صفحه 7 از 51 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

پیش فرض پاسخ : فاکتورهای مهم برای پذیرش گرفتن

نقل قول نوشته اصلی توسط lleeiillaa نمایش پست ها
    من پزشک هستم می خواستم بپرسم برای گرفتن پذیرش در مقطع phd با داشتن نمره زبان ومقاله و... بهترین راه چیست تقریبا ۲۰۰ ایمیل به استادها مستقیم زدم ولی همه بی نتیجه اما پذیرش از طریق
    دانشگاه را امتحان نکردم نظرتون چیست
    بستگی به دانشگاه و کشور داره. مثلا در مورد امریکا کمیته تصمیم میگیره هرچند که پیداکردن استاد هم میتونه نقطه قوت باشه ولی خیلی ها مستقیم به خود دپارتمان اپلای میکنن و پذیرش هم میگیرن ولی باید Requirement های دپارتمان رو داشته باشید حتی بعضی وقتا بالاتر از مینی مومی که نوشتن. در مورد کانادا پیدا کردن استاد خیلی نقش داره. اروپا هم همینطور. کلا سعی کنید به اساتیدی ایمیل بزنید که به زمینه کاری شما نزدیک باشن تا بین شما حرفی برای گفتن باشه . درمورد اینکه توی ایمیل چی بنویسید همین به اینجا میتونید مراجعه کنید.
    موفق باشید
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض مدارک گم شده - اشتباه عجیب دانشگاه هوستون و درز اطلاعات مربوط به ادمیشن 2012

چندی پیش دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه هوستون اشتباه عجیبی رو مرتکب شد و آمار و اطلاعات مربوط به ادمیشن 2012 را اشتباها به جای ارسال به اساتید به دانشجوها forward کرد!!! این ایمیل حاوی یک فایل اکسل هستش که اطلاعات مهمی رو در مورد نحوه ی برخورد admission committee با Application ها و نیز معیارهای دسته بندی داوطلبان فاش می کنه که می تونه به خیلی ار سوالات در رابطه با شانس پذیرش و یا دلایل ریجکت پاسخ بده. با یک نگاه کوتاه می تونید به قدرت GRE پی ببرید!! من شخصا اسامی اشخاص و ایمیلشون رو از این فایل حذف کردم.
    تصویر زیر متن ایمیل رو نشون میده:

1.png

منبع: ایمیل از دوستی که اینجا اپلای کرده.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : مدارک گم شده - اشتباه عجیب دانشگاه هوستون و درز اطلاعات مربوط به ادمیشن 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    چندی پیش دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه هوستون اشتباه عجیبی رو مرتکب شد و آمار و اطلاعات مربوط به ادمیشن 2012 را اشتباها به جای ارسال به اساتید به دانشجوها forward کرد!!! این ایمیل حاوی یک فایل اکسل هستش که اطلاعات مهمی رو در مورد نحوه ی برخورد admission committee با Application ها و نیز معیارهای دسته بندی داوطلبان فاش می کنه که می تونه به خیلی ار سوالات در رابطه با شانس پذیرش و یا دلایل ریجکت پاسخ بده. با یک نگاه کوتاه می تونید به قدرت GRE پی ببرید!! من شخصا اسامی اشخاص و ایمیلشون رو از این فایل حذف کردم.

1.png

pimi جان خودت یک مختصری از برداشتی که داشتی را همینجا بنویسی خلاصه هم خیلی مفیده.

دمت جوشان.
    inactive account

پیش فرض پاسخ : مدارک گم شده - اشتباه عجیب دانشگاه هوستون و درز اطلاعات مربوط به ادمیشن 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    pimi جان خودت یک مختصری از برداشتی که داشتی را همینجا بنویسی خلاصه هم خیلی مفیده.

دمت جوشان.
    متن همون ایمیلش خیلی چیزا رو میگه. اول اینکه گفتi دانشجوی بی استاد دعوت نمیشه. بعد از استادا خواستن که باهاشون تماس بگیرن. چیزی که در مورد شارلوت من هم اتفاق افتاد و خود استاد تماس گرفت.

لیست رو بر این اساس دسته بندی کردن:
    دانشگاه فعلی
    Q
    V
    GPA

اینم خودش خیلی معنی میده

و نکته دیگه اینکه GRE ها بالاست و به نظر 1200+ رقابتیه.

Senior Member

خیلی فایل جالبی بود،
    البته کامل نمیشه ازش سردرآورد ولی اینطور که من می بینم GRE و نمره ی زبان و معدل همشون در یک حد تاثیر گذارن.
    حتی در مورد خصوصیات اخلاقی اپلیکنت هم واسه بعضیهاشون نکاتی نوشته ! مثلا کلماتی مثل sincere، polite! (احتمالا تاثیر قوی SOP )
    مخصوصا این صفت hard-working جلب توجه میکنه. ولی معلوم نیست این سخت کوشی طرف رو بر چه اساس قضاوت میکنن؟ تجربه ی کاری ، مقاله،.......؟؟

نکته جالبتر رو تو ستون های AM و AN صفحه ی data می تونید ببینید که هم کمیته و هم استاد چند تا keyword نوشتن که چرا خوششون اومده از این applicant. یه سری هاش به اعدا و ارقام ( نمره ی زبان و معدل) اشاره کردن بعضی هام به پارامترهای کیفی که تاصیر SOP و ریکام تو این قسمت کاملا مشهوده.

Senior Member esf11 آواتار ها

1.png

عاالی بود.
    یعنی وربال بالاتر از معدل بود؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    مخصوصا این صفت hard-working جلب توجه میکنه. ولی معلوم نیست این سخت کوشی طرف رو بر چه اساس قضاوت میکنن؟ تجربه ی کاری ، مقاله،.......؟؟
    به نظر من بهترین رفرنس براش ریکامه.

Senior Member esf11 آواتار ها

به نظر من بهترین رفرنس براش ریکامه.
    شایدم رزومشه و مقام هاش مثلا.

سلام
    آقا اين عجب چيزي بود, من هنوز توي كف اش هستم. نشون ميده كه چقدر سيستم هاي ارزيابي اينا مديريت پيشرفته اي مثل اكسل داره. بعد عجايب خلقت كه يكي با GRE = 1490 رو براي دكترا ريجكت كردن و به يكي با جي آر اي 1080 پذيرش با RA دادن. اون كامنت هايي بود كه براشون نوشته بودن هم جالب بود.
    اگر سيستم بقيه دانشگاه ها همچين چيزي باشه, من كه كاملا متوجه شدم علت شانسي بودن پذيرش ها چيه. حيف شد كه نتايج فوق ليسانسشون هنوز معلوم نشده بود. ظاهرا دكتراها رو بررسي كردن و دادن. اما من ديدم اون وسط هاي ليست يه چند تا دكترا بودن, شايد جا موندن و از اونايي هست كه يادشون رفته و آخرش ميگن ولشون كن ريجكت رو براشون بفرستيم!
    فيلدتر data رو هم برداريد, اسم و فاميل و ايميل و ... اپليكنت ها رو هم ميشه داشت.
    آقا اينو يه جايي بايد بذاريم كه اپليكنت هاي سال ديگه بدونن چه خبره. تازه اين يه دانشگاه متوسط (شايدم بشه گفت بد) هست. ببينيد ديگه توي UCSD و ... چه خبره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)