صفحه 23 از 51 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط

[QUOTE=baheri;1206390]
    نقل قول نوشته اصلی توسط empty_user نمایش پست ها
    سلام
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه = ارشد علم و صنعت
    2. معدل = ارشد 16.3 ( کارشناسی خواجه نصیر 14.03
    3. رشته عمران ( گرایش مدیریت ساخت )
    4. نمره زبان آیلتس 7
    5.نمره GRE یا GMAT و ....
    6. تعداد مقاله و نوع یه دونه ISI
    7. شرایط خاص
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت اول کانادا بعد المان و استرالیا

من پول زیادی ندارم و بیش تر دنبال فاند هستم کمکم کنید ، لطفا[/QUOT

شما اگه GRE بدید پتانسیل امریکا وجود داره. کانادا و استرالیا رو معدل BS کمی حساسند ولی امریکا حساسیت با GRE و مقاله ای که دارید قابل جبرانه.
    مرسی از پاسختون ولی من توی قسمت کانادا خوندم که برای دکترا بیش تر معدل ارشد مهمه ، یعنی نتیجه گیری اشتباه بوده ؟

Senior Member

[QUOTE=empty_user;1206446]
    نقل قول نوشته اصلی توسط baheri نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون ولی من توی قسمت کانادا خوندم که برای دکترا بیش تر معدل ارشد مهمه ، یعنی نتیجه گیری اشتباه بوده ؟
    من از روی تجربه فکر میکنم کانادایی ها خیلی معدل BS براشون مهمه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

[QUOTE=empty_user;1206446]
    نقل قول نوشته اصلی توسط baheri نمایش پست ها
    کلا معدل لیسانس تو اولویته میدونین چرا چون دروس زمینه هستش و مهم
    تو ارشد چون معمولا استادا با دانشجو اشنان نمره گرفتن راحته نسبتا
    سربلند باشی

Junior Member

[QUOTE=torkanturk;1206471]
    سربلند باشی
    بله مهندس جان طبیعتا می دونم که ارشد نمره گرفتن راحت تره ؛ برای همین توی بخش کانادا که گشتم دیدم اون جا می گن توی کانادا ( نه جای دیگه ) ارشد مهم تر از لیسانسه برای دکترا

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    سربلند باشی
    تو ارشد چون معمولا استادا با دانشجو اشنان نمره گرفتن راحته نسبتا؟! دوست من واقعا فکر میکنید استادی که تو امریکا / کانادا نشسته پرونده شما رو بررسی میکنه فکر میکنه معدله ارشد معیار نیست چون دانشجو با استاد رفیقه بهش نمره میده؟!مگه ماست فروشیه برادره من؟!

اولن معیار اولیه برای معدل کل، معدل آخرین دوره تحصیلی شما هست!البته معدل لیسانس هم در کانادا(عمومی نمیگم چون دقیق نمیدونم!) برای کسی که ارشد داره مهمه اما اون اهمتی که معدل برای مثال لیسانس برای یک فردی که ارشد گرفته داره بیشترش از اینجا میاد که برای هر دپارتمان دروس خاصی هستند که به صورت جداگانه معدلشون محاسبه میشه جهت ارزیابی و تعداد زیادیشون هم در سطح Undergrad هستن این درسا! حتی در امریکا و کانادایی که استاد نظردهنده و تعیین کننده هست نمیان از روی هوا نظر بدن که یه قالبی دارن برای افرادی که نکته خاصی خارج اون قالب نداشته باشن و سوابق صرفا نمرات دوره تحصیلی باشه با درصد بسیار بالایی همین قالبها تعیین کننده هست. خیلی از دپارتمانا این فرم ارزیابیشون رو در اختیار افراد قرار میدن تا اپلای کننده معیار سنجشش رو بدونه!
    نمونه ای از این فرم های ارزیابی رو پیوست میکنم مشاهده بفرمایید میتونید روی سایت دپارتمان های دانشگاه ها بگردید بعضیهاشون میزارن
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    تو ارشد چون معمولا استادا با دانشجو اشنان نمره گرفتن راحته نسبتا؟! دوست من واقعا فکر میکنید استادی که تو امریکا / کانادا نشسته پرونده شما رو بررسی میکنه فکر میکنه معدله ارشد معیار نیست چون دانشجو با استاد رفیقه بهش نمره میده؟!مگه ماست فروشیه برادره من؟!

