صفحه 44 از 51 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط mojita نمایش پست ها
    ببخشید اینی که میگید مقاله کنفرانسی ... مگه این کنفرانسی ها هم در رزومه تاثیر داره؟ نباید حتما ای اس ای باشه که رزومه رو قوی کنه؟
    ممنون
    مقاله تون باید قوی باشه و در جای معتبر. کنفرانس هایی وجود دارند که از بعضی مجلات آی اس آی هم معتبرترند.

با سلام
    یکی از دغدغه های من معدل پایین ارشدم هست. معدل لیسانس من 16.5 و ارشد 15.5 هستش، اما دانشکده ها تو آمریکا اکثرا gpa>3.5 میخوان و من میشم 3.2 یا 3.3 با معیار GPA از 4. زبان هم برای نمره خوب مشکلی ندارم فکر کنم. حال سوال اینجاس من اگر بر فرض رزومه خوبی داشته باشم اما معدل ارشد به حد نصاب نرسه، اونوقت سریع ریجکت میشم به خاطز این فاکتور ؟ یا خیلی strict نیست این قضیه؟
    با تشکر

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mamaly00020 نمایش پست ها
    با سلام
    یکی از دغدغه های من معدل پایین ارشدم هست. معدل لیسانس من 16.5 و ارشد 15.5 هستش، اما دانشکده ها تو آمریکا اکثرا gpa>3.5 میخوان و من میشم 3.2 یا 3.3 با معیار GPA از 4. زبان هم برای نمره خوب مشکلی ندارم فکر کنم. حال سوال اینجاس من اگر بر فرض رزومه خوبی داشته باشم اما معدل ارشد به حد نصاب نرسه، اونوقت سریع ریجکت میشم به خاطز این فاکتور ؟ یا خیلی strict نیست این قضیه؟
    با تشکر
    سلام

در دانشگاه های امریکا، به صورت نانوشته، بیشتر به معدل لیسانس نگاه میکنند که شما مشکلی ندارید. افت معدل ارشد با نمرۀ زبان و GRE رقابتی قابل جبران هست. در صورت داشتن مقالۀ باکیفیت از دورۀ ارشد، وزن پژوهش شما بیشتر از وزن آموزش شما در دورۀ ارشد خواهد بود.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام به همه دوستان، داشتم یه ویدیویی توی یوتیوب می دیدم در مورد پذیرش دکترا در یکی از بزینس اسکول های اروپایی، استادی که مسؤول دوره دکترا بود در مورد ویژگی هایی که یک کاندیدای موفق باید داشته باشه گفت:
    and last but not least, you need to be able to persist, you will have to show some persistence and some commitment... a great deal, a fair deal ...

معنی لغوی پرسیستنس می دونم چیه اما می خوام بدونم پرسیستنس یه اپلای کننده چه طور سنجیده میشه؟ چه نوع کارایی نشون دهنده نبود پرسیستنس هستش؟ مثلا من قبلا مکانیک می خوندم ولی نهایتا کاردانی گرفتم و رفتم کارشناسی و فوق مدیریت گرفتم، این نشون دهنده نبود پرسیستنس هست؟ یا مثلا من در دوره ارشد روی مدیریت دانش کار کردم واسه دکترا می خوام روی یه حوزه جدیدتر کار کنم، این چه طور؟

