صفحه 42 از 51 نخستنخست ... 3233343536373839404142434445464748495051 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Senior Member

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

دوستان من پارسال فقط تونستم پذیرش بدون فاند بگیرم
    بعد برای امسال ضمن اینکه مقاله هامو بیشتر کردم (از 1 به 3تا البته underreview) میخواستم یکی از امتحانات GRE یا تافل رو دوباره امتحان بدم. GRE 310 شدم و تافل 94
    برای خودم اول مثل روز روشن بود که GRE امتحان بدم...اما حالا یه خورده شک کردم...چون توی نتایج پذیرش به نظر میاد تافل بالا بیشتر تاثیر داره تا GRE بالا...ولی واقعا شک دارم چون دیدم min خیلی دانشگاهها 80 هستش برای تافل...ممنون میشم نظر دوستان رو بشنوم و دلایلشونو اگه جای من بودین کدومو امتحان میدادین؟ (مشکل مالی دارم والا هر دوشو امتحان میدادم).

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    دوستان من پارسال فقط تونستم پذیرش بدون فاند بگیرم
    بعد برای امسال ضمن اینکه مقاله هامو بیشتر کردم (از 1 به 3تا البته underreview) میخواستم یکی از امتحانات GRE یا تافل رو دوباره امتحان بدم. GRE 310 شدم و تافل 94
    برای خودم اول مثل روز روشن بود که GRE امتحان بدم...اما حالا یه خورده شک کردم...چون توی نتایج پذیرش به نظر میاد تافل بالا بیشتر تاثیر داره تا GRE بالا...ولی واقعا شک دارم چون دیدم min خیلی دانشگاهها 80 هستش برای تافل...ممنون میشم نظر دوستان رو بشنوم و دلایلشونو اگه جای من بودین کدومو امتحان میدادین؟ (مشکل مالی دارم والا هر دوشو امتحان میدادم).
    خیلی به نمره هر مهارت تافل بستگی داره جواب این سوال. اگه همه مهارتها تقریبا هم سطح هستید قطعا برید سراغ GRE .اما اگه ثلا نمره اسپیکینگ 18 باشه در حالیکه نمره کل خوبه ولی کلا شانس TA رو از دست می دید. اما کلا GRE موثرتره تو پذیرش گرفتن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    خیلی به نمره هر مهارت تافل بستگی داره جواب این سوال. اگه همه مهارتها تقریبا هم سطح هستید قطعا برید سراغ GRE .اما اگه ثلا نمره اسپیکینگ 18 باشه در حالیکه نمره کل خوبه ولی کلا شانس TA رو از دست می دید. اما کلا GRE موثرتره تو پذیرش گرفتن.
    ممنون... میشه دلایلتون رو هم بیارین؟...منR21-S23-L24-W26 شدم تافلو...البته یه استادی هم به من گفت که بر اساس معدل و GRE بیشتر تصمیم گرفته میشه ولی من یه فروم خارجی خوندم که همه میگفتن تافل.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ممنون... میشه دلایلتون رو هم بیارین؟...منR21-S23-L24-W26 شدم تافلو...البته یه استادی هم به من گفت که بر اساس معدل و GRE بیشتر تصمیم گرفته میشه ولی من یه فروم خارجی خوندم که همه میگفتن تافل.
    اگر تکرار تافل منجر به این بشه که نمرۀ نهایی شما بشه مینیمم 92 با قید اسپیکینگ و رایتینگ 26، تکرار این آزمون منطقی هست؛ در غیر این صورت، بالاتر رفتن نمرۀ لیسنینگ و ریدینگ کمک خاصی نمیکنه. در واقع، دانشگاه هایی که نمرۀ بالایی در تافل طلب میکنند، بیشترین توجهشون معطوف اسپیکینگ و رایتینگ خواهد بود.

به نظر میاد که ارتقای نمرۀ GRE بیشتر بتونه به شما کمک کنه؛ به این خاطر که نمرۀ تافل شما نمرۀ قابل قبولی هست و نمرۀ GRE موجود شما، نمرۀ متوسطی هست که اگر به 315 برسه، وزن رقابتی رزومۀ شما در نظر کمیتۀ پذیرش، تغییر محسوسی خواهد کرد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اگر تکرار تافل منجر به این بشه که نمرۀ نهایی شما بشه مینیمم 92 با قید اسپیکینگ و رایتینگ 26، تکرار این آزمون منطقی هست؛ در غیر این صورت، بالاتر رفتن نمرۀ لیسنینگ و ریدینگ کمک خاصی نمیکنه. در واقع، دانشگاه هایی که نمرۀ بالایی در تافل طلب میکنند، بیشترین توجهشون معطوف اسپیکینگ و رایتینگ خواهد بود.

