صفحه 21 از 49 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 485

موضوع: تجربیات اخذ ویزا در دومین مصاحبه، پس از یک بار Reject شدن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات اخذ ویزای دانشجویی برای بار دوم، پس از یک بار Reject شدن

به نطرم دوباره سعی کن. امیدتو از دست نده اما در عین حال سعی کن این قضیه زیاد برات مهم نباشه
    موفق باشی

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی دوره دکتری در ایران هستم و برای فرصت مطالعاتی(ویزای j1)اقدام کردم تا حالا 3 ار ریجکت شدم یکبار از دبی و دوبار از آنکارا که حقیقتا دلیلش را نمیدونم ولی رشته من بیوتکنولوژی هستش الان برای بار چهارم برای همون دانشگاه میخوام اقدام کنم:
    1-آیا دوباره من ازطریق آنکارا اقدام کنم؟اگر نه کجا را پیشنهاد میکنید؟
    2- من میخواستم اول مدارکم را از طریق پست براشون بفرستم و اگر جواب دادند دوباره برم. آیا اینکار را منطقی میدونید؟
    3- آیا من دانشگاهم را تغییر بدهم یا خیر؟
    در ضمن من الان بورس یکی از دانشگاه های داخل شدم و تعهد خدمتی دارم و در ضمن ورس وزارت علوم را هم دارم(حدود 9000 دلار برای 6 ماه

نقل قول نوشته اصلی توسط karamisina نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی دوره دکتری در ایران هستم و برای فرصت مطالعاتی(ویزای j1)اقدام کردم تا حالا 3 ار ریجکت شدم یکبار از دبی و دوبار از آنکارا که حقیقتا دلیلش را نمیدونم ولی رشته من بیوتکنولوژی هستش الان برای بار چهارم برای همون دانشگاه میخوام اقدام کنم:
    1-آیا دوباره من ازطریق آنکارا اقدام کنم؟اگر نه کجا را پیشنهاد میکنید؟
    2- من میخواستم اول مدارکم را از طریق پست براشون بفرستم و اگر جواب دادند دوباره برم. آیا اینکار را منطقی میدونید؟
    3- آیا من دانشگاهم را تغییر بدهم یا خیر؟
    در ضمن من الان بورس یکی از دانشگاه های داخل شدم و تعهد خدمتی دارم و در ضمن ورس وزارت علوم را هم دارم(حدود 9000 دلار برای 6 ماه
    1- به نظر من یه سفارت دیگه اقدام کن.
    2- من که تا حالا در این مورد چیزی نشنیدم. مگه میشه مدارک رو اول فرستاد؟؟؟؟ شاید شما خودت چیزی می دونی و قواعد ویزای j با f فرق می کنه؟
    3- اگر می تونید دانشگاه رو تغییر بدید خوبه چون توصیه می ه بعد از یکبار ریجکت سعی کنید که application رو تغییر بدید و با سرایط جدید اقدام کنید.
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Junior Member

با سلام به دوستان عزیز
    اگر راهنماییم کنید ممنون میشم از jason عزیز هم تقاضا کمک...
    من 1 بار در فاجعه 18july در کابل ریجکت شدن(9ریجکتی از 13 نفر)!!!!
    برای مستر بدون فاند مکانیک از NEU پذیرش دارم (از 2 دانشگاه در اروپا پذیرش دارم، از 3 دانشگاه در امریکا 1 ریجکت 1 پذیرش و 1 هم هنوز جواب نداده)
    معدل 13 و 4 مقاله
    افیسر گفت چون از یه دانشگاه در امریکا پذیرش داری پس برای هدف دیگه ای میری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    به نظر شما چیکار کنم؟ برای کجا وقت بگیرم؟ (تا 7 سپتامبر وقت دارم امریکا باشم)--(تو DS چی بنویسم)
    لطفا راهنمایی کنید

Junior Member

سلام. به نظر من آفیسرهای دبی منطقی و دقیق کیسهارو بررسی میکنن و اگر بدون دلیل واقعی کسیو ریجکت نمیکنن. البته من اینو فقط ازروی تجربه خودم میگم که سومین بار رفتم دبی. اگر بتونید سریع وقت بگیرید من دبی رو پیشنهاد میکنم. فقط کلیرنس و پیک آپ دبی ظاهرا پروسه طولانی داره. زمان رو هم درنظر بگیرید

Junior Member

من هم یک دانشگاه اپلای کردم و به آفیسر دبی گفتم چون در رشته من از بهترین دانشگاههاست و همچنین چون به ددلاین دانشگاه دیگه ای که اونم خوب بود نرسیدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar2162 نمایش پست ها
    من هم یک دانشگاه اپلای کردم و به آفیسر دبی گفتم چون در رشته من از بهترین دانشگاههاست و همچنین چون به ددلاین دانشگاه دیگه ای که اونم خوب بود نرسیدم.

