صفحه 43 از 51 نخستنخست ... 33343536373839404142434445464748495051 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

سلام
    آیا اپلای کردن به دانشکده شیمی، با توجه به اینکه رشته فیزیک هستم شانس من رو پایین میاره؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط parvamfn نمایش پست ها
    سلام
    آیا اپلای کردن به دانشکده شیمی، با توجه به اینکه رشته فیزیک هستم شانس من رو پایین میاره؟
    سلام

انطباق پیشینۀ علمی شما با الزامات رشتۀ جدید، نکتۀ غیر قابل انکاری هست که به هر حال باید لحاظ بشه. با این وجود، اگر فاکتورهای اولیه و اصلی مورد نظر کمیتۀ پذیرش نظیر معدل و نمرۀ زبان و نمرۀ GRE (در صورت نیاز) در حد قابل دفاعی وجود داشته باشه، غلبه کردن بر رقبا، دور از دسترس نیست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member ashima63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renwable Energy

نقل قول نوشته اصلی توسط parvamfn نمایش پست ها
    سلام
    برای رشته هایی که بین شیمی و فیزیک هستن و کم هم نیستن چرا میشه فکر کنم. یکی از اساتید دانشگاه ما با لیسانس فیزیک برای ادامه تحصیل گرایشی رو انتخاب کرده بود که بین شیمی و فیزیک بود برای دکترا هم نانو کارکرده بود.

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام برای دانشگاه های آلمان اقدام کنم. برای دوره ی ارشد، یکی از گرایش های رشته کامپیوتر
    معدلم خیلی پایین هست و میخوام بدونم چه فاکتورهایی میتونه اون رو جبران کنه؟
    اگه ممکنه دقیق توضیح بدین خیلی ممنون میشم، چون من زیاد به این مسائل آشنا نیستم
    خیلی ممنون دوستان عزیز

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nito نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای دانشگاه های آلمان اقدام کنم. برای دوره ی ارشد، یکی از گرایش های رشته کامپیوتر
    معدلم خیلی پایین هست و میخوام بدونم چه فاکتورهایی میتونه اون رو جبران کنه؟
    اگه ممکنه دقیق توضیح بدین خیلی ممنون میشم، چون من زیاد به این مسائل آشنا نیستم
    خیلی ممنون دوستان عزیز
    دوست عزیزم
    مطمئنا
    رزومه تون میتونه خیلی مهم باشه. این که چقدر شما یه محقق هستید و چقدر Research کردید.
    مقاله هایی که چاپ کردید و زمینه تحقیقاتی و توانایی هاتون (به عنوان مثال میگم یه استادی برای پروژه ش به یه کد نویس حرفه ای نیاز داره و شما یه کد نویس خوب هستین. اونوقت بازم ممکنه با معدل پایین شما رو بگیره.....مثال کلی زدم فقط)

در کنار موارد بالا زبان میتونه خیلی مهم باشه
    تسلط شما بر زیان انگلیسی در مرحله اول
    و بعد زبان آلمانی در مرحله دوم
    میتونه خیلی مهم باشه

دقت کنید گفتم زبان انگلیسی در مرحله اول
    البته این حرف برای دکترا بیشتر معنی داره و ممکنه برای ارشد بودنتون زبان المانی خیلی مهم باشه

در کل خلاصه کنم:

1. رزومه تحصیلی و نوع تحقبقات و لولی که در اون شما یه محقق هستید
    2. زبان زبان زبان زبان
    3. اشتراک زمینه تحقیقاتی شما و توانایی هاتون با زمینه کاری اون استاد یا پروژه مورد نظر

نا امید هم نباشید. خیلی با معدل های پایین خیلی جاها رفتن ...نمونه هاشون کم نیست

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیزم
    مطمئنا
    رزومه تون میتونه خیلی مهم باشه. این که چقدر شما یه محقق هستید و چقدر Research کردید.
    مقاله هایی که چاپ کردید و زمینه تحقیقاتی و توانایی هاتون (به عنوان مثال میگم یه استادی برای پروژه ش به یه کد نویس حرفه ای نیاز داره و شما یه کد نویس خوب هستین. اونوقت بازم ممکنه با معدل پایین شما رو بگیره.....مثال کلی زدم فقط)

