تا اونجا که من امسال تحقیق کردم اولویت جهت پذیرش از دانشگاههای امریکا به ترتیب زیره:

1- سابقه کار پژوهشی مرتبط و مقالات معتبر
2- معدل کارشناسی و ارشد
3- GRE
4- تافل یا آیلتس
5- توصیه نامه های اساتید و SOP

اولویت اینا تا حدی در دانشگاههای مختلف متفاوت هست مثلاً در MIT نمره GRE اختیاری هستش اما در بعضی دیگه نمره GRE معیار اول پذیرشه اگه بپرسید خودشون توضیح میدن. دوم اینکه همه اینا با هم باید هماهنگ باشه مثلاً معدل 15 16 17 فرقی نمیکنه اما مثلاً 19 یه مزیته ... معدل 19 بدون مقاله معادل 16 با 2 مقاله معتبره حتی پایینتر ... 5 تا مقاله کنفرانس معادل 1 ای اس ای حتی پایینتر ... نمره زبان هم فقط و فقط نشون میده که این شخص اومد اینجا میتونه گلیم خودشو بکشه بیرون یا نه و مزیتی محسوب نمیشه ... جی آر ای هم اونا میدونن کشورهای غیر انگلیسی زبان روی این آزمونشون خیلی تاثیر میزاره پس فقط دنبال بخش کوانت باشید. توصیه نامه اگه از اساتید مطرح بین المللی باشه که خیلی تاثیر میزاره اما از اساتید معمولی که ما داریم 3 تا توصیه نامه 2 ریال نمی ارزه و فقط برای پر کردن پروندست و اونا دقیقاً میدونن که در آسیا زیاد عادلانه توصیه نامه نمینویسن و بیشتر احساسیه و رابطه ای ... اما SOP اگه متقاعد بشن به شما پذیرش بدن تازه میرن سروقتش اگه اهداف خوب و دلایل منطقی توش باشه شما پذیرش رو میگیری و در غیر اینصورت ممکنه شک کنن که بدن یا ندن ...

همچنین گرفتن فاند تحقیقی بسیار بستگی به استاد داره که قبلاً شما باهاش مکاتبه کرده و اوکی و گرفته باشین و در غیر اینصورت یه سری فاند دیگه هست مثل اسکالرشیپ که رقابتی هست و همه در نظر گرفته میشن و بیشتر بر اساس معدل و GRE هست همچنین بورس تدریسی که معمولاً به افرادی تعلق میگیره که 1- سابقه تدریس خوبی دارن 2- نمره زبان بالایی دارن مخصوصاً قسمت Speaking

امیدوارم موثر بوده باشه اگه جایی اشتباه کردم تصحیح کنید و اگه سوالی داشتین پ. خ. کیند که من دیه این طرفا نمیام. موفق باشید و خش.