آفیسرای دوبی به معدل گیر نمیدن؟؟؟؟ آخه شنیدم بعضی هارو به خاطر معدل ریجکت کردن
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

آیا شرکت کردن در لاتاری گرین کارت آمریکا پوینت منفی محسوب می شه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahraz نمایش پست ها
    آیا شرکت کردن در لاتاری گرین کارت آمریکا پوینت منفی محسوب می شه؟
    قطعا عزیزم چون در ویزای غیر مهاجرتی متقاضی باید مدارکی داشته باشه داله بر اینکه برمی گرده و وابستگی داره به کشورش ولی. اینا به راحتی چک می کنن که کسی شرکت کرده باشه برای همین دروغ به هیچ عنوان نگو و سعی کن به یک نحوی بی اهمیت جلوه بدی و توجیهش کنی. شده که بچه ها شرکت کردن ولی ویزا شونم گرفتن به افیسر و حرفایی که می زنی خیلی بستگی داره. موفق باشی. لطفا کاری داشتی پی ام شخصی بده ممکنه متوجه نشم برام انجا پیغام گذاشتید. مرسی

من روز 25 جولای مصاحبه داشتم و برای دکتری فیزیک از یک دانشگاهی که توی گرایشم خیلی خوب بود نیم فاند داشتم که البته فکر نمی کنم زیاد مهم بود. من 5 جون توی دبی ریجکت شدم چون ریسرچ پلنم مشخص نبود ، دانشگاهم گفته بود بعد از سال اول می تونی موضوعت رو مشخص کنی و من هم تو دبی 3 بار توضیح دادم این موضوع رو بدون اینکه بگم به چی علاقه دارم و آفیسر هم ردم کرد. البته خیلی خلاصه صحبت می کردم و سرو صدا هم زیاد بود و من دائما از آفیسر می خواسم سوالش رو تکرار کنه و همه چی دست به دست هم داد تا اونجا ریجکت شم.

من برای ازبکستان سعی کردم یه نامه خیلی خوب از کوردینیتور دانشکدمون بگیرم که خیلی خوب توضیح می داد که چه موضوعاتی رو می تونم انتخاب کنم که همه صلح امیز بود و اینکه به ازمایشگاههای حساس دسترسی ندارم مگر تحت نظارت. همچنین تو این مدت تونستم یک جاب افر خوب از دانشگاهی که توش کار می کنم بگیرم که اونم تو ازبکستان به دردم خورد. خلاصه ی اون جلسه این بود که تا قبل من همه رو ریجکت کرده بود ولی من برعکس مصاحبم توی دبی این بار حداقل دو یا سه بار همه سوالات رو چک کرده بودم که چی می خوام بگم و اینکه هر حرفی که می زنم سریع گواهی یا مدرکشم در حین توضیح بیرون بیارم که مثل دفعه قبل تاسف نخورم که این همه مدرک یکیشم استفاده نشد.

