صفحه 11 از 51 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنعتی اصفهان

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

من نمی فهمم، معدل خوب یعنی چند؟؟؟؟؟؟ 20،19 واسه ارشد؟؟؟؟ آخه وقتی صنعتی اصفهان میانگین معدل ارشدش 17.1 توی رشته منه، من بشم 19؟؟؟؟

Junior Member

من نمی فهمم، معدل خوب یعنی چند؟؟؟؟؟؟ 20،19 واسه ارشد؟؟؟؟ آخه وقتی صنعتی اصفهان میانگین معدل ارشدش 17.1 توی رشته منه، من بشم 19؟؟؟؟
    17 معدل خوبیه. 18 معدل عالییه. طبیعتا هرچی بیشتر باشه بهتره. ولی همون 17 هم کافیه

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط soor98 نمایش پست ها
    معدل شما میره واسه رنکینگ! داخل خود آمریکا!
    اون چیزی که براشون مهمه جایگاه شما در ورودی خودتونه! نه معدلتون!
    در کارنامه رسمی ارائه شده توسط دانشگاه مواردی چون تعداد ورودی، رتبه معدل شما در ورودی، میانگین نفرات ورودی و... وجود داره که کمک می کنند اونها بتونند جایگاه شما را در هم سطح های خودتون پیدا کنند!

توی سایت USC فکر کنم اطلاعات دقیقش رو یکبار خوندم! اون چیزی که برای اونها مهمه میزان فعالیت شما در دانشگاه است نه صرف نمراتتون! چون سطح نمره دادن توی دانشگاههای مختلف متفاوته و نتیجتا معدل نمی تونه معیار خوبی باشه! همچنین در بعضی موارد رقابت در نمرات بالا بسیار شدیده! ببینید مثلا یک دانشگاه 2 تا شاگرد خفن داره و نفر سوم معدلش با اونها مثلا دو نمره فرق داره! حالا یک دانشگاه دیگه 5 تا از این نفرات داره و نتیجتا نفر سوم فاصله بسیار کمی با دونفر اول از نظر معدل داره! مسلمه که نفر سوم دانشگاه دوم قوی تر از نفر سوم دانشگاه اول عمل کرده و اونها این مطالب رو از روی کارنامه رسمی استخراج می کنند! نمره معدل شما خیلی ملاک نیست!

من حتی یکبار یک متنی رو داشتم می خوندم که گفته بود اگر انتهای کارنامه رسمی دانشگاه شما یکسری اطلاعات نباشه اون کارنامه رسمی محسوب نمیشه! تمام این اطلاعات برای این جور محاسبات پیش بینی شده اند!

ولی یک حساب سر انگشتی برای این مسئله نگاه کردن به رتبه معدل شما در مقایسه با تعداد کل نفرات ورودی هست! چون از روی این مسئله و میانگین معدل دانشکده به راحتی GPA قابل محاسبه است!

نقل قول نوشته اصلی توسط omiga نمایش پست ها
    معدل شما میره واسه رنکینگ! داخل خود آمریکا!
    اون چیزی که براشون مهمه جایگاه شما در ورودی خودتونه! نه معدلتون!
    در کارنامه رسمی ارائه شده توسط دانشگاه مواردی چون تعداد ورودی، رتبه معدل شما در ورودی، میانگین نفرات ورودی و... وجود داره که کمک می کنند اونها بتونند جایگاه شما را در هم سطح های خودتون پیدا کنند!

