صفحه 4 از 46 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Banned

پیش فرض پاسخ : اولویت پارامترهای اپلای در پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    بنده اولیت پارامترها رو (برای دانشگاهای امریکا به این ترتیب میدونم)....دوستان با تجربه باز نظرات خودشون رو عنوان کنند...

Paper > GRE Q> GPA BS> GRE V> Recom > SOP > GPA MS > TOEFL > TA/RA experience
    GOD > Your Destiny > Tenacity > Research Activity > Paper > GPA > GRE > Recom + SOP > TOFEL Speaking > TA and Working Record

that is my definition. and it was working as you can see.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    GOD > Your Destiny > Tenacity > Research Activity > Paper > GPA > GRE > Recom + SOP > TOFEL Speaking > TA and Working Record

that is my definition. and it was working as you can see.
    لوووووووول...حسین جان کاملا درسته که خدا و سرنوشت خیلی مهمن..و مهتر از همه اینا شانسه بنظرم...اما ما چیکار میتونیم بکنیم با اون پارامترها؟ یقه شانسو بگیرم بگم بیا با من باش؟
    هدف اینه که پارامترهائی که مهمن و در دست اراده ی خود ماست رو بدونیم و در صدد تقویت اونها برآیم
    مرسی
    I love you USA

ApplyAbroad Hero

فک کنم در حق معدل فوق خیلی کم لطفی شده اونم خیلی مهمه! به نظرم از معدل لیسانس و نمرات جی آر ای مهمتره چون پیشرفت و پسرفتو نشون میده.

به نظرم كاملا اشتباهه. دانشگاه هاي خوب به كار تحقيقي و نه الزاما مقاله اهميت ميدن, دانشگاه هاي متوسط و رو به پايين همه به GRE و دانشگاه هاي قبلي به عنوان فاكتور هاي اصلي نگاه ميكنن. معدل و تافل هم توي اكثر دانشگاه ها نقش اينو داره كه طرف مينيممش رو داشته باشه, بازم دانشگاه هاي پايين ترجيح ميدن كه به كسي پذيرش بدن كه اونا رو هم بالاترين باشه
    بعد ميبيني توي تاپ 10 اينقدر ريكام مهم ميشه كه اصلا به GRE نگاه نميكنن.
    به نظرم دانشگاه با دانشگاه فرق داره و نشه يه نسخه براي همشون پيچيد.

بد نيست يه نگاهي به اين هم بندازيد اگر تا حالا نديد:
    http://www-2.cs.cmu.edu/~harchol/gradschooltalk.pdf

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mohghaderi نمایش پست ها
    به نظرم كاملا اشتباهه. دانشگاه هاي خوب به كار تحقيقي و نه الزاما مقاله اهميت ميدن, دانشگاه هاي متوسط و رو به پايين همه به GRE و دانشگاه هاي قبلي به عنوان فاكتور هاي اصلي نگاه ميكنن. معدل و تافل هم توي اكثر دانشگاه ها نقش اينو داره كه طرف مينيممش رو داشته باشه, بازم دانشگاه هاي پايين ترجيح ميدن كه به كسي پذيرش بدن كه اونا رو هم بالاترين باشه
    بعد ميبيني توي تاپ 10 اينقدر ريكام مهم ميشه كه اصلا به GRE نگاه نميكنن.
    به نظرم دانشگاه با دانشگاه فرق داره و نشه يه نسخه براي همشون پيچيد.

بد نيست يه نگاهي به اين هم بندازيد اگر تا حالا نديد:
    http://www-2.cs.cmu.edu/~harchol/gradschooltalk.pdf
    معدل خیلی مهمه. اینجوری نیست که نقش یه مینیمم رو داشته باشه. یکی از بچه های لیسانس سال پیش از رنک 4 برق فول فاند گرفت شاگرد اول بود با معدل 18.5. میگفت تو مصاحبه با استادم پرسیدم چی مهمه براتون؟ گفت دقیقا گفته واسه بچه های لیسانس معدل. یا یه مثال دیگه که سجادم میدونه یکی از بچه های لیسانس با معدل 19.3 از رنک 2 مکانیک فول فاند شد. جی آر ایشم معمولی بود.
    مقاله هم خیلی مهمه اینم مثال واضح که با مقاله و معدل فوق، از دانشگاههای تاپی فاند گرفته:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ل-2011/page11

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

اصولا" وقتی جایی اپلای میکنید که اکثر اپلیکنها لیسانس دارند یا خودتون فقط لیسانس دارین معدل خیلی مهم میشه. چون مهمترین معیار برای مقایسه ی لیسانسی ها معدله. اینه که در دوره ی لیسانس معدل رو نباید فدای هیچ چیز کرد، حتی مقاله ژورنال یا سابقه کار آنچنانی و ....

برای کسی که فوق داره، معدل متوسط (و نه کم) لیسانس یا فوق رو می شه تا حدود زیادی با مقاله و زبان جبران کرد. برای همینه که خیلی ها که لیسانس معدل پایین دارند سعی می کنن یه جای خوب تو ایران فوق بخونن و رزومه شون رو رقابتی کنند و بعد اپلای کنند.

