صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: تكنولوژي معماري

Moderator

پیش فرض پاسخ : تكنولوژي معماري

نقل قول نوشته اصلی توسط shopper نمایش پست ها
    آقا بهنام، خیلی مایه خوشحالی بندست که بتونم ازتجربه های گرانبهاتون کمک بگیرم.
    میشه بپرسم شما مدرکتون پیوسته بوده یا ناپیوسته؟واینکه دقیقا کی پذیرش مناش رو داشتید؟
    در مورد آلمان اون مسیری که قبلا عرض کردم رو مسئول پذیرش دانشگاه دوسلدورف در اختیارم گذاشت، میشه لینک دقیق پیج وزارت علومشون که در صورت امکان بشه اسامی دانشگاه رو چک کرد یا مکاتبه ای ازشون سوال پرسید رو در اختیارم بگذارید؟واینکه کلا این موضوعی که می فرمایید حاصل تجربست یا دستورالعمل های وبسایت هاشون؟
    آیا در مورد هم ارز بودن لیسانس ناپیوسته معماری با لیسانس در فنلاند برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس هم تجربه یا اطلاع دارید؟
    خواهش میکنم
    من ناپیوسته بودم یعنی کاردانی نقشه کشی معماری و کارشناسی تکنولوژی معماری.(2سال-2سال)
    سال 2014 بود. راجب وب سایت الان تو ارشیوم ندارم ولی یه سر به تاپیک آلمان بزنید به راحتی میتونید پیدا کنید و اسم دانشگاهتون رو وارد کنید تا ببینید مورد تائید هست یا نه.
    من راجب فنلاند اطلاعی ندارم ولی کل اروپا تقریبا یه روال رو پیش میبره برای پذیرش و در بعضی نقاط تفاوت داره.
    بهتره کشور های مد نظر رو انتخاب کنید و روی اونها کار کنید و همچنین تاپیک های مربوط به هر کشور رو بخونید تا بهتر پیش برید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamhg نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    من ناپیوسته بودم یعنی کاردانی نقشه کشی معماری و کارشناسی تکنولوژی معماری.(2سال-2سال)
    سال 2014 بود. راجب وب سایت الان تو ارشیوم ندارم ولی یه سر به تاپیک آلمان بزنید به راحتی میتونید پیدا کنید و اسم دانشگاهتون رو وارد کنید تا ببینید مورد تائید هست یا نه.
    من راجب فنلاند اطلاعی ندارم ولی کل اروپا تقریبا یه روال رو پیش میبره برای پذیرش و در بعضی نقاط تفاوت داره.
    بهتره کشور های مد نظر رو انتخاب کنید و روی اونها کار کنید و همچنین تاپیک های مربوط به هر کشور رو بخونید تا بهتر پیش برید.
    خیلی جالبه من هم همین مدارک رو دارم منتها همین 2015 برای 5 تا دانشگاه Bond, Canberra, Newcastle, South Australia, Deakin اقدام کردم وهمشون به صراحت بخاطر عدم تطبیق پذیری لیسانس من با لیسانس استرالیا رد صلاحیت کردن برای فوق لیسانس.تازه برای دوتاشون دوباره ارزیابی مجدد درخواست کردم ولی بازم همین جواب رو دادن. فکر میکنم یا در واقع از شانس ... من از 2015 قانون هم ارزیشون رو اصلاح کردن یا اینکه شاید در ترجمه مدارک شما تفاوت هایی با مال من وجود داره!
    سیستم انتخاب دانشگاه ها برای من متاسفانه با اولویت مسائل مالی لیست میشه بعد با کیفیت تحصیل و بازار کار اولویت میشه.
    شما در مورد هم ارزی مدارک ما درسوئد وانگلستان اطلاعی دارید؟یا برای اینکه کمتر اذیتتون کنم دقیقا این مدارکی که شما دارید بصورت قطع در کدام کشورها هم ارز با لیسانس اون کشورها و واجدشرایط ادامه تحصیل در فوق لیسانس هستش؟
    مرسی

Moderator

خوب اگه با مسائل مالی لیست میشه مسلما باید استرالیا رو که بورس برای معماری نزدیک به صفر هست و انتخاب نمیکردید. پذیرش من از مناش با پرداخت شهریه سالی 27000 بود.
    استرالیا به هیچ وحه به معماری بورس نمیده.
    انگلیس و سوئد هم همینطور نمیگم رزومه خیلی قوی باشه تا تفاوتی حاصل بشه.
    اگه رزومه قوی باشه امریکا انتخاب خوبی هست، بعد اروپا هست که اونم بعضی جاها شهریه ندارند و بعضی جاها هم شهریه کمی دارند و گزینه مناسبی هستند.
    بهتره رزمه رو بگید تا بهتر بشه نظر داد.
    اگه به فکر اروپا هستید اول المان در صورت قبول نکردن دانشگاه ایتالیا میتونه گذینه خوی باشه.
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