توی سایت USC فکر کنم اطلاعات دقیقش رو یکبار خوندم! اون چیزی که برای اونها مهمه میزان فعالیت شما در دانشگاه است نه صرف نمراتتون! چون سطح نمره دادن توی دانشگاههای مختلف متفاوته و نتیجتا معدل نمی تونه معیار خوبی باشه! همچنین در بعضی موارد رقابت در نمرات بالا بسیار شدیده! ببینید مثلا یک دانشگاه 2 تا شاگرد خفن داره و نفر سوم معدلش با اونها مثلا دو نمره فرق داره! حالا یک دانشگاه دیگه 5 تا از این نفرات داره و نتیجتا نفر سوم فاصله بسیار کمی با دونفر اول از نظر معدل داره! مسلمه که نفر سوم دانشگاه دوم قوی تر از نفر سوم دانشگاه اول عمل کرده و اونها این مطالب رو از روی کارنامه رسمی استخراج می کنند! نمره معدل شما خیلی ملاک نیست!

من حتی یکبار یک متنی رو داشتم می خوندم که گفته بود اگر انتهای کارنامه رسمی دانشگاه شما یکسری اطلاعات نباشه اون کارنامه رسمی محسوب نمیشه! تمام این اطلاعات برای این جور محاسبات پیش بینی شده اند!

ولی یک حساب سر انگشتی برای این مسئله نگاه کردن به رتبه معدل شما در مقایسه با تعداد کل نفرات ورودی هست! چون از روی این مسئله و میانگین معدل دانشکده به راحتی GPA قابل محاسبه است!
    شايد براي كسي كه از دانشگاه هاي امريكا فارغ التحصيل شده اين درست باشه كه اينقدر اطلاعات بدن كه بتونن همچين چيزايي رو هم استخراج كنن اما براي كسي كه از اينجا فارغ التحصيل شده عملا همچين محاسبه هايي محال ممكنه. شما حساب كنيد كه دانشگاه آزاد حاضر نبود حتي بگه من توي ورودي هاي خودمون نفر چندم شدم كه مبادا بتونم از اون تخفيف شهريه اي كه براي نفرات اول تا سوم در نظر گرفته شده بود استفاده كنم! چه برسه بخواد چيزي به ريزنمره ها اضافه كنه كه ايشون رتبه اش توي وروديها چقدر بوده و نسبت به كل در كجا قرار داشته.
    البته خوشحال ميشم اگر جايي اين مطالب رو خونديد و يادتونه بگيد و يا همون USC لينكشو بديد.

سلام _hamidreza

من مثل شما با معدل بالاتر و دانشگاه شايد بهتر و نمره تافل و جي آر اي نسبتا بهتر تقريبا از همه انتخاباي خوبم ريجكت شدم (حتي بدون فاند هم نگرفتم). من تافل 100 و جي آر اي 164 و 148 رايتينگ 4 و معدل 17 دانشگاه آزاد و معدل فوق 18 دانشگاه تهران بودم و چند تا مقاله احتمالا به كار نخور هم داشتم. سابقه پژوهشي هم بد نبود. رتبه ارشدم هم زير 10 بودم.
    ظاهرا شرايط رقابتي رشته ما خيلي خيلي سخت تر از بقيه رشته ها شده چون متقاضي هاي بيشتري داره.
    از دالاس و UCF و UGeorgia پذيرش بدون فاند گرفتم اما ديگه بقيه همه ريجكت شدم. متاسفم بگم كه ديگه اگر كسي ميخواد بره امريكا نبايد دنبال GRE متوسط باشه و بايد فكر 1350 و 1400 باشه كه بتونه بره يه جاي خوب و يا حتي متوسط. براي تاپ هايي مثل MIT هم احتمالا مدال المپياد لازمه شده. خوشبختانه من اصلا تون اون رنج رنك اپلاي هم نكردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط j_moghadasi نمایش پست ها
    سلام _hamidreza

