صفحه 46 از 51 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط aramod نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی دکتری هستم در ایران معدل کارشناسی من 16 و اشد 15 میباشد (که هر دو پایین است) اما من 3 مقاله معتبر ISI Q1 دارم. و IELTS 7.5 تا کنون برای دانشگاه های زیادی در کاندا و اروپا اپلی کرده ام اما تمام آن ها بخاطر معدل من را قبول نکردند می خاستم بدانم ایا با گرفتن دکتری خود با معدل بالا در ایران باز می توانم با ارایه این مدرک و مدرک دکترایم برای یک موقعیت دکتری دیگر در خارج اقدام کنم؟ و آیا این کار درست است و شانسی دارد؟ اگر نه چاره چیست ؟
    با تشکر فراوان
    موقع بررسی اپلیکیشن دکترای شما احتمال این که به معدل دکترای شما نگاه کنند بالا نیست، البته ممکنه نیم نگاهی به سوابق پژوهشی شما بیندازند. اگر تصمیم به رفتن بعد از دکترا دارید، شاید بهتر باشه همین حالا برای ارشد مجدد اقدام کنید و بعد، در همون کشور مورد نظرتون دکترا بخونید. برای ارشد مجدد هم معمولا هم به دستاوردهای لیسانس شما نگاه میشه هم به ارشد که برای پذیرش ارشد مجدد، با توجه به معدل قابل قبول کارشناسی، بعیده مشکلی براتون پیش بیاد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

دوستان تاثیر 5 ساله شدن دوره لیسانس در پذیرش دوره مستر چقدر اهمیت داره؟ من دوره لیسانسم رو به خاطر یه سری مسائل روحی 10 ترمه تموم کردم (2 ترم رو در حد 10 واحد پاس کردم)
    آیا این مسئله خیلی روی پذیرش تاثیر میذاره؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط FouadPES نمایش پست ها
    دوستان تاثیر 5 ساله شدن دوره لیسانس در پذیرش دوره مستر چقدر اهمیت داره؟ من دوره لیسانسم رو به خاطر یه سری مسائل روحی 10 ترمه تموم کردم (2 ترم رو در حد 10 واحد پاس کردم)
    اگر معدل نهایی رضایت بخش باشه تأثیر منفی نمیذاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط FouadPES نمایش پست ها
    سلام
    gpa تون اگه خوبه خو اشکال به وجود نمیاد کاکو جان
    به جای این نگرانی ها لینک های مربوط به استادا و دانشگاه های مورد نظرتو افزایش بده
    معدل فقط یه فاکتور مهم تلقی میشه
    please consider youur another chance

نقل قول نوشته اصلی توسط Alaloo نمایش پست ها
    سلام من امسال جی ار ای وربال 150 و کوانت 161 اوردم اما ایلتس رو پارسال امتحان دادم 6.5 شدم و اینکه نزدیکه 1 ماه وقت دارم به نظر شما این مدت اولویت با چیه؟ ایلتس بخونم به 7 برسونم یا اینکه روی کوانت کار کنم به 163-164 برسونم (واسه امریکا) .ممنون
    dear
    بشین جی ار ای بخون امتحان شو بده تا اگه نمره کافی نیاوردی بتونی جبران کنی
    تافل رو هر هفته امتحان ش برگزار میشه جای نگرانی نیست که
    اول مشکا بزرگ رو حل کن مشکلات کوچک خود به خود حل میشه
    regards
    mostafa

