دانشگاه QUT). بعضیای دیگه هم غیر مستقیم گفتن. بعضی دانشگاه ها (مثل UNSW) هم نوع دانشگاه براش خیلی مهمه.

شنیدم (معتبر نیست، ممکنه درست نباشه): در استرالیا به دانشگاه های سراسری تهران (شریف، امیرکبیر، تهران، علم و صنعت، خواجه نصیر، تربیت مدرس) به معدل یه ضریب میدن (مثلن 1.1)، به سراسری شهرتان ها ضریب 1، و به دانشگاه های آزاد ضریب 0.9 (عددا حدودی هستن. فقط خواستم تاثیر نوع دانشگاه رو بگم).

برای دانشگاه NTNU هم میدونم که اینطوره.. معمولن اساتید از خود دانشجوهای ایرانی که اونجا هستن این مسئله رو می پرسن..

در کل فکر میکنم هرجا دانشجوی ایرانی باشه، اساتید با دانشگاه های ایران هم خود بخود آشنایی پیدا می کنن..

Babak
    نتیجه گیری
    انچه که قابل درک و صحیح است این است که به ترتیب
    انتخاب دانشگاه
    Resercher خوبی باشی
    داشتن ارتباط با استاد قبل و بعد پذیرش
    نمره تافل
    Gre
    Gpa معدل
    Recommend
    داشتن مقاله از پایان نامه یا پروژه لیسانس حتی مقاله داخلی
    Love. Lust. Laugh. Lie. Lose. Loss. Lessons. The “7L” that created “LIFE”

دوستان من فوق لیسانس منابع طبیعی صنایع چوب از آزاد کرج دارم
    معدلم هم 18 هست
    4 تا isi دارم نمره زبان آیلتس 6.5
    چند تا پوزیشن بود فرستادم
    استاداهای کانادا استرالیا و اروپا هم مکاتبه کردم ولی هنو هیچ جواب امیدوار کننده نگرفتم
    به نظر دوستان مشکل چیه؟ دانشگاهه؟ چون سابقه پژوهشیم بد نیست

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط persiastore نمایش پست ها
    دوستان من فوق لیسانس منابع طبیعی صنایع چوب از آزاد کرج دارم
    معدلم هم 18 هست
    4 تا isi دارم نمره زبان آیلتس 6.5
    چند تا پوزیشن بود فرستادم
    استاداهای کانادا استرالیا و اروپا هم مکاتبه کردم ولی هنو هیچ جواب امیدوار کننده نگرفتم
    به نظر دوستان مشکل چیه؟ دانشگاهه؟ چون سابقه پژوهشیم بد نیست
    سلام
    با این دو دپارتمان مکاتبه کردید؟ 1- 2
    یا امریکا مدنظر شما نیست؟ در کل شاید ایمیل خوب نمی نویسید یا پزیشن کم هست یا فیلد کاری شما خیلی با اینترست اساتید مطابقت نداره. موفق باشید

دوستان فعالیت هایی نظیر داوری ژورنالهای معتبر ISI و یا عضویت در ادیتوریال بورد و فعالیتهایی از این قسم یک ژورنال تاثیری در ادمیشن و گرفتن فاند و قانع کردن اساتید دارن؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)