Junior Member

دوستان سلام
    دانشجوی ترم آخر ارشد مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد هستم و میخوام برای دکترا اقدام کنم.
    در حال نوشتن یه مقاله هستم که متاسفانه به علت کارهای زیاد استادم یه مدتی هست که معطل کامل کردنش هستم و استاد کمک نمیکنه فقط میگه خیلی بده ولی یه نفر که البته هم رشته من نیست ولی زبان انگلیسیش فول هست و خارج درس میخونه بهم گفته که بد نیست.
    الان من میخوام واسه دکترا اپلای کنم، و میخواستم درفت مقاله رو بفرستم ولی استادم گفت بفرستی صددرصد ریجکتی.
    حالا من نمیدونم چیکار کنم؟ به نظر شما فرستادن مقاله ای که سابمیت نشده و به ادیت نیاز داره اصلا تاثیری روی روند کار داره یا فرستادنش ریسک هست؟
    ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط minaaa_s نمایش پست ها
    دوستان سلام
    دانشجوی ترم آخر ارشد مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد هستم و میخوام برای دکترا اقدام کنم.
    در حال نوشتن یه مقاله هستم که متاسفانه به علت کارهای زیاد استادم یه مدتی هست که معطل کامل کردنش هستم و استاد کمک نمیکنه فقط میگه خیلی بده ولی یه نفر که البته هم رشته من نیست ولی زبان انگلیسیش فول هست و خارج درس میخونه بهم گفته که بد نیست.
    الان من میخوام واسه دکترا اپلای کنم، و میخواستم درفت مقاله رو بفرستم ولی استادم گفت بفرستی صددرصد ریجکتی.
    حالا من نمیدونم چیکار کنم؟ به نظر شما فرستادن مقاله ای که سابمیت نشده و به ادیت نیاز داره اصلا تاثیری روی روند کار داره یا فرستادنش ریسک هست؟
    ممنون.
    مقاله موقعی که جواب اکسپتش اومده باشه قابل قبول و پذیرشه... اگر می خوای با استاد مکاتبه کنی و اگر برای ژورنالی فرستادی و در حال review هستش میتونی در رزومه بهش اشاره کنی یعنی مثل رفرنس نویسی اسم خودت و همکارات عنوان مقاله و عنوان مجله رو بنویسی و در آخر بنویسی under review و تاریخ سابمیت هم بنویسی شاید استاد براش این موضوع جالب باشه اما در فرایند گرفتنن اسکولارشیپ و پذیرش از دانشگاه فایده ای نداره.

Junior Member

سلام و وقت بخیر.
    فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت از دانشگاه دولتی با معدل 17.5 هستم و متقاضی گرفتن پذیرش در مقطع دکتری هستم. دو مقاله داخلی دارم که مسلما امتیاز خاصی ندارن و دارم روی مقاله ژورنالم کار میکنم. زبانم رو هم کم کم شروع کردم.سه مدرک از فنی و حرفه ای دارم و سابقه کار حداقل 7 ماه(تا این تاریخی که مطلب گذاشتم 7 ماه).
    با توجه به اینکه بهمن ماه 94 فارغ التحصیل شدم میخواستم بدونم بهترین برنامه ریزی که میشه داشته باشم تا فرصت رو از دست ندم به چه شکل هستش؟(مثلا تاچه ماهی باید چه کارایی انجام داده باشم!)چه اقدامات مهمی لازم است از الان انجام بدم؟آیا دیر شده یا فرصت کافی برای گرفتن پذیرش دکتری رو دارم؟ ممنون از راهنماییتون.

داشتن دو تا مدرک لیسانس(برق قدرت دانشگاه آزاد + زیست شناسی عمومی پیام نور ) و نمره ی سابجکت زیست شناسی چقدر میتونه برای پذیرش ارشد یا دکتری مستقیم مهندسی پزشکی (ترجیحا آمریکا ) تاثیر مثبت داشته باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات انگلیسی

سلام ایا کسب رتبه 1تا10 در کنکور ارشد در پذیرش برای کشورهای خارجی تاثیر میذاره

Junior Member

سلام دوستان
    متاسفانه یکی از دوستان من در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات، با استاد پروژه اش به مشکل خورده و استاد میخواد بهش نمره ده بده..... دوستم لیسانسه و میخواد اپلای کنه. آیا این نمره ده در درس پروژه مقطع لیسانس، تاثیری در پذیرش یا ویزاش ممکنه بذاره؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید. ممنونم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)