صفحه 24 از 51 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاکتورهای مهم برای پذیرش گرفتن

با سلام
    بدلیل علاقه ام به مهندسی مکانیک برای ارشد امتحان دادم و قبول شدم در صورتیکه لیسانس و فوق لیسانسم مهندسی صنایع است حال اگر بخوام بعد از اتمام ارشد مکانیک برای دکتری در زمینه مکانیک پذیرش بگیرم به چه مشکلات و مزایایی مواجه می شوم.
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط

یه مسئله ای برای من سوال بود. این که دانشگاه های کانادا چقدر رو معدل لیسانس برای Phd گیرن. University of Toronto میل زدم و سوال کردم. جواب دادن که :
    "When admitting students to the PhD program, professors look at masters degree grades. "
    همچنین واسه UBC هم میل زدم جواب دادن که :
    "
    Once you meet the minimum GPA requirements in your Master’s degree, you are eligible for applying"
    این دو تا دانشگاه یه جورایی حداقل تو رشته من بهترین های کانادا هستن. به نظرم میاد که میشه از این میل ها برداشت کرد که شاید خیلی هم معدل لیسانس برای دکترا مهم نباشه. درسته؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

سلام دوستان یه سوال دارم. وقتی که ما مدارکمون رو می فرستیم باید کل کارنامه لیسانس (با دروس حدفی و افتاده) رو واسشون بفرستیم؟ یا فقط کارنامه دروس پاس شده رو می فرستیم؟ یعنی در واقع می خوام بدونم طول کشیدن درس در مقطع لیسانس می تونه یه معضل باشه واسه گرفتن پذیرش(آمریکا)؟ چون من متاسفانه به دلایلی مهندسیم 7 سال طول کشید معدلم هم خوب نیس. ولی خب الان ارشد می خونم و می خوام معدلم رو بهبود ببخشم اینجا و اگه شد یه ISI هم بدمو زبانم هم خیلی خوبه. می دونم که مشکل اصلیم معدل لیسانسم هستش(نزدیک به 13 از دانشگاه آزاد اهواز) ولی می خوام ببینم از این جهت هم که لیسانسم 7 سال طول کشیده مسئله سازه؟ یا به اون توجهی نمی کنن و فقط معدلت رو می خوان؟
    مرسی
    ویرایش توسط reza_17173 : June 6th, 2013 در ساعت 11:18 AM

Junior Member

درود بر شما . یه سوال ؟ من مدرک فوق دیپلم و کارشناسیو با معرفی به استاد پاس کردم. دانشگاههای اروپا و امریکا میدونند معرفی به استاد یا نیمسال جبرانی چیه اصلا قبول دارند ؟ ایا؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط farid6685 نمایش پست ها
    درود بر شما . یه سوال ؟ من مدرک فوق دیپلم و کارشناسیو با معرفی به استاد پاس کردم. دانشگاههای اروپا و امریکا میدونند معرفی به استاد یا نیمسال جبرانی چیه اصلا قبول دارند ؟ ایا؟
    معرفی به استاد دقیقا چیه؟یعنی استاد جداگانه ازتون امتحان میگیره؟ توی کارنامه چطوری ذکر میشه؟
    اگر در کارنامه بهمین عنوان ذکر میشه شاید بتونید بصورت directed study که در دانشگاههای خارج هم معمول هست ترجمه اش کنید.

Smile پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط don_omid نمایش پست ها
    به نظر من چون فوق هستید و مقاله ISI ندارین زیر 50 خیلی سخته پذیرش گرفتن..چه با صحبت با استاد (که اصولا زبان خیلی واسشون مهم نیس) چه اپلای مستقیم که اونم نمیشه گفت معیار اصلیشون زبان هست..
    (شاید توو این مورد تا حدودی بشه دانشگاه های بالای 50 بهت TA بدن)
    اما در کل شانس داری.. نگران نباش
    موفق باشی
    ممنون دوست عزیز
    پس واسه ۵۰-۱۰۰ شانس دارم
    با این اوصاف بهتره روی بالا بردن نمره GRE تلاش کنم یا مقاله ISI?
    برای پذیرش بین ۵۰-۱۰۰ لازمه نمره تافلمو بالا ببرم یا همین ۹۷ کافیه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط mnavaki نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    پس واسه ۵۰-۱۰۰ شانس دارم
    با این اوصاف بهتره روی بالا بردن نمره GRE تلاش کنم یا مقاله ISI?
    برای پذیرش بین ۵۰-۱۰۰ لازمه نمره تافلمو بالا ببرم یا همین ۹۷ کافیه؟
    تافل کافیه
    جی ار ای حتما کار کن زیاد چون مقاله وقت گیره و ممکنه اخرش به یه جایی نرسه البته ای اس ای رو میگم
    به نظر من اولویت اول با جی ار ای و بعد مقالس یعنی خود دانشگاهها هم همین رو میگن تو امریکا
    سربلند باشی

