صفحه 36 از 51 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

سلام دوستان من رشتم عمران هست معدل لیسانسم 13.5 هست و معدل ارشد 17.5
    یک مقاله isi سابمیت کردم دریک ژورنال الزویر
    و برای سال آینده میخوام اپلای کنم، در حال حاضر شک دارم که اول مقاله دوم رو کار کنم که سه تا چهار ماه طول میکشه و اون هم قابلیت این رو داره که در یک ژورنال الزویر چاپ بشه
    یا اینکه با پیش زمینه زبان نسبتا خوبی که دارم وقتم رو بذارم روی تافل و gre
    با توجه به اینکه پروسه داوری احتمالا زمان بر خواهد بود ممکنه مقاله دوم تا زمان اپلای اکسپتش هم نیاد، ممنون میشم اگر نظرتون رو بگید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط syler نمایش پست ها
    سلام دوستان من رشتم عمران هست معدل لیسانسم 13.5 هست و معدل ارشد 17.5
    یک مقاله isi سابمیت کردم دریک ژورنال الزویر
    و برای سال آینده میخوام اپلای کنم، در حال حاضر شک دارم که اول مقاله دوم رو کار کنم که سه تا چهار ماه طول میکشه و اون هم قابلیت این رو داره که در یک ژورنال الزویر چاپ بشه
    یا اینکه با پیش زمینه زبان نسبتا خوبی که دارم وقتم رو بذارم روی تافل و gre
    با توجه به اینکه پروسه داوری احتمالا زمان بر خواهد بود ممکنه مقاله دوم تا زمان اپلای اکسپتش هم نیاد، ممنون میشم اگر نظرتون رو بگید
    سلام

فاکتورهای اولویت دار در امریکا، اینهاست:

1- معدل
    2- نمرۀ زبان
    3- نمرۀ GRE
    4- مقاله
    5- توصیه نامه و SoP
    6- سایر

در نتیجه، با در نظر گرفتن معدل لیسانس شما و لحاظ کردن این نکته که یک مقالۀ سابمیت شده دارید، به نظر میاد که اقدام بهینه، تلاش جانانه برای نمرۀ زبان و GRE باشه.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Senior Member EHSM آواتار ها

سلام دوستان
    آیا اهمیت نمره وربال و کوانت جی آر ای برای رشتههای مهندسی یکی هست یعنی هر دو از یک وزن برخوردارند؟؟ که در این صورت فقط نمره مجموع مهم است. کسی اطلاعاتی در این موضوع داره؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا اهمیت نمره وربال و کوانت جی آر ای برای رشتههای مهندسی یکی هست یعنی هر دو از یک وزن برخوردارند؟؟ که در این صورت فقط نمره مجموع مهم است. کسی اطلاعاتی در این موضوع داره؟
    سلام

خیر به یک اندازه نیست. اولویت با کوانت هست و انتظار میره نمرۀ کوانت، نزدیک به 170 باشه. دانشگاه های زیادی هستند که یا عددی برای دو بخش فوق ذکر نکردند، یا فقط به کوانت اشاره کردند. معمولاً کوانت 160، مینیمم نمرۀ قابل قبول برای مهندسی هاست.

Junior Member

سلام دوستان

امروز یک ایمیل از طرف یک مجله آی اس آی واسم اومد و ازم خواستند که یک مقاله را داوری کنم. این در حالی است که اینکه در اون زمینه مقاله معتبری هم ندارم و تنها قبلا واسه این مجله مقاله ارسال کرده بودم ولی مقالم رد شد البته گفتن که سرمون شلوغه داور نداریم. حالا میخوام بدونم تاثیر اینکه اینکار رو بپذیرم روی رزومم چقدره؟ مثلا مثلا مثلا در مقایسه با سابقه تدریس.
    لازم به ذکره که خیلی مرتبط با زمینه های کاریم نیست و سرم هم شلوغه این روزها واسه همین گفتم بپرسم ببینم چقدر ارزشمنده.

تشکر پیشاپیش از شما

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjd نمایش پست ها
    سلام دوستان

امروز یک ایمیل از طرف یک مجله آی اس آی واسم اومد و ازم خواستند که یک مقاله را داوری کنم. این در حالی است که اینکه در اون زمینه مقاله معتبری هم ندارم و تنها قبلا واسه این مجله مقاله ارسال کرده بودم ولی مقالم رد شد البته گفتن که سرمون شلوغه داور نداریم. حالا میخوام بدونم تاثیر اینکه اینکار رو بپذیرم روی رزومم چقدره؟ مثلا مثلا مثلا در مقایسه با سابقه تدریس.
    لازم به ذکره که خیلی مرتبط با زمینه های کاریم نیست و سرم هم شلوغه این روزها واسه همین گفتم بپرسم ببینم چقدر ارزشمنده.