به نظر میاد که ارتقای نمرۀ GRE بیشتر بتونه به شما کمک کنه؛ به این خاطر که نمرۀ تافل شما نمرۀ قابل قبولی هست و نمرۀ GRE موجود شما، نمرۀ متوسطی هست که اگر به 315 برسه، وزن رقابتی رزومۀ شما در نظر کمیتۀ پذیرش، تغییر محسوسی خواهد کرد.
    دانشگاه های زیادی هستن که حتی تو سایتشون اعلام کردن نمره مینیموم اسپیکینگ باید 23 باشه و یا حتی 26. (حتی دانشگاه برتری مثل Southern California نمره 29 خواسته!) تو رقابت هم باید دقت کرد که نمره حداقل ممکنه کافی نباشه اما به هر حال نظر mechatronic عزیز لب مطلب رو بیان کرده.
    نمرات تافل شما به نظر من خوبه. با تکرارش هم فکر نمی کنم چیز خاصی عوض بشه. به نظر من GRE رو وقت بگذارید.
    دلیل آوردن شاید سخت باشه اما تجربه های من و دوستانم اینطوری بوده. حتی من از استادی در آمریکا شنیدم که سیاستشون بر معنای معدل و GRE هست در درجه اول.
    در ضمن امسال همسر و برادر همسرم جفتشون برای دانشگاه رنک 80 اپلی کردن.
    رزومه همسرم : معدل 16 و 18 از دانشگاه سراسری. (معادل 3.3 و 3.9) . تافل 98 (اسپیکینگ 22) - جی ار ای 307 - 5 مقاله که 3 تاش ISI با ایمپکت هست
    رزومه برادر همسرم : معدل 15.5 و 18 از دانشگاه سراسری. (معادل 3.1 و 4) . تافل 100 (اسپیکینگ 22) - جی ار ای 311 - 5 مقاله که 4 تاش ISI با ایمپکت هست.
    همسرم ریجکت و برادر همسرم ادمیت شد. تفاوت رزومه ها خیلی کم هست و به نظر می آد فقط GRE باعث تفاوت نتیجه شده باشه.
    البته مثال هم دارم که توی یه دانشگاه همسرم ادمیت شد و برادر همسرم ریجکت! احتمالا تو اون دانشگاه معدل لیسانس وزن اصلی رو تشکیل میده. (کلا هر مثالی بخواهی دارم که یه چیز دیگه رو نقض کنه!) - اینه که عقلا گفته اند پذیرش قانون نداره.

Junior Member

مدرک دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی برای دانشگاه‌های کانادا و آمریکا مورد قبول‌ـه؟ شانس کسی که تویه این دانشگاه‌ها تخصیل کرده خیلی کمتره؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra_y نمایش پست ها
    مدرک دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی برای دانشگاه‌های کانادا و آمریکا مورد قبول‌ـه؟ شانس کسی که تویه این دانشگاه‌ها تخصیل کرده خیلی کمتره؟
    اولویت کمیته های پذیرش، با دانشجوهای شایسته هست. در صورتی که راندمان شما بالا باشه، اسم دانشگاه نمیتونه مانع پیشرفت شما بشه. اولویت های همیشگی این ها هستند:

1- معدل
    2- نمرۀ زبان
    3- نمرۀ GRE در صورت لزوم
    4- توصیه نامه
    5- مقالۀ معتبر
    6- سایر فاکتورها اعم از دستاوردهای ویژه
    7- شهرت دانشگاه
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra_y نمایش پست ها
    من "شنیدم" که اگه اسم دانشگاه براشون ناآشنا باشه اونوقت نمره GRE رو با دقت بیشتری مدنظر قرار میدن و اگه اون هم در کنار معدل ها خوب باشه شانسی برابر بقیه دارن. معقول هم به نظر می آد وگرنه غیر از تهران و شریف و امیرکبیر و شاید 2-3 تای دیگه کلا نباید دانشجوی ایرانی می گرفتن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

سلام
    من کارشناسی فیزیک از دانشگاه امیرکبیر هستم. قصد دارم برای دکترا در آمریکا اقدام کنم. معدل کلم 17.15 و معدل 64 واحد آخر 18.48. یک پروژه کارشناسی داشتم ( که در حد یک تحقیق معمولی بوده و جایی منتشر نشده) و یک مقاله ای که من نفر 3 یا 4 هستم( امکان اینکه تا زمان دد لاین submit نشده باشه هست). TA و این جور موارد هم نبودم.
    میخواستم بدونم تا چه حد شانس پذیرش دارم و اینکه با توجه به این موارد چیز زیادی توی cv که برای استاد ایمیل میکنم، وجود نداره. آیا اساتید به درخواست من توجهی میکنند؟
    آیا از یک دانشجوی کارشناسی انتظار میره cv از این پربارتر داشته باشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parvamfn نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی فیزیک از دانشگاه امیرکبیر هستم. قصد دارم برای دکترا در آمریکا اقدام کنم. معدل کلم 17.15 و معدل 64 واحد آخر 18.48. یک پروژه کارشناسی داشتم ( که در حد یک تحقیق معمولی بوده و جایی منتشر نشده) و یک مقاله ای که من نفر 3 یا 4 هستم( امکان اینکه تا زمان دد لاین submit نشده باشه هست). TA و این جور موارد هم نبودم.
    میخواستم بدونم تا چه حد شانس پذیرش دارم و اینکه با توجه به این موارد چیز زیادی توی cv که برای استاد ایمیل میکنم، وجود نداره. آیا اساتید به درخواست من توجهی میکنند؟
    آیا از یک دانشجوی کارشناسی انتظار میره cv از این پربارتر داشته باشه؟
    یک فاکتور بسیار مهم برای شما نمره های امتحانات GRE جنرال و سابجکت است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)