صفحه 12 از 51 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Senior Member سپهر آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

تو دانشگاه آزاد هم از این خبرا نیست. ریز نمرات فقط نمره توشه و هیچ حرفی از بقیه نیست!

شما دانشجوی کدام دانشگاه بودی/هستی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط omiga نمایش پست ها
    متاسفانه الان اسکنرم وصل نیست!

ولی مال من که هم رتبه معدل داره، هم میانگین معدل، هم میانگین واحد گذرانده شده برای کل ورودی! هم تعداد کل ورودی، هم میانگین معدل موضوعی (دروس عمومی، اختصاصی، کارورزی، پایان نامه، پایه و...) همچنین میانگین و معدل ترمیک هم داره! حالا من نمی دونم چطور شماها می گید نداره!

مسلما این چیزی نیست که فقط دانشگاه من بده! صد در صد استاندارد وزارت علوم هست! چون داشنکده من به ما نمودار پیشرفت نسبت به کل ورودی می داد که از روی اون سه سوته میشد GPA در آورد ولی من هر چی بهشون گفتم توی کارنامه ام هم اون رو لحاظ کنند گفتند این فرمت وزارت خونه است و نمیشه چیزی بهش افزود!
    البته می گم اینها هیچ کدوم توی ریز نمره غیر رسمی نیست! ولی ریز نمره رسمی همه این موراد رو باید بدون نقص داشته باشه!

بابا یکم منطقی فقط فکر کنید می بینید که ریز نمره بدون اطلاعات از وضعیت بقیه دانشگاه اصلا یه برگه بی ارزشه! به چه دردش می خوره اون دانشگاه بدونه که شما چه نمره ای گرفتید وقتی نمی دونه سیستم نمره دهی رو چه حسابیه! هر آدمی این رو می دونه که توی یک دانشگاه نمره ها بالا و توی یک دانشگاه نمره ها پایین تر رده بندی میشه! مثلا من این رو می دونم که صنعتی اصفهان پوست می کند! معدل بالای 14 یک معدل خوب محسوب میشد! قرار باشه که یکی که اونجا درس خونده با دانشگاه ما که معدل 17.30 هم برای ورودی ما داشت رقابت کنه که در جا اون بشر رو اوت می کنند! این حرف هیچ رقمه منطقی نیست ولی من باز می گردم اون نوشته رو پیدا می کنم که شرایط یک نمره رسمی رو اعلام کرده بود!
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

مسلما این چیزی نیست که فقط دانشگاه من بده! صد در صد استاندارد وزارت علوم هست! چون داشنکده من به ما نمودار پیشرفت نسبت به کل ورودی می داد که از روی اون سه سوته میشد GPA در آورد ولی من هر چی بهشون گفتم توی کارنامه ام هم اون رو لحاظ کنند گفتند این فرمت وزارت خونه است و نمیشه چیزی بهش افزود!
    البته می گم اینها هیچ کدوم توی ریز نمره غیر رسمی نیست! ولی ریز نمره رسمی همه این موراد رو باید بدون نقص داشته باشه!
    شما با این اطلاعات ناقص چرا نظر کلی و قطعی می دید؟ اگر چهار تا کارنامه از دانشگاه های مختلف دیده باشید می بینید که خیلی از دانشگاه های ایران چه سراسری چه آزاد تو ریزنمرات رسمی هم رتبه و میانگین کل رو نمی زنن. پست های بالایی رو بخونید... منم خودم که دانشگاه لیسانس اینها رو نداشت ولی فوق داشت.

من هم می گم رتبه در دانشکده خیلی خیلی مهمه و اگر باشه بهتره، ولی وقتی خیلی از دانشگاه ها این رو ندارند، شما چطوری می گید اینها فاقد ارزش هست برای دانشگاه های خارج؟!! یعنی این همه آدم این همه دانشگاه مختلف اپلای می کنند همه کارنامه هاشون رتبه و میانگین کل داشته؟ 100% جواب نه هست... و شما با این اطلاعاتتون دارید افراد تازه کار و بی اطلاعات رو گمراه می کنید. لطفاً این کار رو نکنید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

ولی مال من که هم رتبه معدل داره، هم میانگین معدل، هم میانگین واحد گذرانده شده برای کل ورودی! هم تعداد کل ورودی، هم میانگین معدل موضوعی (دروس عمومی، اختصاصی، کارورزی، پایان نامه، پایه و...) همچنین میانگین و معدل ترمیک هم داره! حالا من نمی دونم چطور شماها می گید نداره!

