صفحه 3 از 51 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : اولویت پارامترهای اپلای در پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اجازه دارم مخالت کنم؟!
    نظر شخصی: برای فنی مهندسی و در حالت عمومی و با کنار گذاشتن بحث داشتن لینک و اقامت و و با فرض اینکه GRE Q رو در حدی که از بچه های مهندسی انتظار دارند (و اکثرا" هم میارن این نمره رو) داشته باشید:

GPA BS>High Impact Paper(S) + RA experience>GPA M.Sc>GRE V>SOP>Recomm>TA>TOEFL

با این توضیح که هر آنچه که قبل و بعد GRE V اومده (بغیر از مینیمم معدل لیسانس و مینیم تافل) رو تقربیا میشه تا حد خیلی زیادی با GRE V ترمیم کرد. این رو من بعد از شرکت تو چند تا وبینار از دانشگاهای مختلف آمریکا (top 50) بهش رسیدم.
    کاملا میتونید نظر بدید...و اتفاقا توصیه من اینه که دوستان با دستکاری در ترتیب بندی این پارامترها (و یا اضافه کردن ) حرف بزنند...چون اینجوری بهتر میشه اهمیت همه پارامتر ها رو نسبت به همدیگه فهمید
    I love you USA

ApplyAbroad Hero

البته نکته ای در مورد مقالات بگم. در اصلاح عرایض پیمان
    یه سری ژورنال های خاص هر رشته هستن که کاملا اساتید اون رشته اشنایی دارن مثل ژورنالهایی که تو SPE ایندکس میشن تو نفت، یا ASCE تو عمران و... خیلی از این ژورنال ها با وجود اینکه ایمپکت فکتور بالایی ندارن ولی ارزش مقاله اکسپت تو اینا به مراتب بیشتر از ژورنال های دیگه با ایمپکت بالا هست. یه بحثی هم تو انجمن مقاله در این مورد شده بود که ایمپکت فکتور عامل تعیین کننده نیست. اعتبار ژورنال تو رشته تاثیر گذاری خیلی بیشتری داره. مثلا تو رشته عمران یکی از دوستان که 100 تا مقاله ISI داره میگفت یه ژورنال با ایمپکت 0.3 داریم که کل اساتید مطرح عمران دوس دارن اونجا مقاله بدن در عوض یه ژورنال دیگه هم هست ایمپکتش 4 هست که ارزشش از اولی خیلی کمتره. اینم نکته ای بود به ذهنم رسید برای مقایسه ارزش ژورنال ها. یه چیز دیگه خیلی از اساتید هم واقعا ISI بودن ژورنال به اون معنی که تو ایران رواج داره براشون مهم نیست.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    البته نکته ای در مورد مقالات بگم. در اصلاح عرایض پیمان
    یه سری ژورنال های خاص هر رشته هستن که کاملا اساتید اون رشته اشنایی دارن مثل ژورنالهایی که تو SPE ایندکس میشن تو نفت، یا ASCE تو عمران و... خیلی از این ژورنال ها با وجود اینکه ایمپکت فکتور بالایی ندارن ولی ارزش مقاله اکسپت تو اینا به مراتب بیشتر از ژورنال های دیگه با ایمپکت بالا هست. یه بحثی هم تو انجمن مقاله در این مورد شده بود که ایمپکت فکتور عامل تعیین کننده نیست. اعتبار ژورنال تو رشته تاثیر گذاری خیلی بیشتری داره. مثلا تو رشته عمران یکی از دوستان که 100 تا مقاله ISI داره میگفت یه ژورنال با ایمپکت 0.3 داریم که کل اساتید مطرح عمران دوس دارن اونجا مقاله بدن در عوض یه ژورنال دیگه هم هست ایمپکتش 4 هست که ارزشش از اولی خیلی کمتره. اینم نکته ای بود به ذهنم رسید برای مقایسه ارزش ژورنال ها. یه چیز دیگه خیلی از اساتید هم واقعا ISI بودن ژورنال به اون معنی که تو ایران رواج داره براشون مهم نیست.
    کاملا کاملا کاملا موافقم باهات محمود....یه سری از زورنالها تو مکانیک هم هست با اینکه ایمپکت کمتر از یک دارند اما من دیدم خیلی از اساتید معتبر امریکا توش بارها و بارها مقاله دادن...مثل MIT ....شهرت زورنال خیلی مهمتره به نظرم....همه چیر ایمپکت نیست
    مشخصه این کاره ای محمود خوشم اومد
    I love you USA

