صفحه 33 از 51 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

سلام من دانشجوی سال سوم مهندسی صنایعم برا گرفتن پذیرش مستر یا direct PhD در امریکا بچه ها بنظرتون حل تمرین اساتید شدن در پذیرش و یا full fund تاثیر مثبتی داره؟؟؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : کدام یک از این سه گزینه برای گرفتن پذیرش موثر تر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    فرض کنیم کسی ارشد میخونه و میخواد برای دکترا اقدام کنه. میخواستم نظر دوستان رو در مورد این سه گیزنه بدونم که تاثیر کدوم در روزومه فرد بیشتره و شانس پذیرشش رو بالاتر میبره؟

۱- کار کردن در یک شرکت خصوصی مرتبط با رشته ی تحصیلیش
    ۲- کار کردن روی پروژه های شخصی و پیشروی تا ثبت یک اختراع
    ۳- عضویت در تیم های دانشجویی دانشگاه و شرکت در مسابقات داخلی و خارجی در اون رشته و کسب مقام

باید درنظر گرفت که گزینه ی اول خوبیش اینه که شما حقوق میگیرید ولی بدیش اینه وقتتون در اختیار اون شرکته و فقط میتونید روی پروژه های اون شرکت تمرکز کنید و آزادی فعالیت زیادی ندارید.

گزینه دوم خوبیش اینه وقت آدم کامل در اختیار خودشه و میتونه روی علاقه های خودش و یا علاقه مندی اساتید دانشگاه مقصد کار کنه و در نهایت اگر تونست پروژه رو به ثبت اختراع برسونه شاید مقامی در مسابقات و یا پولی بابت اختراعش کسب کنه. اما بدی این راه اینه که زمان بیشتری تا رسیدن به نتیجه میبره و همچنین باعث پراکندگی فعالیت ها میشه چون فرد باید در چند زمینه تخصص داشته باشه تا تنهایی بتونه یک اختراع رو کامل کنه!

راه سوم خوبیش اینه که هدف کاملا مشخصه و همچنین اعضای دیگه ای در تیم هستند که با کمک اونها و همچنین سابقه کاری افراد گذشته کار سریعتر جلو میره. همچنین شرکت در مسابقات مختلف(مخصوصا خارجی) میتونه به پیدا کردن لینک های خوب در سایر دانشگاه ها برای اپلای در آینده کمک کنه. و یا آدم با شرکت در مسابقات مهم و مطرح در سطح دنیا به دیگرانی که در اون فیلد کار میکنن شناسونده میشه. ولی بدیش اینه که انسان محدود به فیلد های از پیش تعیین شده در مسابقات میشه و شاید نتونه در زمینه ای که واقعا دوست داره فعالیت کنه.

حالا به نظرتون از این سه گزینه کدوم یکی برای گرفتن پذیرش از همه بهتره و توی رزومه میتونه نقطه اتکای قوی حساب بشه؟
    اصلا شایدم خیچکدوم آنچنان تاثیری در رزومه فرد نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته شاید یه راه چهارمی هم باشه که تقریبا شبیه راه دوم هست ولی با این تفاوت که به دید یک پروژه کامل که باید منجر به محصول بشه نگاه نکنیم و صرفا بیایم روی یک فیلد به صورت تخصصی کار کنیم و در همون زمینه راهکار جدید ارائه بدیم؟ یعنی یک قسمت از یک پروژه رو بگیریم و فقط روی همون کار کنیم. مثلا یک ربات پرنده یک قسمت مکانیکی داره ، یه قسمت الکترونیکی و یک قسمت برنامه نویسی که حتی میتونه همین بخش برنامه نویسی هم به چندین زیر بخش (مثلا طراحی واسط گرافیکی برای کاربر، نوشن برنامه کنترلی پرنده، نوشتن برنامه مربوط به دوربین متصل به پرنده و ....) تقسیم بشه، و فرد تنها مثلا روی دوربین این پرنده کار کنه که فلان کار خاص رو انجام بده! و بعدا در آینده دائم سعی کنه روش هاشو بهبود بده و یا قابلیت هارو اضافه کنه و .......
    (بر خلاف راه دوم که فرد میخواست کل پرنده رو خودش طراحی کنه و بسازه و به عنوان یک اختراع جدید ارائه بده)

