نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 102 از 282 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به defer و late arrival را در این تاپیک مطرح نمائید

سلام لطفا به سوال من جواب بديد خيلي برام حياتي است
    من در تاريخ 7 ژانويه كلير شدم و تاريخ I-20 من در 4 ژانويه منقضي شد ، من از دانشگاه خواستم برام يك نامه ي تاخير بفرستن و آنها هم فرستادن حتي I-20 من را هم با ايميل برام فرستادن كه تاريخ اش از 4 ژانويه به 30 ژانويه تغيير كرده بود اما حالا كه به سفارت زنگ ميزنم ميگه حتما بايد اصلش باشه آيا ميشه كپي آن را كه به صورت فايل PDF بود و هيچ فرقي هم از نظر شكل و شمايل با اصلش نداره را به سفارت تحويل بدم كه ويزا را بزنه توي پاسپورتم ؟ من بايد 25 ژانويه از استانبول به شيكاگو برم چون بليط دادم اگر ندن من بيچاره ميشم.....

سلام دوستان،

من پریروز وزارت علوم بودم و قوانینی رو متوجه شدم که لازم میدونم حتما حتما اینجا بگم:

۱- اگر کسی‌ برای ترم بهار تغییر رشته داده باشه و با I-۲۰ رشتهٔ جدید به وزارت علوم بره اونها به جای اداره گذرنامه به نظام وظیفه نامه میدهند که حساب طرف با کرام الکاتبین خواهد بود ولی‌ اگر رشته تغییر نکرده باشه با تغییر نام دانشگاه آمریکا مشکلی‌ نخواهد بود.

۲- اگر کسی‌ از آمریکا به اروپا بخواد تغییر بده باز اونها به نظام وظیفه نامه میدهند!

۳- وزارت علوم فقط ۲ بار اجازه خروج میده و برای بار سوم لازم هست مهر ویزا تو پاس باشه و الا برای بار سوم به نظام وظیفه نامه میدهند.

۴- در موارد late arrival با دنشجوها برای بار سوم همکاری شده البته با ارائه برخی‌ مستندت که فکر کنم زیاد هم سختگیرانه مدرکی‌ نخواهند.

۵- کلا اگر کسی‌ باهاشون بتونه رفیق شه به نظر من دستشون برای بار سوم هم باز هست که به اداره گذرنامه نامه بدن ولی‌ باید بتونید اونها رو قانع کنید.

امیدوارم اطلاعاتم مفید بوده باشه

Junior Member

سلام دوستان
    من امروز ميبايست امريكا باشم
    استادم يك late arrival letter فرستاد برام و توش نوشته كه بعد از تاريخ امروز اگه وارد شد مشكلي نداره. ولي اين نامه فقط به امضاي خود استاد رسيده و از رئيس دانشكده و Grad office خبري نيست.
    ميخوام بدونم كه امضاي اونها لازم هست يا نه و اينكه آيا نيازي هست كه اصل نامه دستم باشه يا نه؟
    يا اينكه به I-20 جديد نياز دارم؟

مرسي

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا-ر نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز ميبايست امريكا باشم
    استادم يك late arrival letter فرستاد برام و توش نوشته كه بعد از تاريخ امروز اگه وارد شد مشكلي نداره. ولي اين نامه فقط به امضاي خود استاد رسيده و از رئيس دانشكده و Grad office خبري نيست.
    ميخوام بدونم كه امضاي اونها لازم هست يا نه و اينكه آيا نيازي هست كه اصل نامه دستم باشه يا نه؟
    يا اينكه به I-20 جديد نياز دارم؟

مرسي
    قاعدتا نامه باید از grad office یا یک جای مشابه باشه. میتونید نامه استاد رو نشونشون بدید و درخواست نامه تاخیر و آپدیت Sevis کنید
    فکر میکنم با نامه تاخیر و i20 قدیمی مشکلی برای picup نداشته باشید.
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

یه ذره دارم گیج میشم.

