صفحه 16 از 51 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

همین اسیایی ها هم نمره ایرانی ها، چینی ها و هندی ها برای دانشگاههایی که شناخت کافی از این 3 دسته دارن باهم مقایسه میشه (یعنی ایرانی ها با ایرانی ها). دانشگاههایی که زیاد دانشجوی ایرانی نداشتن به صورت مطلق به قضیه نگاه میکنن واسه همینه که میگن جاهایی اپلای کنید که ایرانی میگیره.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

پیش فرض پاسخ : با این شرایط می تونم پذیرش همراه فاند بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط applied نمایش پست ها
    کاملا درسته که کسی‌ جی‌آرای ۱۱۰۰ داره با کسی‌ که جی‌آرای ۱۵۰۰ داره قابل مقایسه نیست، ولی‌ سوال اینه که آیا ارزش داره کسی‌ چند سال جی‌آرای بخونه برا ۱۵۰۰ یا نه. این بحث برا این نیست که جی‌آرای تاثیر گذر است یا نه، چون جی‌آرای تاثیر خود را خواهد داشت ولی‌ اگر حساب کنید چقدر باید وقت بذرید نمرتونو کمپتتیو کنید (که کاملا ریسکی‌ هم هست) می‌بینید که میتونید اون وقت رو صرف چیزی دیگی‌ کنید که براتون مفیدتر باشه و بهتر پذیرش بگیرید.
    در مورد کمیته پذیرش هم باید بگم بر خلاف تصور حتا در اکثر دانشگاههای تاپ ۲۰ هم در عمل کمیتهٔ پذیرشی در کار نیست و عملا این استاد هست که شما را ساپورت میکنه. همهٔ دانشگاها کمیته پذیرش دارند ولی‌ تقریبا همه فرمالیته هست و تعداد بسیار کمی‌ از دانشگاها به معنی‌ واقعی‌ کمیته دارن برا پذیرش.
    دوست عزیز نمیشه بر اساس استثناها نتیجه گیری کرد. شما با GRE متوسط از دانشگاه متوسط پذیرش گرفتید. گویا از قبل هم جواب استاد داشتید و اپلای کردید و موفقیت آمیز بوده. خوب حالا این چه چیزیو ثابت میکنه؟ اینکه GRE مهم نیست؟ به نظرتون شما اگه V خیلی خوب داشتید، از دانشگاههای رنک بالاتر پذیرش نمیگرفتید؟

1- GRE با نمره ی بالا (متوسط دانشگاههای تاپ) چند سال وقت نمیخواد. یکسال به همراه کارهای دیگه میشه نمره ی عالی گرفت. GRE آزمون دانشگاههای آمریکاست. شما میخواید برید آمریکا باید GRE بخونید. مثل ایران که باید کنکور بخونید. اتفاقا مشکل دقیقا همین دیده که میگه نباید وقت گذاشت. باید این توی فکر همه جا بیفته که اگه میخواید برید آمریکا، بعد معدل روی GRE کار کنید. این دید الان تا حدی توی دانشگاههای خوب که اکثر دانشجوهاشون به فکر اپلای هستن بوجود اومده. بر خلاف نظرتون GRE نسبت به تمام آزمونها میزان ریسکش خیلی کمه و بسیار استاندارد. معمولا همه نتیجه اون تلاشی رو که کردن میگیرن. بخصوص که دو تا امتحان پشت یرهم برگذار میشه و امکان جبران هست.

2- مثل یه دوست دیگه جای دیگه فروم، تمام اپلیکنت ها رو دارید محدود میکنید به اونهایی که مقاله دارند. اصلا اینطوری نیست. بجه های لیسانس تعداد انگشت شماری ازشون مقاله خارجی و حتی داخلی دارن. میتونید از نتایج پذیرش همین فروم ببینید. شاید 10 درصد(خیلی خوشبینانه). این یعنی 90% اصلا حرفی ندارن که بخوان به استادی توی ایمیل بزنن. یعنی مستقیم و بدون ایمیل برای دانشگاه اقدام میکنن. GRE بالا نظر استاد رو جلب یکنه. حداقلش اینه که استاد میگه این دانشجو تلاشگره و به درد کار کردن میخوره. حداقلش شما رو برای TA میتونه توی اولویت قرار بده. حداقل شما رو توی لیست کاندیدای فلو/اسکولار شیپ قرار میده و شانس میده بهتون.

3- این رو از کجا میگید که کمیته در کار نیست؟ منبع، لینک؟ فرمالیته یعنی چی؟ باز هم هون استثنا سازی. دقت کنید چون استادتون شما رو خواسته و با GRE متوسط رفتید اصلا مربوط به نبود کمیته نیست.
    برای اینکه سیستم ارزیابی Fair بمونه همه اپلیکنت ها رو با هم بررسی میکنن. در ضمن استاد نمیدونه که قراره کی برای اون دانشگاه اپلای کنه و سعی میکنه بعد از بررسی همه اپلیکنت ها تصمیمش رو بگیره تا گزینه های بهتر رو از دست نده. این یعنی کمیته! کمیته چیز عجیب غریبی نیست.
    شما با سیستم دانشگاههای رنک بالا به نظر من آشنا نیستید. دانشگاههای رنک بالا استادها جواب مثبت توی ایمیل معمولا نمیدن. برای اینکه اصلا نمیدونن که کی قراره اپلای کنه و همیشه بعد از بررسی همه دانشجوها نتیجه گیری میکنند. حالا ممکنه که استاد تو گروهش دقیقا به همون شخصی که ایمیل زده احتیاج داشته باشه که بگه اپلای کن 100% میگیرمت. تاپیک "نظرخواهی در مورد ایمیل اساتید" رو بخونید ببنید همچین ایمیلی به 1% بچه ها هم داده نشده توی این 6 ماهه اخیر.

