صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: تكنولوژي معماري

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تكنولوژي معماري

سلام دوستان
    رشته ی تکنولوژی معماری رشته ی تحقیقاتی محسوب میشه؟
    برا دکتری این رشته در اروپا چقد شانس فاند هست؟
    من سایت رو زیر رو کردم دوستان نوشته بودن که کلا برا رشته ی معماری امکان فاند کمه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamhg نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز اول از همه یه سر به سایت وزارت علوم آلمان بزن ببین دانشگاهت مورد تائید وزارت علوم آلمان هست یا نه بعد شروع به تحقیق کن.
    سلام
    ممنون از پاسختون، من در حال حاضر دانشجوی ارشد تکنو هستم و دانشگاهم هم مورد تاییده!! دوباره برای مستر میخوام اقدام کنم. اگر اطلاعاتی در مورد معادل این رشته در داشگاه های آلمان دارین بفرمایید ممنون میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد معماری - علوم و تحقیقات

سلام دوست عزیز میشه ادرس سایت وزارت علوم المان رو برای اینکه ببینم مدرکم مورد تاییدشونه بهم بدین . ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط golnesa نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    كسي مي دونه معادل رشته "تكنولوژي معماري" در دانشگاه هاي خارج چيه؟ من فارغ التحصيل مهندسي عمران هستم و مي خوام ارشدمو تو اين رشته ادامه بدم. خودم عنواني كه پيدا كردم Buiding Science هستش، اين همون تكنولوژي معماريه؟
    در كل اين رشته چه جايگاهي تو كشورهاي ديگه داره؟
    جون من جواب بدين، خيلي مهمه برام، ممنون
    سلام.. میدونم واسه پاسخ به شما خیلی دیر شده.. ولی من چون خودم دنبالش بودم گفتم واسه اونایی که مثل من سوال دارن حداقل یه جوابی بگیرن
    من رشته ای که تو ایران تحصیل کردم به اسم تکنولوژی معماری بود و مقطع لیسانس..
    حالا چیزی که تو ترجمه مدارکم نوشته اینه :Architecture Technology Engineering
    ولی فکر کنم درستش این باشه : architectural engineering technology

Junior Member

با اینکه تعداد بچه هایی که تو ایران تکنولوژی معماری گرفتن کم نیست(وبه همین صورت بلاهایی هم که به بخاطر همین عنوان اومده کم نیست) نمیدونم چرا این تاپیک پر محتوا نیست یا واقعا تعداد کمی از دوستان با این عنوان قصد تحصیلات خارج از کشور رو دارند یا اینکه شاید تعداد محدودی که به نتایجی میرسن به دلایلی رغبت نمیکنن اینجا یافته هاشون رو شر کنن.اطلاعاتی که واقعا میتونه بازه زمانی سرچ کردن رو برای خیلیا کم کنه. امیدوارم از این به بعد دوستانی که دارن سرچ میکنن حداقل تا زمانی که در ایران هستنداطلاعاتشون رو در اختیار بقیه بگذارن.
    به هرحال خود بنده حدودا یک سالی هست بصورت جست و گریخته دارم سرچ میکنم و به نکاتی رسیدم که بتدریج در پست های مختلف در همین تاپیک، در اختیار سایر دوستان خواهم گذاشت.
    از مدارک شروع میکنم:
    درخصوص عنوان ترجمه مدرک چیزی که برای من انجام شد و مترجم هم خیلی مطمئن بود درسته بصورت زیر در ریز نمرات:
    Program: Articulated Bachelor’s Degree in the field of Architectural Technology Engineering
    و در ترجمه دانشنامه بصورت:
    Architectural Technology Engineering
    نسخه اسکن ترجمه هارو هم در روزهای آتی همیجا در اختیار دوستان قرار خواهم داد.

