صفحه 41 از 51 نخستنخست ... 3132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiyar10 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان می خواستم دونم معدلی که گفته میشه معدل کل هستش که مهمه یا معدل دروس اختصاصی؟
    سلام

بستگی به نظر دانشکده داره. برای بعضی دانشگاه ها، معدل کل مهم هست و برای بعضی هم فقط معدل بخشی از دروس مثل معدل 60 واحد آخر یا معدل دروس پاس شده در دو سال آخر.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام من كارشناسی ناپیوسته بودم معدل كاردانیم كمتر از كارشناسیمه آیا این شانسو دارم كه معدل كارشناسی ناپیوسته برام حساب بشه

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط frpm3 نمایش پست ها
    سلام من كارشناسی ناپیوسته بودم معدل كاردانیم كمتر از كارشناسیمه آیا این شانسو دارم كه معدل كارشناسی ناپیوسته برام حساب بشه
    سلام

بستگی به سیاست دانشکدۀ هدف شما داره که برای معدل دو سال آخر وزن بیشتری قائل بشند یا برای معدل کل دوره.

Junior Member pmaie_javad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics@NTU Singapore

سلام، من دانشجوی لیسانس مهندسی نفت هستم و مدال برنز المپیاد جهانی ریاضی(دانشجویی) دارم.(تو دوران دانش آموزی هم المپیادی بودم-ریاضی و کامپیوتر- که فک نکنم زیاد مهم باشه.)
    الان مقاله ای که سابمیت کردم و همچنین یه مقاله دیگه که الان دارم با استادم روش کار می کنم یه کار ریاضی-نفتیه. یعنی کلا کار پژوهشی که میکنم یه چیز میان رشته ای بین نفت و ریاضیه.
    الان میخواستم بدونم موقع اپلای کردن این مدالم به درد میخوره یا نه؟؟ واسه کدوم دانشگاه ها مدال المپیاد مهمه؟!
    ممنون میشم دوستان مطلع کمکم کنند.

Junior Member

با عرض سلام وخسته نباشید.
    من قسمت admission سایت چند تا از دانشگاههای امریکا و کانادا نگاهی انداختم چند تا سوال برام پیش اومد که ممنون میشم اگر جواب بدین:

درسایت دانشگاههای آمریکایی یه قسمت بود به عنوان "addmission for graduate program" و توی اون اصلا مشخص نکرده که منظور دوره دکتری هست یا مستر. شرط معدلی هم که ذکر میشه مربوط به دوره لیسانس (undergraduate) هست. سوال من اینه که آیا شرایط پذیرش برای دو دوره مستر و phd در این دانشگاهها یکسانه؟ در این صورت یعنی معدل ارشد اصلا اهمیتی نداره؟ از طرفی چند تا از دانشگاههای کانادا رو که نگاه کردم شرایط دوره مستر و دکتری تفکیک شده بود و معدل معیار برای پذیرش دوره دکتری فقط معدل دوره مستر ذکر شده بود.

سوال دیگه من این بود که در صورتی که در یک دانشگاه خاص یک معیار، مثلا GRE یا معدل لیسانس، جزو Requirment ها نبود آیا اصلا اون معیار در فرایند پذیرش ملاک عمل قرار نمیگیره؟

با تشکر از شما.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط syler نمایش پست ها
    با عرض سلام وخسته نباشید.
    من قسمت admission سایت چند تا از دانشگاههای امریکا و کانادا نگاهی انداختم چند تا سوال برام پیش اومد که ممنون میشم اگر جواب بدین:

درسایت دانشگاههای آمریکایی یه قسمت بود به عنوان "addmission for graduate program" و توی اون اصلا مشخص نکرده که منظور دوره دکتری هست یا مستر. شرط معدلی هم که ذکر میشه مربوط به دوره لیسانس (undergraduate) هست. سوال من اینه که آیا شرایط پذیرش برای دو دوره مستر و phd در این دانشگاهها یکسانه؟ در این صورت یعنی معدل ارشد اصلا اهمیتی نداره؟ از طرفی چند تا از دانشگاههای کانادا رو که نگاه کردم شرایط دوره مستر و دکتری تفکیک شده بود و معدل معیار برای پذیرش دوره دکتری فقط معدل دوره مستر ذکر شده بود.

دلیلش اینه که در دانشگاه های امریکا شما میتونید بعد از اتمام دورۀ لیسانس، هم برای ارشد اقدام کنید هم برای دکترای مستقیم. در نتیجه، دلیلی وجود نداره که در تمامی وب سایت ها، تفکیک صورت بگیره. طبعاً شرایط پذیرش دکترا سخت تر هست و به طور نرمال، هم میتونه معدل بالاتری درخواست بشه هم نمرۀ زبان بیشتر. البته داخل پروفایلی که برای اپلای کردن میسازید، این موارد تفکیک میشه.