پذیرش شما به نظر من فقط یه تجربه ی شخصیه و به هیچ عنوان قابل تعمیم نیست. GRE بالاتر، دید مثبت تر اساتید، اعتماد به نفس بیشتر خود شخص برای اپلای، شانس بیشتر پذیرش، شانس بیشتر بورس. همش سود و بدون ضرر. همه ی بچه هایی که اینجا هستن(و خیلیشاون نیستن) که میگن GRE باعث ضررشون شده به خاطر اینه که این دید غلط وجود داشته. GRE خوندن از همه نظر مفیده هم وربال و حتی همون کوانت ساده. اگه من خودم کسی بهم این رو درست میگفت حتما سال آخر دانشگاه همراه با درس برای GRE میخوندم. توی این فروم نمره 1100 رو سرچ کنید بارها این گفته شده که این نمره کافیه ولی اینجوری نیست. با شرایط رقابتی الان که از همین ایران بچه ها با وربال بالا اپلای میکنن دیگه این نمره، نمره ی مناسبی نیست.

4- اینجا باید حالتی تعمیم داده بشه که شامل همه بشه نه فقط استثناها. یعنی همرو در بر بگیره. دانشجوی لیسانس بدون مقاله، دانشجوی فوق بدون مقاله، دانشجویی با معدل لیسانس خیلی پایین تا برسه به دانشجویانی با شرایط خوب و عالی. نه اینکه دانشجویی با شرایط و معدل خوب، دارای مقاله و رزومه تحقیقاتی. این میشه یه درصد ناچیز از بچه هایی که دارن اپلای میکنن.
    همین فروم کسی بوده به خاطر مقاله اصلا GRE نداده و رفته. میشه تعمیم داد؟ مسما نه. خیلیا اصلا نمیتونن مقاله بدن یا شزایطش فعلا براشون فراهم نیست.

برای همیه اینا فقط میشه گفت که نمره GRE بالاتر بگیرید و از الان به فکر باشید که روی این امتحان باید وقت گذاشت و ارزشش رو داره. نتایج پذیرش فروم منبع قابل اطمینانی برای کسب تجربه و قابل استناده.

سلام خسته نباشید.من تازه واردم این N/A که در نتایج پذیرش اومده یعنی چی؟سایت دانشگاه ها هم دیدم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط payamnikbakht نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.من تازه واردم این N/A که در نتایج پذیرش اومده یعنی چی؟سایت دانشگاه ها هم دیدم؟
    Not Applicable
    یعنی هیچی!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاکتورهای مهم برای پذیرش گرفتن

سلام
    میخواستم ببینم تو کدوم دانشگاه درس می خونید؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط payamnikbakht نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط omiga نمایش پست ها
    Not Applicable
    یعنی هیچی!
    فکر می کنم معنای Not Available هم علاوه بر انچه دوستمون گفت، دارد و معناش هم یعنی اطلاعات در اون مورد در دسترس نیست. به این لینگ نگاهی بیندازید.
    inactive account

Junior Member

سلام بر همگی
    یک سئوال داشتم، می خواستم بپرسم اگر قصد پذیرش در مقطع دکتری داشته باشیم، ارزش داشتن سابقه تدریس در رزومه چقدر هست؟ بجای این کار اگر وقتمون صرف مقاله و پژوهش بشه بهتر نیست؟
    بطور کلی سابقه تدریس در دانشگاه چقدر کمک به گرفتن بورس می کنه؟
    من امسال فوقم تمام میشه و سر دو راهی هستم که برم تدیس کنم یا مقاله آماده کنم. ممنون میشم که راهنماییم کنین.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_km نمایش پست ها
    سلام بر همگی
    یک سئوال داشتم، می خواستم بپرسم اگر قصد پذیرش در مقطع دکتری داشته باشیم، ارزش داشتن سابقه تدریس در رزومه چقدر هست؟ بجای این کار اگر وقتمون صرف مقاله و پژوهش بشه بهتر نیست؟
    من امسال فوقم تمام میشه و سر دو راهی هستم که برم تدیس کنم یا مقاله آماده کنم. ممنون میشم که راهنماییم کنین.
    محمد جان شما مطرح نکردی که کجا می خوای ادامه تحصیل بدی؟ چون بعضی کشورها دانشگاه هم به دانشگاه فرق می کنه! چه برسه به کشور و کشور!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_km نمایش پست ها
    سلام بر همگی
    اگه مقاله ندارید سابقه پروژهش بهتر از تدریسه ولی اگه مثلا کسی 5-6 تا مقاله داره اضافه کردن سابقه تدریس بهتر از یه مقاله دیگه است.

Junior Member

Y2dark, So3ممنون از راهنماییتون
    من تا الان 3تا دارم که تا یک ماه دیگه از پایان نامم 3تای دیگه آماده می کنم. منتها یک پروژه ساخت آبشیرین خورشیدی بهم پیشنهاد شده که نمی دونم قبول کنم یا بجای این پروژه برم دانشگاه تدریس کنم.
    قصدم ادامه تحصیل در کشورهای آمریکا و کانادا هست.
    بازم ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)