Junior Member

نسخه اسکن
    ترجمه ریز نمرات
    کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی معماری

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shopper نمایش پست ها
    با اینکه تعداد بچه هایی که تو ایران تکنولوژی معماری گرفتن کم نیست(وبه همین صورت بلاهایی هم که به بخاطر همین عنوان اومده کم نیست) نمیدونم چرا این تاپیک پر محتوا نیست یا واقعا تعداد کمی از دوستان با این عنوان قصد تحصیلات خارج از کشور رو دارند یا اینکه شاید تعداد محدودی که به نتایجی میرسن به دلایلی رغبت نمیکنن اینجا یافته هاشون رو شر کنن.اطلاعاتی که واقعا میتونه بازه زمانی سرچ کردن رو برای خیلیا کم کنه. امیدوارم از این به بعد دوستانی که دارن سرچ میکنن حداقل تا زمانی که در ایران هستنداطلاعاتشون رو در اختیار بقیه بگذارن.
    به هرحال خود بنده حدودا یک سالی هست بصورت جست و گریخته دارم سرچ میکنم و به نکاتی رسیدم که بتدریج در پست های مختلف در همین تاپیک، در اختیار سایر دوستان خواهم گذاشت.
    از مدارک شروع میکنم:
    درخصوص عنوان ترجمه مدرک چیزی که برای من انجام شد و مترجم هم خیلی مطمئن بود درسته بصورت زیر در ریز نمرات:
    Program: Articulated Bachelor’s Degree in the field of Architectural Technology Engineering
    و در ترجمه دانشنامه بصورت:
    Architectural Technology Engineering
    نسخه اسکن ترجمه هارو هم در روزهای آتی همیجا در اختیار دوستان قرار خواهم داد.
    نسخه اسکن
    ترجمه ریز نمرات
    کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی معماری
    درود
    با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز.

من یه نکته رو مطرح کنم که کارشناسی معماری یا کاردانی وکارشناسی به صورت دو سال دو سال در معماری با گرایش های مهندسی و دیزاین و معماری و تکنولوژی و نقشه کشی هنگام اپلای فرقی با همدیگر ندارند و مهم این هست که شما در ضمینه معماری 4 سال درس خونده و درجه بچلور داشته باشید. در این صورت میتوانید اپلای کنید برای کلیه دانشگاه های دنیا.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

درود
    با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز.

من یه نکته رو مطرح کنم که کارشناسی معماری یا کاردانی وکارشناسی به صورت دو سال دو سال در معماری با گرایش های مهندسی و دیزاین و معماری و تکنولوژی و نقشه کشی هنگام اپلای فرقی با همدیگر ندارند و مهم این هست که شما در ضمینه معماری 4 سال درس خونده و درجه بچلور داشته باشید. در این صورت میتوانید اپلای کنید برای کلیه دانشگاه های دنیا.
    مرسی از قصد کمکتون اما خدمتون عرض کنم با اینکه منطقیه اینطوری باشه اما همه جای دنیا اینطوری نیست، چیزی من که به قطعیت می تونم عرض کنم اینکه مثلا در استرالیا که خودشون لیسانس 3 ساله میخونن لیسانس ناپیوسته من با کاردانی جمعا 4 سال بود رو قبول نداشتن و صرفا بخاطر غیر هم ارز بودن مدارک پروندمو رو ریجکت کردن نه یک دانشگاه بلکه همه اونایی که اپلای کرده بودم.
    یا درمورد آلمان، نیازه که به سایت برید و از قسمت Institutionen و بعدش Suchen ایران رو انتخاب کنید اگر جلوی اسم دانشگاها و موسساتی که مدرک گرفتین + H بود یعنی اینکه مشکلی ندارید و اگر - H اومد یعنی معتبر نیست ودر صورت +/- H بودن یعنی معلوم نیست وبایستی بررسی بشه که در اینصورت در قبال دریافت 100 یورو از کپی های کاغذی ممهور مدارکتون نظریه ارزیابی صادر میکنن.
    چیزی که من فهمیدم در مورد سایر کشورها، مثلا اساسا در اروپا سازمان در مورد ارزیابی مدارک در بسیاری از کشورها به طور کاملا جامع، اطللاعات رو با لینک ها در اختیارتون میگذاره.
    در هر صورت فکر میکنم بهترین ودقیق ترین راه برای پی بردن به معادل بودن مدارک، ارتباط برقرار کردن ودرصورت نیاز فرستادن کپی کاغذی مدارک برای سازمان یا موسسه مربوطه اون کشور هستش خصوصا کشورهایی که دانشگاهاشون هنوزم که هنوز اپلای کاغذی دارن!