!
    نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    شما با این اطلاعات ناقص چرا نظر کلی و قطعی می دید؟ اگر چهار تا کارنامه از دانشگاه های مختلف دیده باشید می بینید که خیلی از دانشگاه های ایران چه سراسری چه آزاد تو ریزنمرات رسمی هم رتبه و میانگین کل رو نمی زنن. پست های بالایی رو بخونید... منم خودم که دانشگاه لیسانس اینها رو نداشت ولی فوق داشت.

من هم می گم رتبه در دانشکده خیلی خیلی مهمه و اگر باشه بهتره، ولی وقتی خیلی از دانشگاه ها این رو ندارند، شما چطوری می گید اینها فاقد ارزش هست برای دانشگاه های خارج؟!! یعنی این همه آدم این همه دانشگاه مختلف اپلای می کنند همه کارنامه هاشون رتبه و میانگین کل داشته؟ 100% جواب نه هست... و شما با این اطلاعاتتون دارید افراد تازه کار و بی اطلاعات رو گمراه می کنید. لطفاً این کار رو نکنید.
    سلام.
    کاملا درسته.
    دوستمون omiga خیلی شانس آوردید که توی کارنامتون همچین اطلاعاتی هست. به خاطر اینکه الان کل مشکلاتی که توی پروسه اپلای داره برای من پیش میاد به خاطر همین هست. بنده فارغ التحصیل دانشگاه سراسری هستم و ریز نمره ای که به من دادن به جز نمره ی درسام و معدل کل اطلاعات به درد بخور دیگه ای نداره. حالا اون دانشگاهی که میخواد مدارک منو بررسی کنه متوجه نمیشه که اگه من یه درس تخصصیمو شدم 14 معدل این درس تو دانشگاه ما 11.5 هست یا معدل کل دپارتمان ما 13-14 هست.و این برای من فاجعست ،
    درضمن ریز نمره رسمی هم هست. انقدر رسمی که چون روزانه بودم برای گرفتن همون دو برگ نمره حدود 1.5 ملیون تقدیم دانشگاه کردم !!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

OK!
    آقا چند نر به یه نفر! گناه دارما!

نقل قول نوشته اصلی توسط kmellati نمایش پست ها
    حق با شماست دوست عزیز. درج موقعیت شما نسبت به سایر دانشجو ها یک فاکتور بسیار مهم در ریز نمرات است. ولی من از دانشگاه امیرکبیر ریز نمرات رسمی ام رو گرفتم و درش هیچ چیزی به جز نمرات، معدل ترم، معدل کل، واحد های افتاده ترم و کل واحد های افتاده نبود.همون رو به تایید وزارت علوم فرستادم و ارسال کردم. پذیرش هم گرفتم. تموم شد رفت

خب هر دانشگاهی برای خودش فرمتی دارد و این طور نیست که از وزارت علوم تبعیت کنند. من توی وزارت علوم که دقت کردم کارنامه همه بچه ها با هم فرق می کرد. خب یکی می زنه موقعیت دانشجو رو که چه بهتر. یکی هم نمی زنه کاریش نمی شه کرد. صد البته تمام دانشگاه ها بخش بررسی مدارک دارند و آن ها کاملا با فرمت صادر شده نمرات آشنا اند. مثلا قطعا می دانند که دانشجویان دانشگاه X ریز نمراتشون چه شکلی است. پس جای نگرانی ندارد

شاد باشید
    بله! فرمایش شما کاملا متین است! اما من فکر می کردم وزارت علوم برای این بخشنامه باید داشته باشه! چون میگم اگه دستشون خیلی باز بود اون نمودارهایی که توی کارنامه داخلی ما بود رو هم می گذاشتند بد نبود! ولی اون طرف اونجا به من گفت که نمیشه این رو اضافه کنیم! یه چیزایی تو تریپ مملکت قانون داره و...!
    ما هم شاد بودیم گفتیم چه عجب بالاخره یکجا قانونمند شده خدا رو شکر شکمون برطرف شد!

قربان شما!
    موفق باشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    تو دانشگاه آزاد هم از این خبرا نیست. ریز نمرات فقط نمره توشه و هیچ حرفی از بقیه نیست!

شما دانشجوی کدام دانشگاه بودی/هستی؟
    والا من اطلاعاتم خیلی کم بوده و اینجوری که دوستان اعتراض کردند فهمیدم دانشگاههای دولتی هم زیاد از این رویه پیروی نکردند چه برسه به دانشگاه آزاد که سیستمش کلی از سیستم این یکیا بازتره و حق دستکاریش بیشتر!