در کانادا هم اولویت دپارتمان ها، معمولاً معدل دو سال آخر شماست که برای دورۀ دکترا، طبعاً ارشد بیشتر مورد نظر خواهد بود.

سوال دیگه من این بود که در صورتی که در یک دانشگاه خاص یک معیار، مثلا GRE یا معدل لیسانس، جزو Requirment ها نبود آیا اصلا اون معیار در فرایند پذیرش ملاک عمل قرار نمیگیره؟

با تشکر از شما.

معدل و GRE در تمام دانشگاه های امریکا در اولویت هستند. البته مواردی هم وجود داره که در بعضی رشته ها، نمرۀ GRE جزو الزامات نیست. با این وجود، درج نشدن عدد و رقم خاصی باعث نمیشه تصور کنیم که براشون اهمیت نداره.

موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    نوع دانشگاه (آزاد یا دولتی یا غیرانتفاعی ) چه تاثیری توی اپلای دارن ؟
    برای دانشگاهی مثل برکلی چه فاکتور هایی مهم و اولویت دارن ؟
    لطفا دوستانی که از دانشگاه فوق پذیرش گرفتند راهنمایی کنند ممنون

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط iMon47 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نوع دانشگاه (آزاد یا دولتی یا غیرانتفاعی ) چه تاثیری توی اپلای دارن ؟
    برای دانشگاهی مثل برکلی چه فاکتور هایی مهم و اولویت دارن ؟
    لطفا دوستانی که از دانشگاه فوق پذیرش گرفتند راهنمایی کنند ممنون
    سلام

فاکتورهای اولویت دار قطعی، همون معدل و نمرۀ زبان و نمرۀ GRE هستند؛ البته توصیه نامه هم جزو الزامات خواهد بود. در ادامه، هر دانشگاهی با توجه به میزان شدت رقابت بین متقاضی ها، میتونه آیتم های دیگری به این موارد اضافه کنه؛ مثلاً شهرت دانشگاه قبلی. من در چند دانشگاه top 50 امریکا دیدم که به صراحت از شهرت و اعتبار دانشگاه قبلی یک اپلیکنت به عنوان یکی از موارد تأثیرگذار در نتیجۀ بررسی مدارک، یاد کرده بود.

در دانشگاهی هم تراز و هم سطح با برکلی، برترین های دنیا هم به سادگی ممکنه ناکام بمانند؛ فارغ التحصیل دانشگاه های ایران که دیگه جای خود داره.

Junior Member

MS Applicants

• 3.0 GPA based on 4.0 scale in undergraduate coursework
    • GRE required for financial aid consideration

PhD Applicants

• 3.4 GPA based on 4.0 scale
      (Students may apply to the PhD program directly after receiving a Bachelor’s degree.)
    • GRE Scores Required: It is university policy that all PhD applicants provide GRE scores.

What is the minimum Grade Point Average (GPA) to be admitted?

MS Applicants: 3.0/4.0 scale in undergraduate coursework
    PhD Applicants: 3.4/4.0 scale in undergraduate (and graduate, if applicable) coursework

سلام، این شرایط پذیرش دانشگاه بوفالو هست. میخواستم بدونم برای دوره phd، آیا منظورش اینه که حداقل معدل در هر دو دوره لیسانس و فوق لیسانس باید 3.4 از 4 باشه؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط syler نمایش پست ها
    MS Applicants

• 3.0 GPA based on 4.0 scale in undergraduate coursework
    • GRE required for financial aid consideration

PhD Applicants

• 3.4 GPA based on 4.0 scale
      (Students may apply to the PhD program directly after receiving a Bachelor’s degree.)
    • GRE Scores Required: It is university policy that all PhD applicants provide GRE scores.

What is the minimum Grade Point Average (GPA) to be admitted?

MS Applicants: 3.0/4.0 scale in undergraduate coursework
    PhD Applicants: 3.4/4.0 scale in undergraduate (and graduate, if applicable) coursework

سلام، این شرایط پذیرش دانشگاه بوفالو هست. میخواستم بدونم برای دوره phd، آیا منظورش اینه که حداقل معدل در هر دو دوره لیسانس و فوق لیسانس باید 3.4 از 4 باشه؟

سلام

ظاهراً بله؛ اما مواردی دیده شده که معدل لیسانس کمتر از این هم پذیرش فول فاند گرفته.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)