صفحه 9 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 201

موضوع: مدیریت ساخت و مدیریت پروژه

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : مدیریت ساخت و مدیریت پروژه

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    من هم سوال مشابهی دارم. کسی نیست جواب بده؟ آیا با لیسانس عمران و فوق MBA برای ارشد این گرایش میشه پذیرش گرفت؟ کسی هست از شرایط و خصوصیاتش ما را آگاه کنه؟
    بله می توانید اپلای کنید البته اگر تز انجام داده باشید بهتر است. البته اگر فاند اهمیت بالایی داشته باشد
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    بله می توانید اپلای کنید البته اگر تز انجام داده باشید بهتر است. البته اگر فاند اهمیت بالایی داشته باشد
    برای MBA تز انجام دادم اما برای لیسانس عمرانم نه. البته موضوع تز مربوط به مباحث مدیریتی و رفتار سازمانی بود نه مرتبط با مهندسی عمران. شما بیشتر از شرایط و درس های این رشته اطلاعای دارید؟ و همینطور از پذیرشش که چه فاکتورهایی اهمیت دارند؟ فاند که قطعا حیاتی هست برای ما، یعینی پذیرش بدون فاند مثل ریجکته.
    inactive account

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

مباجث مشترک زیادی وجودداره بین مدیریت ساخت و MBA . درس های مشترکی هم دارند البته درس های مدیریت ساخت ریاضی تر و عمیق تر هستند لذا حتما شانس دارید.
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

دوستان ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین.من اینجا مهندسی صنایع خوندم دانشگاه ازاد تهران با معدل 16 و toefl ibt 95.مقاله هم دارم.1 سال سابقه کار در کنترل پروژه. و recomm خوب.2 تا TA دارم.
    میخوام برای فوق construction management بخونم و کلا به رشته های عمرانی و business مدیریتی خیلی علاقه دارم.اینجا هم با پدرم تو کار ساختمان سازی هستیم.کلا زیاد از کارای پشت میزی خوشم نمیاد و دوست دارم فعالیت بدنی داشته باشم و همچنین self employ باشه
    1- کدوم کشور به طور کلی بهتره .امریکا کانادا استرالیا (میدونم واسه درس امریکا بهتره ولی موقعیت کاری.درامد و سطح زندگی رو هم در نظر بگیرید)؟
    ( امریکا همه چیش خوبه و از خیلی جهات واقعا تک هست فقط تا اخر عمر باید کار کنی و شرایط کاریش الان بده.کانادا همه خوب.سطح رفاه و ارامش بالا.شرایط کار خیلی خوب نیست و شرایط هوایی برای زندگی سخت.استرالیا همه چی خوب سطح زندگی ارامش و رفاه درامد بالا.شرایط کاری خوب فقط خیلی گرونه و من حس خوبی ندارم بهش دیگه زیادی یه جورین)
    2- به نظرتون این رشته اینده دار هست در خارج از کشور و یا رشته ی بهتری رو پیشنهاد میکنین؟
    3-با این شرایط چه دانشگاه هایی به من پیشنهاد میکنین
    4- ایا امکانش هست با این رشته در خارج از کشور مشغول به ساخت ساز و کارهای عمرانی بشم؟( درامدش خوبه)

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

Question پاسخ : مدیریت ساخت و مدیریت پروژه

I am going to write about the
    Construction Management
    Construction Engineering
    Construction Science
    Building Construction
    Construction Engineering and Mnagement
    Construction Technology
    and so on IN US
    If you have any clear question just let me know

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

به صورت کلی بدلیل نیاز زیاد در امریکا به ساخت و ساز رشته های متعددی برای پاسخگویی طراحی شده اند که به دو دسته می توان اونها رو تقسیم کرد:

دسته اول Construction Engineering and Management است که زیر مجموعه مهندسی عمران می باشد البته این اسم همیشه یکسان نیست. البته خود این دسته هم دو زیر مجموعه دارد یکی Construction Engineering و دیگری Construction Management
    مباحث کلی این گرایش عمدتا بر مبنای مدیریت و برنامه ربزی ,مدیریت زیر ساخت ها, مدیریت مالی و ...دور می زند. بسته به هیات علمی هر دانشگاه این رشته ممکن است به یکی از دو زیر شاخه نزدیک تر باشد. در Construction Engineering مباجث تکنولوژی ساخت پررنگ تر است در صورتیکه در Construction Engineering مباحث مدیریتی بیشتر به چشم می خورد.
    CRC , CII دو کنفرانس و گردهم ایی معروف این رشته در امریکا هستند

Building Construction, Construction Technology, Construction Science, اسامی هستند که عمدتا بار تولید نیروی انسانی لیسانس را برای صنعت ساخت و ساز امریکا را برعهده دارند. این رشته ها معمولا در حد دکترا نیستند و تا سقف فوق لیسانس دانشجو دارند. از لحاظ بازار کار به دلیل شبکه فارغ التحصیلان زیاد خود معمولا بهتر عمل می کنند. در اسکول های معماری و تکنولوژی و ... (غیر مهندسی) یافت می شوند و دروس سرراست تری و اسان تر دارند