خوب اگه با مسائل مالی لیست میشه مسلما باید استرالیا رو که بورس برای معماری نزدیک به صفر هست و انتخاب نمیکردید. پذیرش من از مناش با پرداخت شهریه سالی 27000 بود.
    استرالیا به هیچ وحه به معماری بورس نمیده.
    انگلیس و سوئد هم همینطور نمیگم رزومه خیلی قوی باشه تا تفاوتی حاصل بشه.
    اگه رزومه قوی باشه امریکا انتخاب خوبی هست، بعد اروپا هست که اونم بعضی جاها شهریه ندارند و بعضی جاها هم شهریه کمی دارند و گزینه مناسبی هستند.
    بهتره رزمه رو بگید تا بهتر بشه نظر داد.
    اگه به فکر اروپا هستید اول المان در صورت قبول نکردن دانشگاه ایتالیا میتونه گذینه خوی باشه.
    بله خوب در مورد استرالیا در نگاه اول همینطور که شما میگید اما من با قصد اسکالرشیپ جامع سالیانه دولتیشون جلو رفتم که محدویتی تو رشته و دانشگاه نداشت.
    منظورم در مورد هم ارز بودن مدارک در انگلستان وسوئد بود نه اینکه بورس میدن یا نه؟ (کما اینکه اونها هم سالیانه یه سری برنامه هایی دارن که میشه روشون کار کرد)
    ببینید من هم مثل شما نه حالا دقیقا ولی تا حدودی اکثر اروپا،کل استرالیا و تا حدودی آمریکا و کانادا رو بررسی کردم و میدونم چجوری شهریه ها و امکان اسکالرشیپ گرفتن و این دست موضوعات.
    چیزی که خیلی مایلم بدون، هم ارز بودن مدارکمون هست که دقیقا کجاها معتبر هست برای مقطع فوق لیسانس؟یعنی بشه از تجربه دوستانی که با مدارک مشابه ما به مشکل نخوردند استفاده کرد. تصورکنید بعداز صرف وقت، هزینه و انرژی همه کارها رو انجام دید(چیزی که خیلی خوب می تونید تصور کنید احتمالا) و صرفا بخاطر همین موضوع ناموفق موندید!
    چیزی که بیش از رزومه من رو مضطرب میکنه پورتفولیو هستش که احساس میکنم ضعیف هستش آیا توصیه ای در این زمینه دارید؟

