نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 2 از 282 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند ترم Differ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shima
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali-beh
    سلام
    طبق قانون دانشگاههاي آمريكا پذيرش شما براي 3 ترمه. ترم اصلي و دو ترم اضافي. پس دو ترم مي توني Deffer كني ولي خوب اگه استادت بخواد بيشتر هم ميشه.
    من فکر می کنم همه جا اینجوری نباشه ها. انشگاه من فقط 1 بار اجازه دیفر می ده. این 1 بار می تونه 1 ترم باشه یا 1 سال.بیشتر از 1 بار هم نمی تونم دیفر کنم. فکر می کنم بستگی به دانشگاه داره. هر دانشگاهی یه سیاستی داره.
    بله درسته و تازه به استادم مربوطه ولی دانشگاههای دولتی و ایالتی فکر کنم اینجوری باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    defer کردن اگه fund به صورت RA داشته باشین دو مرحله داره.

توی مرحله اول باید دانشگاه رو راضی کنید که پذیرش شما رو به تاخیر بندازه که معمولاً اکثر دانشگاه ها مشکلی با این موضوع ندارن و این کارو انجام می دن. شرایط این کار حتماً توی وب سایت دانشگاه توضیح داده شده اگه پیدا نکردی بهشون میل بزن.

مرحله دوم راضی کردن استاد برای دادن ساپورت مالی مجدد برای ترم جدید هست.

استادت حق داره نگران شده ولی اگه شما براش توضیح بدی که این اتفاق معمولیه و شما حتماً clear خواهی شد قانع می شه.
    اصولا استادا با آدم ره مياند يا ممكنه گير بدن؟
    راستش من هنوز مسئله CLEARANCE ندارم ولى به ترم FALL احتمالا (99%) نميرسم. نميدونم استادى كه با كلى رو انداختن به GRADUATE DIVISION پذيرش منو گرفته از اين برخورد من (DEFFER) ناراحت ميشه يا نه
    از نظر دانشگاه كه ميگيد قانونى و 100% شدنيه ديگه؟ ميمونه راضى كردن استاد. درست ميگم؟

ممنون
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

نقل قول نوشته اصلی توسط afma
    سلام دوستان
    من DEC 2007 مصاحبه داشتم وهنوز Clear نشدم. استادم دیروز email زده گفته تکلیفمو مشخص کن که ویزات صادر میشه یا نه ؟در واقع برام خط و نشون کشیده و داره کم کم می زنه زیرش.I-20 من برای January 2007 بود که بعدا استادم گفت بزار Clear بشی Differ میکنم برای May 2008 و اینجور که مشخصه به ترم Summer هم نمی رسم. در این شرایط می خواستم بدونم که من چی به استادم بگم و حالیش کنم که Clearance دست ما نیست و ثانیا اینکه تا چند ترم differ کردن مجازه ؟آیا سایتی چیزی هست که اینا رو توضیح داده باشه من معرفی کنم به استادم؟لازم به توضیحه که من از طریق Grant استادم Fund گرفتم و استادم میگه اگه دیر بیای من Grant رو از دست میدم.
    لطفا اگه کسی چیزی میدونید کمکم کنید. ایشالا همه بموقع clear شیم، شرایطتون مثل من نشه.
    ارادتمند
    قضيه اين فاند كه استاده گفته grant رو از دست ميدم ديگه چيه؟
    ميشه لطفا يكم توضيح بدين؟
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط shima
    سلام
    طبق قانون دانشگاههاي آمريكا پذيرش شما براي 3 ترمه. ترم اصلي و دو ترم اضافي. پس دو ترم مي توني Deffer كني ولي خوب اگه استادت بخواد بيشتر هم ميشه.
    من فکر می کنم همه جا اینجوری نباشه ها. انشگاه من فقط 1 بار اجازه دیفر می ده. این 1 بار می تونه 1 ترم باشه یا 1 سال.بیشتر از 1 بار هم نمی تونم دیفر کنم. فکر می کنم بستگی به دانشگاه داره. هر دانشگاهی یه سیاستی داره.
    بله درسته و تازه به استادم مربوطه ولی دانشگاههای دولتی و ایالتی فکر کنم اینجوری باشه.
    اینجور که من تا به حال توی این چند سال دیدم و شنیدم، قضیه دیفر کاملا ربط به دانشگاه داره... اون هم نه به طور قانون نوشته شده، معمولاً بعضی دانشگاهها با توجه به سابقه قبلی ایرانیا سر قضیه نگرفتن ویزا و یا نرسیدن به موقع clearance بیشتر از 1 ترم دیفر نمی کنن... ولی همونطور که siatohi80 و ali-beh هم گفتن سه ترم هم دیدم... این قضیه clearance هم ماجرایی شده ها!!!
    Winners are simply willing to do what losers won't

ببخشيد من يه سوال داشتم.
    آيا امكان defer كردن پذيرش fellowship هم وجود داره؟ كسي تجربه اي داره در اين مورد؟

سلام به دوستان،
    من هنوز واسه ویزا اقدام نکردم. مشکلم هم اینه که هنوز دفاع نکردم. می ترسم اگه واسه ویزا اقدام کنم و به موقع هم clear بشم، شاید اون موقع (اواسط مرداد) هنوزدفاع نکرده باشم و به مشکل بربخورم و همه چی از دست بره. پس از همین حالا می خوام به فکر defer کردن باشم. ازطرفی می ترسم اگه به استاده موضوع رو بگم، سریعا یه نفر دیگه رو جام بگیره. چقدر احتمال داره که اگه بفهمه می خوام ترم دوم بیام، دودرم کنه؟ الان بش بگم بهتره یا بذارم دیرتر بگم؟ کلا تو این موضوع چطور برخورد کنم؟ شما جای من بودین چیکار می کردین؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییهای دوستان
    ای آفتاب آهسته نه، پا در حریم یار من&nbsp; &nbsp; &nbsp; ترسم صدای پای تو، خواب است بیدارش کند

