صفحه 14 از 51 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : با این شرایط می تونم پذیرش همراه فاند بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط applied نمایش پست ها
    دوست عزیز اطلاعاته همه ما به ویژه خودم همیشه ناقص است چون ما آمار جامعی از کل اپلیکنت‌ها نداریم. همین ییل، من ۱ نفر رو میشناسم که الان استنفورد هستند و از ییل به خاطره جی‌آرای رجکت شدن، و شما هم حتما موردی شنیدین که در مورد ییل مطمئن هستید. حالا ممکن یهو چند تا پیدا بشه که بگه با جی‌آرای ۳۰۰ پذیرش گرفتم. این فرایند به شدت رندم هست و دانشکده به دانشکده، سال به سال، و حتا استاد به استاد عوض می‌شه.
    در مورد TAMU and USC: همونطور که میدونید تعداد دوستان ایرانی‌ در هر ۲ اینها به شدت زیاد هست. شما با جامعه آماری خودتون میگید رو جی‌آرای حساس هستند. نکتهٔ جالب اینه که من اونایی که میشناسم همه جی‌آرای پایین ۴۰۰ دارن! تو TAMU حتا یکی‌ با جی‌آرای ۲۴۰ میشناسم که رشتهٔ برق قدرت PhD با Fund هست. آماری که من دارم فقط در مورد رشتهٔ برق هست. نمیدونم، شاید مکانیک یا بیو یا عمران۱۲۰۰ یا حتا ۱۳۰۰ بخوان. یا شایدم سال‌های اخیر تغییر کرده ملاکشون، چون آماری که من دارم همه مال دوستان ورودی ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ هست. بهترین کار اینه که آدم مستقیم با دانشجوهای الان اونجا در تماس باشه و ببین شنیدهاش درست هست یا نه.
    خودم هم یکی از قربانیان نمره جی ار ای هستم. دوست دارم با وربال 300 شانس باشه. وربال من 380 هست و کوانتم 780! ولی نمیشه گرفت چکار میشه کرد. سال 2007-2008 خیلی قضیه فرق میکرد. دوستانی در فروم هستن که همه میشناسن با معدل های حدود 16-17 جی ار ای بین 1100-1250 هم از استنفورد هم جورجیاتک پذیرش فول فاند گرفتن البته در همون سالها! الان همه از خاورمیانه دارن فرار میکنن، ظرفیت دانشگاههای ایران زیاد شده و این باعث شده تعداد اپلیکنت های ایرانی و خاورمیانه ای خیلی زیاد شده باشه نسبت به اون سالها. نکته دیگر، رکود اقتصادی و کم شدن فاندها هست که نسبت به 2007-8، به سختی فرایند اپلای اضافه کرده. میشه یه سوال خصوصی بپرسم؟ شما الان امریکا تشریف دارید؟ کدوم دانشگاه و با چه رزومه ای گرفتید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط applied نمایش پست ها
    دوست عزیز اطلاعاته همه ما به ویژه خودم همیشه ناقص است چون ما آمار جامعی از کل اپلیکنت‌ها نداریم. همین ییل، من ۱ نفر رو میشناسم که الان استنفورد هستند و از ییل به خاطره جی‌آرای رجکت شدن، و شما هم حتما موردی شنیدین که در مورد ییل مطمئن هستید. حالا ممکن یهو چند تا پیدا بشه که بگه با جی‌آرای ۳۰۰ پذیرش گرفتم. این فرایند به شدت رندم هست و دانشکده به دانشکده، سال به سال، و حتا استاد به استاد عوض می‌شه.
    در مورد TAMU and USC: همونطور که میدونید تعداد دوستان ایرانی‌ در هر ۲ اینها به شدت زیاد هست. شما با جامعه آماری خودتون میگید رو جی‌آرای حساس هستند. نکتهٔ جالب اینه که من اونایی که میشناسم همه جی‌آرای پایین ۴۰۰ دارن! تو TAMU حتا یکی‌ با جی‌آرای ۲۴۰ میشناسم که رشتهٔ برق قدرت PhD با Fund هست. آماری که من دارم فقط در مورد رشتهٔ برق هست. نمیدونم، شاید مکانیک یا بیو یا عمران۱۲۰۰ یا حتا ۱۳۰۰ بخوان. یا شایدم سال‌های اخیر تغییر کرده ملاکشون، چون آماری که من دارم همه مال دوستان ورودی ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ هست. بهترین کار اینه که آدم مستقیم با دانشجوهای الان اونجا در تماس باشه و ببین شنیدهاش درست هست یا نه.
    دوست عزیز این جا جای دعوا با هم دیگه نیست. جای راهنمایی همدیگست:
    من یه مثال از جرجیاتک زدم که برای خودم پیش اومد که استاد حاضر بود بره با کمیته صحبت کنه کیس من باز بمونه تا دوباره GRE بدم ولی نمیتونست به من پذیرش بده.
    یه مورد دیگه هم دانشگاه میشیگان وقتی با استاده در ارتباط بودم یه دفعه ازش پرسیدم اگه GRE نمره چند بیارم خوبه گفت من خیلی در جریان کارهای کمیته پذیرش نیستم ولی می دونم زیر 1300 رو اصلن در نظر نمی گیرن.
    یکی هم تویه دانشگاه واشنگتون و یکی دیگه تویه دانشگاه ایلینویز بودند که اونا هم گفتند حتمن باید GRE بالا بیاری
    پس طبیعتن خیلی از دانشگاهها GRE براشون مهمه حالا استثنا هم ممکنه پیدا بشه (مثل خودم که تونستم یه دانشگاه عالی فلو شیپ بگیرم) ولی ما داریم به بچه های دیگه کمک می کنیم تا بهترین اپلای رو داشته باشن اگر بخواهیم بر پایه ی استثناها اونا رو راهنمایی کنیم در واقع اوننا رو تویه چاه میندازیم.
    چارلی چاپلین میگوید :آموخته ام که با پول می شود خانه خرید ولی آشیانه نه، رختخواب خرید ولی خواب نه، ساعت خرید ولی زمان نه، می توان مقام خرید ولی احترام نه، می توان کتاب خرید ولی دانش نه، دارو خرید ولی سلامتی نه، خانه خرید ولی زندگی نه ، می توان قلب خرید، ولی عشق نه.