من مثل شما با معدل بالاتر و دانشگاه شايد بهتر و نمره تافل و جي آر اي نسبتا بهتر تقريبا از همه انتخاباي خوبم ريجكت شدم (حتي بدون فاند هم نگرفتم). من تافل 100 و جي آر اي 164 و 148 رايتينگ 4 و معدل 17 دانشگاه آزاد و معدل فوق 18 دانشگاه تهران بودم و چند تا مقاله احتمالا به كار نخور هم داشتم. سابقه پژوهشي هم بد نبود. رتبه ارشدم هم زير 10 بودم.
    ظاهرا شرايط رقابتي رشته ما خيلي خيلي سخت تر از بقيه رشته ها شده چون متقاضي هاي بيشتري داره.
    از دالاس و UCF و UGeorgia پذيرش بدون فاند گرفتم اما ديگه بقيه همه ريجكت شدم. متاسفم بگم كه ديگه اگر كسي ميخواد بره امريكا نبايد دنبال GRE متوسط باشه و بايد فكر 1350 و 1400 باشه كه بتونه بره يه جاي خوب و يا حتي متوسط. براي تاپ هايي مثل MIT هم احتمالا مدال المپياد لازمه شده. خوشبختانه من اصلا تون اون رنج رنك اپلاي هم نكردم.
    دوست عزیز متاسفم از این موضوع.
    میشه بگید از چه دانشگاههای رد شدید؟
    به نظر من سی وی شما از هر نظر عالی هست!

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

شايد براي كسي كه از دانشگاه هاي امريكا فارغ التحصيل شده اين درست باشه كه اينقدر اطلاعات بدن كه بتونن همچين چيزايي رو هم استخراج كنن اما براي كسي كه از اينجا فارغ التحصيل شده عملا همچين محاسبه هايي محال ممكنه. شما حساب كنيد كه دانشگاه آزاد حاضر نبود حتي بگه من توي ورودي هاي خودمون نفر چندم شدم كه مبادا بتونم از اون تخفيف شهريه اي كه براي نفرات اول تا سوم در نظر گرفته شده بود استفاده كنم! چه برسه بخواد چيزي به ريزنمره ها اضافه كنه كه ايشون رتبه اش توي وروديها چقدر بوده و نسبت به كل در كجا قرار داشته.
    البته خوشحال ميشم اگر جايي اين مطالب رو خونديد و يادتونه بگيد و يا همون USC لينكشو بديد.
    گفتم اگر بگردید هست! خیلی از دانشگاهها حتی از شما برای این پروسه پول هم می گیرند! مثلا UTD رسما 50 دلار برای ارزیابی مدارک شما از تون پول می گیره! البته همه دانشگاهها این مسئله رو که Application Fee دقیقا برای چه چیزهایی هست ذکر نمی کتند! اما UTD کاملا ذکر می کنه که افرادی که ریز نمراتشون به زبانی غیر از انگلیس هست نیازمند ارزیابی مدارک هستند! حتی این مسئول ارزیابیشون 5، 6 تا ایمیل به من زد تا دقیق سر از کار ریزنمره من در بیاره! آخه یه واحدی رو دانشگاه از من قبول نکرد (راستشو بخوای خودم کاری کردم که یه واحد رو که میهمان گرفته بودم دوباره بردارم!) و از من به خاطر اون توضیح می خواست!
    در ضمن توی ریز نمره دانشگاه من (دانشگاه تبریز) این موارد قید شده! مال بقیه هم فکر کنم همین طور باشه! چون اگر نباشه اون ریز نمره عملا چیز بدرد نخوریه!

البته گفتم این ها تنها در ریز نمره رسمی لحاظ میشه وگرنه در ریز نمره ای که آموزش دانشکده میده چنین اطلاعاتی نیست! اما اگر در ریز نمره رسمی دانشگاه که آموزش دانشگاه میده شما چنین چیزی نیست بهتره ازشون پرس و چو کنید!

فکر می کنم اگر در مورد Transcript Evaluation Process بگردید اطلاعات مورد نظر رو ببینید!