اما اگه همون دوره لیسانس معدل خوب (17 به بالا) از دانشگاه خوب ( 10 12 تا سراسری تاپ ایران) دارین در کنار نمره زبان خوب میشه راحت پذیرش گرفت برای فوق یا PhD Direct.

و در نهایت ترکیب معدل خوب و زبان و سابقه ی پژوهشی طبعا به پذیرش بهتری می تونه ختم بشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه

ببین من هیچ شکی در این ندارم که معدل خیلی خیلی مهمه براشون......کار تحقیقی با چی مشخص میشه...مسلما مقاله و مسلما داشتن ISI در برانگیختن استاد بی نهایت تاثیر داره....ریکام رو هم قبول دارم خیلی مهمه...بجز اینها بعضی از پارامتر ها هم هست که گرچه تاثیر کمتر اما...مهم هستند
    I love you USA

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    ببین من هیچ شکی در این ندارم که معدل خیلی خیلی مهمه براشون......کار تحقیقی با چی مشخص میشه...مسلما مقاله و مسلما داشتن ISI در برانگیختن استاد بی نهایت تاثیر داره....ریکام رو هم قبول دارم خیلی مهمه...بجز اینها بعضی از پارامتر ها هم هست که گرچه تاثیر کمتر اما...مهم هستند
    یعنی شدنی هست من معدلم 15.5 هست و در دانشگاه سراسری انچنان سطح بالایی درس نمی خونم .ضمینه علاقه من الکترونیک قدرت هست و تا حالا چندین مقاله دادم که یکی از اونها isi بوده و یکی دیگرشون علاوه بر اینکه مقاله اش کردم احتمال ثبت اختراع شدنش هم هست چون ساخت بود.من با این شرایط احتمالش هست که بتونم در یک دنشگاه خوب اپلای بگیرم.

ApplyAbroad Hero

البته نکته ای در مورد مقالات بگم. در اصلاح عرایض پیمان
    یه سری ژورنال های خاص هر رشته هستن که کاملا اساتید اون رشته اشنایی دارن مثل ژورنالهایی که تو SPE ایندکس میشن تو نفت، یا ASCE تو عمران و... خیلی از این ژورنال ها با وجود اینکه ایمپکت فکتور بالایی ندارن ولی ارزش مقاله اکسپت تو اینا به مراتب بیشتر از ژورنال های دیگه با ایمپکت بالا هست. یه بحثی هم تو انجمن مقاله در این مورد شده بود که ایمپکت فکتور عامل تعیین کننده نیست. اعتبار ژورنال تو رشته تاثیر گذاری خیلی بیشتری داره. مثلا تو رشته عمران یکی از دوستان که 100 تا مقاله ISI داره میگفت یه ژورنال با ایمپکت 0.3 داریم که کل اساتید مطرح عمران دوس دارن اونجا مقاله بدن در عوض یه ژورنال دیگه هم هست ایمپکتش 4 هست که ارزشش از اولی خیلی کمتره. اینم نکته ای بود به ذهنم رسید برای مقایسه ارزش ژورنال ها. یه چیز دیگه خیلی از اساتید هم واقعا ISI بودن ژورنال به اون معنی که تو ایران رواج داره براشون مهم نیست.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    البته نکته ای در مورد مقالات بگم. در اصلاح عرایض پیمان
    یه سری ژورنال های خاص هر رشته هستن که کاملا اساتید اون رشته اشنایی دارن مثل ژورنالهایی که تو SPE ایندکس میشن تو نفت، یا ASCE تو عمران و... خیلی از این ژورنال ها با وجود اینکه ایمپکت فکتور بالایی ندارن ولی ارزش مقاله اکسپت تو اینا به مراتب بیشتر از ژورنال های دیگه با ایمپکت بالا هست. یه بحثی هم تو انجمن مقاله در این مورد شده بود که ایمپکت فکتور عامل تعیین کننده نیست. اعتبار ژورنال تو رشته تاثیر گذاری خیلی بیشتری داره. مثلا تو رشته عمران یکی از دوستان که 100 تا مقاله ISI داره میگفت یه ژورنال با ایمپکت 0.3 داریم که کل اساتید مطرح عمران دوس دارن اونجا مقاله بدن در عوض یه ژورنال دیگه هم هست ایمپکتش 4 هست که ارزشش از اولی خیلی کمتره. اینم نکته ای بود به ذهنم رسید برای مقایسه ارزش ژورنال ها. یه چیز دیگه خیلی از اساتید هم واقعا ISI بودن ژورنال به اون معنی که تو ایران رواج داره براشون مهم نیست.
    کاملا کاملا کاملا موافقم باهات محمود....یه سری از زورنالها تو مکانیک هم هست با اینکه ایمپکت کمتر از یک دارند اما من دیدم خیلی از اساتید معتبر امریکا توش بارها و بارها مقاله دادن...مثل MIT ....شهرت زورنال خیلی مهمتره به نظرم....همه چیر ایمپکت نیست
    مشخصه این کاره ای محمود خوشم اومد
    I love you USA

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)