در کنار موارد بالا زبان میتونه خیلی مهم باشه
    تسلط شما بر زیان انگلیسی در مرحله اول
    و بعد زبان آلمانی در مرحله دوم
    میتونه خیلی مهم باشه

دقت کنید گفتم زبان انگلیسی در مرحله اول
    البته این حرف برای دکترا بیشتر معنی داره و ممکنه برای ارشد بودنتون زبان المانی خیلی مهم باشه

در کل خلاصه کنم:

2. زبان زبان زبان زبان
    3. اشتراک زمینه تحقیقاتی شما و توانایی هاتون با زمینه کاری اون استاد یا پروژه مورد نظر

نا امید هم نباشید. خیلی با معدل های پایین خیلی جاها رفتن ...نمونه هاشون کم نیست

موفق باشید

مرسی دوست عزیز
    در مورد زبان باید بگم در حال خوندن آیلتس هستم و نمره 6.5-7 رو میتونم بیارم
    اما در مورد رزومه و مسائل تحقیقاتی هنوز هیچ کاری نکردم و راستش نمیدونم از کجا باید شروع کنم !!
    به طور مثال من در زمینه طراحی وب توانایی نسبتا خوبی دارم ولی نمیدونم باید چی کار کنم دوست خوبم. متوجه منظورم هستین؟
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه لطف کنید و تو این زمینه راهنمایی م بفرمایید

در کل خلاصه کنم:

2. زبان زبان زبان زبان
    شماره 2 تقریبا به بهترین شکل انجام میشه اما شماره 1 و 3 رو صفر کیلومترم

ApplyAbroad Guru

مرسی دوست عزیز
    اما در مورد رزومه و مسائل تحقیقاتی هنوز هیچ کاری نکردم و راستش نمیدونم از کجا باید شروع کنم !!
    به طور مثال من در زمینه طراحی وب توانایی نسبتا خوبی دارم ولی نمیدونم باید چی کار کنم دوست خوبم. متوجه منظورم هستین؟

مرسی دوست عزیز

دوست عزیزم
    شما باید با استاد لیسانستون و یا بچه های ارشد و دکترایی که میشناسید هماهنگ بشید
    و در زمینه هایی که اونا دارن کار میکنن و مقاله هاشونو اماده میکنن یا باهاشون همکاری کنید (حالا هر همکاری که میتونید ، مثلا ممکنه شما توی زمینه علمی به اونها کمک کنید و مقاله رو اماده کنید و یا مثلا ادیت زبان انگلیسی اون مقاله رو انجام بدید و ...) یا اینکه ازونها یاد بگیرید و بار راهنمایی یکی از اساتید لیسانستون به دنبال انجام یه کار علمی باشید که مقاله باشه
    بازم عرض میکنم برای لیسانس ممکنه خیلی مقاله مفهئمی نداشته باشه و معمولا دانشجوهای ارشدی که میخوان برن دکترا بهش نیاز پیدا میکنند
    ولی همینی که مثلا شما در زمینه طراحی وب توی یه کنفرانس بین المللی مقاله ای بدید (که معمولا اصلا کار سختی نیست و کنفرانس ها چون پول کنفرانس رو از شما میگیرن معمولا در قبول مقاله ها سخت گیری زیادی نشون نمیدن ) میتونه رزومه تون رو خیلی کمک کنه

من نمیدونم در زمینه طراحی وب مثلا و یا کارهای کامپیوتری چه مقالاتی داره چاپ میشه ولی میتونید مثلا www.sciencedirect.com رو بگردید و مقاله های روز علمی دنیا رو ببینید و بخونید و بفهمید اونا دارن روی چه موضوعاتی در علم کامپیوتر کار میکنن که یه ایده دستتون بیاد

بازم تکرار میکنم من مقاله و رزومه علمی رو فقط برای پوشوندن ضعف معدلی عرض کردم. و البته گرفتن فاند از دانشگاه های خارجی.
    والا در حالت عادی اگه قراره برای ارشد تشریف ببرید و کانسرن مالی نداشته باشید خب کارتون بدون مقاله هم راه میفته

به نظرم حتما با دانشجوهای ارشد و دکترای رشته خودتون یه صحبتی بکنید

موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاربران گرامی؛

تعدادی از ارسال های اخیر به دلیل نامرتبط بودن با هدف تاپیک، بدون ارسال پیام خصوصی، حذف شدند. لطفاً پیش از طرح سؤال به ارتباط سؤال با هدف تاپیک توجه کنید.