نقل قول نوشته اصلی توسط abraham66 نمایش پست ها
    دوست عزیز متاسفم از این موضوع.
    میشه بگید از چه دانشگاههای رد شدید؟
    به نظر من سی وی شما از هر نظر عالی هست!
    بله از تمام انتخاباي خوبم حتي بدون فاند هم نگرفتم: USC و UCI و UCSD و Vanderbilt و Purdue حتي SFU
    جالبه كه توي USC و UCI و UCSD و Purdue همه استاد پيدا كرده بودم كه گفته بودن اپلاي كن (بدون جواب تمپليتي) اگرچه حاضر هم نشدن بدون اپلاي در مورد رزومه ام صحبت كنن و بعد از اپلاي هم صرفا گفتن كه بررسي ميكنيم و از اين حرفا... فقط استاد UCSD توي همشون خيلي تحويل گرفت ولي آخرش گفت كه رزومه ات و ... خيلي خوبه اما دانشگاه بدون فاند به كسي پذيرش نميده و متاسفانه بودجه امون محدودتر از اونيه كه بتونيم امسال به شما پذيرش بديم.USC هم كه انتظار داشتم ديگه بدون فاند بده كه اونم نداد.
    York و GMU هنوز جواب ندادن و ميخوام هم كه ديگه ندن! NJIT هم كه رسما مداركم رو گم كرد, فكر كنم به جاي اين علاقلانه بود كه UTA اپلاي ميكردم.
    ديگه قبول كنيد كه پايينتر از جورجيا اپلاي كردن هم يه كم غيرعاقلانه بود. من هنوزم فكر ميكنم كه رشته كامپيوتر يه جورايي فرق كرده شرايطش. توي همين نتايج پذيرش ديدم كه اكثر بچه ها EE جاهاي خوب پذيرش با فاند گرفتن. حتي يكي با جي آر اي كمتر از همين UCI هم گرفته بود. فكر كنم كامپيوتري ها براي سال بعد بايد يه تلاش بيشتري داشته باشن.

براي اون دوستمون هم بگم كه من هم از دانشگاه تهران ريزنمره گرفتم و هم دانشگاه آزاد, هيچ كدوم از اون مواردي كه گفتيد در مورد رتبه و ... توش نبود. البته ارزيابي ريزنمره ها جزو كارهاي دانشگاه هست, اما بعيد ميدونم بشه رتبه و ... رو از توش استخراج كرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

براي اون دوستمون هم بگم كه من هم از دانشگاه تهران ريزنمره گرفتم و هم دانشگاه آزاد, هيچ كدوم از اون مواردي كه گفتيد در مورد رتبه و ... توش نبود. البته ارزيابي ريزنمره ها جزو كارهاي دانشگاه هست, اما بعيد ميدونم بشه رتبه و ... رو از توش استخراج كرد.
    متاسفانه الان اسکنرم وصل نیست!

ولی مال من که هم رتبه معدل داره، هم میانگین معدل، هم میانگین واحد گذرانده شده برای کل ورودی! هم تعداد کل ورودی، هم میانگین معدل موضوعی (دروس عمومی، اختصاصی، کارورزی، پایان نامه، پایه و...) همچنین میانگین و معدل ترمیک هم داره! حالا من نمی دونم چطور شماها می گید نداره!

مسلما این چیزی نیست که فقط دانشگاه من بده! صد در صد استاندارد وزارت علوم هست! چون داشنکده من به ما نمودار پیشرفت نسبت به کل ورودی می داد که از روی اون سه سوته میشد GPA در آورد ولی من هر چی بهشون گفتم توی کارنامه ام هم اون رو لحاظ کنند گفتند این فرمت وزارت خونه است و نمیشه چیزی بهش افزود!
    البته می گم اینها هیچ کدوم توی ریز نمره غیر رسمی نیست! ولی ریز نمره رسمی همه این موراد رو باید بدون نقص داشته باشه!