!Hope you are doing well and congratulations on your fellowship
    We are not fighting, we are discussing about a subject and it would be good for future applicants if they go through our discussions. What that prof. told you about GRE is totally wrong at least in the case of ECE and ME departments! I have so many friends there and If you have any doubt about it you can go randomly through a group and ask an Iranian students about that. Information of the professor just has come from the UMICH website; in UMICH website it has been mentioned that a minimum of 1300 is required, although it seems they never care about that!! s

:Regarding Washington U, I have my best friend there with a low GRE, and I have this email at the time I was applying there

We're putting together this year's problem set, which I'll be sure to send you. I care far more about your performance on these problems than about the GRE's, which cover math that's totally trivial. If you do well on these problems, that's the best way to show your potential for the group.

If you haven't heard from me in a month, send me another note. I see every application, regardless of your scores, and can admit students who don't meet the departmental criteria if I choose to do so.

As you see, it really depends on advisors. Some of them really think it shows the applicant potential. So I think what I said about GRE till now can not be considered as "exception". I am not trying to "distract", "disappoint" or "disrespect" someone; I am trying to just to give some important point that is not mentioned in the forum yet.

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarmohamadi نمایش پست ها
    من یه مثال از جرجیاتک زدم که برای خودم پیش اومد که استاد حاضر بود بره با کمیته صحبت کنه کیس من باز بمونه تا دوباره GRE بدم ولی نمیتونست به من پذیرش بده.
    یه مورد دیگه هم دانشگاه میشیگان وقتی با استاده در ارتباط بودم یه دفعه ازش پرسیدم اگه GRE نمره چند بیارم خوبه گفت من خیلی در جریان کارهای کمیته پذیرش نیستم ولی می دونم زیر 1300 رو اصلن در نظر نمی گیرن.
    یکی هم تویه دانشگاه واشنگتون و یکی دیگه تویه دانشگاه ایلینویز بودند که اونا هم گفتند حتمن باید GRE بالا بیاری
    پس طبیعتن خیلی از دانشگاهها GRE براشون مهمه حالا استثنا هم ممکنه پیدا بشه (مثل خودم که تونستم یه دانشگاه عالی فلو شیپ بگیرم) ولی ما داریم به بچه های دیگه کمک می کنیم تا بهترین اپلای رو داشته باشن اگر بخواهیم بر پایه ی استثناها اونا رو راهنمایی کنیم در واقع اوننا رو تویه چاه میندازیم.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarmohamadi نمایش پست ها
    متوسط GRE دانشجوها در رنک دپارتمان و دانشگاه تاثیر زیادی داره لذا اکثر جاها ریسک گرفتن دانشجوی با نمره پایین رو نمی کنن . خصوصا اونهایی که در رقابت خیلی سخت باهم هستن من به شخصه مجبور شدم دوباره امتحان بدم. با این وجود تعداد استثنا ها کم هم نیستند نکته اینه که اگر این استثناها نمره GRE بالا داشتند می توانستند جاهای بهتر پذیرش بگیرند احتمالا