کدوم یکی از این موارد رو توصیه میکنیید دوستان با تجربه؟!
    ممنون
    هیچ کدام از گزینه های بالا
    معدل بالاتر+نمره تافل بالاتر+GRE بالاتر+مقالات باکیفت تر====اپلی موفق تر
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط knight_h44 نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی سال سوم مهندسی صنایعم برا گرفتن پذیرش مستر یا direct PhD در امریکا بچه ها بنظرتون حل تمرین اساتید شدن در پذیرش و یا full fund تاثیر مثبتی داره؟؟؟
    اونقدر که نمره زبان و معدل و مقالات و توصیه نامه و sop اثر دارن این نداره. میتونه نکته مثبتی برای رزومه تون باشه.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

با تشکر. فقط می خواستم بدونم با اینکه من کارشناسیم. زبان و توصیه نامه و sop برا پذیرش با full fund کافی نیست؟ مقاله هم باید داشته باشم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI_MECHANICAL نمایش پست ها
    فوریه دوستان.لطفا سریعتر جواب بدین

سلام دوستان .
    من لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد خمینی شهر با معدل 15.50 دارم تو دوران کارشناسی 3تا اختراع ثبت کردم و یه کنفرانس بین الملی داخلی از پروژه پایانیم دادم به علاوه یه مقاله علمی پژوهشی هم دارم . امیدوارم تا چند ماه آینده یه ISI هم submit کنم.سال 2012 هم از فدارسیون مخترعین دعوت شدم یه نمایشگاه مخترعین تو آلمان که اونجا بم مدال برنز دادن.
    واسه فوق لیسانس دانشگاه آزاد نجف آباد قبول شدم .به نظرتون اگه بخوام برای دکتری اپلای با فاند کنم ارشدو آزاد بخونم فرقی داره یا کنکور سرارسری شرکت کنم دوباره؟؟؟؟ با توجه به اینکه یک سال دوباره عقب می افتم و میتونم تو این 1سال زبان و مثله کارکنم.به نظرتون ارزش داره؟
    لطفا سریع جواب بدین تا تصمیم بگیرم ثبت نام بکنم یا نه؟؟؟
    اگر بتونید معدل ارشد بالای 17 بگیرید و در کنارش نمرۀ بالایی در تافل و GRE بگیرید، با همین مدرک دانشگاه آزاد هم میتونید به دانشگاه های معتبر راه پیدا کنید.
    اسم دانشگاه شما، اولویت بالایی در اخذ پذیرش نداره و مهمتر از اون، رزومۀ شماست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام ، من تازه کنکور کارشناسی دادم و امروز بالاخره نتایج نهایی اومد . واسه سراسری ، علوم کامپیوتر/شبانه دانشگاه علم و فناوری مازندران قبول شدم و از طرفی هم مهندسی نرم افزار دانشگاه آزاد لاهیجان قبول شدم .
    واقعا" بین دو راهی موندم که کدوم رو انتخاب کنم . چون تصمیم دارم که حتما" دکتری مستقیم از امریکا بگیرم و نمی دونم با کدوم یک از اینا به هدفم می رسم
    اگه علوم کامپیوتر برم راه برام سخت تر نمیشه ؟ علوم کامپیوتر جزو کامپیوتر ساینس حساب میشه ؟ تا حالا کسی تونسته با مدرک علوم کامپیوتر بره امریکا یا دکتری مستقیم بگیره ؟
    ممنون میشم کمکم کنین

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط knight_h44 نمایش پست ها
    با تشکر. فقط می خواستم بدونم با اینکه من کارشناسیم. زبان و توصیه نامه و sop برا پذیرش با full fund کافی نیست؟ مقاله هم باید داشته باشم؟
    پست منو در اینجا بخون:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...صیل/page58
    کربلایم آرزوست...

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Computer Science at Sabanci University

معدل 16 کارشناسی چطوره ؟ خیلی کمه ؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidkk نمایش پست ها
    معدل 16 کارشناسی چطوره ؟ خیلی کمه ؟
    این بتنهایی عامل پذیرش نیست. خیلی از دانشگاه ها معدل برای پذیرش در مقطع مستر براشون اصلا مهم نیست. ولی بعضی جاها مثل دانشگاه تکنیک مونیخ آلمان یا نروژ مهمه.
    معدلتون برای پذیرش در اکثر دانشگاه ها خوب و کافیست.
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اگر بتونید معدل ارشد بالای 17 بگیرید و در کنارش نمرۀ بالایی در تافل و GRE بگیرید، با همین مدرک دانشگاه آزاد هم میتونید به دانشگاه های معتبر راه پیدا کنید.
    اسم دانشگاه شما، اولویت بالایی در اخذ پذیرش نداره و مهمتر از اون، رزومۀ شماست.
    ممنون که جواب دادید.به نظرتون دانشگاه آزاد چقدر می تونه برای گرفتن فاند phd تاثیر منفی بذاره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)