تشکر پیشاپیش از شما
    سلام

مثبت هست اما اصلاً قابل مقایسه با سابقۀ تدریس نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

مثبت هست اما اصلاً قابل مقایسه با سابقۀ تدریس نیست.
    تشکر دوست عزیز. میشه لطف کنید و بفرمایید منظورتون از اینکه قابل مقایسه نیست چیه؟ یعنی واقعا نمیشه مقایسه کرد یا یعنی تدریس بهتره یا داوری بهتره؟
    یه سوال دیگر هم داشتم خدمت شما، اینکه تالیف کتاب فارسی چطور؟ تاثیرش خوبه و با زحمتش می ارزه؟

تشکر فراوان از وقتی که میزارید و پاسختون

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjd نمایش پست ها
    تشکر دوست عزیز. میشه لطف کنید و بفرمایید منظورتون از اینکه قابل مقایسه نیست چیه؟ یعنی واقعا نمیشه مقایسه کرد یا یعنی تدریس بهتره یا داوری بهتره؟
    یه سوال دیگر هم داشتم خدمت شما، اینکه تالیف کتاب فارسی چطور؟ تاثیرش خوبه و با زحمتش می ارزه؟

تشکر فراوان از وقتی که میزارید و پاسختون
    اجازه بدید طوری جواب بدم به شما که چارچوب تاپیک هم نقض نشه.

شما دنبال فاکتورهای مهم و مؤثر در پذیرش هستید و مایلید بدونید که کدام موارد، مهمتر هستند:

1- معدل
    2- نمرۀ زبان
    3- نمرۀ GRE (در صورت مطرح بودن در کشور هدف)
    4- رکورد پژوهشی (نگارش و انتشار مقاله و کتاب به زبان انگلیسی)
    5- سایر نکات مثبت (مثل رتبه در رویدادهای مرتبط بین المللی، سوابق حرفه ای مرتبط نظیر سابقۀ تدریس یا سابقۀ کار، ارائۀ خدمات حرفه ای به محافل علمی نظیر همین داوری در ژورنال های مهم و ...)

پر واضحه که همۀ مواردی که شما مطرح میکنید، در دستۀ پنجم هستند؛ غیر از انتشار کتاب که اون هم چون فارسی هست، زیاد نباید انتظار ازش داشت. ضمناً خاطرتون باشه که کسی با یک داوری حتی در یک ژورنال بسیار قوی، نمیتونه زیاد روی آیتم "داور ژورنال های مهم" مانور بده.

در کل، سعی کنید برای رسیدن به هدفتون (گرفتن پذیرش)، روی آیتم هایی که گفتم، از بالا به پایین تلاش کنید.

سلام خسته نباشین
    ببخشید من دانشجوی ترم یک ارشد کامپیوترم و معدل کارشناسیم 18 بوده.الان تو ارشد نمیدونم واقعا چه کار باید بکنم چون سال دیگه باید اپلای کنم باید ریسرچ خوبی داشته باشم احتمالا. از طرفی درس ها خیلی فشار میارن.به نظر شما میارزه درسا رو شل تر بگیرم و بیشتر به ریسرچ بپردازم.به نظرتون معدل 18 ارشد و ریسرچ معمولی بهتره یا معدل 16 و ریسرچ گسترده ( و احتمالا سابمیت مقاله تا زمان اپلای)

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_oonline نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین
    ببخشید من دانشجوی ترم یک ارشد کامپیوترم و معدل کارشناسیم 18 بوده.الان تو ارشد نمیدونم واقعا چه کار باید بکنم چون سال دیگه باید اپلای کنم باید ریسرچ خوبی داشته باشم احتمالا. از طرفی درس ها خیلی فشار میارن.به نظر شما میارزه درسا رو شل تر بگیرم و بیشتر به ریسرچ بپردازم.به نظرتون معدل 18 ارشد و ریسرچ معمولی بهتره یا معدل 16 و ریسرچ گسترده ( و احتمالا سابمیت مقاله تا زمان اپلای)
    سلام

معدل 18 کارشناسی به قدر بسیار زیادی، براتون شانس پذیرش میاره؛ به شرط این که معدل ارشدتون خرابش نکنه. سعی کنید معدل ارشدتون به زیر 17 نیاد. در کنارش، به زبان و GRE (در صورت نیاز) بیشتر از مقاله اهمیت بدید. مقاله هم مهم و ارزشمنده اما خودتون میگید تا زمان اپلای، فقط میرسید سابمیت کنید که اساساً دردی دوا نمیکنه! پس بهتره در کنار بالا نگه داشتن معدلتون، ضمن انجام ریسرچ نرمال، به طور جدی پیگیر نمرات بالا در آزمون ها باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)