Junior Member

دوستان عزیز سلام .روز همگی بخیر .
    عزیزان من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از پیام نور دارم با معدل 15 ( خیلی هم طولانی شد دوره لیسانس ) که میدونم جالب نیستن . الان 30 سالمه و 4 ساله معلم پایه چهارم دبستان هستم (مدارس دولتی به صورت قراردادی ) یه چند ماهیه که به شدت با انگیزه شدم و دارم خیلی جدی و سخت برای ارشد زبان و ادبیات انگلیسی میخونم که حتما یک دانشگاه دولتی خوب قبول بشم برنامم واقعا درس خوندن به بهترین شکله و میخوام با بهترین معدل و کارنامه و مقاله و ... ارشدم رو بگیرم . به فرض اینکه من دانشگاه دولتی خوب با معدل بالای 18 و مقاله های عالی و ... تموم کنم ارشدم رو میشم تقریبا 32-33 ساله . مدارک آیلتس و تافل و ... هم در حین ارشد میگیرم و مطمنم با نمره بالا هم میگیرم . میخواستم ببینم با شرایطی که من دارم (تقریبا سن 33 موقع اپلای کردن . مدرک لیسانس و معدل ضعیفش ) و داشتن ارشد عالی و مدارک زبان و مقاله های عالی و ... شانسی برای پدیرش گرفتن در رشته ادبیات انگلیسی از دانشگاه های خوب دنیا حالا اروپایی یا کانادا یا ... دارم ؟ مدرک ارشد با بهترین شرایط و مقاله های عالی و کارهای پژوهشی و داشتن 4-5 سال سابقه معلمی و مقاله های خوب میتونه تاثیرات منفی سن بالا و لیسانس ضعیفم رو جبران کنه و شانسی داشته باشم برای اپلای و فاند گرفتن و ... ؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Deadmond نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام .روز همگی بخیر .
    عزیزان من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از پیام نور دارم با معدل 15 ( خیلی هم طولانی شد دوره لیسانس ) که میدونم جالب نیستن . الان 30 سالمه و 4 ساله معلم پایه چهارم دبستان هستم (مدارس دولتی به صورت قراردادی ) یه چند ماهیه که به شدت با انگیزه شدم و دارم خیلی جدی و سخت برای ارشد زبان و ادبیات انگلیسی میخونم که حتما یک دانشگاه دولتی خوب قبول بشم برنامم واقعا درس خوندن به بهترین شکله و میخوام با بهترین معدل و کارنامه و مقاله و ... ارشدم رو بگیرم . به فرض اینکه من دانشگاه دولتی خوب با معدل بالای 18 و مقاله های عالی و ... تموم کنم ارشدم رو میشم تقریبا 32-33 ساله . مدارک آیلتس و تافل و ... هم در حین ارشد میگیرم و مطمنم با نمره بالا هم میگیرم . میخواستم ببینم با شرایطی که من دارم (تقریبا سن 33 موقع اپلای کردن . مدرک لیسانس و معدل ضعیفش ) و داشتن ارشد عالی و مدارک زبان و مقاله های عالی و ... شانسی برای پدیرش گرفتن در رشته ادبیات انگلیسی از دانشگاه های خوب دنیا حالا اروپایی یا کانادا یا ... دارم ؟ مدرک ارشد با بهترین شرایط و مقاله های عالی و کارهای پژوهشی و داشتن 4-5 سال سابقه معلمی و مقاله های خوب میتونه تاثیرات منفی سن بالا و لیسانس ضعیفم رو جبران کنه و شانسی داشته باشم برای اپلای و فاند گرفتن و ... ؟
    مهمترین فاکتورهای دخیل در پذیرش اینها هستند:

1- معدل
    2- نمرۀ زبان
    3- مقاله (در صورت وجود)
    4- انگیزه نامه
    5- توصیه نامه
    6- سایر

سن در اولویت نیست و 32 تا 33 هم برای شروع دکترا خیلی دیر نیست. اگر در دورۀ ارشد سابقۀ درخشانی داشته باشید، همه چیز امکان پذیره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Financial Management - Razi University

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز این موضوع بسته به رشته ای داره که می خوای بخونی!
    مثلا من برای رشته مدیریت مالی اپلای کردم همه دانشگاه ها به نمرات ریاضی دوره لیسانسم که با ناپلئون جور بود اشکال می گرفتن و هنوز گرفتار اون هستم به معدل لیسانس کم در مرحله بعد دقت می کنند! البته داشتن رزومه تحقیقاتی و معدل بالای فوق و نمره جی مت و جی ار ای خیلی کمک می کند
    عرض سلام.
    بنده کارشناسی مدیریت مالی از دانشگاه رازی دارم با معدل 17.15 . در رابطه با نمرات ریاضی شرایط بنده هم چندان مناسب نیست و علی رغم این که میانگین دروس اصلی تخصصی مالی بالای 18 و میانگین دو سال آخر هم بالای 18 هست اما نمرات ریاضی که در ترم یک و دو به دست اومدن بسیار بسیار نازل هستند و حتی واحد ریاضی افتاده هم در ریز نمرات موجوده! که هم با نمره درخشان 10 پاس شده.
    با این وجود بنده این نمرات رو بیشتر تحت تاثیر بعضی شرایط ترم های اول دانشگاه می دونم و علاقه دارم که جبرانشون کنم. می خواستم نظر شما در این باره جویا بشم که آیا راهی هست که بتونم به کلی اثر این نمرات رو محو کنم؟ مثلا باخوندن ارشد در ایران و کسب نمرات بالا در درس های ریاضی ارشد و هم چنین از طریق GRE Mathematics Subject و نمره محاسبات بالا در GRE و GMAT یا راه دیگری؟ هدفم هم خوندن ارشد (احتمالا مجدد) در یک دانشگاه خیلی معتبر خارج از کشوره. در این جا لطفا فرض کنید محدودیتی برای کسب نمره عالی در دیگر آزمون ها و نگارش مقالات مکفی وجود نداره! با این فرض فکر می کنید بشه بعدا ارشد مجدد فاینانس رو تو یه دانشگاه خیلی معتبر(top 50 ویا حتی top 20) خوند؟
    ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