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    تافل کافیه
    جی ار ای حتما کار کن زیاد چون مقاله وقت گیره و ممکنه اخرش به یه جایی نرسه البته ای اس ای رو میگم
    به نظر من اولویت اول با جی ار ای و بعد مقالس یعنی خود دانشگاهها هم همین رو میگن تو امریکا
    سربلند باشی
    در حالت کلی نمیشه گفت که جی ار ای شرط اصلیه واسه پذیرش و مهم تر از مقالس... ولی واسه دانشگاه های رنک خوب چون متقاضی ها زیادن و معمولا شرایط ریسرچ و مقاله رو ارضا میکنن ناچار میرن سراغ جی ار ای..نه اینکه معیارشون این امتحان بشه...
    به هر حال اگه کسی فوق داشته باشه و بخاد با استاد مکاتبه کنه تقیبا همشون از ادم انتظار مقاله دارن..
    موفق باشی

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط don_omid نمایش پست ها
    در حالت کلی نمیشه گفت که جی ار ای شرط اصلیه واسه پذیرش و مهم تر از مقالس... ولی واسه دانشگاه های رنک خوب چون متقاضی ها زیادن و معمولا شرایط ریسرچ و مقاله رو ارضا میکنن ناچار میرن سراغ جی ار ای..نه اینکه معیارشون این امتحان بشه...
    به هر حال اگه کسی فوق داشته باشه و بخاد با استاد مکاتبه کنه تقیبا همشون از ادم انتظار مقاله دارن..
    موفق باشی
    سلام امید جان
    ببینید شما شاید یک مورد استثنا باشید همانطور که گفتید بنده بدون زبان استاد رو راضی کردم و ...
    بله واسه فوق انتظار مقاله دارن ولی من اون چیزی که از graduate office ها پرسیدم برای دانشگاه در درجه اول جی ار ای بعد مقاله مهم هستش
    حالا یکی بیاد با ای اس ای هاش با نمره کم جی ار ای فول فاند بشه دیگه من رو متهم نکنید ها!
    سربلند باشی

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    سلام امید جان
    ببینید شما شاید یک مورد استثنا باشید همانطور که گفتید بنده بدون زبان استاد رو راضی کردم و ...
    بله واسه فوق انتظار مقاله دارن ولی من اون چیزی که از graduate office ها پرسیدم برای دانشگاه در درجه اول جی ار ای بعد مقاله مهم هستش
    حالا یکی بیاد با ای اس ای هاش با نمره کم جی ار ای فول فاند بشه دیگه من رو متهم نکنید ها!
    سربلند باشی
    سلام به torkanturk عزیز (شرمنده اسمتو نمیدونم )
    ما که کلا مخلص شماییم حرفم رو حرفتون نمیزنیم
    بله حق با شماس من خودم با جی ار ای پایین فول فاند شدم..
    اما راستش خیلیی مورد هم توو دوستای دورو برم دیدن که اونا هم با جی ار ای های پایین تونستن بورس های خوبی بگیرن (حتی scholarship دانشکده) حالا میتونه این ذهنیت ایجاد شه که نه آقا اینا مال دانشگاه های رنک بالاس و خوبا اینجور نیستن..در پاسخ:
    برای مثال یکی از دوستام که فوق لیسانس میخوند تونست بدون داشتن جی ار ای!!! از یه استاد توو برکلی ( torkanturk عزیز شما که خودت مکانیکی و هم رشته ای اما واسه سایر دوستان میگم که مکانیک برکلی توو 10 تا هست و به قولی هم سومه) فاند RA گرفت و استاده حتی بهش میگفت بعد بده جی ار ای الان نمیخاد! این دوست بنده 5 تا ISI داشت که 2 تاش توو لیسانس بود و معدل فوق لیسانش هم 19/40 بود!!!
    اما از طرفی هم خیلیا بودن که واسه جی ار ای رد شدن (حداقل چیزی بوده که بهشون اعلام شده واسه جی ار ای رد شدین)
    به نظر شخصی بنده من فک میکنم این بحث جی ار ای و به طور کلی زبان از دانشگاه به دانشگاه فرق داره و نمیشه عمومیت داد
    اما کلا خیلی خوشحال میشم یه بحث در مورد زبان و شانس پذیرش بذاریم و سایر بچه های با تجربه هم نظرشونو بگن
    موفق باشی و ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)