صفحه 29 از 51 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    من یه مورد می خوام براتون بگم که فامیلمون هست و کاملا واقعیت داره....

این خانوم فارغ التحصیل رشته شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد کرج به صورت پاره وقت بود. وقتی که رفت آمریکا مدت 3 سال اونجا بود و داشت زندگی می کرد که تصمیم گرفت ادامه تحصیل بده..... خلاصه اینکه رفت و در رشته داروسازی از دانشگاه آمریکا دکتری گرفت.

من میخوام بدونم این قبیل افراد چطوری تونستن ادامه تحصیل بدن؟ حیف که نمی تونم راحت این سوال رو ازش بپرسم ولی من می بینم دوستانی رو که با این معدلای خوب و بعضا عالی و مقاله و تافل و جی ار ای و ...... تازه بازم شک دارن که پذیرش بدن یا ندن !

آخه پس اون چیکار کرده که تونسته ادامه تحصیل بده؟
    در آمریکا واسه رشته پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی و حقوق می دونید که به صورت مستقیم دانشجو نمی گیرن به این معنی که شما اول باید یک لیسانس بگیرید و بعد با دادن امتحانات مربوطه مثل MCAT واسه پزشکی و PCAT واسه داروسازی و LSAT واسه حقوق بسته به نمره این امتحانات و معدل لیسانس و سایر مسایل مثل اینترنشیپ و غیره در دانشگاه پذیرفته می شن. این رشته ها فاند نداره و دانشجو ها یا خودشون (خانواده) پولش رو می دن و یا اینکه وام می گیرن. این رشته ها شهریه بالایی دارن و با کار داشنجویی نمی شه شهریشون رو در آورد به علاوه درس هاشون زیاده و وقت زیادی واسه کار نیست اگه بخواین موفق باشین.
    این فامیل شما چون گرین کارت داشته و یا سیتیزن بوده اول از همه تونسته اونجا امتحان PCAT بده و بعدش هم تونسته وام بگیره و درسش رو بخونه.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام دوستان.
    من الان ترم 1 ارشد هستم تو سراسری تبریز.
    خیلی حول شدم. من اولویت ارشدم رو رو چی بذارم؟معدل بالا یا مقاله تا آخر ترم 2 یا نمره زبان بالا.(معدل لیسانسم 16.36 هست و مقاله هم ندارم)
    من به 2 تا از 3 فاکتور بالا می تونم برسم چون استادامون شدید سخت گیرن و واسه هر درس چند تا رفرنس معرفی کردن.من می خوام واسه 2016 اپلای کنم فقط شدید تو استرس اولویت بندیم هستم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    خیلی حول شدم. من اولویت ارشدم رو رو چی بذارم؟معدل بالا یا مقاله تا آخر ترم 2 یا نمره زبان بالا.(معدل لیسانسم 16.36 هست و مقاله هم ندارم)
    من به 2 تا از 3 فاکتور بالا می تونم برسم چون استادامون شدید سخت گیرن و واسه هر درس چند تا رفرنس معرفی کردن.من می خوام واسه 2016 اپلای کنم فقط شدید تو استرس اولویت بندیم هستم.
    دوست خوبم بنظر من الان فقط رو معدلت کار کن سعی معدلت را بالای 18 نگه داری بعد در این بین 1 تا 3 مقاله هم کار کنید که رزومتون عالی بشه ولی اولویت را رو معدل بعد مقاله بزارید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    اولویت اولتون معدل باشه و بعد از اون مقاله. کم کم هم آماده بشید برای امتحان زبان و GRE.

Junior Member

پیش فرض یکی بودن دانشگاه کاردانی و کارشناسی چقدر مهمه؟

سلام. من کاردانی فناوری اطلاعات از دانشگاه جامع علمی کاربردی هستم. و میخواستم بدونم برای اپلای یکی بودن دانشگاه کاردانی و کارشناسی چقدر مهمه؟ یکی بودن رشته ها چطور؟ مثلا کاردانی فناوری اطلاعات بودم برای کارشناسی برم سخت افزار . توی پذیرش من چقدر تاثیر داره. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

پیش فرض پاسخ : یکی بودن دانشگاه کاردانی و کارشناسی چقدر مهمه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MAGXX نمایش پست ها
    سلام. من کاردانی فناوری اطلاعات از دانشگاه جامع علمی کاربردی هستم. و میخواستم بدونم برای اپلای یکی بودن دانشگاه کاردانی و کارشناسی چقدر مهمه؟ یکی بودن رشته ها چطور؟ مثلا کاردانی فناوری اطلاعات بودم برای کارشناسی برم سخت افزار . توی پذیرش من چقدر تاثیر داره. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز٬

شما هر رشته ای رو که انتخاب می کنید هرچه درس هایی که پاس کردید بیشتر مرتبط با رشته ای که برای اپلای کرده اید باشه بهتره. و دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه ...
    Nothing lasts forever in the cold November rain.