اضافه کنم که دوتا از اسیستنت پروفسورها خیلی علاقه مند بودن با هم کار کنیم ولی دستشون بسته بود
    ویرایش توسط zahraaa : July 12th, 2012 در ساعت 02:57 AM
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Global Moderator

Simon آواتار ها

چند نمونه از پاسخ هام در سال 2012 - از دپارتمان ECE‌دانشگاه ها هم تاپ نبودن. W:3.5 V: 370 Q: 740

Dear 00000

I would not rule out applying to our department once you have your new GRE scores. Your TOEFL is fine and if you can bring your GRE scores up, then by all means you should submit application.

While we don't make our minimum requirements public, you should try to bring your Verbal score up to 450, Quantitative to 750 and Written Analytical to 4.0. If you can do that, you should have no problem.
    -----------------------------------
    Dear -----

If you were to improve your GRE score, you can be competitive with other
    applicants.
    ----------------------------------------
    I noticed that you have low GRE scores. Successful applicants should
    have a Verbal score above the 40th percentile, and to be competitive
    with other applicants, a Quantitative score in the 75 - 80th percentile
    or above.
    ----------------------------------------------------------
    Mr

I got your email yesterday . I am very busy, but I respond to all inquires about our program.

Unfortunately, your GRE scores are very low for any further consideration in our program. We will be happy to review your application in future with better scores in GRE.

Good luck.

==================
    Chair, Graduate Committee

‌به هر حال تصميم نهايي با خود شخصه كه به GRE‌اهميت بده يا نه. ما تجربياتمون و رو در اختيارتون ميزاريم و من خودم از اين قضيه آسيب ديدم وگرنه تا پيش از اين همه ميگفتن مهندسي فقط Q‌مهمه . اميدوارم همه به خواسته هاشون برسن. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    متوسط GRE دانشجوها در رنک دپارتمان و دانشگاه تاثیر زیادی داره لذا اکثر جاها ریسک گرفتن دانشجوی با نمره پایین رو نمی کنن . خصوصا اونهایی که در رقابت خیلی سخت باهم هستن من به شخصه مجبور شدم دوباره امتحان بدم. با این وجود تعداد استثنا ها کم هم نیستند نکته اینه که اگر این استثناها نمره GRE بالا داشتند می توانستند جاهای بهتر پذیرش بگیرند احتمالا

اضافه کنم که دوتا از اسیستنت پروفسورها خیلی علاقه مند بودن با هم کار کنیم ولی دستشون بسته بود
    این متوسط ها رو باید قبل اپلای در نظر گرفت. صرفا اینها فقط متوسط نیستن و نشون میده که کمیته پذیرش تمایل بیشتری به گرفتن دانشجوهایی با GRE بالاتر بخصوص تو قسمت وربال و AW داره. خوب شاخص خوبی هم هست. اون بچه هایی که این 2 قسمت رو نمره های بالایی دارن، این نمره ی بالا یه تضمینی میده به استاد که دانشجوش توانایی خوبی داره (معنیش این نیست که کسی که وقت نذاشته و 300 شده توانایی کافی نداره)

نتایج پذیرش امسال هم که بچه توی فروم گذاشتن (دانشگاه های رنک بالا)، تقریبا همشون نمره های GRE شون خیلی خوبه. با اینکه معدل های عالی داشتن ولی کلی وقت برای خوندن GRE گذاشتن.

