صفحه 15 از 21 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 201

موضوع: مدیریت ساخت و مدیریت پروژه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدیریت ساخت و مدیریت پروژه

سلام.یه سوال داشتم.برای ادامه تحصیل تو مقطع دکترا رشته construction management در دانشگاه های امریکا داشتن مدرک مدیریت پروژه و ساخت(زیر مجموعه معماری) مورده قبوله یا باید حتما رشته مدیریت مهندسی و ساخت(زیر مجموعه عمران )بخونیم؟

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan_777 نمایش پست ها
    سلام.یه سوال داشتم.برای ادامه تحصیل تو مقطع دکترا رشته construction management در دانشگاه های امریکا داشتن مدرک مدیریت پروژه و ساخت(زیر مجموعه معماری) مورده قبوله یا باید حتما رشته مدیریت مهندسی و ساخت(زیر مجموعه عمران )بخونیم؟
    That is acceptable but not prefered in most cases they are looking for candidates with stronger Math background
    However, if you have had programming skills, BIM experiences, or automation you will be more competetive
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

ممنون از جوابتون...
    الان سوال دیگه ای که دارم اینه که اگر بتونم توی آزمون GRE نمرات بالا کسب کنم،مخصوصا قسمت مربوط به ریاضیات ایا این موضوع شرایط من رو بهتر میکنه یا باید حتما محاصبات مربوط به عمران رو هم بدونم؟

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

ممنون از جوابتون...
    الان سوال دیگه ای که دارم اینه که اگر بتونم توی آزمون GRE نمرات بالا کسب کنم،مخصوصا قسمت مربوط به ریاضیات ایا این موضوع شرایط من رو بهتر میکنه یا باید حتما محاصبات مربوط به عمران رو هم بدونم؟
    For sure it would help you and it is necessary to have a high GRE score in order to receive admission
    You do not need to know Civil Engineering and it includes Civil Engineering Math as well however you need to have strong general Math background to be able to research in some fields like optimization
    Your chance will be higher in Construction Science and Construction Technology departments though
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

سلام بر شما،
    من لیسانس عمران رو با معدل 17.13 در دانشگاه آزاد شاهرود خوندم و فوق لیسانس رو در رشته "مهندسی و مدیریت ساخت" در دانشگاه فردوسی مشهد. تا الان معدلم 16 هست ولی هنوز 6 واحد پایان نامه باقی مونده. قصد دارم برای مقطع دکترا دانشگاه های آمریکا رو بررسی کنم و ببینم کدوم دانشگاه ها برای این رشته مناسب تر هستند.
    کاری که الان انجام می دم این هست که قبل از تایید قطعی موضوع پروپوزال ارشدم، موضوع اون رو با بعضی از اساتید دانشکده های عمران دانشگاه ها که اسامی شون رو از سایت این دانشگاه ها پیدا می کنم، اطلاع می دم تا ببینم که این موضوع برای اون ها از نظر علمی جذابیتی داره یا نه. (البته این کار رو تازه شروع کردم و هنوز پاسخی دریافت نکردم)
    به نظر شما این کار اصلا فایده ای داره و می تونه در پذیرش من در مقطع دکترا در اون دانشگاه تاثیری داشته باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Construction Science & Mng

I know a renowned professor who has BA in architecture, MSc in Construction Mng(in architecture department) from a university outside of US but her phd degree has been achieved from Carnegie Mellon. She is an . assisstant professor in U of Texas at Ausin.
    Therefore it is not mandatory to have CEM just as a sub branch of Civil eng!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Construction Science & Mng

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahab_Ziyaee نمایش پست ها
    سلام بر شما،
    من لیسانس عمران رو با معدل 17.13 در دانشگاه آزاد شاهرود خوندم و فوق لیسانس رو در رشته "مهندسی و مدیریت ساخت" در دانشگاه فردوسی مشهد. تا الان معدلم 16 هست ولی هنوز 6 واحد پایان نامه باقی مونده. قصد دارم برای مقطع دکترا دانشگاه های آمریکا رو بررسی کنم و ببینم کدوم دانشگاه ها برای این رشته مناسب تر هستند.
    کاری که الان انجام می دم این هست که قبل از تایید قطعی موضوع پروپوزال ارشدم، موضوع اون رو با بعضی از اساتید دانشکده های عمران دانشگاه ها که اسامی شون رو از سایت این دانشگاه ها پیدا می کنم، اطلاع می دم تا ببینم که این موضوع برای اون ها از نظر علمی جذابیتی داره یا نه. (البته این کار رو تازه شروع کردم و هنوز پاسخی دریافت نکردم)
    به نظر شما این کار اصلا فایده ای داره و می تونه در پذیرش من در مقطع دکترا در اون دانشگاه تاثیری داشته باشه؟
    It seems to be useful, but professors have no enough time to check this kind of e-mail. You would check their research interest and if it possible, their student s' .thessis title. It will be helpful to persue some subjects in accordance with their research area to have the chance to get addmission.

سلام دوستان. من لیسانس عمرانم و میخوام واسه مستر امریکا اقدام کنم. بین مدیریت پروژه و حمل و نقل کدوم رو انتخاب کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی سازه - دانشگاه تهران

سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی ارشد سازه هستم و کاملا هم با دید انتخاب کردم و راضیم اما خیلی به مباحث مدیریتی علاقمند هستم و بالتبع از بین گرایشهای عمران به مدیریت ساخت از این نظر بی علاقه نیستم.
    ذهنیت من اینه که امکان مقاله دادن در مدیریت ساخت به نسبت سازه بسیار بیشتر هست و در حال حاضر امکان جذب هیئت علمی در این گرایش بهتره به همین خاطر تصمیم به انتخاب موضوع تز نزدیک به این گرایش و ادامه تحصیل در آن را دارم.
    میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در ایران و خارج از کشور نسبت به دکتری سازه در ایران و خارج، از نظر موقعیتهای تحصیلی و میزان تقاضاها و... چطوریه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من قصد اقدام برای ارشد مدیریت ساخت دارم،با توجه به چیزایی که تو سایت خوندم سردرگم شدم
    خواهش میکنم اگر کسی الان داره خارج از کشور ادامه تحصیل میده ایمیلش رو بده کمی ازش اطلاعات بگیرم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)