خدا بیامرزه دوره دانشجویی مون رو! خیلی وقت پیش بود!
    من دانشجوی دانشگاه تبریز بودم!

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها

عزیز من حکم قطعی ندادم که! گفتم یادمه توی یک نوشته ای خونده بودم که ریز نمره باید شرایطی داشته باشه تا قانونی حساب شه! اونم گفتم توی سایت یک دانشگاه دیده بودم و متاسفانه چون امسال بعد از 2 سال دوباره دارم اپلای می کنم کاملا این اطلاعات یادم رفته! ولی اگه دوباره دیدمش حتما یک لینک توی فروم می گذارم! راستی شاید اون قانون فقط برای اون دانشگاه معتبر باشه! من مطمئن نیستم!

نقل قول نوشته اصلی توسط stud2012 نمایش پست ها
    سلام.
    کاملا درسته.
    دوستمون omiga خیلی شانس آوردید که توی کارنامتون همچین اطلاعاتی هست. به خاطر اینکه الان کل مشکلاتی که توی پروسه اپلای داره برای من پیش میاد به خاطر همین هست. بنده فارغ التحصیل دانشگاه سراسری هستم و ریز نمره ای که به من دادن به جز نمره ی درسام و معدل کل اطلاعات به درد بخور دیگه ای نداره. حالا اون دانشگاهی که میخواد مدارک منو بررسی کنه متوجه نمیشه که اگه من یه درس تخصصیمو شدم 14 معدل این درس تو دانشگاه ما 11.5 هست یا معدل کل دپارتمان ما 13-14 هست.و این برای من فاجعست ،
    درضمن ریز نمره رسمی هم هست. انقدر رسمی که چون روزانه بودم برای گرفتن همون دو برگ نمره حدود 1.5 ملیون تقدیم دانشگاه کردم !!!!!
    آقا خیلی ممنون!
    چه عجب ما یک جا شانس آوردیم!
    یه ریزه امیدوار شدم شاید توی صف شانس اون ته مه ها یه فسقل جایی واسه ما هم گذاشته بودند!

راستی خداییش اون پوله واقعا پول زور بود! بالاخص مال من!
    من یه ترم میهمان گرفته بودم و کل پول اون ترم رو به دانشگاه مقصد داده بودم بعد موقع آزاد کردن مدارک گفتند این توی سیستم لحاظ نمیشه باید بابت اون ترمت هم پول بدی!
    گفتم یعنی چه! گفت سیستم این مهمان بودن رو نمی فهمه یا باید بری وزارت علوم نامه بگیری بیای ما توی پاچه سیستم بکنیم یا نه پول رو بپردازی! ما هم که از قوانین کشوری و لشکری این مملکت اطمینان کامل حصولیده بودیم گفتیم ما را به خیر و شما رو به سلامت نخواستیم! ولی خداییش هنوزم داغم!

ApplyAbroad Guru

بابا یکم منطقی فقط فکر کنید می بینید که ریز نمره بدون اطلاعات از وضعیت بقیه دانشگاه اصلا یه برگه بی ارزشه! به چه دردش می خوره اون دانشگاه بدونه که شما چه نمره ای گرفتید وقتی نمی دونه سیستم نمره دهی رو چه حسابیه! هر آدمی این رو می دونه که توی یک دانشگاه نمره ها بالا و توی یک دانشگاه نمره ها پایین تر رده بندی میشه! مثلا من این رو می دونم که صنعتی اصفهان پوست می کند! معدل بالای 14 یک معدل خوب محسوب میشد! قرار باشه که یکی که اونجا درس خونده با دانشگاه ما که معدل 17.30 هم برای ورودی ما داشت رقابت کنه که در جا اون بشر رو اوت می کنند! این حرف هیچ رقمه منطقی نیست ولی من باز می گردم اون نوشته رو پیدا می کنم که شرایط یک نمره رسمی رو اعلام کرده بود!
    نه دانشگاههای ایرانی و نه دانشگاههای خارجی بطور معمول این اطلاعات را در ریزنمرات رسمی نمیگذارند. مورد دانشگاه شما قطعا جزو استثناهای معدود بوده است. ریزنمرات بدون این اطلاعات هم کاملا معتبر است.