Moderator

بله خوب در مورد استرالیا در نگاه اول همینطور که شما میگید اما من با قصد اسکالرشیپ جامع سالیانه دولتیشون جلو رفتم که محدویتی تو رشته و دانشگاه نداشت.
    منظورم در مورد هم ارز بودن مدارک در انگلستان وسوئد بود نه اینکه بورس میدن یا نه؟ (کما اینکه اونها هم سالیانه یه سری برنامه هایی دارن که میشه روشون کار کرد)
    ببینید من هم مثل شما نه حالا دقیقا ولی تا حدودی اکثر اروپا،کل استرالیا و تا حدودی آمریکا و کانادا رو بررسی کردم و میدونم چجوری شهریه ها و امکان اسکالرشیپ گرفتن و این دست موضوعات.
    چیزی که خیلی مایلم بدون، هم ارز بودن مدارکمون هست که دقیقا کجاها معتبر هست برای مقطع فوق لیسانس؟یعنی بشه از تجربه دوستانی که با مدارک مشابه ما به مشکل نخوردند استفاده کرد. تصورکنید بعداز صرف وقت، هزینه و انرژی همه کارها رو انجام دید(چیزی که خیلی خوب می تونید تصور کنید احتمالا) و صرفا بخاطر همین موضوع ناموفق موندید!
    چیزی که بیش از رزومه من رو مضطرب میکنه پورتفولیو هستش که احساس میکنم ضعیف هستش آیا توصیه ای در این زمینه دارید؟
    ببینید کل ادمهایی که میخوان اپلای کنند دو دسته ان یا توان مالی رو دارن یا ندارند.
    وقتی توان مالی نباشه نمیشه با حدس و گمان که یه بورس هایی هست و میشه روش کار کرد و تعلق میگیره و اینا پیش رفت.
    من به خیلیا اینارو توصیه کردم و خیلی ها رو دیدم که رفتن و نتونستن از پس هزینه بر بیان و برگشتن.
    پس وقتی یه کاری رو شروع میکنیم باید خوب به نتیجه برسیم.(من استرالیا را با صراحت تمام میگم که بورس برای معماری نیست امارهای کل دانشگاه های استرالیا رو الان ندارم ولی دو سال پیش بود با اماری که برای ارشد و دکترای معماری بود رو ضمیمه میکردم)، هر کشوری یه آلترناتیو هایی برای دانشجو ها قرار میده که بازم نمیشه روی اون حساب باز کرد و باید از اول کار محکم گرفت و درست پیش رفت.
    شما الان مرحله اپلای هستی و اینا براتون مهمه که ببینید چی درسته یا چی اشتباهه که تصمیم درست بگیرید که یه موقع بعدا پشیمانی ایجاد نشه.
    من خودم به شخصا تمام اپلای هایی که داشته ام همش به نتیجه رسیدم و اونجوری که خواسته بودم شده پس برای همین کار هم نیاز به تحقیق زیاد داره.
    راجب پرتفولیو تاپیک معماری رو بخونید چندین بار لینکی که سمپل های پرتفولیو ها هست و گذاشتم و میتونید به اونا نگاه کنید و نتیجه بگیرید.
    شما هر دانشگاهی که مد نظر دارید و ایمیل بزنید و شرایطتون رو بگید به نتیجه میرسید و میگن که میشه یا نه چون دانشگاه به دانشگاه در پذیرش از زمین تا آسمون فرق داره تا کشور.
    رزومه خیلی مهمه مخصوصا معدل و گرایش هایی که M,sc هستند پرتفولیو در وحله دوم یا سوم قرار داره. مگر اینکه M.arch باشند.
    به علت اینکه موضوع تبدیل به گفتگوی دو نفره میشه و خلاف مقررات فروم هست من اینجا به بحث خاتمه میدم.
    موفق باشید.

Junior Member

ببینید کل ادمهایی که میخوان اپلای کنند دو دسته ان یا توان مالی رو دارن یا ندارند.
    وقتی توان مالی نباشه نمیشه با حدس و گمان که یه بورس هایی هست و میشه روش کار کرد و تعلق میگیره و اینا پیش رفت.
    من به خیلیا اینارو توصیه کردم و خیلی ها رو دیدم که رفتن و نتونستن از پس هزینه بر بیان و برگشتن.
    پس وقتی یه کاری رو شروع میکنیم باید خوب به نتیجه برسیم.(من استرالیا را با صراحت تمام میگم که بورس برای معماری نیست امارهای کل دانشگاه های استرالیا رو الان ندارم ولی دو سال پیش بود با اماری که برای ارشد و دکترای معماری بود رو ضمیمه میکردم)، هر کشوری یه آلترناتیو هایی برای دانشجو ها قرار میده که بازم نمیشه روی اون حساب باز کرد و باید از اول کار محکم گرفت و درست پیش رفت.
    شما الان مرحله اپلای هستی و اینا براتون مهمه که ببینید چی درسته یا چی اشتباهه که تصمیم درست بگیرید که یه موقع بعدا پشیمانی ایجاد نشه.
    من خودم به شخصا تمام اپلای هایی که داشته ام همش به نتیجه رسیدم و اونجوری که خواسته بودم شده پس برای همین کار هم نیاز به تحقیق زیاد داره.
    راجب پرتفولیو تاپیک معماری رو بخونید چندین بار لینکی که سمپل های پرتفولیو ها هست و گذاشتم و میتونید به اونا نگاه کنید و نتیجه بگیرید.
    شما هر دانشگاهی که مد نظر دارید و ایمیل بزنید و شرایطتون رو بگید به نتیجه میرسید و میگن که میشه یا نه چون دانشگاه به دانشگاه در پذیرش از زمین تا آسمون فرق داره تا کشور.
    رزومه خیلی مهمه مخصوصا معدل و گرایش هایی که M,sc هستند پرتفولیو در وحله دوم یا سوم قرار داره. مگر اینکه M.arch باشند.
    به علت اینکه موضوع تبدیل به گفتگوی دو نفره میشه و خلاف مقررات فروم هست من اینجا به بحث خاتمه میدم.
    موفق باشید.
    شما فرمودید اشراف دارید به تمام دانشگاه های دنیا بنده امیدوار شدم شاید به بعضی جواب ها زودتر برسم (که از مزیت های این فروم برای همست) برای همین چندین بار سوالاتی طرح کردم که یا نمیدونستید یا میدونستید حضورذهن نداشتید والبته با قصد کمک، الفبای اپلای کردن رو هم اضافه می کردید واز اصل موضوع دور شدید درنهایت!
    ببینید تا حالا نه از رو حدس وگمان با صراحت نوشتم که بقیه رو دچار احتمال اشتباه کنم نه از روی حدس وگمان عمل کردم (از رو حساسیت من به موضوعات می تونید متوجه بشید) و کاملا به سیستم اپلای هم اشراف دارم چون اولین بارم نیست.
    در ضمن چرا شما فکر میکنید من عنوان کردم بورس تخصصی معماری در استرالیا داریم؟
    وقتی عرض می کنم برنامه دولتی؛ منظورم گاورنمنتال هستش (توضیح بیشتر: در اینگونه برنامها خوددولت سیستم رو طوری طراحی کردن که در صورت گرانتد شدن فاند، داوطلب تحصیلش رو شروع میکنه) پس شاید استفاده از شانس باشه اما حدس وگمانی درکارنیست حالا اگر شما نتونستید پیدا کنید دلیل نمیشه با صراحت اظهارنظر کنید یا وقتی می فرمایید "با صراحت تمام میگم" بعدش نفرمایید "ولی دو سال پیش بود"
    ضمنا برای من جای تعجبه که این خلاف قوانین هستش که ما داریم با محوریت تاپیک صحبت می کنیم، صحبت هایی که از دلش ممکن برای بعضی ها اطلاعات مفید داشته باشه!