خیلی ممنون می شم اگر هریک از دوستان که اطلاع داره در این زمینه (پست بالا) منو راهنمایی کنه. این موضوع خیلی برام مهمه و درواقع الان سر یه دوراهی قرار گرفتم که همین رشته رو ادامه بدم یا این که تغییر رشته بدم(به دلایلی) و پاسخ این سوال نقش کلیدی خواهد داشت در تصمیم گیری بنده.
    ممنون می شم اگر دوستان مطلع راهنمایی کنن چون واقعا زمانم داره از دست می ره. سپاس
    ویرایش توسط Mechatronic : August 17th, 2017 در ساعت 12:02 PM دلیل: ترکیب دو پست

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط daneshju173 نمایش پست ها
    عرض سلام.
    بنده کارشناسی مدیریت مالی از دانشگاه رازی دارم با معدل 17.15 . در رابطه با نمرات ریاضی شرایط بنده هم چندان مناسب نیست و علی رغم این که میانگین دروس اصلی تخصصی مالی بالای 18 و میانگین دو سال آخر هم بالای 18 هست اما نمرات ریاضی که در ترم یک و دو به دست اومدن بسیار بسیار نازل هستند و حتی واحد ریاضی افتاده هم در ریز نمرات موجوده! که هم با نمره درخشان 10 پاس شده.
    با این وجود بنده این نمرات رو بیشتر تحت تاثیر بعضی شرایط ترم های اول دانشگاه می دونم و علاقه دارم که جبرانشون کنم. می خواستم نظر شما در این باره جویا بشم که آیا راهی هست که بتونم به کلی اثر این نمرات رو محو کنم؟ مثلا باخوندن ارشد در ایران و کسب نمرات بالا در درس های ریاضی ارشد و هم چنین از طریق GRE Mathematics Subject و نمره محاسبات بالا در GRE و GMAT یا راه دیگری؟ هدفم هم خوندن ارشد (احتمالا مجدد) در یک دانشگاه خیلی معتبر خارج از کشوره. در این جا لطفا فرض کنید محدودیتی برای کسب نمره عالی در دیگر آزمون ها و نگارش مقالات مکفی وجود نداره! با این فرض فکر می کنید بشه بعدا ارشد مجدد فاینانس رو تو یه دانشگاه خیلی معتبر(top 50 ویا حتی top 20) خوند؟

خیلی ممنون می شم اگر هریک از دوستان که اطلاع داره در این زمینه (پست بالا) منو راهنمایی کنه. این موضوع خیلی برام مهمه و درواقع الان سر یه دوراهی قرار گرفتم که همین رشته رو ادامه بدم یا این که تغییر رشته بدم(به دلایلی) و پاسخ این سوال نقش کلیدی خواهد داشت در تصمیم گیری بنده.
    ممنون می شم اگر دوستان مطلع راهنمایی کنن چون واقعا زمانم داره از دست می ره. سپاس
    کلا درس افتاده خیلی نکته منفی ای هست خصوصا اگه ریاضی باشه. کلا فاینانس مگه چی هست؟ یه سری قوانین و محاسبات ساده!
    اما شما با یه نمره فوق العاده خوب تو جیمت یا GRE میتونین اثبات کنین که در حد مستر فاینانس ریاضی خوبی دارین.
    باید توضیح بدین چرا نمره ریاضیتون کم شده و میشه یه دلیل معمولی براش آورد.
    برای پذیرش تو تاپ ۵۰ فقط بحث معدل نیست یه نمره جیمت عالی میخواین، تو مصاحبه نشون بدین که لانگ ترم پلن دارین و اهداف مشخصی دارین مثلا بتونین بگین مستر فاینانس به چه دردی میخوره. اگه بخواین MBA برین میتونین روی آینده شغلی زووم کنین اگه مستر فاینانس برین باید رو حوزه تحقیقی زووم کنین و باید چیزی رو مد نظر داشته باشین که جذاب هم باشه.
    میدونم کلی گویی شد ولی خیلی نمیشه تو جزییات رفت چون هنوز شما تا مرحله اپلای خیلی فاصله دارین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط daneshju173 نمایش پست ها
    عرض سلام.

دوست خوب
    بنظر من دوست قبلی پاسخ کاملی دادند من که کلا از خیر رشته مدیریت مالی گذشتم و مدیریت دانش و اطلاعات تحصیل کردم و الان هم برای دکتری این رشته دارم اغدام می کنم
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)