Senior Member esf11 آواتار ها

دانشگاهه من همه این مواردی که دوستمون اشاره کرد را داره. صنعتی اصف. معدل خودتو، دانشگاه و دانشکده و گرایش و معدل درسای اختصاصی و عمومی و پایه و پروژه و غیره. ما ساله اول که رفتیم معدل دانشگاه 12.8 بود (فک کننننننننننن. رییس دانشگاه اومد تو تلویزیون گف ما افتخار میکنیم معدله دانشگاهمون 12.8 lol یکی نبود بگه باید افتخارم کنی که درصد بالایه خودکشی هم داره دانشگاه. ترمی 3 4 تا. خودزنیم که بماند. هرکی را میدیدی زمانه امتحانا رگ دستش را چسب زده بود lol). بعد یدفه سیاست های باحال از آخره ساله سومه ما در نظر گرفتن معدل داشگاه شد 14.3. فقط ما ضرر کردیم که 6 ترم با معدل دانشگاهه 12.8 داشتیم سعی میکردیم دوام بیاریم!!!! (حالا فرض کن من 1 ترم شدم 18.1. با اختلافه فاحشی شاگرد اول شدم. هه هه هه. گرچه معدله 12.8 هم داشتم )
    توی برگه خاصیم نیس. توی همون صفحه پشت و روی ریزنمرست. هم به فارسی هم به انگلیسی هم بهت میدن. بنیان گذاره صنعتی اصف همه چیزش (از چگونگی ساختن دانشکده ها تا ارایه دروس و اینا) کپیه ام.آی.تی آمریکا بوده. فک کنم این مدل ریز نمره زدنم از اونا کپی کردن.
    ویرایش توسط ariaie : May 18th, 2012 در ساعت 10:09 PM

آقا شما چقدر وضعیتت شبیه من بوده. شهید بهشتی هم همین وضعیت رو که میگی داشت بلکه بدتر. من اون موقع میرفتم شریف پیش دوستام، میگفتند اینجا استادا میدونند که همه دانشجوها اپلای میکننند بنابران معدلشون رو داغون نمیکنند. فنی تهران هم به همین ترتیب بود. اما دانشگاه بهشتی و امیرکبیر در رشته کامپیوتر خیلی بد نمره میدادند. میانگین معدل هم ورودی های من 13.7 بود و من معدلم 15.2. نفر 9 گرایش هم شدم و خوابهایی برای خودمون میدیدیم ولی ولی ولییییییییییی میشه اینا رو به ادمیشن کامیتی فهموند؟ من حتی توی SOP به این مساله اشاره کردم و امیدداشتم قانع بشن که بابا دانشگاه تا دانشگاه توی ایران فرق میکنه نمره دادنشون ولی زهی خیال باطل.
    ببینید دوستان برید یه دانشگاه غیر انتفاعی (آزاد هم نه) یه معدل 18 به بالا بیارید. بعدا میبینید چجوری فاند و پذیرش سرازیر میشه (حالا از دانشگاه تاپ تن یا تاپ تونتی نه ولی زیر 50 آمریکاش با من )
    من امسال اپلای کردم و میتونید شرحی از ماوقع رو در اینجا و ایضا در اینجا مطالعه بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    دانشگاهه من همه این مواردی که دوستمون اشاره کرد را داره. صنعتی اصف. معدل خودتو، دانشگاه و دانشکده و گرایش و معدل درسای اختصاصی و عمومی و پایه و پروژه و غیره. ما ساله اول که رفتیم معدل دانشگاه 12.8 بود (فک کننننننننننن. رییس دانشگاه اومد تو تلویزیون گف ما افتخار میکنیم معدله دانشگاهمون 12.8 lol یکی نبود بگه باید افتخارم کنی که درصد بالایه خودکشی هم داره دانشگاه. ترمی 3 4 تا. خودزنیم که بماند. هرکی را میدیدی زمانه امتحانا رگ دستش را چسب زده بود lol). بعد یدفه سیاست های باحال از آخره ساله سومه ما در نظر گرفتن معدل داشگاه شد 14.3. فقط ما ضرر کردیم که 6 ترم با معدل دانشگاهه 12.8 داشتیم سعی میکردیم دوام بیاریم!!!! (حالا فرض کن من 1 ترم شدم 18.1. با اختلافه فاحشی شاگرد اول شدم. هه هه هه. گرچه معدله 12.8 هم داشتم )
    توی برگه خاصیم نیس. توی همون صفحه پشت و روی ریزنمرست. هم به فارسی هم به انگلیسی هم بهت میدن. بنیان گذاره صنعتی اصف همه چیزش (از چگونگی ساختن دانشکده ها تا ارایه دروس و اینا) کپیه ام.آی.تی آمریکا بوده. فک کنم این مدل ریز نمره زدنم از اونا کپی کردن.