در انتها متشکرم از اشاراتتون

براتون موفقیت بیشتر خواستارم.

Moderator

شما فرمودید اشراف دارید به تمام دانشگاه های دنیا بنده امیدوار شدم شاید به بعضی جواب ها زودتر برسم (که از مزیت های این فروم برای همست) برای همین چندین بار سوالاتی طرح کردم که یا نمیدونستید یا میدونستید حضورذهن نداشتید والبته با قصد کمک، الفبای اپلای کردن رو هم اضافه می کردید واز اصل موضوع دور شدید درنهایت!
    ببینید تا حالا نه از رو حدس وگمان با صراحت نوشتم که بقیه رو دچار احتمال اشتباه کنم نه از روی حدس وگمان عمل کردم (از رو حساسیت من به موضوعات می تونید متوجه بشید) و کاملا به سیستم اپلای هم اشراف دارم چون اولین بارم نیست.
    در ضمن چرا شما فکر میکنید من عنوان کردم بورس تخصصی معماری در استرالیا داریم؟
    وقتی عرض می کنم برنامه دولتی؛ منظورم گاورنمنتال هستش (توضیح بیشتر: در اینگونه برنامها خوددولت سیستم رو طوری طراحی کردن که در صورت گرانتد شدن فاند، داوطلب تحصیلش رو شروع میکنه) پس شاید استفاده از شانس باشه اما حدس وگمانی درکارنیست حالا اگر شما نتونستید پیدا کنید دلیل نمیشه با صراحت اظهارنظر کنید یا وقتی می فرمایید "با صراحت تمام میگم" بعدش نفرمایید "ولی دو سال پیش بود"
    ضمنا برای من جای تعجبه که این خلاف قوانین هستش که ما داریم با محوریت تاپیک صحبت می کنیم، صحبت هایی که از دلش ممکن برای بعضی ها اطلاعات مفید داشته باشه!

در انتها متشکرم از اشاراتتون

براتون موفقیت بیشتر خواستارم.

