نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
دوست عزیز هر ژورنالی که توی موسسه تامسون ایدکس بشه ISI نیست. همونطور که خودتم اشاره کردی یه سری از ژورنالها که عموما Open access هستن تحت عنوان Master Journals لیست شدن و فاقد ایمپکت فکتور هستن و طبیعتا ژورنال های که در Web of Sceince ایندکس میشن (موسوم به ISI) در اون لیست قرار نمیگیرن.
تامسون معیارهای خاص خودشو داره و همون طور که گفتید کاری به IF نداره. اما این لیست که گفتم شامل تمام ژورنال های شناخته شده رشته من هست و اکثریت اون ها رو هم اگه جست و جو کنید می بینیدIF هم دارن. بین این ژورنال ها، ژورنال های انتشارات Elsevier, Wiley, springer رو هم می شه دید. برای رشته شما هم باید همین طور باشه. تعداد ژورنال های دارای IF یا بدون IF رشته عمران خیلی بیشتر از 112 تاست اما تامسون این ها رو بهتر دونسته. مثلاً وقتی هیچ ژورنال ایرانی دارای IF تو این لیست نیست به هر حال این شبهه رو ایجاد می کنه که آیا فقط باید به IF توجه کرد. به هر حال من می خواستم بگم به جز IF می شه رو این لیست هم حساب باز کرد. چون واقعاً ژورنال های خوبی رو لیست کرده. اگه رشته خودتون هم رو نگاه کنید ژورنال های خوب رشته خودتون رو هم قائدتاً باید تو این لیست ببینید. البته اینکه گفتید open access هستند تعداد اندکی شون ممکنه این طور باشن نه همشون.