خلاصه و به جهت تنویر افکار عمومی آیندگان: معدل با فاصله بسیار زباد مهممممممممممممممترین فاکتوره. هیچ چیز (دقیقا هیچ چیز منجمله زبان/جی-آر-ای/مقاله/سابقه کار) جبرانش نمیکنه. هیچ چیز نمیتونه اثرش رو کم کنه. دانشگاه Xو Y برای خارجی ها توی ایران تفاوتی نداره (به جز شریف و تهران) پس بیخود دلخوش به دانشگاهتون و اسم و رسمش نباشید. مقاله حتی ISI وقتی معدل قوی داشته باشید برای ادمیشن کامیتی جذابه در غیر اینصورت اگر نکته منفی نباشه مثبتم نخواهد بود.
    ویرایش توسط ariaie : May 18th, 2012 در ساعت 10:10 PM

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_in_abroad نمایش پست ها
    آقا شما چقدر وضعیتت شبیه من بوده. شهید بهشتی هم همین وضعیت رو که میگی داشت بلکه بدتر. من اون موقع میرفتم شریف پیش دوستام، میگفتند اینجا استادا میدونند که همه دانشجوها اپلای میکننند بنابران معدلشون رو داغون نمیکنند. فنی تهران هم به همین ترتیب بود. اما دانشگاه بهشتی و امیرکبیر در رشته کامپیوتر خیلی بد نمره میدادند. میانگین معدل هم ورودی های من 13.7 بود و من معدلم 15.2. نفر 9 گرایش هم شدم و خوابهایی برای خودمون میدیدیم ولی ولی ولییییییییییی میشه اینا رو به ادمیشن کامیتی فهموند؟ من حتی توی SOP به این مساله اشاره کردم و امیدداشتم قانع بشن که بابا دانشگاه تا دانشگاه توی ایران فرق میکنه نمره دادنشون ولی زهی خیال باطل.
    ببینید دوستان برید یه دانشگاه غیر انتفاعی (آزاد هم نه) یه معدل 18 به بالا بیارید. بعدا میبینید چجوری فاند و پذیرش سرازیر میشه (حالا از دانشگاه تاپ تن یا تاپ تونتی نه ولی زیر 50 آمریکاش با من )
    من امسال اپلای کردم و میتونید شرحی از ماوقع رو در اینجا و ایضا در اینجا مطالعه بفرمایید.

خلاصه و به جهت تنویر افکار عمومی آیندگان: معدل با فاصله بسیار زباد مهممممممممممممممترین فاکتوره. هیچ چیز (دقیقا هیچ چیز منجمله زبان/جی-آر-ای/مقاله/سابقه کار) جبرانش نمیکنه. هیچ چیز نمیتونه اثرش رو کم کنه. دانشگاه Xو Y برای خارجی ها توی ایران تفاوتی نداره (به جز شریف و تهران) پس بیخود دلخوش به دانشگاهتون و اسم و رسمش نباشید. مقاله حتی ISI وقتی معدل قوی داشته باشید برای ادمیشن کامیتی جذابه در غیر اینصورت اگر نکته منفی نباشه مثبتم نخواهد بود.
    آره دوسته عزیزم. شرح حاله بنده را هم شما بخونید تا به درده هم بسوزیم. lol
    تجربیاته آمریکایه من :
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...86%D8%AF/page4
    پسته 33
    سرنوشته من در اراسموس:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...-Mundus/page80
    پست 794 (پارسال 20 تا فول اسکالر میگرفتن. ماهی 1000 یورو هم میدادن بشون. امسال شده 8 تا که فقط 4 تاش فوله و 4 تاش هفه. یعنی دیگه استیپند نداره 1000 تا رو و فقط شهریه نمیدی و بیمه داری)
    حالا باز خدا رو شکر از آلمان پذیرش دارم. ایتالیا هم دارم. کره جنوبی هم شانسه آخر بود. کلا از هیچی شانس نیوردم من!!! از آمریکایه فقط میسوزم!!!!
    ویرایش توسط esf11 : May 18th, 2012 در ساعت 12:13 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

کسی می دونه شانس پذیرش گرفتن از دانشگاه های ممتاز برای رتبه های تک رقمی ارشد چه قدره؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh88 نمایش پست ها
    کسی می دونه شانس پذیرش گرفتن از دانشگاه های ممتاز برای رتبه های تک رقمی ارشد چه قدره؟
    دوستان توجه بفرمايند سوالات كلي فايده اي براي هيچ كس نداره!گرامي رتبه ي تك رقمي و دو رقمي ندارد!شما معدلت خوب باشد،نمره ي زبانت خوب باشد،مقاله داشته باشي تك رقمي و سه رقمي ندارد!خوب است!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)