صفحه 13 از 21 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 201

موضوع: مدیریت ساخت و مدیریت پروژه

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : مدیریت ساخت و مدیریت پروژه

نقل قول نوشته اصلی توسط dsa نمایش پست ها
    سلام houtcivil عزیز، دلیل من گفته های کسایی بوده که دنبال کار گشتن. اولین مشکل که همه دانشجو ها CEM (ایرانی و خارجی) گفتن این است که برای job حتما حتما حتما باید حداقل یک تابستان internship رفته باشی. این رشته واقعا به زبان و روابط عمومی قوی و آشنایی با قوانین حاکم به کارگاه، قرارداد ها، Labor Union ها ، Insurance ها و .... نیاز داره. از بین 4 تا دانشجو phd که دربه در دنبال کار میگشتن فقط یک نفر دیدم که تونست یه کارآموزی یک جا بگیره با حقوق کم تا حالا شاید بعدا ازش راضی باشن و بگیرنش. مشکل بعدی این هست که به علت بالا بودن پایه حقوق مستر و PhD شرکت ها ترجیح میدن دانشجو های لیسانس استخدام کنن که هم حقوق کمتر میگیرم هم آمریکایی هستن و مسلط به زبان هم تقریبا همشون یک تابستون کارآموزی رفتن و هم این که دانشجوهای مقاطع بالاتر تقریبا هیچ چیز به درد بخوری از نظر اونها یاد نگرفتن که قرار باشه حقوق بیشتری بهش بدن.

اون یک نفر هم تو Safety کار پیدا کرد که خیلی تخصصی و متقاضی براش کمه و استادش از بهترین استادا تو ضمینه Safety تو آمریکا هست که تو دانشگاه ما کار میکنه. بقیه هم رفتن دنبال کار آکادمیک و پست دکترا.
    تایید میشه!
    البته شخصا فکر میکردم که اوضاع در امریکا خیلی بهتره چون زبان انگلیسی هست اما گویا اینطور نیست. حالا تصور کنید بازار کار این رشته برای کشورهای غیر انگلیسی زبان مثل المان چطوره!
    در ضمن، کسی که CEM میخونه، خیلی احتمالش کمه که بتونه کار در شرکت های مهندسی سازه بگیره ( اینجا هر گرایشی کارش تعریف شده است) ، و عملا با این رشته میشه گفت که اینده تباه میش!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط houtcivil نمایش پست ها
    سلام dsa جان عزیز
    کار آکادمیک به چه صورت است؟ راحت گیر میاد یا اینکه دوباره از هر 10 نفر یکی کار پیدا میکنه.
    اینکه من ایران 4 سال سابقه کار آکادمیک (تدریش در دانشگاه دولتی) رو دارم اونجا به درد میخوره؟
    ممنون
    هدف نهاییتون رو اصلا اصلا این قرار ندید که با در کار اکادمیک بمونید! واقعا حقوق کار اکادمیک در مقابل صنعت هیچه!

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    نه به این صورت نیست قبلا ایرانی ها فکر می کردند این گرایش مثلا خیلی با کلاسه و قراره برن مدیر بشن به همین خاطر الان یه چیزی حدود 100 نفر دارن فقط شمال امریکا دکتری CEM می خونن. در حقیقت بازار کار این رشته مقداری از بقیه گرایش ها سخت تره و به همین خاطر تعداد امریکایی ها توش خیلی کمه. اکثرا اینترتشنال هستند که خیلی بازار کار رو شلوغ و سخت می کنند. برای کار بهترین دپارتمانها اونایی هستند که توی معماری هستند چون درسهاشون بدرد بخورتره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    نه به این صورت نیست قبلا ایرانی ها فکر می کردند این گرایش مثلا خیلی با کلاسه و قراره برن مدیر بشن به همین خاطر الان یه چیزی حدود 100 نفر دارن فقط شمال امریکا دکتری CEM می خونن. در حقیقت بازار کار این رشته مقداری از بقیه گرایش ها سخت تره و به همین خاطر تعداد امریکایی ها توش خیلی کمه. اکثرا اینترتشنال هستند که خیلی بازار کار رو شلوغ و سخت می کنند. برای کار بهترین دپارتمانها اونایی هستند که توی معماری هستند چون درسهاشون بدرد بخورتره.
    دقیقا عین من بدبخت!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Junior Member

منم قصد داشتم construction management بخونم . اصلا ما تو چه ګرایشی میتونیم وارد بازار کاری که علاقه داریم بشیم(کار کارګاهی)؟
    با این وجود اګه mba بخونیم یا وارد business school بشیم بهتر نیست؟ خواهشا جواب بدین

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmike نمایش پست ها
    منم قصد داشتم construction management بخونم . اصلا ما تو چه ګرایشی میتونیم وارد بازار کاری که علاقه داریم بشیم(کار کارګاهی)؟
    با این وجود اګه mba بخونیم یا وارد business school بشیم بهتر نیست؟ خواهشا جواب بدین
    برای کار در کارگاه بهترین راه construction science or technology یا رشته هاس مشابه در معماری
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