ببینید من نمیدونم مدرک شما چه مشکلی داره که تو دانشگاه ها به مشکل خوردید و اپلایهای استرالیاتون به نتیجه نرسیده شاید از دانشگاه ایران بوده که ارزیابی نشده.
    این مدتی که بچه هایی که با همین شرایط یعنی کاردانی و کارشناسی رو جدا دارن اپلای کردن برای کشور ها هیچ مشکلی نخورده به خاطر همین عجیبه که چرا مدرک شما رو قبول نکردن. هدف اینجا کمک به بچه ها هست که کارهاشون اوکی بشه و همه هم اینجا هستیم تا کمک کنیم.
    شما راجب هم ارزی همون اول پرسیدید که من گفتم هیچ فرقی با کسانی که کارشناسی خوندن نداره و قبول میکنند و تنها بعضی کشورها بعضی از دانشگاه های ایران رو قبول نمیکنند که تو اون به مشکل میخورند.
    من الان استرالیا نیستم ولی اون موقع که اپلای کرده بودم و امار ها رو داشتم الان هم که چند تا از دوستانم اونجا هستند بدون بورس هستند و میخونند شاید امریکا بعد ترم اول یا دوم تی ای بده ولی استرالیا اون رو هم نمیده دلیلش هم منطقیه میگه تو ام ارچ تو زمینه ریسرچ نداری و برای من و کشورم سودی نداری. من حرفی از بورس تخصصی نزدم که شما عنوان کردید همون بورس های دولتی استرالیا رو مطرح کردم.

دلیل اینکه خلاف مقررات فروم هست این هست که تاپیک برای سوال و جواب هست که بر این اساس بحث از چارچوب فروم در اومده و تبدیل به چت بین دو نفر میشه.

Junior Member

در مورد مدارکم من واقعا دیگه سوالی ندارم یعنی فکر میکنم بهتر دیگه سوالی نداشته باشم و کارخودم رو انجام بدم و در کنارش هم تاپیک های مختلف مربوط رو در دراز مدت اگر نیاز شد مورد بررسی قرار بدم.
    در مورد استرالیا هم شما رو فقط ارجاع میدم اینجا.
    در مورد قوانین فروم هم واقعا سردر نمیارم فلسفش چیه! ولی خوب اگر تاپیک برای سوال و جواب باشه که ماهم داشتیم همین کار رو میکردیم! شاید احتمالا هر عضو چندتا سوال نمیتونه بیشتر مطرح کنه! یا اینکه چند نفر از بزرگان جمع میشن تشخیص میدن آیا چت دو نفره صورت میگیره یا اینکه سوال وجواب داره صورت میگیره!
    والا من کلا قصد اولیم به اشتراک گذاشتن تجربیاتم بود که اونم بدلیل اینکه تاپیک برای سوال وجواب هست کلا کنسله با این حساب قاعدتا!
    در هر صورت متشکرم از اینکه جلوتر بنده رو روشن کردین که تخلف نکنم!

Junior Member

راجب استرالیا من خودم از مناش پذیرش داشتم و هیچ مشکلی نبود.
    راجب المان هم اگه وزارت علوم المان دانشگاهتون رو قبول کنه دوباره مشکلی نداره.
    اکثر کشور ها لیسانس سه سال هست و برای ماهایی که 4 سال لیسانس رو در ایران گذروندیم هیچ مشکلی نداره.
    من به شخصا راجب کلیه دانشگاه های دنیا در ضمینه معماری اطلاع دارم و تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشدم.
    درود دوست عزیز ، شما آیا بورسیه گرفتید از این دانشگاه؟
    من قصد تحصیل تو این رشته رو در استرالیا دارم و واقعن واقعن اطلاعاتی که به زبان فارسی تو اینترنت باشه واقعن کمه ، چند روزه بکوب تو اینترنتم هم در مورد متاسفانه اسم درست این رشته در خارج و هم دانشگاهایی که دارن و با بورسیه ی خوب ارائه میدن واسه ارشد، به هر حال اتفاقی دیدم که این تاپیک اینجا مخصوصن در این زمینه بحث میکنه کمی به قول اینگلیسیا hope revived in me!
    امیدوارم که این تاپیک منو از سردرگمی و کلافگی در بیاره

Junior Member

و البته با توجه به صحبتهای شما و اون دوست عزیزمون لازم به ذکر هست که بنده به پیشنهاد عزیزی به قصد اپلای در زمینه ی «ارشد تحقیقاتی» یا master by research از دانشگاه های استرالیا ، هم طی این چند روزی که تقریبن سایت اصلی اکثر دانشگاه های استرالیا رو بررسی کردم متوجه شدم که حداقل به این بخش بورس های خیلی خوبی تعلق میگیره، البته قطعن همونطور که از اسمش پیداست اخذ بورس طبق روال قوانین استرالیا خیلی سخته و بر پایه ی میزان دانش و رزومه ی قوی که نشان بده تو زمینه ی تحقیقات حرفی واسه گفتن داری، اما در کل هست چنین بورسی و انواع مختلف هم داره، مثلن دانشگاه آدلاید حتی تقریبن فول فاند هم در اختیارت میزاره در بعضی قسمتهاش.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)