این نکته هم که میگید دقیقا همینه. اگه اون دوستان نمره ی GRE بالاتر داشتن از جاهای بهتر پذیرش میگرفتن. حداقل شانس گرفتن فلوشیپ، اسکولارشیپ بالاتری داشتند. اینکه بگیم "میشه پذیرش گرفت" درست نیست. خوب مسلما هرکی میتونه با هر رزومه ای پذیرش بگیره ولی اینکه شما بهترین جا نسبت به رزومتون پذیرش بگیرید هنره.

درسته استثنا زیاده ولی مسئله تاثیر مثبت GRE روی شرایط شماست. خواه نا خواه با هر شرایطی یه GRE خوب تاثیر خیلی مثبتی میتونه داشته باشه.
    کسی با معدل 15 و GRE = 1100 یکجا اپلای میکنه که با GRE= 1500 میکنه؟ مسلما دومی با اولی برای کمیته پذیرش یکی نیست. بخصوص وقتی بحث رقابت در میون میاد. وقتی شرایط دو تا اپلیکنت مثلا برای مستر که معمولا مقاله ای هم ندارن یکی باشه خوب مسلما GRE و SOP و ... نقش مهمی پیدا میکنن.

From USNEWS
    Average

School: V/Q
    MIT: 574/779
    Stanford: 573/781
    Berkeley: 553/771
    Gatech: 538/763
    Illinois: 538/772
    Carnegie Mellon: 567/775
    Caltech: 600/790
    Michigan: 533/772
    Cornell: 576/785

GRE Average Score

کاملا درسته که کسی‌ جی‌آرای ۱۱۰۰ داره با کسی‌ که جی‌آرای ۱۵۰۰ داره قابل مقایسه نیست، ولی‌ سوال اینه که آیا ارزش داره کسی‌ چند سال جی‌آرای بخونه برا ۱۵۰۰ یا نه. این بحث برا این نیست که جی‌آرای تاثیر گذر است یا نه، چون جی‌آرای تاثیر خود را خواهد داشت ولی‌ اگر حساب کنید چقدر باید وقت بذرید نمرتونو کمپتتیو کنید (که کاملا ریسکی‌ هم هست) می‌بینید که میتونید اون وقت رو صرف چیزی دیگی‌ کنید که براتون مفیدتر باشه و بهتر پذیرش بگیرید.
    در مورد کمیته پذیرش هم باید بگم بر خلاف تصور حتا در اکثر دانشگاههای تاپ ۲۰ هم در عمل کمیتهٔ پذیرشی در کار نیست و عملا این استاد هست که شما را ساپورت میکنه. همهٔ دانشگاها کمیته پذیرش دارند ولی‌ تقریبا همه فرمالیته هست و تعداد بسیار کمی‌ از دانشگاها به معنی‌ واقعی‌ کمیته دارن برا پذیرش.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    این متوسط ها رو باید قبل اپلای در نظر گرفت. صرفا اینها فقط متوسط نیستن و نشون میده که کمیته پذیرش تمایل بیشتری به گرفتن دانشجوهایی با GRE بالاتر بخصوص تو قسمت وربال و AW داره. خوب شاخص خوبی هم هست. اون بچه هایی که این 2 قسمت رو نمره های بالایی دارن، این نمره ی بالا یه تضمینی میده به استاد که دانشجوش توانایی خوبی داره (معنیش این نیست که کسی که وقت نذاشته و 300 شده توانایی کافی نداره)

نتایج پذیرش امسال هم که بچه توی فروم گذاشتن (دانشگاه های رنک بالا)، تقریبا همشون نمره های GRE شون خیلی خوبه. با اینکه معدل های عالی داشتن ولی کلی وقت برای خوندن GRE گذاشتن.

این نکته هم که میگید دقیقا همینه. اگه اون دوستان نمره ی GRE بالاتر داشتن از جاهای بهتر پذیرش میگرفتن. حداقل شانس گرفتن فلوشیپ، اسکولارشیپ بالاتری داشتند. اینکه بگیم "میشه پذیرش گرفت" درست نیست. خوب مسلما هرکی میتونه با هر رزومه ای پذیرش بگیره ولی اینکه شما بهترین جا نسبت به رزومتون پذیرش بگیرید هنره.