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران (زلزله) - خواجه نصیر

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    ... اعتبار ژورنال تو رشته تاثیر گذاری خیلی بیشتری داره. مثلا تو رشته عمران یکی از دوستان که 100 تا مقاله ISI داره میگفت یه ژورنال با ایمپکت 0.3 داریم که کل اساتید مطرح عمران دوس دارن اونجا مقاله بدن در عوض یه ژورنال دیگه هم هست ایمپکتش 4 هست که ارزشش از اولی خیلی کمتره.
    سلام اینکه کسی توی عمران 100 تا مقاله ISI داشته باشه برام خیلی جالبه. به هر حال میشه از دوستتون اسم این ژورنال که ایمپکتش 0.3 هست را بپرسید و به من بگین. ممنون

Junior Member

با سلام. در مورد ارزش گذاری اهمیت مقالات میخواستم نکته که به نظرم میرسه بگم.فکر میکنم مقاله برای اینه که نشون بده این دانشجو روش تحقیق رو بلده والی فکر میکنم اگه تعدادش زیاد بشه دقیقا بر عکس کارکرد خودش عمل میکنه. من به عنوان نمونه کسی از اساتید میشناسم که بالای دویست مقاله ISI داره والی همشون شبیه همه. یعنی در واقع کل مقالات ایشان رو در نظر بگیری به اندازه ۱۰ مقاله ASME ارزش نداره. منظورم اینه که اهمیت کار هم مهمه نه فقط کیفیت.من از دوستان مکانیکی کسی رو میشناسم که با داشتن ۲۰ مقاله ISI نتونست از دانشگاه خوبی پذیرش بگیره و آخرش هم به یه دانشگاهه درجه سوم تو هلند رفت. تو سایت بعضی اساتید دانشگاهی Top 10که میری بعضیاشون بعد از یه عمری کارو و تحقیق ۱۰ تامقاله هم ندارن .ولی ارزش مقاله هاشون خیلی بالاست.این نشون میده که مهم کاری که انجام میشه نه تعداده مقالات.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak.r نمایش پست ها
    با سلام. در مورد ارزش گذاری اهمیت مقالات میخواستم نکته که به نظرم میرسه بگم.فکر میکنم مقاله برای اینه که نشون بده این دانشجو روش تحقیق رو بلده والی فکر میکنم اگه تعدادش زیاد بشه دقیقا بر عکس کارکرد خودش عمل میکنه. من به عنوان نمونه کسی از اساتید میشناسم که بالای دویست مقاله ISI داره والی همشون شبیه همه. یعنی در واقع کل مقالات ایشان رو در نظر بگیری به اندازه ۱۰ مقاله ASME ارزش نداره. منظورم اینه که اهمیت کار هم مهمه نه فقط کیفیت.من از دوستان مکانیکی کسی رو میشناسم که با داشتن ۲۰ مقاله ISI نتونست از دانشگاه خوبی پذیرش بگیره و آخرش هم به یه دانشگاهه درجه سوم تو هلند رفت. تو سایت بعضی اساتید دانشگاهی Top 10که میری بعضیاشون بعد از یه عمری کارو و تحقیق ۱۰ تامقاله هم ندارن .ولی ارزش مقاله هاشون خیلی بالاست.این نشون میده که مهم کاری که انجام میشه نه تعداده مقالات.
    دوست من شما هم به نکته در خور توجهی اشاره کردین...یکی از دوستان منم 15 مقاله ISI داشت....اما یه دانشگاه دسته دو امریکا رفت....اونا کیلوئی بررسی نمی کنن..کیفیت مقاله مهمه...و در ضمن داشتن دو تا ISI به اندازه ی کافی تاثیر گذار هست و بیش از اون به قول شما ممکنه شک برانگیز باشه....و قطعا مشابه هم توش وجود داره که این برای اونا مطلوب نیست...مرسی دوست عزیز از نکتتون
    I love you USA

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط al_frd نمایش پست ها
    سلام اینکه کسی توی عمران 100 تا مقاله ISI داشته باشه برام خیلی جالبه. به هر حال میشه از دوستتون اسم این ژورنال که ایمپکتش 0.3 هست را بپرسید و به من بگین. ممنون
    Journal of Geotechnical and Geoenvironmental-ASCE
    البته معذرت میخوام ایمپکتش 0.6 هست.