ازطرفی می ترسم اگه به استاده موضوع رو بگم، سریعا یه نفر دیگه رو جام بگیره. چقدر احتمال داره که اگه بفهمه می خوام ترم دوم بیام، دودرم کنه؟ الان بش بگم بهتره یا بذارم دیرتر بگم؟ کلا تو این موضوع چطور برخورد کنم؟ شما جای من بودین چیکار می کردین؟
    منم دقيقا همين مساله رو دارم و از همين بابت خيلى ميترسم به خصوص اين كه استاده خيلى هم رو انداخته تا تونسته پذيرش منو بگيره
    ميترسم همه چى به باد بره
    اگه كسى تجربه دره لطفا بگه. آيا خيلى بايد بترسيم يا كم بايد بترسيم !
    مرسى

اگه چه جورى بگيم بهتره و بيشتر ممكنه كه راه بياد.
    من اصلا ميدونستم كه به FALL نميرسم ولى باز هم APPLY كردم و حالا كه جوابش اومده و YES بوده ...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط *alireza*

راستش من هنوز مسئله CLEARANCE ندارم ولى به ترم FALL احتمالا (99%) نميرسم.
    شما دوستان چرا همش به اون 99% فکر ميکنين؟!! من اگه جاي استاد شما بودم و اين نحوه تفکر شما رو ميديدم حتما کسي رو جايگزين ميکردم (شوخي ميکنم، ناراحت نشين ) شما که ميخواين برين در کارهاي تحقيقاتي امريکا کار انجام بدين اصلا نبايد اينجوري نيمه خالي ليوان رو ببينين. تمام کارهاي تحقيقاتي بزرگ زماني به سرانجام رسيده که طرف تا دقيقه آخر تلاششو کرده و اصلا خسته نشده.
    شما تمام تلاشتونو بکنين و سعي کنين که واسه fall آماده باشين. اگه (ميگم اگه) زماني اين اتفاق نيفتاد، اون موقع قشنگ ماجرا رو به استادتون بطور کاملا خالصانه و شفاف بگين. اونم وقتي ببينه در طول اين مدت شما تمام تلاشتونو کردين، حتما چند ماه ديگم منتظر شما ميشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    نقل قول نوشته اصلی توسط *alireza*

راستش من هنوز مسئله CLEARANCE ندارم ولى به ترم FALL احتمالا (99%) نميرسم.
    شما دوستان چرا همش به اون 99% فکر ميکنين؟!! من اگه جاي استاد شما بودم و اين نحوه تفکر شما رو ميديدم حتما کسي رو جايگزين ميکردم (شوخي ميکنم، ناراحت نشين ) شما که ميخواين برين در کارهاي تحقيقاتي امريکا کار انجام بدين اصلا نبايد اينجوري نيمه خالي ليوان رو ببينين. تمام کارهاي تحقيقاتي بزرگ زماني به سرانجام رسيده که طرف تا دقيقه آخر تلاششو کرده و اصلا خسته نشده.
    شما تمام تلاشتونو بکنين و سعي کنين که واسه fall آماده باشين. اگه (ميگم اگه) زماني اين اتفاق نيفتاد، اون موقع قشنگ ماجرا رو به استادتون بطور کاملا خالصانه و شفاف بگين. اونم وقتي ببينه در طول اين مدت شما تمام تلاشتونو کردين، حتما چند ماه ديگم منتظر شما ميشه.
    سلام
    راستش 99% رو خيلى هم بى ربط نگفتم
    من هنوز فارغ التحصيل نشدم، كار آموزى هم دارم، پاسپورتم هم EXPIRE شده كه ظاهرا بايد يه نو بگيرم. وقت ويزا هم بدون شماره پاسپورت كه نميشه(مگر با شماره قديمى بشه؟؟!! نميدونم!!), سربازی هم ...
    I20 م هم هنوز نيومده :'(
    CLEARANCE و ... هم بماند

شما اگه بازم ميگيد من ميرسم و راهى سراغ داريد كه ميونبر باشه، EMAIL يا تلفنتونو خواهشا به من بديد تا ازتون راهنمايى بگيرم.
    خيلى ممنون ;D

Senior Member

نه من راه خاصي سراغ ندارم. ولي اين کاراي که دارين ميگين مونده، خوب واسه خيلياي ديگم اينجوريه و همه کارا رو به موازات هم انجام ميدن. من ميگم که نگران نباشين و سعي کنين که تا دقيقه آخر با اين فکر جلو برين که بايد واسه fall اونجا باشين و تمام تلاشتونو بکنين.
    i-20 هم مياد، فقط سعي کنين باهاشون تماس بگيرين، شايد بتونن زودتر آماده کنن و حتما با DHL واستون بفرستن. clearance هم خيلي غير خطي تر از اين حرفاست که کسي بخواد راجع بهش نظري بده. راجع به ويزا، هم مثل اينکه بعضي از دوستان ميرن اروپا! من اطلاعي از موقعيت و شرايطشون ندارم. ولي 1 نفر که با هم 1 دانشگاه قرار بريم هنوز i-20 ايش نيومده و داره واسه يک کشوراروپايي اقدام ميکنه که بره ويزا رو از اونجا بگيره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)