اولن معیار اولیه برای معدل کل، معدل آخرین دوره تحصیلی شما هست!البته معدل لیسانس هم در کانادا(عمومی نمیگم چون دقیق نمیدونم!) برای کسی که ارشد داره مهمه اما اون اهمتی که معدل برای مثال لیسانس برای یک فردی که ارشد گرفته داره بیشترش از اینجا میاد که برای هر دپارتمان دروس خاصی هستند که به صورت جداگانه معدلشون محاسبه میشه جهت ارزیابی و تعداد زیادیشون هم در سطح Undergrad هستن این درسا! حتی در امریکا و کانادایی که استاد نظردهنده و تعیین کننده هست نمیان از روی هوا نظر بدن که یه قالبی دارن برای افرادی که نکته خاصی خارج اون قالب نداشته باشن و سوابق صرفا نمرات دوره تحصیلی باشه با درصد بسیار بالایی همین قالبها تعیین کننده هست. خیلی از دپارتمانا این فرم ارزیابیشون رو در اختیار افراد قرار میدن تا اپلای کننده معیار سنجشش رو بدونه!
    نمونه ای از این فرم های ارزیابی رو پیوست میکنم مشاهده بفرمایید میتونید روی سایت دپارتمان های دانشگاه ها بگردید بعضیهاشون میزارن
    دوست گل من خودمون رو گول نزنیم...ببینید من در مورد اکثر دانشجوها میگم چون استاد قبلا یه پیش زمینه ای داره از دانشجو به خصوص تو این مملکت که دانشجو بیشتر از استاد میفهمه! بیشتر سعی میکنه با دانشجو راه بیاد
    در ضمن کی گفتم نمره میده استاد و ماست رو خرمنی حساب میکنه؟
    من عرض کردم خدمتتون که معدل لیسانس مهمتره چون دروسش زمینه هستش
    در ضمن قبلا هم گفتم همه چیز رو سیاه سیاه یا به قول شما ماست ماست نبینیم
    بنده قبلا هم اشاره کردم وقتی ارشد تموم میکنی استادا اونور مقاله رو ارجح تر از معدل میدونن و معدل لیسانس رو تو اولویت قرار میدن
    مشکل ما اینه همه چی رو دوست داریم تفسیر کنیم دوست من
    سربلند باشی

Banned

دوست گل من خودمون رو گول نزنیم...ببینید من در مورد اکثر دانشجوها میگم چون استاد قبلا یه پیش زمینه ای داره از دانشجو به خصوص تو این مملکت که دانشجو بیشتر از استاد میفهمه! بیشتر سعی میکنه با دانشجو راه بیاد
    در ضمن کی گفتم نمره میده استاد و ماست رو خرمنی حساب میکنه؟
    من عرض کردم خدمتتون که معدل لیسانس مهمتره چون دروسش زمینه هستش
    در ضمن قبلا هم گفتم همه چیز رو سیاه سیاه یا به قول شما ماست ماست نبینیم
    بنده قبلا هم اشاره کردم وقتی ارشد تموم میکنی استادا اونور مقاله رو ارجح تر از معدل میدونن و معدل لیسانس رو تو اولویت قرار میدن
    مشکل ما اینه همه چی رو دوست داریم تفسیر کنیم دوست من
    سربلند باشی
    فرض کنین دانشجوی A معدل لیسانسش 18 و معدل ارشدش 14 هست و دانشجوی B معدل لیسانسش 14 و ارشدش 18 هست و هر دو دانشجو واسه PhD میخوان اقدام کنن و به جز معدل رزومه هر دو تا یکی هست. خداییش تو اگه استاد باشی دانشجوی A را برمیداری؟
    دوست من اطلاعات غلط به بچه ها نده