درسته استثنا زیاده ولی مسئله تاثیر مثبت GRE روی شرایط شماست. خواه نا خواه با هر شرایطی یه GRE خوب تاثیر خیلی مثبتی میتونه داشته باشه.
    کسی با معدل 15 و GRE = 1100 یکجا اپلای میکنه که با GRE= 1500 میکنه؟ مسلما دومی با اولی برای کمیته پذیرش یکی نیست. بخصوص وقتی بحث رقابت در میون میاد. وقتی شرایط دو تا اپلیکنت مثلا برای مستر که معمولا مقاله ای هم ندارن یکی باشه خوب مسلما GRE و SOP و ... نقش مهمی پیدا میکنن.

From USNEWS
    Average

School: V/Q
    MIT: 574/779
    Stanford: 573/781
    Berkeley: 553/771
    Gatech: 538/763
    Illinois: 538/772
    Carnegie Mellon: 567/775
    Caltech: 600/790
    Michigan: 533/772
    Cornell: 576/785

GRE Average Score

دوست عزیز نمرهٔ Q شما بسیار پایین است و حتا در دانشگاه متوسطی که من توش هستم مسلما بسیاری از اساتید نظر منفی‌ خواهند داشت. با ۸۰۰ قطعاً جواب متفاوتی خواهید گرفت. به ایمیل‌های فرمالیته مثل منشی‌ یا چیر دپارتمان یا تمپلیت‌های اساتید توجهی‌ نکنید چرا که همون حرفی‌ رو میزنن که توی وبسیت خود دانشکدها هست. میانگین وربال حتا تو این دانشگاه معمولی‌ هم بالاست (۵۱۰) و اگه به منشی‌ ایمیل بزنید اینو بهتون میگه. ولی‌ استاد وقتی‌ داره دانشجوی ایرانی‌ میگیره به این موضوع توجّهی نخواهد کرد. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    چند نمونه از پاسخ هام در سال 2012 - از دپارتمان ECE‌دانشگاه ها هم تاپ نبودن. W:3.5 V: 370 Q: 740

Dear 00000

I would not rule out applying to our department once you have your new GRE scores. Your TOEFL is fine and if you can bring your GRE scores up, then by all means you should submit application.

While we don't make our minimum requirements public, you should try to bring your Verbal score up to 450, Quantitative to 750 and Written Analytical to 4.0. If you can do that, you should have no problem.
    -----------------------------------
    Dear -----

If you were to improve your GRE score, you can be competitive with other
    applicants.
    ----------------------------------------
    I noticed that you have low GRE scores. Successful applicants should
    have a Verbal score above the 40th percentile, and to be competitive
    with other applicants, a Quantitative score in the 75 - 80th percentile
    or above.
    ----------------------------------------------------------
    Mr

I got your email yesterday . I am very busy, but I respond to all inquires about our program.

Unfortunately, your GRE scores are very low for any further consideration in our program. We will be happy to review your application in future with better scores in GRE.

Good luck.

==================
    Chair, Graduate Committee

‌به هر حال تصميم نهايي با خود شخصه كه به GRE‌اهميت بده يا نه. ما تجربياتمون و رو در اختيارتون ميزاريم و من خودم از اين قضيه آسيب ديدم وگرنه تا پيش از اين همه ميگفتن مهندسي فقط Q‌مهمه . اميدوارم همه به خواسته هاشون برسن. شادزي

ApplyAbroad Hero

جناب applied،
    برای بازه های زمانی کم و متوسط حرفتون درسته. مثلا من امسال بخوام اپلای کنم تو 3-4 ماه نمیتونم جی ار ای 1160 م رو به 1300 برسونم! این یه واقعیته که باید بپذیرم. در مقابل میتونم مقالات با کیفیت تری رو با افراد معتبری کار کنم که بتونم نظر استادی رو جلب کنم. ولی برای کسی که بیش از یکسال وقت داره شاید بد نباشه یه برنامه ریزی بلند مدت روی جی ار ای انجام بده.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    جناب applied،
    برای بازه های زمانی کم و متوسط حرفتون درسته. مثلا من امسال بخوام اپلای کنم تو 3-4 ماه نمیتونم جی ار ای 1160 م رو به 1300 برسونم! این یه واقعیته که باید بپذیرم. در مقابل میتونم مقالات با کیفیت تری رو با افراد معتبری کار کنم که بتونم نظر استادی رو جلب کنم. ولی برای کسی که بیش از یکسال وقت داره شاید بد نباشه یه برنامه ریزی بلند مدت روی جی ار ای انجام بده.
    You can, I did it in 2 months. But you should study 15 hrs a day
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)