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

مورداول مهم نيست. انگار يكي بگه من كارشناسي رو از شريف گرفتم ارشد و از آزاد حالا چي ميشه نميتونم اقدام كنم؟ دو سيستم آموزشي كاملا مستقل و هيچ منع قانوني ايجاد نميشه . تو كارشناسي خيلي سوال برانگيز نخواهد بود . اما اگر براي دكتري كه فاند هم ميدن بخواهيد تغيير رشته داشته باشيد ممكنه سال اول براي ارزيابي توانمندي شما در كار جديد بهتون فاند ندن و از سال بعد.

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان . من به تازگی عضو شدم . ممنون از دوستانی که سعی می کنن به سوالات بچه ها جواب بدن و تجربیات خودشون رو انتقال بدن . دوستان به همه پارامتر ها دو نکته مهم رو اضافه می کنم . لطف خدا و شانس . گاهی واسه افرادی دیدم که چجوری پذیرششون با فوند درست شده که باور نکردنیه

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

دوست عزیز این قضیه اصلاً تاثیری در فرآیند پذیرش شما نداره نگران نباشید. چون تقریباً اصلا تغییر رشته به حساب نمیاد. دانشگاه هم اصلاً مهم نیست که کاردانی یک دانشگاه بودید و کارشناسی جای دیگه. فکرتون رو درگیر این مسائل نکنید.

موفق باشید

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

پیش فرض نتایج پذیرش دانشگاه مینسوتا

چند وقت پیش تو سایت دانشگاه University of Minnesota میگشتم که یک لینک از اطلاعات آرشیوی از نتایج پذیرش این دانشگاه رو پیدا کردم.

در مورد گروه عمران این دانشگاه باید بگم که جزوه 10 دانشگاه برتر هست و گروه geomechanics این دانشگاه دانشگاه شماره اول این رشته نباشه، رتبه دوم هست.

لینک مورد نظر

اطلاعات از سال 03-04 هست تا 12-13.

نکاتی که به نظرم جالب توجه هستند و به درد دوستانی که اپلای می خوان بکنن این ها اومد:

از 03 تا 09 یک کاهش در تعداد متقاضی ها مشاهده میشه ولی دوباره از سال 2010 به بعد سیل صعودی به خودش گرفته!

70 درصد متقاضی های این دانشگاه دانشجوهای International هستند - در حالیکه که در حدود 10 درصد این افراد ادمیشن گرفته اند!

شانس پذیرش از سال 03 تقریبا تا حالا افزایش یافته - هم چنین تعداد افرادی که قبول می کنند نیز افزایش یافته!

دور و بر 50 درصد دانشجویان مستری که اقدام کرده اند قبول شده اند اما این درصد برای دانشجویان دکترا نزدیک 20 درصد هست!

در Admit Pool میشه دید که تعداد قبولی های مستر 70 در مقابل 30 درصد دکترا هست.

30 درصد قبولی ها دانشجویان اینترنشنال هستند.

نکته جالب دیگه: تفاوت تعداد Matriculations ها ( کسایی که ثبت نام می کنند) با کسایی که ادمیشنن می گیرند هست که تقریبا 50 درصد کسانی که ادمیشن میگیرند اکسپت می کنند!

بحث شیرین GRE :

متوسط وربال دانشجویان قبول شده: از 490 به 550 افزایش یافته ( در ورژن جدید از 152 به 156 افزایش یافته! ) در سال های قبل سه ردیف 300-400 و 400-500 و 500-600 بیشترین درصد رو داشتند ولی رفته رفته تا سال 13 ردیف 300-400 کم جمعیت تر شده و دانشجویان قبول شده با وربال 600-700 جمعیتشون زیاد شده. پس این نتیجه مهم رو میشه گرفت که برای رشته های مهندسی وربال هم مهمه!

نمره ریاضی: از 730 به 760 رشد داشته ( 168 تا 170 جدید ) که نشان دهنده این هست که این طوری که اکثرا روی Q حساسیت داریم، برای دانشگاه های خوب این حساسیت در 170 گرفتن به جا است!
    اما این نکته هم مهم هست که خود 800 ها آمارشون خیلی زیاد هم نیست و اگر نمرتون در رنج 700-799 به احتمال زیاد اوکی هستید. همان طور که هم تو جدول هست با نمره های پایین تر هم پذیرش شده هست ولی اگر می خواهید کارتون به شانس و اینا نخوره و یک رزومه در حد متوسط دانشجویان این رده دانشگاه ها داشته باشید این رنج نمره جی آر ای لازمه!

اینجا هم لینک جالبی هست که می تونید ببینید ورودی ها مستر و دکترا های هر سال برای هر کدام فارغ التحصیلی چقدر طول کشیده

این هم لینک جالبی هست که میتونید ببینید دانشگاه از لحاظ تعداد کردیت گرفته شده، سن و محل سکونت هم دانشجو ها را زیر نظر داره!

من از این دست اطلاعات کم دیده ام. امیدوارم کمک حالتون بشه. فقط امیدوارم این پست رو در محل مناسب زده باشم!
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)