سفارت که هیچ وقت برای pick up ویزا اصل نمی‌خواست! این رو من شخصاً تو یه ایمیل ازشون پرسیده بودم. در واقع برای ورود به خاک آمریکا هم پرینت نامهٔ late arrival به همراه I-۲۰ قبلی‌ کافی‌ بود. من متوجه منظورتون نشدم که آیا سفارت برای خودش می‌خواد یا میگه برای ورود به خاک آمریکا لازمه. در مورد دوم که حتی اگر لازم هست میتونید بگید دانشگاه سریع به کسی‌ تو کانادا براتون بفرسته و اون طرف فوری برای شما ارسال کنه. آیا سفارت منظورش این هست که حالا که I-۲۰ جدید براتون صادر شده باید اصلش رو داشته باشید؟؟ لطفا یه کم واضح تر توضیح بدید. من قبلا هم یه پست برای شما گذشتم که توسط مدیر محترم حذف شد، چون من فکر کرده بودم شما اصل I-۲۰ رو دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط farzan_r نمایش پست ها
    سلام لطفا به سوال من جواب بديد خيلي برام حياتي است
    من در تاريخ 7 ژانويه كلير شدم و تاريخ I-20 من در 4 ژانويه منقضي شد ، من از دانشگاه خواستم برام يك نامه ي تاخير بفرستن و آنها هم فرستادن حتي I-20 من را هم با ايميل برام فرستادن كه تاريخ اش از 4 ژانويه به 30 ژانويه تغيير كرده بود اما حالا كه به سفارت زنگ ميزنم ميگه حتما بايد اصلش باشه آيا ميشه كپي آن را كه به صورت فايل PDF بود و هيچ فرقي هم از نظر شكل و شمايل با اصلش نداره را به سفارت تحويل بدم كه ويزا را بزنه توي پاسپورتم ؟ من بايد 25 ژانويه از استانبول به شيكاگو برم چون بليط دادم اگر ندن من بيچاره ميشم.....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Roozbeh نمایش پست ها
    قاعدتا نامه باید از grad office یا یک جای مشابه باشه. میتونید نامه استاد رو نشونشون بدید و درخواست نامه تاخیر و آپدیت Sevis کنید
    فکر میکنم با نامه تاخیر و i20 قدیمی مشکلی برای picup نداشته باشید.

ممنون از پاسختون
    حتماً SEVIS بايد آپديت بشه؟
    يا همون نامه كافيه؟

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا-ر نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    حتماً SEVIS بايد آپديت بشه؟
    يا همون نامه كافيه؟
    گفتن حتما یکم سخته! ولی منطقا سفارت فقط با اطلاعات sevis کار داره در غیر اینصورت که هر کسی میتونست یه نامه پرینت کنه ببره سفارت!
    به همین خاطر گفتم که نامه استاد رو برای grad office بفرستید و از اونا درخواست نامه رسمی کنید. وقتی دانشگاه به شما رسما تاریخ اعلام میکنه و نامه میده مطمئتا sevis رو هم update میکنه.

Junior Member

یکی کمک کنه به من تورو خداااااااااااااا
    الان تحصیلات تکمیلی به من جواب داد سیستم آنلاین چی .. سویس چی ؟
    آقای MINERVAra خواهشا جواب بدین من بدجوری گیر کردم
    مطمئنین همچین داستانی وجود داره ؟ یعنی حتما باید این تاریخ آپدیت بشه مسوول دانشجویان خارجیه ما میگه همچین چیزا وجود نداره
    من یکشنبه بلیط دارم نامه ای هم که دارم دقیقا مشابه نامه ای هست که شما کپی کردین اما چیزی توش راجه به آپدیت شدن تاریخ سویس نگفته

Junior Member

I Don't want to change the I-20 date
    But SEVIS no. entry date in the online system should be updated

office: The SEVIS number on what?

Isn't there an online system that they check the SEVIS number entry date ?

office: I really have no idea what you are taking about

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mardep نمایش پست ها
    I Don't want to change the I-20 date
    But SEVIS no. entry date in the online system should be updated

office: The SEVIS number on what?

Isn't there an online system that they check the SEVIS number entry date ?

office: I really have no idea what you are taking about

بابا چرا شهر رو شلوغش کردی. خوب بیچاره حق داره گیج بشه!
    Sevis No رو که آپ دیت نمیکنن! این شماره و بارکد مربوطه که در i20 شما درج شده تغییری نخواهد کرد.
    این مطلب آپ دیت سویس فقط برای اون کسانیست (مثل رضا) که اجازه تاخیرشون از طرف استاد راهنماشونه و این ممکنه اشکال ایجاد کنه.
    شما اگر نامه late arrival رو از دانشگاه گرفتی دیگه به هیچی فکر نکن. اونا کارشونو بلدن. با خیال راحت برو . همین نامه رسمی یعنی آپ دیت اطلاعات Sevis و نه شماره sevis! (رسمی بودن نامه هم به این معنی نیست که مهر برجسته و امضای اصل پایینش داشته باشه یعنی همون فایل pdf که از طرف یک مرجع رسمی صادر شده باشه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)