نقل قول نوشته اصلی توسط applied نمایش پست ها
دوست عزیز اطلاعاته همه ما به ویژه خودم همیشه ناقص است چون ما آمار جامعی از کل اپلیکنت‌ها نداریم. همین ییل، من ۱ نفر رو میشناسم که الان استنفورد هستند و از ییل به خاطره جی‌آرای رجکت شدن، و شما هم حتما موردی شنیدین که در مورد ییل مطمئن هستید. حالا ممکن یهو چند تا پیدا بشه که بگه با جی‌آرای ۳۰۰ پذیرش گرفتم. این فرایند به شدت رندم هست و دانشکده به دانشکده، سال به سال، و حتا استاد به استاد عوض می‌شه.
در مورد TAMU and USC: همونطور که میدونید تعداد دوستان ایرانی‌ در هر ۲ اینها به شدت زیاد هست. شما با جامعه آماری خودتون میگید رو جی‌آرای حساس هستند. نکتهٔ جالب اینه که من اونایی که میشناسم همه جی‌آرای پایین ۴۰۰ دارن! تو TAMU حتا یکی‌ با جی‌آرای ۲۴۰ میشناسم که رشتهٔ برق قدرت PhD با Fund هست. آماری که من دارم فقط در مورد رشتهٔ برق هست. نمیدونم، شاید مکانیک یا بیو یا عمران۱۲۰۰ یا حتا ۱۳۰۰ بخوان. یا شایدم سال‌های اخیر تغییر کرده ملاکشون، چون آماری که من دارم همه مال دوستان ورودی ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ هست. بهترین کار اینه که آدم مستقیم با دانشجوهای الان اونجا در تماس باشه و ببین شنیدهاش درست هست یا نه.
خودم هم یکی از قربانیان نمره جی ار ای هستم. دوست دارم با وربال 300 شانس باشه. وربال من 380 هست و کوانتم 780! ولی نمیشه گرفت چکار میشه کرد. سال 2007-2008 خیلی قضیه فرق میکرد. دوستانی در فروم هستن که همه میشناسن با معدل های حدود 16-17 جی ار ای بین 1100-1250 هم از استنفورد هم جورجیاتک پذیرش فول فاند گرفتن البته در همون سالها! الان همه از خاورمیانه دارن فرار میکنن، ظرفیت دانشگاههای ایران زیاد شده و این باعث شده تعداد اپلیکنت های ایرانی و خاورمیانه ای خیلی زیاد شده باشه نسبت به اون سالها. نکته دیگر، رکود اقتصادی و کم شدن فاندها هست که نسبت به 2007-8، به سختی فرایند اپلای اضافه کرده. میشه یه سوال خصوصی بپرسم؟ شما الان امریکا تشریف دارید؟ کدوم دانشگاه و با چه رزومه ای گرفتید؟