Moderator

مرسی از قصد کمکتون اما خدمتون عرض کنم با اینکه منطقیه اینطوری باشه اما همه جای دنیا اینطوری نیست، چیزی من که به قطعیت می تونم عرض کنم اینکه مثلا در استرالیا که خودشون لیسانس 3 ساله میخونن لیسانس ناپیوسته من با کاردانی جمعا 4 سال بود رو قبول نداشتن و صرفا بخاطر غیر هم ارز بودن مدارک پروندمو رو ریجکت کردن نه یک دانشگاه بلکه همه اونایی که اپلای کرده بودم.
    یا درمورد آلمان، نیازه که به سایت برید و از قسمت Institutionen و بعدش Suchen ایران رو انتخاب کنید اگر جلوی اسم دانشگاها و موسساتی که مدرک گرفتین + H بود یعنی اینکه مشکلی ندارید و اگر - H اومد یعنی معتبر نیست ودر صورت +/- H بودن یعنی معلوم نیست وبایستی بررسی بشه که در اینصورت در قبال دریافت 100 یورو از کپی های کاغذی ممهور مدارکتون نظریه ارزیابی صادر میکنن.
    چیزی که من فهمیدم در مورد سایر کشورها، مثلا اساسا در اروپا سازمان در مورد ارزیابی مدارک در بسیاری از کشورها به طور کاملا جامع، اطللاعات رو با لینک ها در اختیارتون میگذاره.
    در هر صورت فکر میکنم بهترین ودقیق ترین راه برای پی بردن به معادل بودن مدارک، ارتباط برقرار کردن ودرصورت نیاز فرستادن کپی کاغذی مدارک برای سازمان یا موسسه مربوطه اون کشور هستش خصوصا کشورهایی که دانشگاهاشون هنوزم که هنوز اپلای کاغذی دارن!
    راجب استرالیا من خودم از مناش پذیرش داشتم و هیچ مشکلی نبود.
    راجب المان هم اگه وزارت علوم المان دانشگاهتون رو قبول کنه دوباره مشکلی نداره.
    اکثر کشور ها لیسانس سه سال هست و برای ماهایی که 4 سال لیسانس رو در ایران گذروندیم هیچ مشکلی نداره.
    من به شخصا راجب کلیه دانشگاه های دنیا در ضمینه معماری اطلاع دارم و تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشدم.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

راجب استرالیا من خودم از مناش پذیرش داشتم و هیچ مشکلی نبود.
    راجب المان هم اگه وزارت علوم المان دانشگاهتون رو قبول کنه دوباره مشکلی نداره.
    اکثر کشور ها لیسانس سه سال هست و برای ماهایی که 4 سال لیسانس رو در ایران گذروندیم هیچ مشکلی نداره.
    من به شخصا راجب کلیه دانشگاه های دنیا در ضمینه معماری اطلاع دارم و تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشدم.
    آقا بهنام، خیلی مایه خوشحالی بندست که بتونم ازتجربه های گرانبهاتون کمک بگیرم.
    میشه بپرسم شما مدرکتون پیوسته بوده یا ناپیوسته؟واینکه دقیقا کی پذیرش مناش رو داشتید؟
    در مورد آلمان اون مسیری که قبلا عرض کردم رو مسئول پذیرش دانشگاه دوسلدورف در اختیارم گذاشت، میشه لینک دقیق پیج وزارت علومشون که در صورت امکان بشه اسامی دانشگاه رو چک کرد یا مکاتبه ای ازشون سوال پرسید رو در اختیارم بگذارید؟واینکه کلا این موضوعی که می فرمایید حاصل تجربست یا دستورالعمل های وبسایت هاشون؟
    آیا در مورد هم ارز بودن لیسانس ناپیوسته معماری با لیسانس در فنلاند برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس هم تجربه یا اطلاع دارید؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)