با تشکر از دقت نظر شما

مدیریت انجمن
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Natural Resources Engineering-Environment

دوست عزیزم
    شما باید با استاد لیسانستون و یا بچه های ارشد و دکترایی که میشناسید هماهنگ بشید
    و در زمینه هایی که اونا دارن کار میکنن و مقاله هاشونو اماده میکنن یا باهاشون همکاری کنید (حالا هر همکاری که میتونید ، مثلا ممکنه شما توی زمینه علمی به اونها کمک کنید و مقاله رو اماده کنید و یا مثلا ادیت زبان انگلیسی اون مقاله رو انجام بدید و ...) یا اینکه ازونها یاد بگیرید و بار راهنمایی یکی از اساتید لیسانستون به دنبال انجام یه کار علمی باشید که مقاله باشه
    بازم عرض میکنم برای لیسانس ممکنه خیلی مقاله مفهئمی نداشته باشه و معمولا دانشجوهای ارشدی که میخوان برن دکترا بهش نیاز پیدا میکنند
    ولی همینی که مثلا شما در زمینه طراحی وب توی یه کنفرانس بین المللی مقاله ای بدید (که معمولا اصلا کار سختی نیست و کنفرانس ها چون پول کنفرانس رو از شما میگیرن معمولا در قبول مقاله ها سخت گیری زیادی نشون نمیدن ) میتونه رزومه تون رو خیلی کمک کنه

من نمیدونم در زمینه طراحی وب مثلا و یا کارهای کامپیوتری چه مقالاتی داره چاپ میشه ولی میتونید مثلا www.sciencedirect.com رو بگردید و مقاله های روز علمی دنیا رو ببینید و بخونید و بفهمید اونا دارن روی چه موضوعاتی در علم کامپیوتر کار میکنن که یه ایده دستتون بیاد

بازم تکرار میکنم من مقاله و رزومه علمی رو فقط برای پوشوندن ضعف معدلی عرض کردم. و البته گرفتن فاند از دانشگاه های خارجی.
    والا در حالت عادی اگه قراره برای ارشد تشریف ببرید و کانسرن مالی نداشته باشید خب کارتون بدون مقاله هم راه میفته

به نظرم حتما با دانشجوهای ارشد و دکترای رشته خودتون یه صحبتی بکنید

موفق باشید
    ببخشید اینی که میگید مقاله کنفرانسی ... مگه این کنفرانسی ها هم در رزومه تاثیر داره؟ نباید حتما ای اس ای باشه که رزومه رو قوی کنه؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mojita نمایش پست ها
    ببخشید اینی که میگید مقاله کنفرانسی ... مگه این کنفرانسی ها هم در رزومه تاثیر داره؟ نباید حتما ای اس ای باشه که رزومه رو قوی کنه؟
    ممنون

دوست عزیز
    حتما تاثیر داره اونم برای دانشجوی لیسانس مثلا
    مقاله های کنفرانسی هم تاثیر خودشونو دارن ولی مثلا برای یه دانشجوی ارشد یا دکترا خب نمیشه که همش مقاله های کنفرانسی بدن
    به هر حال لول ژورنال بالاتره و مقاله های که توی ژورنال چاب میشن خیلی بهتر و بیشتر میتونن رزومه رو قوی کنن. حالا ژورنال ها ای اس ای هم باشن که لولشون بالاتر هم میره

خلاصه کنم:
    هر مقاله و کار علمی چه کوچیک و چه بزرگ تاثیر خودشو توی رزومه شما میذاره . حالا ژورنال باشه و ای اس ای باشه خب بهتر از کنفرانسیه

نکته دیگه هم اینکه توضیح دادم برای دانشجوی لیسانس واقعا دادن همون کنفرانس اونم انگلیسی کار کمی نیست و تاثیرش \ر رنگ تره

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)