وقتی رفتم جلوی افیسر با یک لبخند و اعتماد به نفسی رفتم جلو و صبخ بخیر گفتم و اون هم جواب داد بعد به کامپیوترش که نگاه می کرد گفت شما خیلی اخیرا از دبی ریجکت شدی می دونی چرا؟
    گفتم بله و توضیح دادم که " افیسر به اینجا رسید که گفت روی چه موضوعی می خوای اونجا کار کنی و من براشون توضیح دادم که دانشگاه به ما یک سال فرصت می ده که... وبعد ایشون گفتن من متقاعد نشدم و من رو ریجکت کردن و بعد که برگشتم به کوردینیتور دانشگاهمون ایمیل زدم و تمام سوالتی که افیسر پرسیده بود رو براشون گفتم و ایشون به من گفتن همه سوالات ایشون رو در یک نامه جواب می دیم از جمله ریسرچ پلن."
    بعد نامه دانشگاه رو بهش دادم اونم خیلی سریع تند و تند خوند نامه رو و قشنگ دیدم با توضیحات صادقانم که با گزارش افیسر قبلی کاملا همخونی داشت و محتویات نامه خیلی اروم شد و مثبت تر شد نسبت به قبل . بعد ریز نمراتم رو خواست بهش دادم . بعد تافلم رو خواست اونم بهش دادم بعد گفت این که اونی نیست که من دارم من چیزی نگفتم بعد خودش متوجه شد این تافلم جدیدتر هست.(قابل توجه شما من تافلم پایین بود و دانشکدم و با تلفن زدن و حرف زدن متقاعد کرده بودم افیسر هم دید نمرم پایینه چیزی نگفت شاید حرف زدنم رو دید و اینکه دانشگاه توی ای 20 گفته که زبانش برای ما خوبه) بعد پرسید الان روی چه موضوعی کار می کنی و باز برعکس دبی که از بس خلاصه گفته بودم طرف فکر کرد دارم می پیچونمش، خیلی قشنگ توضیح دادم و بعد گفت سی وی تو بده بعد تو سی ویم هم چک کرد که ببینه درست می گم و چیزایی که چاپ کردم در این رابطه بوده یا نه . بعد پرسید می خوای بری اونجا روی چه موضوعی کار کنی؟ منم توضیح دادم که جون توی یک NGO برای جند سالی هست که کار می کنم و به بیمارها کمک می کنم همونطور که در دی اس 160 اوردم به درمان علاقه مند شدم و می خوام فلان موضوع رو روش کار کنم ( یکی از موضوعاتی بود که توی نامه دانشگاه هم بهش اشاره شده بود) بعد گفت طرح بعدیت جیه می خوای چی کار کنی ؟
    بعد گفتم که : "بعد از اینکه پذیرش گرفتم با دانشگاهی که الان توش کار می کنم صحبت کردم و بهشون گفتم که کجا و چی برای دکتری پذیرش گرفتم و در مورد برگشتنم باشون صحبت کردم و اونها هم بررسی کردن و به من این جاب افر رو دادن." جاب افر رو به افیسر دادم باز نشست با دقت خوند بعد دیگه قشنگ تو چهرش دیدم که کاملا قانع شده بعد همینجور که داشت به مدارکم که همه روی میزش حمع شده بود دوباره نگاه می کرد گفت که شما با دانشگاه قرار داد داری و اینقدر بهت می ده برای بقیش چی کار می کنی. بانک استیتمنت داری؟ گفتم:" بله" داشتم از پروندم در می اوردم که گفت نه نمی خواد بعد شروع کرد به تایپ کردن و بعد گفت "اینم پاسپورتتون که برای برگشت بهش نیاز دارید و .... ایمیلی دارید که بهتون اطلاع بدیم که ویزای شما اماده شده " بعد ای 20 داد که روش ایمیلم رو بنویسم بعد ازش پرسیدم که کی می تونم بیام ویزام رو بگیرم گفت چند هفته ای طول می کشه. بعد گفتم چون در حال حاضر مشغول به کار هستم برام خیلی سخته که دوباره یک هفته بیام اینجا امکانش هست کسی رو معرفی کنم که اون بیاد برام بگیره . گفت نه متاسفم به دلیل امنیتی ما دیگه اجازه نمی دیم و هر کسی خودش باید بیاد ویزاش رو بگیزه.
    بچه ها این بود ماجرای من. راستش ریجکت شدن اولم و مدارکم به کمکم اومد این بار با اینکه اینا خیلی دوست داشتن همه رو ریجکت کنن من موفق شدم که ویزا رو بگیرم البته الان منتظر کلیر شدنم هستم. فقط برای خودتون می گم توی یک روز جمع نشید مثل روز ما قتل عام شید. اینا اینقدر صادق نیستن و انصاف ندارن که دیگه کیس ایرانی رو قبول نکنن. اگه ناراحتن که ایرانی داره زیاد می ره اونجا. برای همه شما خوبان ارزوی دلی شاد لبی خندان با اینده ای بس درخشان و پر بار رو ارزو می کنم. اگه سوالی بود پی ام شخصی بدید که متوجه شم مرسی.