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    فرض کنین دانشجوی A معدل لیسانسش 18 و معدل ارشدش 14 هست و دانشجوی B معدل لیسانسش 14 و ارشدش 18 هست و هر دو دانشجو واسه PhD میخوان اقدام کنن و به جز معدل رزومه هر دو تا یکی هست. خداییش تو اگه استاد باشی دانشجوی A را برمیداری؟
    نه شما استاد هستید نه ایشون (و نه من). همچین سناریویی که شما مثال زدید خیلی کم پیش میاد و البته اینکه شما در چنین شرایطی کدوم رو انتخاب می کنید خیلی ملاک پذیرش دانشگاه ها نیست. گستردگی نحوه عملکرد دانشجوها در معدل ارشدشون بسیار کمتر از معدل لیسانسه (به نوعی اکثر افرادی که در دنیا به دنبال دکترا هستند عملکرد قوی در فوق لیسانس خودشون دارند ولی نه لزوما در لیسانس). خیلی خیلی کم می بینید افرادی رو که معدل لیسانس عالی داشته باشند، هدف تحصیلات دکترا هم داشته باشند و معدل ارشد خیلی پایینی داشته باشند.

ApplyAbroad Guru

سربلند باشی
    معدل های ارشد معمولا خیلی بالاتره ولی نه صرفا بخاطر اینکه استادها بچه ها رو میشناسن. بچه هایی که ارشد قبول میشوند هم معمولا جزو دانشجوهای قوی تر هستند و هم اینکه بعد از چند سال تحصیل لیسانس به شیوه های مفید درس خوندن آشناترند. ضمن اینکه تعداد درسهای ارشد هم در هر ترم کمتره.
    بنده هم با نظر دوستمون S03 موافق هستم که سناریوی معدل عالی لیسانس و معدل بد ارشد معمولا خیلی کم پیش میاد مگر اینکه برای دانشجو مشکل غیر آکادمیک پیش اومده باشه. معدل های خوب لیسانس معمولا معدل خوب ارشد هم دارند.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    دوست من:
    ایشون حرفای من رو تفسیر میکردن که جوابشون رو دادم
    در ضمن دوست خوب من شما هم به دید خودتون نگا میکنید به قضیه
    ببینید بعد اینکه دانشجو ارشد رو تموم کرد استاد و کمیته پذیرش رغبت بیشتری دارن که از دانشجو مقاله ببینن
    مثلا یه دانشجوی لیسانس معدلش 18 هستش و ارشد نخونده وقتی مدرک میفرسته استاد یا کمیته میگه اوه اوه عجب دانشجویی...به خصوص اگه دانشگاه دانشجو معروف باشه
    ولی حالا بیا بگو یه دانشجو لیسانس 14 و ارشد اصلا 19 استاد یکم یه جوری میشه و میخواد ببینه طرف مقاله ای داره یا نه و دیگه نمیاد بگه اره دیگه از معدل لیسانس چشم بپوشیم...قضیه مستقیم دکترا هم همینه به همین راحتی دوست گل من
    پ.ن: اونایی که ارشد تموم کردن بهتره به فکر لااقل یک مقاله ای اس ای باشند اگر هم معدل لیسانس کمه مقالات بیشتر خیلی کمک میکنه تا این که معدل بالا...نیاین بگین من میگم معدل بالا نیارین نه ولی استاد از دانشجویی که ارشد تموم کرده مقاله میخواد مگر موارد استثنای جی ار ای تافل و رکام انچنانی و معدل لیسانس عجیب و غریب
    سربلند باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)