نقل قول نوشته اصلی توسط dsa نمایش پست ها
    سلام houtcivil عزیز، دلیل من گفته های کسایی بوده که دنبال کار گشتن. اولین مشکل که همه دانشجو ها CEM (ایرانی و خارجی) گفتن این است که برای job حتما حتما حتما باید حداقل یک تابستان internship رفته باشی. این رشته واقعا به زبان و روابط عمومی قوی و آشنایی با قوانین حاکم به کارگاه، قرارداد ها، Labor Union ها ، Insurance ها و .... نیاز داره. از بین 4 تا دانشجو phd که دربه در دنبال کار میگشتن فقط یک نفر دیدم که تونست یه کارآموزی یک جا بگیره با حقوق کم تا حالا شاید بعدا ازش راضی باشن و بگیرنش. مشکل بعدی این هست که به علت بالا بودن پایه حقوق مستر و PhD شرکت ها ترجیح میدن دانشجو های لیسانس استخدام کنن که هم حقوق کمتر میگیرم هم آمریکایی هستن و مسلط به زبان هم تقریبا همشون یک تابستون کارآموزی رفتن و هم این که دانشجوهای مقاطع بالاتر تقریبا هیچ چیز به درد بخوری از نظر اونها یاد نگرفتن که قرار باشه حقوق بیشتری بهش بدن.

اون یک نفر هم تو Safety کار پیدا کرد که خیلی تخصصی و متقاضی براش کمه و استادش از بهترین استادا تو ضمینه Safety تو آمریکا هست که تو دانشگاه ما کار میکنه. بقیه هم رفتن دنبال کار آکادمیک و پست دکترا.
    اگه مستر ها چیزای بدرد نخور می خونن، پس اصلا فلسفه رفتن به مستر چیه؟ من فکر می کنم شما دارین اشتباه می کنین، الان تنها سوال من از شما اینه بالاخره اون کسی که مستر این رشته رو پایه گذاری کرده یه سری اهدافی داشته دیگه درسته؟ پس کسی که مستر خونده حتما حتما حتما حتما یه سری چیزایی میدونه که بچلرها نمیدونن درسته؟ حالا ممکنه یه کاری رو هر دوشون بتونن انجام بدن با یه ذره تفاوت ولی حتما یه سری کارها هستن که دیگه شرکت ها نمی تونن برای اینکه حقوق کمتر بدن برن سراغ بچلرها درسته؟ حالا اون کاراهای خاص چیه من نمی دونم باید بگردی دنبالش.
    تمام اینایی که گفتم از رو منطقی که خودم متصور بودم گفتم،حالا اساتید دیگه نظرشون رو بفرماین

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    اگه مستر ها چیزای بدرد نخور می خونن، پس اصلا فلسفه رفتن به مستر چیه؟ من فکر می کنم شما دارین اشتباه می کنین، الان تنها سوال من از شما اینه بالاخره اون کسی که مستر این رشته رو پایه گذاری کرده یه سری اهدافی داشته دیگه درسته؟ پس کسی که مستر خونده حتما حتما حتما حتما یه سری چیزایی میدونه که بچلرها نمیدونن درسته؟ حالا ممکنه یه کاری رو هر دوشون بتونن انجام بدن با یه ذره تفاوت ولی حتما یه سری کارها هستن که دیگه شرکت ها نمی تونن برای اینکه حقوق کمتر بدن برن سراغ بچلرها درسته؟ حالا اون کاراهای خاص چیه من نمی دونم باید بگردی دنبالش.
    تمام اینایی که گفتم از رو منطقی که خودم متصور بودم گفتم،حالا اساتید دیگه نظرشون رو بفرماین
    دوست عزیز من گفتم از نظر شرکت های عمرانی که به دنبال استخدام هستند چیز بدرد بخوری یاد نگرفتن وگرنه که معلومه بعد از این همه درس پاس کردن و ریسرچ سطح معلومات بیشتری نسبت به یک دانشجوی لیسانس دارن. اون کارهای خاص به قدری کم هستن که یک دانشجوی اینترنشنال کلا بیخیالشون بشه بهتره. شما به لیست درسها و مطالب بچلر و مستر یک نگاهی بندازین متوجه میشین چرا این اتفاق میوفته.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    نه اینکه کار نیست ولی با لیسانس Construction کارراحت تر گیر میاد ولی حقوق Master بالاتره کارش هم ممکنه توی کارگاه نباشه
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

سلام دوستان
    می خواستم بدونم فاند گرفتن در مدیریت ساخت در مقطع دکترا در آمریکا ، استرالیا و کانادا ، به چه صورت هستش و کلا فاند گرفتن ازش چه سختی هایی داره ؟

Junior Member

سلام
    می خواستم بدونم تا چه حد دد لاین های صفحه دوم هنوز معتبر هست فکر کنم برای کسانی که ویزا نیاز ندارنه. اخه مگه میشه 3 ماهه بررسی کنن و ویزا بدن؟
    مثلا: University of Nevada Las Vegas, USA
    Application deadline: Jun/15 for fall, Nov/15 for spring
    مگه بهار همون مارس نیست؟
    از 2008 تا الان دانشگاه های ذکر شده هنوز مدیریت ساخت دارن و اینکه دانشگاه های جدیدتری نیومدن که مدیریت پروژه یا مدیریت ساخت بیارن؟
    اگه میشه لیست جدیدتری از دانشگاه ها بذارین با ددلاین هاشون.
    مرسی

Junior Member

مدیر سایت! اگه امکان داره حتی اگر جوابی برای یک پست ندارید اطلاع بدید تا در وقت صرفه جویی شه. با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)