البته این تفکیک 100% نیست و این دو دسته همپوشانی های بعضا قابل توجهی با هم دارند

Junior Member

بطور كلي براي فردي با مدرك كارشناسي مهندسي معماري و كارشناسي ارشد مديريت پروژه و ساخت ، كدام گرايش براي دكترا شانس بهتري از لحاظ پذيرش و مخصوصا فول فاند داره و كدام كشورها معمولا ؟
    ممنون ميشم اگه اطلاع درستي دارين كمكم كنين
    در ضمن اينكه يكي از بستگانم با بيشتر از 60 سال سن فرد بنسبه شناخته شده اي در دپارتمان مديريت يكي از دانشگاه اي آمريكاست... ولي دانشگاهي كه هست چندان معروف نيست...آيا ايشون مي تونن نقش خاصي در پذيرش و فول فاند شدن من حتي در اروپا داشته باشند؟...
    (در حال حاضر فول فاند شدن با بيشترين امكان براي سيو كردن در اولويت منه ... كشور يا اعتبار دانشگاش زياد مهم نيست...)
    خيلي برام مهمه..لطفا اگه اطلاعات خوبي دارين بهم برسونين ..تشكر

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    به صورت کلی بدلیل نیاز زیاد در امریکا به ساخت و ساز رشته های متعددی برای پاسخگویی طراحی شده اند که به دو دسته می توان اونها رو تقسیم کرد:

دسته اول Construction Engineering and Management است که زیر مجموعه مهندسی عمران می باشد البته این اسم همیشه یکسان نیست. البته خود این دسته هم دو زیر مجموعه دارد یکی Construction Engineering و دیگری Construction Management
    مباحث کلی این گرایش عمدتا بر مبنای مدیریت و برنامه ربزی ,مدیریت زیر ساخت ها, مدیریت مالی و ...دور می زند. بسته به هیات علمی هر دانشگاه این رشته ممکن است به یکی از دو زیر شاخه نزدیک تر باشد. در Construction Engineering مباجث تکنولوژی ساخت پررنگ تر است در صورتیکه در Construction Engineering مباحث مدیریتی بیشتر به چشم می خورد.
    CRC , CII دو کنفرانس و گردهم ایی معروف این رشته در امریکا هستند

Building Construction, Construction Technology, Construction Science, اسامی هستند که عمدتا بار تولید نیروی انسانی لیسانس را برای صنعت ساخت و ساز امریکا را برعهده دارند. این رشته ها معمولا در حد دکترا نیستند و تا سقف فوق لیسانس دانشجو دارند. از لحاظ بازار کار به دلیل شبکه فارغ التحصیلان زیاد خود معمولا بهتر عمل می کنند. در اسکول های معماری و تکنولوژی و ... (غیر مهندسی) یافت می شوند و دروس سرراست تری و اسان تر دارند

البته این تفکیک 100% نیست و این دو دسته همپوشانی های بعضا قابل توجهی با هم دارند

سلام!
    من یه سوالی دارم که مدت ها دنبالشم
    تو این 2 تا فیلد مدیریت ساخت
    الان متریال بیشتر رو بورسه ، یا مدیریت ؟
    پذیرش کدوم بهتره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ناپیوسته مهندسی معماری- دانشگاه شهید رجایی

با سلام به همگی
    رشته ای با نامArchitectural Engineering در دانشگاه های معدودی در آمریکا(دانشکده مهندسی عمران) تدریس میشه که دارای 4 گرایش است. تاسیسات مکانیکی، برقی، سازه و ساختمان که گرایش ساختمان آن مشابه رشته مدیریت پروژه و یا مدیریت ساخت عمران هست. این رشته در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا دانشجو می گیره. می خواستم بدونم کسی اطلاعات بیشتری در رابطه با این رشته داره یا نه؟
    یه سوال دیگری که داشتم اینه که من لیسانس معماری هستم و می خوام هم در زمینه کاری و هم تحصیلی تو حوزه مدیریت ساخت فعالیت کنم. آیا می تونم به این حوزه وارد بشم با توجه به اینکه تو این حوزه اکثرا مهندسین عمران مشغول به کار هستند.
    با سپاس

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط archikam نمایش پست ها
    با سلام به همگی
    رشته ای با نامArchitectural Engineering در دانشگاه های معدودی در آمریکا(دانشکده مهندسی عمران) تدریس میشه که دارای 4 گرایش است. تاسیسات مکانیکی، برقی، سازه و ساختمان که گرایش ساختمان آن مشابه رشته مدیریت پروژه و یا مدیریت ساخت عمران هست. این رشته در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا دانشجو می گیره. می خواستم بدونم کسی اطلاعات بیشتری در رابطه با این رشته داره یا نه؟
    یه سوال دیگری که داشتم اینه که من لیسانس معماری هستم و می خوام هم در زمینه کاری و هم تحصیلی تو حوزه مدیریت ساخت فعالیت کنم. آیا می تونم به این حوزه وارد بشم با توجه به اینکه تو این حوزه اکثرا مهندسین عمران مشغول به کار هستند.
    با سپاس
    What do you want to know? Ask specific questions
    This branch almost has no relationship with construction
    Its concentration is on energy, sustainability, facility desgin and management and other architechtural factors
    It depends but many of them are not civil engineers

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)