بابا یکم منطقی فقط فکر کنید می بینید که ریز نمره بدون اطلاعات از وضعیت بقیه دانشگاه اصلا یه برگه بی ارزشه! به چه دردش می خوره اون دانشگاه بدونه که شما چه نمره ای گرفتید وقتی نمی دونه سیستم نمره دهی رو چه حسابیه! هر آدمی این رو می دونه که توی یک دانشگاه نمره ها بالا و توی یک دانشگاه نمره ها پایین تر رده بندی میشه! مثلا من این رو می دونم که صنعتی اصفهان پوست می کند! معدل بالای 14 یک معدل خوب محسوب میشد! قرار باشه که یکی که اونجا درس خونده با دانشگاه ما که معدل 17.30 هم برای ورودی ما داشت رقابت کنه که در جا اون بشر رو اوت می کنند! این حرف هیچ رقمه منطقی نیست ولی من باز می گردم اون نوشته رو پیدا می کنم که شرایط یک نمره رسمی رو اعلام کرده بود!

Junior Member

متاسفانه الان اسکنرم وصل نیست!

ولی مال من که هم رتبه معدل داره، هم میانگین معدل، هم میانگین واحد گذرانده شده برای کل ورودی! هم تعداد کل ورودی، هم میانگین معدل موضوعی (دروس عمومی، اختصاصی، کارورزی، پایان نامه، پایه و...) همچنین میانگین و معدل ترمیک هم داره! حالا من نمی دونم چطور شماها می گید نداره!

مسلما این چیزی نیست که فقط دانشگاه من بده! صد در صد استاندارد وزارت علوم هست! چون داشنکده من به ما نمودار پیشرفت نسبت به کل ورودی می داد که از روی اون سه سوته میشد GPA در آورد ولی من هر چی بهشون گفتم توی کارنامه ام هم اون رو لحاظ کنند گفتند این فرمت وزارت خونه است و نمیشه چیزی بهش افزود!
    البته می گم اینها هیچ کدوم توی ریز نمره غیر رسمی نیست! ولی ریز نمره رسمی همه این موراد رو باید بدون نقص داشته باشه!

بابا یکم منطقی فقط فکر کنید می بینید که ریز نمره بدون اطلاعات از وضعیت بقیه دانشگاه اصلا یه برگه بی ارزشه! به چه دردش می خوره اون دانشگاه بدونه که شما چه نمره ای گرفتید وقتی نمی دونه سیستم نمره دهی رو چه حسابیه! هر آدمی این رو می دونه که توی یک دانشگاه نمره ها بالا و توی یک دانشگاه نمره ها پایین تر رده بندی میشه! مثلا من این رو می دونم که صنعتی اصفهان پوست می کند! معدل بالای 14 یک معدل خوب محسوب میشد! قرار باشه که یکی که اونجا درس خونده با دانشگاه ما که معدل 17.30 هم برای ورودی ما داشت رقابت کنه که در جا اون بشر رو اوت می کنند! این حرف هیچ رقمه منطقی نیست ولی من باز می گردم اون نوشته رو پیدا می کنم که شرایط یک نمره رسمی رو اعلام کرده بود!
    حق با شماست دوست عزیز. درج موقعیت شما نسبت به سایر دانشجو ها یک فاکتور بسیار مهم در ریز نمرات است. ولی من از دانشگاه امیرکبیر ریز نمرات رسمی ام رو گرفتم و درش هیچ چیزی به جز نمرات، معدل ترم، معدل کل، واحد های افتاده ترم و کل واحد های افتاده نبود.همون رو به تایید وزارت علوم فرستادم و ارسال کردم. پذیرش هم گرفتم. تموم شد رفت

خب هر دانشگاهی برای خودش فرمتی دارد و این طور نیست که از وزارت علوم تبعیت کنند. من توی وزارت علوم که دقت کردم کارنامه همه بچه ها با هم فرق می کرد. خب یکی می زنه موقعیت دانشجو رو که چه بهتر. یکی هم نمی زنه کاریش نمی شه کرد. صد البته تمام دانشگاه ها بخش بررسی مدارک دارند و آن ها کاملا با فرمت صادر شده نمرات آشنا اند. مثلا قطعا می دانند که دانشجویان دانشگاه X ریز نمراتشون چه شکلی است. پس جای نگرانی ندارد

شاد باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)