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

به نظر من هم IF خیلی تعیین کننده نیست. یه پیشنهاد دارم در مورد ارزیابی کیفیت مقاله ها که خودم ازش استفاده می کنم. اگه تو سایت thomson reutersبرید یک قسمت داره به نام Master Journals که به صورت مجانی می تونید تو هر رشته اسم مقالات برتر رو ببینید. مثلاً در مورد رشته عمران 112 ژورنال رو برای گرایش های مختلف عمران لیست کرده. جالبه بدونبد که ژورنال عمران دانشگاه علم و صنعت (International Journal of Civil Engineering) که دارای ایمپکت فکتور 0.5 هست تو لیست نیست اما یه ژورنال با ایمپکت فکتور 0.2 تو لیست هست. البته قصد توهین به دانشگاه علم و صنعت رو نداشتم خدایی نکرده، فقط خواستم یه مثال بیارم. اون دوستمون هم درست می گن ASCE خیلی ژورنال معروفی هستش و داشتن مقاله در این ژورنال افتخار بزرگی محسوب می شه.
    ویرایش توسط Civil_Engineer : November 2nd, 2011 در ساعت 09:57 PM

Senior Member

این قضیه ژورنال و IF و اینکه کدوم ژورنال چاپ میشه مقالات و اینکه یه استاد کدوم ژورنال رو انتخاب کنه...کاملا باند بازیه...باند...و کلاس گذاشتن (البته نه به معنیه اینکه همه باندبازی میکنن)....و به نظر من همانطور که دوستان گفتن ...پرستیژ ژورنال مهمتر از همه چیزه...چون این باند بازیا بالاخره تاثیر خودشو تو اپلای میزاره...
    مهمترین فاکتور هم تو کشور های مختلف متفاوته...مثلا استرالیا و کانادا پابلیکیشن رو مهمترین پارامتر میدونن...در حالی که آمریکا معدل رو مهمترین عامل میدونن...رنک دانشگاه هم بی تاثیر نیست...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Civil_Engineer نمایش پست ها
    به نظر من هم IF خیلی تعیین کننده نیست. یه پیشنهاد دارم در مورد ارزیابی کیفیت مقاله ها که خودم ازش استفاده می کنم. اگه تو سایت thomson reutersبرید یک قسمت داره به نام Master Journals که به صورت مجانی می تونید تو هر رشته اسم مقالات برتر رو ببینید. مثلاً در مورد رشته عمران 112 ژورنال رو برای گرایش های مختلف عمران لیست کرده. جالبه بدونبد که ژورنال عمران دانشگاه علم و صنعت (International Journal of Civil Engineering) که دارای ایمپکت فکتور 0.5 هست تو لیست نیست اما یه ژورنال با ایمپکت فکتور 0.2 تو لیست هست. البته قصد توهین به دانشگاه علم و صنعت رو نداشتم خدایی نکرده، فقط خواستم یه مثال بیارم. اون دوستمون هم درست می گن ASCE خیلی ژورنال معروفی هستش و داشتن مقاله در این ژورنال افتخار بزرگی محسوب می شه.
    دوست عزیز هر ژورنالی که توی موسسه تامسون ایدکس بشه ISI نیست. همونطور که خودتم اشاره کردی یه سری از ژورنالها که عموما Open access هستن تحت عنوان Master Journals لیست شدن و فاقد ایمپکت فکتور هستن و طبیعتا ژورنال های که در Web of Sceince ایندکس میشن (موسوم به ISI) در اون لیست قرار نمیگیرن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)